Wamp server instalacija

Nisam uspeo da instaliram Wamp server ali sam zato instalirao Xampp server koji takođe može da posluži za istu namenu.Našao sam neku stariju verziju pošto ni njegove novije verzije nisam mogao da instaliram.Pokušavao sam da instaliram dosta verzija i sa raznih sajtova ali nisam uspevao.Samo je ova starija verzija Xampp servera prošla.Za sada radi.Pošto nemam toliko iskustva u instaliranju programa ja uopšte nisam gledao da li su verzije kompatibilne sa Windowsom XP koji mi je OS.Mislim da je u tome bio problem i da zbog toga nisam mogao da instaliram te programe.Mada sam kasnije kada sam počeo da obraćam pažnju o kompatibilnosti sa Windows XP našao jednu verziju Wamp servera koja je kompatibilna sa Windowsom XP ali je ipak nisam mogao instalirati.Uglavnom rešio sam problem.Puno vam hvala.

Nisi nista izgubio sto si instalirao SP3,jer si osvezio XP i napravio ga mladjim.A to za razne programe mozes imati problema,jer je XP izgubio pdrsku od Microsofta i sve teze ces moci da instaliras zahtevnije programe,a ako i apdejti ne budu radili za njih,moguce da ce i oni sami krace raditi.Ako neces da preinstaliras OS na bar Win.7,iako i on za koju godinu gubi podrsku od Microsofta i ako si bas za Windows,onda probaj Win.8.1 ili Win.10,ako ti konfiguracija podrzava.Ako bas nisi za neki novi Win.Onda probaj neki Linux,Ubuntu Debian.Ovo su ti sve besplatni OS-i.XP je bio dobar OS,ali ga je pregazilo vreme.
 
Ja mislim da sam pravio par ovakvih ranije kada sam radio sa privatnim browser igrama i sl.

Mozda mozes da odes na sajt
ragezone
i da tamo pronadjes neki mmo koji koristi wamp za pokretanje stvari, a tu cesto imas veoma detaljna NEWBIE-friendly uputstva oko toga kako da napravis server kao i koji tacno windows version, update, service pack, C++ redistributable itd uzmes za instalaciju, tj. koje je dobro da uparis da bi postigao zeljeni efekat.
 

Back
Top