Bubuljice na ledjima

MiskeFTW1

Zainteresovan član
Poruka
209
Pozzzz
Imam 20 godina i zadnjih par godina imam problem sa bubuljicama na ledjima. Ne znam da li je bas problem jer nije to nista strasno niti preterano, samo su jednostavno tu i estetski smetaju.
Treniram dosta cesto mada se i tusiram svaki dan posle treninga. U pocetku sam mislio da je zbog puberteta ili zbog znoja ili zbog pod dresa koji je od sintetike. Medjutim sve je to proslo a bubuljice su tu i kad imam pauzu s treninzima.
Leti se osuse i povuku se ali vrlo brzo izbiju nove

Da li postoji neki kucni recept ili krema , pisite pa cu ja da vam kazem sta sam sve probao a sta nisam:)
Znam da je problem krajnje glup, ali meni smeta i uzasno nervira
 
Dermatolog ce ti reci da imas seboroicku kozu.
Nema tu definitivnog leka.Takav si tip ,seboroican.Verovatno i sklon i peruti.
Saveti su kortizon u akutnoj fazi i upotreba bio produkta za pranje tela,kose..
Poboljsanje ce biti, pa pogorsanje tako u krug.
Privo smiri se i pomiri se.
Drugo,ne diraj ih,znam da capkas i cedis,ne valja.Peri telo i kosu sa bio.
Jedini pravi lek bi bio da se preselis gde je tropska klima ali je to tebi nemoguce.
Ajd srecno ,ima i gore u zivotu;)

- - - - - - - - - -

Nisam forumski filozof,nego znam;)
 
Kako znas da si prosao pubertet?

Djole je u pravu, jedna od, ali samo jedna od bitnih stvari je hrana prilagodjena uzrastu, opterecenju i tipu licnosti.

Druga stvar je ovo
"Just becouse I dont react , doesn't mean I didn't notice. :)."

Treca stvar je da eksperimentises sa samponima za tusiranje, ali prvo da probas samo neki neutralni sapun.

Da sasvim ukines majice sa vise od 50% sintetike, da stavis flanelski carsav na krevet i pamucnu pidzamu da nosis...

da odes kod dermatologa koji ce verovatno da te uputi na ispitivanje alergija kao prvo....

Dovoljno za sada, pa kada krenes da budes strpljiv i da se redovno javljas ovde na konsultacije....:)
 
Zadnji put kad sam otisao kod dermatologa rekli su mi da imam zaboga STRASNO ZAPALJENJE ZNOJNIH ZLEZDA, ne zelim da se opterecujem time I da slusam nestrucne dermatologe, ako odlucim da odem otici cu kod privatnika cim skupim neku kintu


Drugo, ne koristim nikakve bilding preparate jer se ne bavim bodibildingom vec kik bokso

Trece, ne , nisam sklon perutu, nikad ga nisam imao ,nigde

Jedino sto preostaje je losa ishrana ili jednostavno takva koza :)
Hvala svima za odgovore, carevi ste svi kompletno
 
Znaci resio si problem? Super.....

nego, sta mislis oklen su stigli ti privatnici?

mislis da su pametniji i casniji od onih koji fol rade svoj posao u drzavnim ustanovama?

Ja to ne mislim, samo su beskrupulozniji i sigurno losiji od onih koji ne daju svoje pare za ispitivanja.

Nasao sam dva (slovima dva) privatnika koja nesto znaju, a i oni rade u drzavnim ustanovama,

pa praksu dopunjavaju privatno.

Inace, cela bransa im je moralno i intelektualno krahirala, a oni sto nesto znaju su otisli vani da naplate znanje legalno.

Poenta je da trazis nekog dermatologa koji nesto zna, ali da ima i volje da radi. Pare ti tu nece mnogo pomoci.
 
Znaci resio si problem? Super.....

nego, sta mislis oklen su stigli ti privatnici?

mislis da su pametniji i casniji od onih koji fol rade svoj posao u drzavnim ustanovama?

Ja to ne mislim, samo su beskrupulozniji i sigurno losiji od onih koji ne daju svoje pare za ispitivanja.

Nasao sam dva (slovima dva) privatnika koja nesto znaju, a i oni rade u drzavnim ustanovama,

pa praksu dopunjavaju privatno.

Inace, cela bransa im je moralno i intelektualno krahirala, a oni sto nesto znaju su otisli vani da naplate znanje legalno.

Poenta je da trazis nekog dermatologa koji nesto zna, ali da ima i volje da radi. Pare ti tu nece mnogo pomoci.

I sta sad? Onda najbolje i on da ide kod Miroljuba Petrovica pa da nastrada od bubuljica
 
Zadnji put kad sam otisao kod dermatologa rekli su mi da imam zaboga STRASNO ZAPALJENJE ZNOJNIH ZLEZDA, ne zelim da se opterecujem time I da slusam nestrucne dermatologe, ako odlucim da odem otici cu kod privatnika cim skupim neku kintu


Drugo, ne koristim nikakve bilding preparate jer se ne bavim bodibildingom vec kik bokso

Trece, ne , nisam sklon perutu, nikad ga nisam imao ,nigde

Jedino sto preostaje je losa ishrana ili jednostavno takva koza :)
Hvala svima za odgovore, carevi ste svi kompletno

rekoh ti ishrana,mleko pod 1
 
izbegavaj ugljene hidrate, slatko i slicno. jedi orase, pasullj grasak i slicno.

Smanjicu UH sto vise mogu, secer svakako izbegavam, hvala!

- - - - - - - - - -

Znaci resio si problem? Super.....

nego, sta mislis oklen su stigli ti privatnici?

mislis da su pametniji i casniji od onih koji fol rade svoj posao u drzavnim ustanovama?

Ja to ne mislim, samo su beskrupulozniji i sigurno losiji od onih koji ne daju svoje pare za ispitivanja.

Nasao sam dva (slovima dva) privatnika koja nesto znaju, a i oni rade u drzavnim ustanovama,

pa praksu dopunjavaju privatno.

Inace, cela bransa im je moralno i intelektualno krahirala, a oni sto nesto znaju su otisli vani da naplate znanje legalno.

Poenta je da trazis nekog dermatologa koji nesto zna, ali da ima i volje da radi. Pare ti tu nece mnogo pomoci.

Naravno da ne mislim da su pametniji, samo neki ljudi iz moje porodice imaju bolja iskustva sa privatnicima nego sa ovim po drzavnim bolnicama, a i dolazim iz vrlo manjeg grada gde nemam bas sirok spektar mogucnosti
Inace sam medicinski tehnicar tako da ako mi nesto nije problem onda je to da se promuljam do koznog z:lol:
Ali kao sto rekoh, poslednji put kad sam bio je dijagnoza bila upala znjonih zlezda a savet je bio da nikako ne izlazim na sunce. Bio je jul mesec i nisam mogao da se izdrzim da ne idem na bazen samim tim i na sunce...proslo mi je posle 4 dana
 
Poslednja izmena:
Mislis mleko da pijem obavezno ili pod obavezno da ga izbacim?
Ti to nikako nemas zbog hrane, nemoj da jedes slatkise ( coikoladu), ali nikako ni ove orahe koje ti je
neko preporucio.
Moj ti je savet ( a imala sam i sama problema sa nekoliko bubuljica na licu u tvojim godinama, pre i posle toga nikada)
da odes u apoteku i da ti daju neki rastvor sa sumporom koji susi te bubuljice . Ja sada vise ne znam kako se to sredstvo zove,
ali ce ti biti dovoljno da kazes ratsvor sa sumporom. To mazes nocu i cela se prica jako brzo zavrsi, ako se ponovo pojave, opet isto.
I obavezno idi na suncanje , ako ides na more u slanu vodu, jos bolje, ali ce se osusiti i od ovog rastvora.
 
Ti to nikako nemas zbog hrane, nemoj da jedes slatkise ( coikoladu), ali nikako ni ove orahe koje ti je
neko preporucio.
Moj ti je savet ( a imala sam i sama problema sa nekoliko bubuljica na licu u tvojim godinama, pre i posle toga nikada)
da odes u apoteku i da ti daju neki rastvor sa sumporom koji susi te bubuljice . Ja sada vise ne znam kako se to sredstvo zove,
ali ce ti biti dovoljno da kazes ratsvor sa sumporom. To mazes nocu i cela se prica jako brzo zavrsi, ako se ponovo pojave, opet isto.
I obavezno idi na suncanje , ako ides na more u slanu vodu, jos bolje, ali ce se osusiti i od ovog rastvora.



Mislis mozda na krecno mleko ili hipermangan?

Slatkise stvarno ne jedem zbog treninga jer mi je kilaza vrlo bitna stvar u vezi kik boksa

Ali da, na moru je sve bolje
 
Mislis mozda na krecno mleko ili hipermangan?

Slatkise stvarno ne jedem zbog treninga jer mi je kilaza vrlo bitna stvar u vezi kik boksa

Ali da, na moru je sve bolje
Verovatno je to neko " krecno mleko" nema veze sada hipermangan.
Nema veze ta hrana, barem ne kod tebe , kao sto sam rekla i ja sam bas sa dvadeset godina dobila nekkave bubuljice na licu
( a lice jel , narocito za devojku nije isto sto i ledjaz;)), a pravo da ti kazem nisam nista ni jela, barem nikako neke cokolade jer
ni para za to ne bih imala, onda sam isla u neke silne kozmeticke institute, ali mi je bas jedna mlada lekarka iz takvog instituta i pomogla
sa ovim, kako ga ti nazivas " krecnim mlekom". A svasta sam probala , od tecnog azota do kojekakvih "tretmana" , ali ovo mi je pomoglo.
Javljale su se te bubuljice i kasnije ,a li sam onda mrtva odlazila u apoteku, pazarila tu tecnost i za nekoliko je dana sve bilo OK.
Posle toga ( a to je trajalo recimo godinu dana sa velikim pauzama) vise nikada nisam imala probleme sa kozom.
 
A onda"jednostavno takva koza" tj.masna,seboroicna.Nema veze pubertet.
Ako je masna izbaci mast iz ishrane!
Tebi je potrebno dnevno 30 gr.masti,6 malih kasicica ulja,bolje maslinovo.Sa tim 30 gr.zacini salatu,bareno povrce.
Probaj 2 meseca da ne konzumiras vise od toga masti.Znaci nista suhomesnati proizvodi,sirevi,puter,masti, mleko i jogurt samo bez masnoce,nista przeno itd.
Priobaj jedan period da vidis ima li poboljsanja.
Idi kod privatnika da umiris savest i mozes da kazes sve sam probao.
Dace ti kao sto rekoh kortizonske kreme,losione biljne i po neki savet.Kortizon ce ti pomoci trentuno i kako ne moze da se koristi vecno,kad prestanes da ga uzimas,max.3 nedelje,jovonanovo.
Dobro sto nemas perut,to ti je ista famulija seboree.
Ajd bezi kod specijaliste pa nam javi kako je prislo,bas me interesuje:)
Imam jednu blisku osobu pored mene koja sa tim muci od svoje 15-te evo vec 20 gidina.Prosla je sve cuvene dermatologe,i bas skoro ovde u Italiji jedan kao najbilji.Sve ista dijagnoza i terapia.
Eto zato me interesuje sta ce ti reci i koju terapiju,mozda pomogne i mojoj dragoj osobi;)
 
Poslednja izmena:
Verovatno je to neko " krecno mleko" nema veze sada hipermangan.
Nema veze ta hrana, barem ne kod tebe , kao sto sam rekla i ja sam bas sa dvadeset godina dobila nekkave bubuljice na licu
( a lice jel , narocito za devojku nije isto sto i ledjaz;)), a pravo da ti kazem nisam nista ni jela, barem nikako neke cokolade jer
ni para za to ne bih imala, onda sam isla u neke silne kozmeticke institute, ali mi je bas jedna mlada lekarka iz takvog instituta i pomogla
sa ovim, kako ga ti nazivas " krecnim mlekom". A svasta sam probala , od tecnog azota do kojekakvih "tretmana" , ali ovo mi je pomoglo.
Javljale su se te bubuljice i kasnije ,a li sam onda mrtva odlazila u apoteku, pazarila tu tecnost i za nekoliko je dana sve bilo OK.
Posle toga ( a to je trajalo recimo godinu dana sa velikim pauzama) vise nikada nisam imala probleme sa kozom.

Hvala puno na predlogu. Cuoo sam jos od nekih osoba da probam to krecno mleko medjutim nisam uzimao za ozbiljno. Probacuuu

- - - - - - - - - -

A onda"jednostavno takva koza" tj.masna,seboroicna.Nema veze pubertet.
Ako je masna izbaci mast iz ishrane!
Tebi je potrebno dnevno 30 gr.masti,6 malih kasicica ulja,bolje maslinovo.Sa tim 30 gr.zacini salatu,bareno povrce.
Probaj 2 meseca da ne konzumiras vise od toga masti.Znaci nista suhomesnati proizvodi,sirevi,puter,masti, mleko i jogurt samo bez masnoce,nista przeno itd.
Priobaj jedan period da vidis ima li poboljsanja.
Idi kod privatnika da umiris savest i mozes da kazes sve sam probao.
Dace ti kao sto rekoh kortizonske kreme,losione biljne i po neki savet.Kortizon ce ti pomoci trentuno i kako ne moze da se koristi vecno,kad prestanes da ga uzimas,max.3 nedelje,jovonanovo.
Dobro sto nemas perut,to ti je ista famulija seboree.
Ajd bezi kod specijaliste pa nam javi kako je prislo,bas me interesuje:)
Imam jednu blisku osobu pored mene koja sa tim muci od svoje 15-te evo vec 20 gidina.Prosla je sve cuvene dermatologe,i bas skoro ovde u Italiji jedan kao najbilji.Sve ista dijagnoza i terapia.
Eto zato me interesuje sta ce ti reci i koju terapiju,mozda pomogne i mojoj dragoj osobi;)

Probacu sa krecnim mlekom i ajde, smanjicu I unos masnoce
Sto se tice specijaliste, mogao bih da odem cim zgrabim vremena neki dan , javljam rezultate ovde! :)
 
To sto si ti opisao su najverovatnije akne. One ne moraju da budu nužno na licu.
Najpametnije ti je da odes kod dermatologa. Sigurno ćeš za početak dobiti neki lokalni losion, protiv upale, to je uvek standardni početak blago inflamovanih i neproširenih akni. :)

Pošto se baviš sportom, razumem koliko to može da nervira, a svakako nije ni estetski najprijatniji prizor, posebno jer si mlad muškarac.

Nemoj ništa mazati na svoju ruku, niti po savetu forumaša, jer niko od njih nije doktor, a i da jeste, bez pažljivog pregleda, ne može ti određivati bilo kakvu terapiju. Ishranu svakako treba da držiš na nekom nivou, ali verujem da to sve znaš. Definitivna povezanost ishrane bogate ugljenim hidratima i akni nije verifikovana, ali svakako treba da se zdravo hraniš. ;)

Sve najbolje i javi šta kaže dermatolog!
 
Hvala puno na predlogu. Cuoo sam jos od nekih osoba da probam to krecno mleko medjutim nisam uzimao za ozbiljno. Probacuuu

- - - - - - - - - -



Probacu sa krecnim mlekom i ajde, smanjicu I unos masnoce
Sto se tice specijaliste, mogao bih da odem cim zgrabim vremena neki dan , javljam rezultate ovde! :)
Smanji samo ugljene hidrate ( cokoloda, slatke napitke, a tu je i vocni sok), , mast mora da se unosi, cak se i onima koji drze dijetu
preproucuje se 60 grama masti dnevno ( svejedno u kom obliku jer nema svako 40 evra za litar maslinovog ulja sa Krita, a ni to
maslinovo ulje nije ni poznato u Japanu, Indiji, raznim Amerikama, Severu Evropu, Kini). Cak je i u Francuskoj relativno nepoznato
jer ga ima samo na krajnjem na Jugu tako da 13 miliona Parizana i ne znaju za to. U Spaniji se jede i koristi to ulje,
ali jeftino, rafinisano, a to je isto kao i ulje od suncokreta, a i kosta skoro toliko.
Ono sto nije doslo od hrane i ne odlazi sa menjanjem hrane , a tu mislim na neke ozibilje bolesti nikeko na bubuljice na ledjima.
Ne postoji lek za akne, nazalost. korsicenje ovog kortizona veze s mozgom nema tako da bih ja svakom dermatologu rekla da se sali ako bi
mi prepisivao kortizon, a oni to obicno tako rade jer ne znaju sta i kako.
 
Setio sam se nekog lika iz mladih dana, bio je tada u srednjoskolskom uzrastu, mucile su ga akne toliko da mu je celo lice bivalo u krastama, bio je sportista, trenirao je i igrao fudbal, a jednom prilikom na malom fudbalu napuca ga lopta po sred ledja, samo su na svetlom dresu ostale krvave mrlje, on je upaljene i zagnojene akne imao ne samo po licu i vratu nego i po leđima.
 

Back
Top