Android TV na VGA televizoru?

Izvinjotka. Tražih al' ne nađoh. Verovatno treba da usavršim veštinu pretraživanja. • Hvala za linkić.

{218701AF-3032-488C-B767-06D36548AEA7}.jpg


Nije tesko , nema na cemu :bye:
 
Da li bi se moglo priključiti Android BOX na televizor koji ima samo VGA izlaz, ali ne i HDMI? Možda nekim adapterom, sa VGA ↔ HDMI?

Koji je to TV?

U sustini svaki od tih BOX paketa koji dolaze, sigurno imaju 1 AV izlaz?

To su ti crveni, zuti i beli izlaz/ulaz. Obicno dodje i kabl za tu namenu uz sam box, a onda po zelji mozes AV/VGA konverter neke vrste da nabavis, mada cisto sumnjam da TV nema AV ulaz ili makar Skart : /
 
Koji je to TV?

U sustini svaki od tih BOX paketa koji dolaze, sigurno imaju 1 AV izlaz?

To su ti crveni, zuti i beli izlaz/ulaz. Obicno dodje i kabl za tu namenu uz sam box, a onda po zelji mozes AV/VGA konverter neke vrste da nabavis, mada cisto sumnjam da TV nema AV ulaz ili makar Skart : /

To je neki NEO teve, "Made in Europe", od 15", nije loš, ali s obzirom da sam odjavio kablovsku TV za njega (ne gledam TV baš mnogo, a ako baš zažudim za tim, onda preko OrionTV aplikacije), stoji mi tu bezveze; no kad čuh za taj Android BOX, pomislih da bih mogao da ga koristim u te svrhe, zanimljiva je ponuda (džabe TV i masa drugih opcija). E sad, od tipa koji prodaje te zezalica čuo sam da TV mora da može da se konektuje preko HDMI priključka, te otud i moje pitanje.

Na slici su svi priključci koje taj NEO ima.

TV NEO, zguza, konektori_20190218_151832.jpg
 
NEO TV su bugarska marka i ako zelis da nadjes konkretne informacije, potrebna ti je cirilica za to.

U sustini mozes jedan kabl koji je namenski, iskljucivo za tu potrebu, i u maloprodaji se zove A-HDMI-VGA-03-6

Ne bi trebalo da je vise od 1.500.din

Oni dolaze sa built-in chipsetom koji omogucava prenos signala bez posebnog napajanja cineci tako kabl pasivnim. Kada kupujes, trazi pasivni kabl HDMI na VGA marke GEMBIRD sa datom gorenapisanom sifrom.

U inostranstvu ovakvi kablovi nisu vise od 10 dolara.
 
Poslednja izmena:
NEO TV su bugarska marka i ako zelis da nadjes konkretne informacije, potrebna ti je cirilica za to.

U sustini mozes jedan kabl koji je namenski, iskljucivo za tu potrebu, i u maloprodaji se zove A-HDMI-VGA-03-6

Ne bi trebalo da je vise od 1.500.din

Oni dolaze sa built-in chipsetom koji omogucava prenos signala bez posebnog napajanja cineci tako kabl pasivnim. Kada kupujes, trazi pasivni kabl HDMI na VGA marke GEMBIRD sa datom gorenapisanom sifrom.

U inostranstvu ovakvi kablovi nisu vise od 10 dolara.

E super; hvala ti za objašnjenje i informacije. (-:
 

Back
Top