Hama IP kamera M360

Kakvom cloudu? Kolko je napisao on pokusava da nakaci kameru na kucni ruter kome nema pristupa... Firmware na kameri svakako da govori TCP/IP... mislim ako ne govori onda su mu prodali neispravnu robu ...
 
Da bi gledao kamere sa racunara, moras verovatno da imas instalirane odredjene activex plugine i da ides preko odredjenog pretrazivaca. Verovatno je problem u tome da tih pluginova vise nema ili da se firma porokala sa programerom i da je u nekom sporu sa njim, pa su u fazonu ko **** ove starije modele, ne ispati nam se da angazujemo drugog.
Da mi je samo znati koji je to ruter kojem se to ne moze nikako pristupiti ni pronaci sifra na internetu?
 
Da vidi ip adresu kamere moze da koristi cmd i komandu arp -a. Tu ce sve ip adrese i mac adrese uredjaja da mu izlista, ode do kamere i pogleda nalepnicu, tu mora da mu pise mac adresa. Dalje je sve logicno.
Ruter moze da se hard resetuje, ukucas na internetu model rutera i vidis default password i username. Jedino ako je neki profi ruter, cisco i sl pa da ne dira. Ako je to neko soho cudo, onda nema razloga da ga ne vrati na default.
Adresa rutera i njegov mac takodje pisu na nalepnici, a moze i da ga vidi kroz cmd koristeci ipconfig i default gateway.
kad sve pronadje, moze da pinguje kameru, ako se odaziva, dobro je. Ako se ne odaziva, onda jbg, ili ne valja kabal ili ti ne valja kamera.
 
Da vidi ip adresu kamere moze da koristi cmd i komandu arp -a. Tu ce sve ip adrese i mac adrese uredjaja da mu izlista, ode do kamere i pogleda nalepnicu, tu mora da mu pise mac adresa. Dalje je sve logicno.
Ruter moze da se hard resetuje, ukucas na internetu model rutera i vidis default password i username. Jedino ako je neki profi ruter, cisco i sl pa da ne dira. Ako je to neko soho cudo, onda nema razloga da ga ne vrati na default.
Adresa rutera i njegov mac takodje pisu na nalepnici, a moze i da ga vidi kroz cmd koristeci ipconfig i default gateway.
kad sve pronadje, moze da pinguje kameru, ako se odaziva, dobro je. Ako se ne odaziva, onda jbg, ili ne valja kabal ili ti ne valja kamera.
Ako je odazivanje na kameri isključeno možeš da se slikaš i da ga pinguješ do prekosutra i ništa nećeš pronaći , Daću ti ja zaključani telekomov običan ruter da ga resetuješ ako uspeš ja te vodim na večeru a ti biraš gde :) , a pazi - ja znam i njega da resetujem a njihovi ruteru su fabrički stavljani na drugačije usere i pasworde (ne admin admin) sa drugačijim IP opsegom i to samo za administratorski nalog , a brate mili neznam odakle vadite vi sve ove ideje? stvarno?
 
Ako je odazivanje na kameri isključeno možeš da se slikaš i da ga pinguješ do prekosutra i ništa nećeš pronaći , Daću ti ja zaključani telekomov običan ruter da ga resetuješ ako uspeš ja te vodim na večeru a ti biraš gde :) , a pazi - ja znam i njega da resetujem a njihovi ruteru su fabrički stavljani na drugačije usere i pasworde (ne admin admin) sa drugačijim IP opsegom i to samo za administratorski nalog , a brate mili neznam odakle vadite vi sve ove ideje? stvarno?

Kao da nema resenje i za to. Uzmes ***** i otreses o zid, kupis normalan ruter i stavis. Da se bavim ovim poslom ozbiljno, kupio bih 3 tipa kamera, jeftino, srednje i skupo sto sigurno znam da radi i to bih samo radio. Ne bih se uopste zajebavao sa milion tipova i ugradjivao bih opremu koja znam da ce da radi. Ne bih se uopste zajebavao sa tim zaguljenim stvarima.
 
Sto se tice starosti kamere, manje je od 10 godina. Ja sam je kupio od lika koju je donio iz inostranstva.Vidio sam da se jos prodaju na internetu. Sto se tice rutera koji je postavljen od operatera kablovske, ne zelim da sad postavljam Ip adresu kamere, tj. da cackam po njemu jer mi je receno kad su mi dali username i pasword da ako se dese neki problemi oko TV.a, interneta i telefona da cu platiti intervenciju.Usao sam u ruter samo da vidim da li mozda vidi kameru.Nema je na popisu uredjaja.Sad sam odlucio da nabavim drugi ruter koji bi povezao sa operaterovim pa da onda saram po njemu. Probati cu i na taj nacin da aktiviram kameru.
 
Sto se tice starosti kamere, manje je od 10 godina. Ja sam je kupio od lika koju je donio iz inostranstva.Vidio sam da se jos prodaju na internetu. Sto se tice rutera koji je postavljen od operatera kablovske, ne zelim da sad postavljam Ip adresu kamere, tj. da cackam po njemu jer mi je receno kad su mi dali username i pasword da ako se dese neki problemi oko TV.a, interneta i telefona da cu platiti intervenciju.Usao sam u ruter samo da vidim da li mozda vidi kameru.Nema je na popisu uredjaja.Sad sam odlucio da nabavim drugi ruter koji bi povezao sa operaterovim pa da onda saram po njemu. Probati cu i na taj nacin da aktiviram kameru.

Ako se kamere još prodaju - nabavi softver. Softverom promeni adresu kamere, ako je ruterova adresa npr 192.168.1.1 onda kameru prebaci na taj opseg 192.168.1.xxx i videće je i ruter i računar...
Kolika gužva oko krajnje jednostavnog setovanja.
Dakle - SOFTWARE za kameru (hama aplikacija) je ključ svega.

Poz.
 
Usao sam ja u ruter od operatera usluga kablovske.Samo sam htio vidjeti da li ruter vidi kameru ili ne.Nije je uopste prepoznao.Drugo nisam nista htio pokusavati jer su mi rekli da ako bude problema sa internetom, TV-om i telefonom a razlog bude ruter da cu snositi troskove servisa.Sad sam dao kameru jednom kolegi da on pokusa dobiti sliku sa nje.Javio mi je da i on nije uspio.Navjerovatnije cu nabaviti drugi ruter koji cu povezati sa ovim sto ga imam i onda cackati po njemu, traziti kameru.Softver od kamere koji sam skinuo sa Hama stranice nista ne pomaze.Vjerovatno ima neki drugi bolji koji bi odgovarao navedenoj kameri, ali gdje.
 
To sam uradio na samom pocetku pokusaja da dobijem kameru na racunaru.Spojio sa kablom racunar-kameru i po upustvu pokusao sa dvije adrese ali bez uspjeha.Jedino ako tu adresu neko nije promjenio posto ja kamera kupljena polovna.
 
A kako ce da pregleda ako mreza na kojoj je kamera nije reachable? Komp i kamera mojaju biti na istoj mrezi...osim toga mora ukrsten kabl...

Bavim se video-nadzorom,
ne treba ukršten kabel za to, računar uz pomoć programa skenira sve moguće opsege i adrese, tako nalazimo kameru. Kada je nađemo (adresu/opseg), podesimo preko softvera kameru na željenu adresu i to je to.

Poz.
 
Hoces reci da obicnim ethernet kablom povezes kameru direktno sa kompom i to radi?
ova kamera nije POE , koliko vidim ona ima svoje napajanje od 12 volti značu ili napajanje ili ako grešim i jeste POE onda POE swič , inče program može da opipa samo kamere koje se nalaze u minimum opsegu mreže lan-a - znači ako kamera počinje sa opsegom 192.168.x.x i lan je u istom opsegu onda će program videti te kamere i možda joj i može pristupiti ali ako je lan192.168.x.x a kamera primera radi u 10.10.x.x onda će je videti ali neće joj moći pristupiti sve dok se lan ne stavi u isti opseg
 
To je isto problem, ali mislio sam na da kada povezujes dva kompa preko ethernet kabla onda mora ukrsteni. Mislim moze da se veze kamera i komp na ruter obicnim kablom isto mu dodje. Ja sam recimo bez problema pristupao 192.168.100.1 modem, a mreza mi bila na 192.168.101.xx.
E sad ako su bas tako rastavljeni, moze da napravi staticku rutu. Ali opet necu sad da zalazim proizvodjac bi trebao da napise na kojoj se ip adresi kamera javlja.
 
ova kamera nije POE , koliko vidim ona ima svoje napajanje od 12 volti značu ili napajanje ili ako grešim i jeste POE onda POE swič , inče program može da opipa samo kamere koje se nalaze u minimum opsegu mreže lan-a - znači ako kamera počinje sa opsegom 192.168.x.x i lan je u istom opsegu onda će program videti te kamere i možda joj i može pristupiti ali ako je lan192.168.x.x a kamera primera radi u 10.10.x.x onda će je videti ali neće joj moći pristupiti sve dok se lan ne stavi u isti opseg

PoE je vid dovođenja napona do kamere. Možemo i dodatnim kablom ili pak braon - braon/bela parica koju kamera ne koristi.
Softver proverava pun opseg (konkretno Hik i Dahua).

To je isto problem, ali mislio sam na da kada povezujes dva kompa preko ethernet kabla onda mora ukrsteni. Mislim moze da se veze kamera i komp na ruter obicnim kablom isto mu dodje. Ja sam recimo bez problema pristupao 192.168.100.1 modem, a mreza mi bila na 192.168.101.xx.
E sad ako su bas tako rastavljeni, moze da napravi staticku rutu. Ali opet necu sad da zalazim proizvodjac bi trebao da napise na kojoj se ip adresi kamera javlja.

Dva kompa da, kamera ne.
Obično ne mešamo mrežu i mrežu za IP kamere, separišemo ih nekim dodatnim ruterom ili jednostavno ukucamo drugačiji opseg za njih i NVR, da bi ih pratili računarom odemo do cmd-a i ukucamo add network.....
Svaki proizvođač ima default adresu, dok je mi peške ne promenimo. Neke kamere imaju reset dugme, a neke resetujemo softverom...
 
PoE je vid dovođenja napona do kamere. Možemo i dodatnim kablom ili pak braon - braon/bela parica koju kamera ne koristi.
Softver proverava pun opseg (konkretno Hik i Dahua).



Dva kompa da, kamera ne.
Obično ne mešamo mrežu i mrežu za IP kamere, separišemo ih nekim dodatnim ruterom ili jednostavno ukucamo drugačiji opseg za njih i NVR, da bi ih pratili računarom odemo do cmd-a i ukucamo add network.....
Svaki proizvođač ima default adresu, dok je mi peške ne promenimo. Neke kamere imaju reset dugme, a neke resetujemo softverom...

s obzirom da u firmi gde radim sam postavio do sada oko 20+ kamera a imam ih jedno 40+ sve Dahua, i vezao ih preko raznih poe svičeva od 8 do 28 portnih sa snimačima na više lokacija, mislim da mi ne treba objašnjavati ništa jedino do sada nisam provalio kako da podesim veliki server dahuin ali ok i to će doći po svoje
 

Back
Top