battlestar galactica

Sousuke Aizen

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.279
srdačan pozdrav! naime, ako može neko kuj je gledo battlestar galactica ili je upoznat s tim da mi rekne kojim redosledem da gledam pošto vidim da ima dosta mini serija i webisodes i tih gluposti pa me zanima kako bi bilo najbolje to gledati hronološki, bez spojlova dakako
hvala!
 
ma ne pada mi na pamet da gleam ta smeća od pre pedes dina nego sam mislo od 2003 ona mini serija pa prava serija iz 2004,al me muču one web epizode nzm kad njih da odgledam dal nakon svega ili pak kak to ide

Kakvo bre smece. Zna se sta je Galaktika.

Webizode nemaju veze sa zivotom. To je tipa pre poslednje sezone ili tako nesto.

Od nove galaktike gledaj Razor - to vredi ovo ostalo preskoci.
 
možeš prvo film(ove)
pa seriju betlstr galaktika redom, pa posle št preostane

što prvo filmove i koje

Kakvo bre smece. Zna se sta je Galaktika.

Webizode nemaju veze sa zivotom. To je tipa pre poslednje sezone ili tako nesto.

Od nove galaktike gledaj Razor - to vredi ovo ostalo preskoci.
nisam ni rekao da se ne zna
pa ako ovo novo stvarno ne valja, onda teško da će mi se i nešto od pre 100 godina svideti jer mrzim stara smeća uglavnom, skoro sve što sam gledo a da je 20 plus dina starije mi se nije svidelo,ni serije ni filmovi
mada to je sve subjektivno
 
Ko je gledao staru u ono vreme ima drugaciji pogled na novu. z:)

U novoj nemas Denikena sem do pred kraj, nema cak ni tog egipatskog stila koji su imale i druge serije iz Deniken universa poput Stargate-a, nema ni Starbaka kao uzora svim klincima iz onog vremena, u stvari nije cak ni musko nego je Starbakica. Bumer je Bumerica, Baltar je seka persa... Svi likovi su pogresni.

U sustini zato mi je i najbolji Razor gde su potpuno novi likovi u prvom planu.

E sad ako hoces bas hronoloski onda treba da gledas prvo Kapriku. Tu je ono kako je sve pocelo.

Posle toga Blood and Chrome.

Onda nova Galaktika serija.

Razor tu negde kad pocnes sa serijom, pogledaj Razor kad pocne sibanje u seriji.

Webizode mozes i da preskocis. Nije od nekog preteranog znacaja.

I ostale filmove mozes da preskocis. Ili ih pogledaj na kraju, kako su i snimani posle serije. Daju neki drugi ili dodatni pogled na dogadjaje iz serije.
 
pa dakako, sve je to relativno

kuj ti je taj deniken da netovari možda prasiće u pričinoviću

a šta me zabole za egipatsak stil ne znam ni šta te to znači

neću posle ću papriku iako znam da je prikvel

hvala bubawi z:kiss:
 
17971959_1.jpg

8a5a6254ea395bf8ea50a1634d0e6b97--national-geographic-kids-egyptian-mask.jpg


Ovaj stil.

A Deniken, Erih Fon, tvorac ideje o bogovima vanzemaljcima.

U staroj su stvarno vanzemaljci, trinaesto pleme koje je doslo i naselilo Zemlju.

Dok su u novoj stvarno bogovi.

z:lol:
 
Ima veze jer su njegove knjige i filmovi inspiracija za Galaktiku.

To se desava nekoliko godina pre Galaktike, 68-70. Ideja je da su vanzemaljci posetili Zemlju, a da su zemljani u njima pogresno videli bogove, jer su pogresno njihovu tehnologiju shvatili kao natprirodne moci. Ideju je odbacila naucna zajednica, ali je prihvatio Holivud.

I tako kad pocinje Galaktika ide prica o vanzemaljcima kao praocevima Egipcana, Tolteka i Maja i kako su neki od njih, takoreci nasa braca i dalje tamo negde u svemiru...

I onda kroz celu Galaktiku ide ta neka veza sa Egiptom i Denikenovim knjigama, na primer, kroz slemove i odecu koju nose, vajpere kojima lete itd...

Da ne spojlerisem mnogo u obe Galaktike traze Zemlju i trinaesto pleme/koloniju. U staroj stizu negde u tadasnje vreme 80-setih.

A u novoj je to prilicno komplikovano. Mislim da ces morati bas sve da odgledas da bi pohvatao, ko je gde stigao, ko ide na Zemlju, a ko se vratio sa Zemlje, ko su andjeli, ko bogovi, ko su ljudi, ko Sajlonci...
 
pa novu,ovu najpopularniju iz 2004. koju svi na sva usta nahvališe
msm svidelo mi se u početku,prva sezona samo, bilo zanimljivo, intrigantno,kad ono nakon toga..3 hebene sezone sapunice i religijskih lupetanja i naklapanja i odugovlačenja,da na kraju ne bi skoro ni na šta dali odgovor ili ako i bi bolje da nisu jer je predebilan (god did it) :dash:
 
Мени то било занимљиво некад.
Сад само гледам цице у СФ серијама и филмовима...
Добра ова "Старбак" тета...
:mrgreen:
А и она главна Салонка...шта ћу кад волем плавуше...
:mrgreen:
 
Sto se toga tice, u novoj Galaktici nije imalo sta da se vidi. :)

Od svih mi je jos Grace Park bila jedina simpaticna. Posle u Havajima sam promenio misljenje. :D

Ali zato stara Galaktika. Ona Maren Jensen koja je glumila Atinu, top model. Pa mlada Jane Seymour. Imalo je sta da se vidi.
 

Back
Top