Alibaba, Aliexpress -kupovina

Ivan Vukadinov

Početnik
Poruka
16
Najvise mrzim kada vidim po forumima da svako ima nesto negativno za svaki biznis u Srbiji,te ne moze ovo te ne moze ovo te ovo te ono,NIJE TAKO! Sve se moze kada se hoce! Ili ces pokusati pa krenuti ziveti solidno ako uspes ili ces propasti i nastaviti ziveti od bedne plate kao i sada! NIKADA NECES ZNATI AKO NE POKUSAS, JA SAM UVEK ZA TO DA POKUSAM!


Pozdrav drugari, kako ste? :) Hteo sam opet da zapocnem ovu temu u novoj godini pa da se savetujemo oko ovih stvari.
Sve vise i vise razmisljam i gledam koliko je ustvari dobro kada vidite na alibabi neki proizvod koji je na veliko 2,3 dolara a taj isti proizvod kod nas tipa u gigatronu 2,3 hiljade dinara.Kada ulazimo sami u neki biznis kao recimo ja, sasvim je dovoljno zaraditi 500-700 dinara na proizvodu? Zasto se bahatiti i traziti zaradu od nekih 1500 dinara? Poceo sam svoj biznis sa nekih 20tak godina, preprodavao sam muske majice, uzimao sam 5 komada u seriji i jedna majica je bila 3e kada uzmem 100 komada, kada sam radio kao konj na promocijama i raznim forumima prodavajuci to za 1.700 dinara, prodao sam svega 5 majica mesecno, kada sam spustio cenu na 900 dinara prodao sam vise od pola za mesec dana verovali ili ne. Dakle preprodajom se moze zaraditi ako se ne trazi velik novac za nesto sto kosta 2,3,4 e.
PA da vas pitam, oko par saveta, nasao sam od jedne kompanije razne komponente za racunare od meseva do raznih potrebnih stvarcica ko voli racunare i nege gejming opreme, klinci sve vise i vise pate za tim, to je nesto sto bi trebalo fino da se prodaje, opet kazem ako neko zna i ako neko ima dobru promociju moze prodati sta god pozeli. Ali mene zanima jedna stvar, ako ja narucim tipa nesto sto je minimalno 100 komada, ja to platim unapred sve super, zanima me da li bi ta kolicina meni stigla ako NEMAM firmu na svoje ime? Da li bi to na carini proslo? Da li bi carina mogla da me izadje i vise od 20%? Ili bi to stiglo na kucnu adresu uz toliko i toliko carine i pdva bez problema? Koja je procedura te carine i to placanje kada dodje u nasu zemlju i da li bi oni mozda to zaplenili jer tipa prodajem tj preprodajem to na crno?
 
Poslednja izmena:
Dragi biznismene Ivane,
ovo sto ti radis se zove sverc i nije legalno.

oni koji to prodaju u prodavnici su platili PDV, Carinu, dazbine drzavi, dozvole, plate radnicima

a ti nisi smislio nista novo i jos bi da narucis naveliko i pitas se hoce li to biti ocarinjeno

i onda jos napises drsko:
Najvise mrzim kada vidim po forumima da svako ima nesto negativno za svaki biznis u Srbiji,te ne moze ovo te ne moze ovo te ovo te ono,NIJE TAKO! Sve se moze kada se hoce!

dakle u Srbiji najbolje uspevaju takvi "biznisi" poput tvog koji nisu biznisi vec ilegalna preprodaja
 
Sve može i za sve postoje načini i mogućnosti, osim što na svakom mostu moraš da platiš srpskoj eliti,

tačnije kriminalnom udruženju finih pismenih i nemoralnih tehnokrata, politikanata i naravno, srpskoj dijaspori

izvežbanoj da pljačka. Dakle, čim zine da je u srbiji poslovno, a živi na Madagaskaru, znaš da je kriminalac.
 
vec drugi put sam pukao po 8 dolara za robu koju nisam dobio...

cekao dva meseca Easycap USB 2.0 Video Audio adapter.......i pre neki dan proverim gde se nalazi posiljka ...stigla u Srbiji posle nekog ..vremena kao vratili posiljaocu.

ebiga kvarim posao vucku i kompaniji :mrgreen::mafijas:

Meni je tako vraćena samo jedna pošiljka, zato što prodavac nije lepo popunio adresu, stigla je do naše pošte i vraćena. Ja pokrenem žalbu i vrate mi pare, jer nije moja krivica.
Inače, stotinak porudžbina, sve OK, sitne stvarčice za kuću, sitni alati, sitnice za gitaru...
Dobro bi bilo (ja čak smatram i obaveznim) u adresu dodati PAK, znatno se smanjuje mogućnost greške.
 
Meni je tako vraćena samo jedna pošiljka, zato što prodavac nije lepo popunio adresu, stigla je do naše pošte i vraćena. Ja pokrenem žalbu i vrate mi pare, jer nije moja krivica.
Inače, stotinak porudžbina, sve OK, sitne stvarčice za kuću, sitni alati, sitnice za gitaru...
Dobro bi bilo (ja čak smatram i obaveznim) u adresu dodati PAK, znatno se smanjuje mogućnost greške.
sta je PAK?
 
Kako da nadjem pouzdanog prodavca?
Gledam neke kosasice, hteo bih da ih uzmem i dobijem sertifikat ako je to moguce..Ali me strah da me neko ne zajebe. Jer mi trazi depozit (koji nije mali), a al kako da budem siguran da ce mi isporuciti i da je sve ispravno?
 
Da li je moguce izabrati da se plati u evrima a ne u markama kada se porucuje sa aliexpressa,posto sam iz bosne,a imam dosta sice u evrima pa bi tako zelio platiti.
Da li da samo izaberem gore drzava bih,a currency (valutu) evro,i tako ce mi i biti da platim u evrima ili kako?Nisam do sada nikad narucivao preko aliexpressa.
 
Da li je moguce izabrati da se plati u evrima a ne u markama kada se porucuje sa aliexpressa,posto sam iz bosne,a imam dosta sice u evrima pa bi tako zelio platiti.
Da li da samo izaberem gore drzava bih,a currency (valutu) evro,i tako ce mi i biti da platim u evrima ili kako?Nisam do sada nikad narucivao preko aliexpressa.
Vrlo vjerojatno da ćeš platiti u eurima
 
Da ne otvaram novu temu.
Narucio proizvod 13 Jula,cekao cekao nije stigao otvorim dispute i dobijem refund na dispute 2 Oktobra,stize mi poruka nisam siguran da li istog dana ili 2-3 kasnije o uplati/refundu od te radnje sa aliexpressa.Ali mi poruka nije jasna,jer meni koliko se cini nije nista uplaceno/vraceno,a poruka mi stigla...
Pa ako mi neko moze razjasniti zasto mi je stigla OVA poruka.Kao da je uplacen prazan iznos...
 

Back
Top