Hama IP kamera M360

NNino

Početnik
Poruka
13
Postovani prijatelji foruma, prvo bi pitao da li vec neko ima kameru koja je navedena u naslovu teme. Nedavno sam je nabavio bez njegovog CD-a i upustva ali sam o njoj sve nasao na internetu. Bez obzira sto sam skinuo njen softver ne mogu da se konektujem na nju. Ne znam u cemu je problem pa bi molio za savjet, pomoc kako bi dobio sliku sa nje. Ako je vec neko koristi da mi da mi kaze zbog cega ne mogu da se konektujem na kameru i sta trebam da uradim. Unaprijed se zahvaljujem.
 
Da to je ta kamera.Pokusao sam sa IP adresom koju sam vidio na internetu gdje sam nasao i upustvo ali nisam sa tom adresom uspio prici kameri.Da li je potrebno, a sto sam i uradio, spojiti kablom kameru sa ruterom. Bojim se da ne bi smio puno cackati oko rutera jer je on od kablovskog operatera.Da li bi trebao njih kontaktirati.Mozes li mi dati preciznije postupak pristupa kameri.
 
Tu lezi zec, posto je ruter od kablovskog operatera nemam mogucnost uci u ruter.Moram to vidjeti sa provajderom da mi on da IP adresu rutera a mozda i da vide koja je adresa kamere.I kad to uspijem vidjeti, sta onda.Sad me isto interesuje sta je sa adresama koje sam nasao na internetu od te kamere.Da li ti vec imas ovu kameru i da li ti radi.
 
Poslednja izmena:
Ako ne mozes pristupiti ruteru ne znam kako ces doci do ip adrese kamere. IP adresa na internetu nema nikakve veze sa tvojom ip adresom kamere (koju dodeljuje tvoj ruter). Nemam tu kameru ali imam ralzicite uredjaje koje su prikacene na isti nacin na ruter.
Nego probaj da nabodes ruter na standardnoj 192.168.0.1 ili 192.168.1.1, ali ako nemas password za ruter probaj neki standardni ili pitaj provajdera i objasni u cemu je problem. Inace imas i alata kojima moze da se skenira lan ako vec ne mozes da pristupis
ruteru. E sad mozda neko drugi zna neki alata za Windows pretpostavljam?
 
Ok, potruditi cu se da dodjem do IP adrese koju dodjeljuje ruter. Za ove sto si naveo i za koje znam ne odgovaraju za ulaz u ruter. Koji je dalji postupak kad dodjem do adrese kamere.NPR. bude 192.168.2.3, sta dalje. Do sad nisam nikad imao IP kameru tako da nemam iskustva u njeno prijavljivanje.
 
Inače moraš tvoj lan da priključiš mreži kamere da bi mogao da pristupiš istoj ako je default ip kamere 192.168.2.3 kao što u uputstvu stoji ti moraš tvom lan-u da daš adresu koja se nalazi u istom opsegu 192.168.2.xxx sve sem default adrese kamere tj 2.
 
Ok, potruditi cu se da dodjem do IP adrese koju dodjeljuje ruter. Za ove sto si naveo i za koje znam ne odgovaraju za ulaz u ruter. Koji je dalji postupak kad dodjem do adrese kamere.NPR. bude 192.168.2.3, sta dalje. Do sad nisam nikad imao IP kameru tako da nemam iskustva u njeno prijavljivanje.

Pa ako je adresa kamere 192.168.2.3 ukucas to u browser, pretpostavljam da kamera slusa na standradnom web portu 80. Znaci http://192.168.2.3/
 
Zdravo prijatelju, bio sam na putu tako da nisam otvarao ovaj sajt i vidio tvoje poruke.Ovo sto si mi porucio, to sam vec ranije pokusao ali je bilo bezuspjesno.Posto u upustvu imaju adrese 2.3 i 2,5, kad sam ih ukucao u browser nula poena, tj.bez ikakvog uspjeha.Nisam vise pametan, kako i sta.
 
Prosto sam iznenadjen koliko ljudi nemaju pojma da rese jednostavan prpblem. Ja bih ti to namestio za 5 minuta. I to je mnogo. Ovo su osnovi mreza.
Lično nisam želeo da njemu otežavam sve sa informacijom da se neke vrste kamera ne mogu resetovati tj da su zaključane , tako da ako je jedna od njih u pitanju samo original user i pasword pomažu koji je neko već jednom namestio i promeuo i vrlo verovatno i promenio i adresu i onda neće pomoći nikakvo petljanje sa mrežom..
Dahua inače ima softver koji otkriva sve kamere na mreži sa svojim IP adresama koje funkcionišu u kompletnom mrežnom opsegu i zove se Smart PSS i mogao bi da probaš sa njim download na linku https://www.dahuasecurity.com/support/downloadCenter/softwares?child=201 .
 
Umesto da pametujes pomozi coveku.

Lično nisam želeo da njemu otežavam sve sa informacijom da se neke vrste kamera ne mogu resetovati tj da su zaključane , tako da ako je jedna od njih u pitanju samo original user i pasword pomažu koji je neko već jednom namestio i promeuo i vrlo verovatno i promenio i adresu i onda neće pomoći nikakvo petljanje sa mrežom..
Dahua inače ima softver koji otkriva sve kamere na mreži sa svojim IP adresama koje funkcionišu u kompletnom mrežnom opsegu i zove se Smart PSS i mogao bi da probaš sa njim download na linku https://www.dahuasecurity.com/support/downloadCenter/softwares?child=201 .

A sto bih? Sta ja imam od toga? Ljudi sve hoce da plate, samo nece da plate IT poslove, to ocekuju da je dzabe. Imas brate sve sto ti treba na internetu, ako ne kapiras i neces da ucis, onda lepo plati. Da je neko iz te neke struke pa da mu pomognes da covek navezba i nauci jer vec nesto zna, a ja sad treba da nesto sto drugi naplacuju 300 evrica i sto sam se okozio da naucim, treba da ispricam u jednom postu, a covek ne zna kako da vidi ip adresu rutera. I to nije problem, ali onda ce njih xyz likova da vidi taj post i da ljudima koji zive od toga da umanji posao. Ako se ovako uproscavanje tehnologije nastavi, za 10 godina ce moci komplet it struka da se ukine. Vec je sad na granici besmisla.
Sad je it struka jedino programiranje i administracija servera i cisco opreme, ovo ostalo je miki maus level. A i to ce uskoro postati mikimaus.
 
Administracija servera je već miki maus level , kao i podešavanje cisko i Mikrotik opreme , ko ima dva klikera u glavi sve može sam da uradi a i programiranje će se uskoro svede na kliktanje mišem a ne na pisanje programa , međutim ako nisi na forumu da pomogneš onda nemoj da odmažeš barem.
Svestan sam ja već odavno da znanje ne može da se naplati - barem ne kod nas , napolju možda i može , ovde je već problem kada se pomene nabavka novih računara za firmu jer:- ebi ga svako ima već računar, šta će mu više drugi - noviji , kao da taj računar traje večno .a kada nešto crkne a nemaš u rezervi onda vadi oči jer nema da se nastavi unos podataka -i posao stoji.
Borba sa vetrenjačama kao da si don kihote a ne it .
A danas je svako IT , kako meni jedan kolega iz druge firme kaže pre neki dan kod njih su svi IT , svaki dan im se govori : aj ti ovo , aj ti ono...
 
A sto bih? Sta ja imam od toga? Ljudi sve hoce da plate, samo nece da plate IT poslove, to ocekuju da je dzabe. Imas brate sve sto ti treba na internetu, ako ne kapiras i neces da ucis, onda lepo plati. Da je neko iz te neke struke pa da mu pomognes da covek navezba i nauci jer vec nesto zna, a ja sad treba da nesto sto drugi naplacuju 300 evrica i sto sam se okozio da naucim, treba da ispricam u jednom postu, a covek ne zna kako da vidi ip adresu rutera. I to nije problem, ali onda ce njih xyz likova da vidi taj post i da ljudima koji zive od toga da umanji posao. Ako se ovako uproscavanje tehnologije nastavi, za 10 godina ce moci komplet it struka da se ukine. Vec je sad na granici besmisla.
Sad je it struka jedino programiranje i administracija servera i cisco opreme, ovo ostalo je miki maus level. A i to ce uskoro postati mikimaus.

Možeš poslati pomoć na PP,pa ne bi mogli svi da vide post.Mislim da je uvek bolje pomoći nekome dzabe,nego se bogaditi na ljudima,koji nisu savladali bas sve o kompjuteru i komponentama i traže pomoć na forumu.
 
A sto bih? Sta ja imam od toga? Ljudi sve hoce da plate, samo nece da plate IT poslove, to ocekuju da je dzabe. Imas brate sve sto ti treba na internetu, ako ne kapiras i neces da ucis, onda lepo plati. Da je neko iz te neke struke pa da mu pomognes da covek navezba i nauci jer vec nesto zna, a ja sad treba da nesto sto drugi naplacuju 300 evrica i sto sam se okozio da naucim, treba da ispricam u jednom postu, a covek ne zna kako da vidi ip adresu rutera. I to nije problem, ali onda ce njih xyz likova da vidi taj post i da ljudima koji zive od toga da umanji posao. Ako se ovako uproscavanje tehnologije nastavi, za 10 godina ce moci komplet it struka da se ukine. Vec je sad na granici besmisla.
Sad je it struka jedino programiranje i administracija servera i cisco opreme, ovo ostalo je miki maus level. A i to ce uskoro postati mikimaus.

А...што си се јавио ако нећеш да помогнеш...:huh:
За осам година колико сам овде и ти си у неколико наврата тражио помоћ у решавању својих комп. проблема ..и помоћ си увек добијао...:think: :aha2:
Сада си се за мање од 5 минута, и то је много..ЛЕПО ИЗРЕКЛАМИРАО - КО СИ и ШТА СИ :roll:..да ти.. више нико не помогне на овом форуму кад ти наша " бесплатна помоћ " буде затребала ...:per: :think:

- - - - - - - - - -

Боље да се ниси јављао....
 
Nije mi ni potrebna, znam engleski super i imam strucne literature. Sta ne znam, to odem i kupim, proucim malo literaturu, odgledam par snimaka na netu i sam pokusam da namestim. I za sada to funkcionise super.
Imate sve na internetu, ima cak i na ovom forumu, samo treba neko da se malo potrudi da nadje i da se malo edukuje.
Za pocetak proucis malo sta je cmd, zatim proucis sta su ip adrese (staticka,dinamicka,nat,javna,privatna...), sta je dns i koji postoje, sta je dhcp, sta je ruter, mac adresa, sta su portovi, koji postoje, koji se najcesce koriste.
Bonus ti je osi model, proucis malo layer 1,2,3 osi modela i onda ti ovaj forum ne treba.

Imate sve na wikipediji,mycity,google,ccna kursu i na youtube-u.
 
Zdravo prijatelju, bio sam na putu tako da nisam otvarao ovaj sajt i vidio tvoje poruke.Ovo sto si mi porucio, to sam vec ranije pokusao ali je bilo bezuspjesno.Posto u upustvu imaju adrese 2.3 i 2,5, kad sam ih ukucao u browser nula poena, tj.bez ikakvog uspjeha.Nisam vise pametan, kako i sta.

Ne znam sa hamom... ako radim sa HIKVISION kamerom koristim SADP , taj program preskenira kompletnu mrežu i nađe sve kamere tog proizvođača bez obzira na opseg mreže. Predpostavljam da postoji takav softver i za hamu.
Dakle program, patch kabel direktno ka kameri i - scan. Bez programa nećeš videti kameru. Npr pogledaj - https://de.hama.com/service/download/drivers/network/wireless-lan
 
Sve pokusao, bez uspjeha.Obratio sam se i na stranicu Hama u vezi kamere.Dobio sam odgovor da je problem u Firmware.Version=v1.32, staroj verziji a na novoj ne moze da radi i zbog cega necu moci da je prijavim i koristim.Tacnije da je bacim.Ne mogu vjerovati u ovaj njihov odgovor.Da li je to moguce da mi Firmware onemogucava prijavu.
 

Back
Top