Razlike izmedju tinejdžera i omladine nekad i sad

Richard III

Domaćin
Poruka
3.762
Ja imam 27 godina, dakle bio sam tinejdžer dvehiljaditih i početkom 2010-tih. Sad kad posmatram današnje tinejdžere i omladinu, pitam se u čemu se oni razlikuju od nas, odnosno šta smo mi radili drugačije? Činjenica je da je pojava društvenih mreža mnogo toga promenila, ali ipak... šta vam se čini kao različito? Kako izgledaju naša partijanja, bleje, muvanja, muzički i filmski ukusi, stavovi, ponašanje itd. u poredjenju sa njihovim? Da li smo bili bolji ili gori, ili je zapravo sve isto?

Ja ne mislim da je sve isto i mislim da je moja generacija po mnogo čemu različita, i to čini mi se vidim svakodnevno u nekim sitnim stvarima. Ali dajte da čujem vas? Šta mislite i obrazložite zašto tako mislite.
 
Poslednja izmena:
da, ima i do tog doterivanja sigurno. ja sam par godina mlađi od Barona, pa sam bio tinejdžer na tom nekom prelaznom periodu, početak 2010-ih, pa sve do polovine, i nekako mi se čini, sad kad gledam, kao da se tokom 2000, a naročito ranije u tinejdžerskom dobu negovala alternativna kultura, težilo se da budeš različit u nekom smislu, da slušaš drugačiju muziku od većine, oblačiš se drugačije, itd.
dok tinejdžeri koji su to u drugoj polovini 2010-ih i koji će biti tokom 2020-ih, kao da teže upravo suprotnom, da budu jednolični, slušaju istu muziku, igraju iste igrice, isto se oblače, mislim da tu leže najveće razlike između nekad i sad
 
Ja imam 27 godina, dakle bio sam tinejdžer dvehiljaditih i početkom 2010-tih. Sad kad posmatram današnje tinejdžere i omladinu, pitam se u čemu se oni razlikuju od nas, odnosno šta smo mi radili drugačije? Činjenica je da je pojava društvenih mreža mnogo toga promenila, ali ipak... šta vam se čini kao različito? Kako izgledaju naša partijanja, bleje, muvanja, muzički i filmski ukusi, stavovi, ponašanje itd. u poredjenju sa njihovim? Da li smo bili bolji ili gori, ili je zapravo sve isto?

Ja ne mislim da je sve isto i mislim da je moja generacija po mnogo čemu različita, i to čini mi se vidim svakodnevno u nekim sitnim stvarima. Ali dajte da čujem vas? Šta mislite i obrazložite zašto tako mislite.

foliranje i komplexi nevidjenih razmera
 
generacija.jpg
 

Back
Top