Blic presudio coveku bez suda!!! Dokle ce mediji da osuduju ljude bez presude suda?

Moj odgovor je da svaki covek mora imati pravo na izbor.

Ne ukoliko svesno ugrozava sebe i druge!?

Ako je tvoj izbor da skocis sa 10-tog sprata na ulicu ili recimo igraliste na kojem se igraju deca onda tvoj izbor mora da se ogranici.
Ako je tvoj izbor da kupis automatsko oruzije i odes i pobijes neduzne ljude onda i taj izbor mora da se ogranici.
Ako je tvoj izbor da se drogiras a posle trazis jetru jer je tvoja otisla po ***** onda i taj izbor mora da se ogranici ili barem da postoje posledice.

Isto je i ovde, ako je tvoj izbor da slusas sarlatana kako prodaje maglu i na patnji drugih zaradjuje novac onda delovanje tog sarlatana mora da se ogranici i kazni a ti treba da snosis posledice tvoje odluke.
 
A sada se vrati na pitanje koje si mi postavio - kom doktoru bih poverio svoj tumor

a zatim razmisli kako je obicno pitanje za par postova evolirao u kupovinu automatskog oruzja i pucanja u neduzne ljude i skakanje sa desetog sprata na decu.

Emocije a ne razum su dobra podloga za spin.
Al ja sam to prelezao.

Zato sto je sve stvar izbora.

Evo ovako, ako si bio depresivan i odbio da koristis lekove, posavetujes se sa prijateljima nego recimo odlucio da verujes nekoj budali onda je to ocigledno pogresan izbor.

Dakle moje pitanje je sasvim korektno, ako imas lika koji je ( inace doticni lekar je decji neurohirug ) proveo decenije usavrsavajuci svoje znanje i imas lika kojem je izvor informacija Youtube i koji zaradjuje prodavajuci obojenu vodu i tyvrdi da nikako ne verujes ovom drugom vec njemu.... ciji metod lecenja bi odabrao....
 
Zato sto je sve stvar izbora.

Evo ovako, ako si bio depresivan i odbio da koristis lekove, posavetujes se sa prijateljima nego recimo odlucio da verujes nekoj budali onda je to ocigledno pogresan izbor.
Jedina pogresna stvar je zabrana izbora. Sve ostalo su bolje ili losije mogucnosti i opcije.

Dakle moje pitanje je sasvim korektno, ako imas lika koji je ( inace doticni lekar je decji neurohirug ) proveo decenije usavrsavajuci svoje znanje i imas lika kojem je izvor informacija Youtube i koji zaradjuje prodavajuci obojenu vodu i tyvrdi da nikako ne verujes ovom drugom vec njemu.... ciji metod lecenja bi odabrao....
Odabrao bih da imam izbor. Kada, pod pritiskom nemackog Blica (blic znaci bljesak) ukinu izbor, tada necu moci da biram.

Izbor je civilizacijska tekovina nastala izlaskom iz robovlasnistva. Zar cemo se ponovo vratiti u robovlasnicko drustvo?
 
Jedina pogresna stvar je zabrana izbora. Sve ostalo su bolje ili losije mogucnosti i opcije.

Upravo to pogesan izbor, al opet stvar izbora. Po tvojoj logici Charlie Sheen ne bi trebao da odgovara iako svojom seksualnim partnerima nije rekao da je HIV pozitivan?
Isti je slucaj ovde, u njegovom slucaju ( Charlie-jevom ) devojke a mozda i poneki likovi su usli u seksualni odnos sa njim verovajuci da je sve ok, da je zdra, prav iako je drogiran i pijan, kada su saznali da bas nije sve tako opdlucili su da ge tuze,
u slucaju doticnog tzv doktora momak se odlucio da ga doticni leci ikao je taj doktor znao da prodaje maglu i da nema sanse da ga trava izleci od tumora na mozgu. Jeste stvar izbora al ja sam postavio pitanje, da se suocis sa svim cinjenicama, koji izbor bi napravio?

Odabrao bih da imam izbor. Kada, pod pritiskom nemackog Blica (blic znaci bljesak) ukinu izbor, tada necu moci da biram.

Izbor je civilizacijska tekovina nastala izlaskom iz robovlasnistva. Zar cemo se ponovo vratiti u robovlasnicko drustvo?

Opet, trenutno imas izbor. Ovde nije rec o uskracivanju izbora vec o uklanjanju opasnosti i greske koju mozes da napravis ako se odlucis na taj izbor.

Zalazis u filozofiju sada, ja mogu da kazem da je rob imao izbor da bude ili ne bude, time sto ce se pobuniti protiv robovlasnika. JEste da nije imao rec al je mogao da deluje i reaguje.
 
A sada se vrati na pitanje koje si mi postavio - kom doktoru bih poverio svoj tumor

a zatim razmisli kako je obicno pitanje za par postova evolirao u kupovinu automatskog oruzja i pucanja u neduzne ljude i skakanje sa desetog sprata na decu.

Emocije a ne razum su dobra podloga za spin.
Al ja sam to prelezao.

pa jel imas muda da kontaktiras sestru preminulog i da joj kazes da je uradila pravu stvar? nemas naravno.
 
Jedina pogresna stvar je zabrana izbora. Sve ostalo su bolje ili losije mogucnosti i opcije.


Odabrao bih da imam izbor. Kada, pod pritiskom nemackog Blica (blic znaci bljesak) ukinu izbor, tada necu moci da biram.

Izbor je civilizacijska tekovina nastala izlaskom iz robovlasnistva. Zar cemo se ponovo vratiti u robovlasnicko drustvo?

ti uopste ne znas o cemu pricas... zrtvujes zdravlje zarad prava na izbor? koji izbor?cega?
 
Netacno. Niko nema prava na monopol pa tako niko ne moze da ima monopol i na lecenje. Medicina oficijelna nema monopol nad lecenjem znaci ljudi koji se bave alternativnom medicinom imaju pravo da lece. Ljudi imaju svoju slobodu izbora da biraju nacin lecenja i da li ce da se lece i kako ce da se lece itd. Znaci zvanicna medicina nema monopol za lecenje ljudi.

Ali oni ne lece nego varaju.
 
Ko sme da odredi ko je normalna i pametna osoba?
Ministar clan zemunskog klana, sa zanimljivim nadimkom?
Konn koji samo bogu moze da zahvali sto je bio na zajednickoj optuznici sa Dinkicem pa je morala da zastari pre pokretanja krivicnog postupka? Slobodan je Samo zato sto ima mocne saucesnike. Agent je a ne lekar.
Ko onda? Andrej?
Ako ih drzava smatra zrelim i dovoljno pametnim da im dozvoljava glasanje, onda im mora dozvoliti izbor.
 
Poslednja izmena:
Svako od nas moze da ne razlikuje ili da razlikuje sta god pozeli.
Ne i Blic.
Nemacka novina u Srbijii ma moc upravljanja i usmeravanja sirokih masa.
Nedovoljno obrazovanih i nedovoljno obavestenih.
Nemacki Bljuc ima moc da pokrene linc, ne medijski nego bukvalni, a svojim pisanjem na ove teme vezbaju doziranje intenziteta.
Naoruzani su, bez kontrole i opasni.
Naoruzani gradjanima nad kojima imaju moc.
To je prvorazredno bezbednosno pitanje.
 
Netacno. Niko nema prava na monopol pa tako niko ne moze da ima monopol i na lecenje. Medicina oficijelna nema monopol nad lecenjem znaci ljudi koji se bave alternativnom medicinom imaju pravo da lece. Ljudi imaju svoju slobodu izbora da biraju nacin lecenja i da li ce da se lece i kako ce da se lece itd. Znaci zvanicna medicina nema monopol za lecenje ljudi.

Alternativna medicina i lecenje slozenih zdravstvenih stanja (Rak,sida,lupus...) nemaju ama bas nikakve veze.
Taj sarlatan je trebao odavno da bude u celiji,zakljucanoj,da kljuc bude bacen u Dunav,pa vrata zavarena.

Da li mi zato treba zabraniti branje nane i spravljanje cajeva?

Ne treba poistovecivati alternativnu medicinu i prevaru. To su razlicite stvari.

- - - - - - - - - -

Ali ce se na kraju desiti da zbog nekoga ko bi trebalo da je u domenu policijske i sudske istrage, bude zabranjen neko ko leci.


Zato se za alternativnu medicinu,(mada ona ne bi trebala da se naziva medicina) obavezno pise -pomocna sredstva.
Da se ljudi ne bi zanosili i dovodili u zabludu.
Moze da se izleci prehlada,lisaj,neki hemoroid...Ali rak,sida i mnogo ostalih teskih bolesti-ne,i to je cinjenica,nepobitna.
Zato niko ne treba da 'leci' travama nego da pomaze.

Bez želje da stajem na bilo čiju stranu, pitam
KO je bre BLIC, i odakle mu dozvola da bilo kome preti zatvorskom kaznom?
Pogledaj naslove tabloida i videćeš jasno izrečenu osudu i poziv na linč (ili makar stavljanje van zakona).

Problem je što to nije posao nemačkih novina nego je posao srpskog pravosuđa.
Ogroman problem.
Daleko veći od trenutne hajke.

- - - - - - - - - -

Drugi, još veći problem, je što u ovoj vlasti nema nikoga da reši prvi problem. Nigde pismenog čoveka, sve fotokopir doktori.


U vlasti su takvi kakvi su,ali i Blic nije nikoga osudjivao,samo iznosio cinjenice i izjave ljudi.

Gresis, ne bi mogli jer su novine prenele ono sto su roditelji, tj sestra pokojnog rekla.

Nego, jel doticni ima doktorat ili sam sebe tako naziva?

Ima doktorat iz 'prirodne medEcine" ma sta to bilo,inace ga dobijes kad odslusas neki kurs preko skajpa,isto takvog prevaranta iz USA.
Doktor kao i ti i ja,otprilike...
Ali zato ima armiju idiota koji veruju u njegove reci.Jbt,sam pogled na coveka pokazuje da je ozbiljan psihicki bolesnik...
 
Ne postoji nikakva "alternativna medicina"... postoji samo medicina i šarlatanstvo. Svaki metod lečenja, ma koliko bio alternativan, postaje "zvanična medicina" istog trenutka kada se dokaže njegova efikasnost u rigoroznim naučnim testovima, tzv. "double blind test".

Ako neki proizvod ne može da prođe double blind test jer ne funkcioniše, on i dalje može da prođe na tržište pod imenom "pomoćno sredstvo" ili "dodatak ishrani", iako nikakvu pomoć ne pruža osim psihološke. Sve to treba izbegavati u širokom luku. U svim apotekama danas, kada uđete, 90% stvari koje vidite na polici su zapravo placebo i "dodaci ishrani", obično sa jako visokim cenama jer je u prirodi čoveka da više veruje skupom nego jeftinom placebu. Naravno, firme koje ih prave plaćaju lepe pare apotekama da njihovi proizvodi budu vidljivo izloženi, jer takvi "lekovi" donose najviše profita. Pravi lekovi koji zaista rade obično stoje u fijokama i nisu vidljivi sa vrata apoteke.
 

Back
Top