СДА тражи промену имена Републике Српске

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
116817_vest_edsa.jpg

23.01.2019.год

СДА (Странка демократске акције чији је лидер Бакир Изетбеговић) је саопштила да ће преко својих представника у институцијама државне заједнице БиХ покренути правну процедуру пред Уставним судом државне заједнице БиХ ради "преиспитивања назива" Република Српска.

Из СДА наводе да ће покренути "процедуру за усклађивање назива Републике Српске са Уставом БиХ на основу важеће одлуке Уставног суда БиХ о конститутивности народа".


„Дугогодишња пракса институција власти Републике Српске показала је да је досадашњи назив Република Српска интензивно и ефикасно коришћен у сврху дискриминације и искључивања друга два конститутивна народа - Бошњака и Хрвата“, наведено је у саопштењу.
https://www.vostok.rs/index.php?opt...6817&SDA-trazi-promenu-imena-Republike-Srpske
*******************************
Бакир има неодољиву жељу да производи неспоразуме и напете ситуације у БиХ. Делује као размажено и безобразно дете: сваки час нешто извољева и ако му се не удовољи - дури се! Ко зна, једног дана ће бризнути и у плач.
Јадник, не зна да ће таквим ,,маневрима'' заувек отерати Републику Српску из БиХ.
ПС: Отворите ЛИНК па прочитајте саопштење у целости.
 
Лојавци очигледно не мирују... вероватно "ветар дува" из неке муџахединије
LINČ! Srpski vojnici žestoko kažnjeni zbog Božićne pesme

: 23.01.2019.

Pripadnici Oružanih snaga BiH Stefan Rakić i Predrag Džida kažnjeni su umanjenjem plate za 20 odsto u naredna tri meseca, jer su prekršili etički kodeks Oružanih snaga pevajući pesmu „Tri božićna ne dam dana za hiljade Ramazana“.z:lol:z:lol:z:lol:

Oni su kažnjeni jer su na pravoslavni Božić pevali pesmu „Tri Božićna ne dam dana za hiljade Ramazana“, što su postavili na društvene mreže, prenosi portal „Princip njuz“.

Portal navodi da je, nakon što su Rakić i Džida svoj „hit“ objavili na društvenim mrežama, usledio „federalni medijski linč i salve uvreda i pretnji“.

Snimak je objavljen 8. januara, drugog dana Božića, a Rakić i Džida su sankcionisani u ponedeljak, 21. januara, prenela je RTRS.


 
Sve se može promijeniti ali ovdje se ne radi o promjeni nego Baka i Mile lože svako svoje idiote ...
Valjda ima pametnih ljudi u Federaciji medju bosnjacima da shvate da ih Bakirova i SDA politika vodi u bedu i propast, neka ga bosnjaci zapitaju gde su pare i zlato sto su dobijali kao pomoc tokom rata i gde su ih Izetbegovici-begovi trosili i za sta?:think:
 
Tata mu stvorio tu tvorevinu a on bi sad nešto da mijenja... On i kolega mu Mile vozaju ove grbavce kao zadnju stoku...

Republiku Srpsku nije stvorio Izetbegović već srpski narod. Ovaj post sam ti prijavio jer koristiš naziv "tvorevina" u pogrdnom kontekstu i cijeli jedan narod nazivaš stokom.
 
Republiku Srpsku nije stvorio Izetbegović već srpski narod. Ovaj post sam ti prijavio jer koristiš naziv "tvorevina" u pogrdnom kontekstu i cijeli jedan narod nazivaš stokom.

пусти лудака, видиш да је окачио скиптар ромских легија за аватар, spqr - sqpr - скиптар - шћипер - шиптар
 
Valjda ima pametnih ljudi u Federaciji medju bosnjacima da shvate da ih Bakirova i SDA politika vodi u bedu i propast, neka ga bosnjaci zapitaju gde su pare i zlato sto su dobijali kao pomoc tokom rata i gde su ih Izetbegovici-begovi trosili i za sta?:think:

Naravno da ima, samo treba Bošnji duže da skonta, ali SDA je kao mafija, ako ih podržiš oni će da te poguraju i materijalno a oni karijeri, tako da mnogi popuste... Šejtan, sve ti obeća i pokloni u zamjenu za dušu...
 
vi sigurno nećete ništa menjati u Republici Srpskoj

Ne može niko u BiH mijenjati bilo šta sam i na svoju ruku.

- - - - - - - - - -

Republiku Srpsku nije stvorio Izetbegović već srpski narod. Ovaj post sam ti prijavio jer koristiš naziv "tvorevina" u pogrdnom kontekstu i cijeli jedan narod nazivaš stokom.

Stvorili su je Alija, Haris, Momčilo, Koljević i Holbruk. Oni su joj roditelji.
 
SDA krilatica je hljeba i igara

Posto hljeba ne mogu da ponude , nude onda igre...

Ja bi prihvatio ovu inicijativu SDA i nazvao bih Republiku Srpsku - REPUBLIKA CETNICKA

Time niko od bosnjaka i hrvata ne bi bio diskriminsan posto je u cetnickom pokretu JVUO u drugom svetskom ratu bilo pripadnika svih nasih naroda i narodnosti :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ne može niko u BiH mijenjati bilo šta sam i na svoju ruku.

- - - - - - - - - -



Stvorili su je Alija, Haris, Momčilo, Koljević i Holbruk. Oni su joj roditelji.

Moze li REPUBLIKA CETNICKA kolega?
 
Može. Ali za ovo morate promjeniti Ustav, Što naravno ne dolazi u obzir.

Dobro, ja znam da si ti stranački bot i da moraš da napišeš bilo šta, ali...

Zastava Republike Srpske je ostala trobojka jer je kao osnova navedeno da ta trobojka simbolizira slavenske a ne srpske boje. Ime Republika Srpska isključuje ostale narode i tu će svaki sud presuditi da ime mora da se mijenja.

Ja lično mislim da je to loše i neće donijeti ništa dobro zbog eventualnih tenzija. Ali, Bake to i radi radi toga, jer on i tvoj Mile samo u takvom okruženju mogu normalno da funkcionišu.

I da, ne mora se Ustav mijenjati ako Ustavni sud presudi da su povrijeđeni osjećaji nesrba tim imenom.

- - - - - - - - - -

SDA krilatica je hljeba i igara

Posto hljeba ne mogu da ponude , nude onda igre...

Ja bi prihvatio ovu inicijativu SDA i nazvao bih Republiku Srpsku - REPUBLIKA CETNICKA

Time niko od bosnjaka i hrvata ne bi bio diskriminsan posto je u cetnickom pokretu JVUO u drugom svetskom ratu bilo pripadnika svih nasih naroda i narodnosti :mrgreen:

- - - - - - - - - -



Moze li REPUBLIKA CETNICKA kolega?

Đesi Tihi, golijski Vuče! Neće da može, a pošto proruski igrači vole da čačkaju, sad će im Ameri da demonstriraju silu.
 
Dobro, ja znam da si ti stranački bot i da moraš da napišeš bilo šta, ali...

Zastava Republike Srpske je ostala trobojka jer je kao osnova navedeno da ta trobojka simbolizira slavenske a ne srpske boje. Ime Republika Srpska isključuje ostale narode i tu će svaki sud presuditi da ime mora da se mijenja.

Ja lično mislim da je to loše i neće donijeti ništa dobro zbog eventualnih tenzija. Ali, Bake to i radi radi toga, jer on i tvoj Mile samo u takvom okruženju mogu normalno da funkcionišu.

I da, ne mora se Ustav mijenjati ako Ustavni sud presudi da su povrijeđeni osjećaji nesrba tim imenom.

[

Mani se ti stranaka. Ime Republika Srpska je dogovoreno u Dejtonu. Ugrađeno u sporazum i što je još bitnije i Ustav BiH. Ustavni sud nema ovlašćenja da mijenja ustav.
 
Mani se ti stranaka. Ime Republika Srpska je dogovoreno u Dejtonu. Ugrađeno u sporazum i što je još bitnije i Ustav BiH. Ustavni sud nema ovlašćenja da mijenja ustav.

Ja ti kažem da to nisu trebali čačkati, ali pošto je krenulo sad ćeš da vidiš kako to jezuiti rade.

Pa ćete vi javno mahati ruskim zastavama i dalje amerima pod nosom...

Samo gledaj.
 
Ja ti kažem da to nisu trebali čačkati, ali pošto je krenulo sad ćeš da vidiš kako to jezuiti rade.

Pa ćete vi javno mahati ruskim zastavama i dalje amerima pod nosom...

Samo gledaj.

па то јесте тачно, језуити владају америком а не Јевреји као што се прича, још од времена кад је на долар стављен латински натпис... исусовци из хрватске и тако та екипа...
 

Back
Top