Hoces mi samo...?

Više se ja nudim nego što mi traže.
Mada bude i potražnje onako bez pardona, stvari koje meni u životu ne bi pale napamet da tražim od drugih.
Ali to je moja problematika, što ne umem nikada da tražim pomoć, mene je to sramota.
Nekad mi nikako ne odgovara da pomognem i baš mi je napor i onda pizdim što sam se prihvatila, ali to je onim danima kada sam nakrivo nasađena pa mi svaki đavo smeta. Inače volim da pomažem ljudima. Otpušta mi se endorfin sreće, totalni sam zavisnik.

Više puta sam se uverila i da se dobro dobrim vraća. Eto baš u nedelju sam sletela s puta i upala u jendek i nisam mogla da se mrdnem, ali se u roku od pola minuta stvorilo jedno 7-8 ljudi koji su mi auto izvukli napolje. Rukama. Po snegu i blatu. :eek:
A ja sam sve vreme sedela u autu kao princeza. Ne znam da li mi je veći šok bio što sam izbegla nesreću ili što su mi nepoznati ljudi u nepoznatoj zemlji pomogli kao svom najrođenijem. :heart:

O, pa to je lepo, što su ti pomogli i iznenadujuće.
Ušo neki anđeo ljudima u dušu.
Msm to je nešto što realno čovek ne može sam.

- - - - - - - - - -

Imaš i onaj tip ljudi koji kada znaju da ti nešto imaš ili se nečime baviš, podrazumeva se da im učiniš uslugu vezanu za to.

Banalan primer je moj posao br. 2 - ljudi ne mogu da ukapiraju da ne mogu svje dete da prošetaju 10 minuta na konju i da to nema veze sa mnom, već sa radom kluba i mojim klijentima. I redovno se uvrede. Kao šta je problem? Problem je jer se šetnje na konju plaćaju i to tvoje dete mora neko da vodi, tj. da vodi konja.

A i zbog konja, realno.
Jel se pitaju da li se konj umori?
 
Umem da kazem ne.uz smesak,ali kad kazem ne,to se ne dovodi u pitanje,niti imam potrebu da se pravdam.
Mojima u kuci sve cinim,jer volim,ali ako me slucajno mrzi,apsolutno ispostujem sebe i njih otkacim
 
Naravno da ne :lol:

A da ih pitam da pozajmim njihov auto u top bi me stavili.

A to su prestali kad sam ja mm rekla da mu ne dajem auto, znaci meni treba.
On nek daje svoj. Mene nece niko ni pitati.
Pa su prestali i njega
Jer je uvek bilo, imamo dvoje, oni traze od njega auto, on im da jedan i onda ja ostanem bez auta.
I lepo od tada nisu

Ali zato gde god idemo svi se trpaju sa nama
 
Od kako sam emigrirala niko mi nista ne trazi. :D Ili je to toliko sitno i retko da i zaboravim kada me je neko molio za nesto.
Dok sam bila u Srbiji stvarno smo imali komicnih situacija. Sto je najsmesnije uopste ne znam kako su dosli do informacije da, recimo, idemo na Zlatibor. Oni idu na Taru i mogli bi smo caskom da ih dobacimo do tamo. :D
 
Od kako sam emigrirala niko mi nista ne trazi. :D Ili je to toliko sitno i retko da i zaboravim kada me je neko molio za nesto.
Dok sam bila u Srbiji stvarno smo imali komicnih situacija. Sto je najsmesnije uopste ne znam kako su dosli do informacije da, recimo, idemo na Zlatibor. Oni idu na Taru i mogli bi smo caskom da ih dobacimo do tamo. :D

Ahahah...
Da...
Tako su nas rodjaci zvali da idemo zajedno na Zlatibor, za Novu godinu, u nas stan! :lol:
Da nije smesno bilo bi tuzno
 
Још увек тренирам да кажем "Не."
Мојој природи, таквој каква је, није то лако али сам бар свесна да треба да се мењам, потиснем непријатност и опасуљим грижу савести.
Највећи проблем је код људи на које сам најосетљивија, наравно. Односно, проблем је када схватиш да се твоје ангажовање подразумева а они не да се не сете сами, него не одреагују ни када им на проблем укажеш. Шупље приче и неиспуњења обећана нису ни вредни помена, али сметају ма колико се рационална трудила да будем.
Највише помоћи и уступака сам добила од људи од којих сам најмање то очекивала. И шта год да им затреба ти сам, бубрег- бубрег :)
Највећи проблем код мене је то што ми није битан циљ колико начин до њега. Па ми се дешавало баш поменуто, добијала сам помоћ од оних на које нисам рачунала а тако силно сам желела да је то био неко други, чијој емпатији сам се надала. И то је оно што под хитно променити морам, окренути се онима којима треба, стварно треба :)
 
Lako je ako tražiš samo ono što si spreman da daš, i daješ samo ono što bi i sam tražio.

Поента је да даш максимум, за блиске људе. Не може се то мерити.
И да се не устежеш, него да је то тако природно, и оном ко пружи и оном ко прими.
Остали су друго...
 
Mene izludjuju molbene uzrecice
Leba ti , i zivota ti ........
Znaci ako nesto ne mogu da ucinim da postanem prosjak, beda , ili ako nesto ne uradim da mi se stalno vrzma ono po glavi ajd zivota ti.
 
mom muzu se obracaju kao da je konzul licno i moze da im sredi emigraciju kolko sutra.
ove primere koje cicak daje su posledica njihove dobre volje i verovatno dugogodisnjeg cinjenja takvih usluga. sto bi sad bilo drugacije kad su navikli

Ovako i mom svekru.
Jel moze da im nadje posao.
I kad im nadje, ne valja im taj posao, moze li drugi :lol:

- - - - - - - - - -

Pritom taj isti koji se uvredio sto mu mi ne pravimo proslavu o svom trosku je dolazio 100 puta i pozajmljivao pare... evo sad mi naviru secanja
Pola toga sam zaboravila...
 
Ovako i mom svekru.
Jel moze da im nadje posao.
I kad im nadje, ne valja im taj posao, moze li drugi :lol:

- - - - - - - - - -

Pritom taj isti koji se uvredio sto mu mi ne pravimo proslavu o svom trosku je dolazio 100 puta i pozajmljivao pare... evo sad mi naviru secanja
Pola toga sam zaboravila...

Vreme je, Čičo, da umeš bič i dresiraš nuža i tazbinu...da bude kako ti otješ.
 
ja nemam tih problema uopste ni sa prijateljima ni sa familijom koja je ogromna
msm niko mi ne trazi nesto non stop,kada trazi to je jer stvarno treba i nije mi problem uglavnom
jednom sam samo bila u situaciji da ne mogu i nema ljutis

ni sto se posla tice niko mi nikada nije trazio uslugu tipa daj gratis, daj dzabe, daj snizi cenu a ni napisi nesto caskom, stvarno nikada, cak ni najblizi
vrv jer ja kada hocu i mogu svakako ponudim nesto, kao sto i meni ponude, ako znaju da mi treba ili da im treba
bilo usluga bilo nesto drugo
 
uf, meni su najvise racunari dopizdeli... pored mreze racunara na poslu imao sam jos vecu "mrezu' racunara prijatelja i kolega sa posla koju sam odrzavao, naravno besplatno.. "jel mozes samo da mi pogledas ovo, to je tebi dva minuta".. ta dva minuta su cesto bili sati, ponekad i par dana.. sad me mnogo manje "diraju".. neke je valjda sramota da im radim vise besplatno, nekima mnogo bezobraznim sad se drznuo cak i da naplatim neku sicu (pa su se jos i iznenadili jako).. i taakoo
 
Mene zgrazava bezobrazluk.
I cudim se koliko mm trpi.
Ja bih to sve oladila na prvu.

Moj je sav "tuđi" :zroll:
inače nam se često ljudi obraćaju, pomognemo kad god možemo , ali se zna šta su prioriteti
ako idemo na našu štetu znamo zbog koga i kad
"Pojedi u gostima kokicu, svoju veži za nogicu" - ali ne mislim na hranu nego baš na to - ljudi se oslanjaju jedni na druge, u manjoj ili većoj meri, kako ko
 
Vreme je, Čičo, da umeš bič i dresiraš nuža i tazbinu...da bude kako ti otješ.

Ma sam ce on nauciti
Vec uci
Ne mesam se ja...
Polako ali sigurno se kristalise ko je kakav...

- - - - - - - - - -

uf, meni su najvise racunari dopizdeli... pored mreze racunara na poslu imao sam jos vecu "mrezu' racunara prijatelja i kolega sa posla koju sam odrzavao, naravno besplatno.. "jel mozes samo da mi pogledas ovo, to je tebi dva minuta".. ta dva minuta su cesto bili sati, ponekad i par dana.. sad me mnogo manje "diraju".. neke je valjda sramota da im radim vise besplatno, nekima mnogo bezobraznim sad se drznuo cak i da naplatim neku sicu (pa su se jos i iznenadili jako).. i taakoo

Moji najblizi se svi uvek hvataju sve da plate
Nece nista... prosto im ne mozes flasu vina pokloniti
Ali zato ovi koji samo pricaju da smo im mi prijatelji i rodbina, ti ocekuju da nas cede onako kako im se hoce
I to mm.
Mene niko! Jer verovatno znaju da od mene ne mogu dobiti.
 
To se kaze nas'o, pa zas'o
Moj tata je bio susretljiv i kosulju sa ledja je skidao za druge..kad smo bile u pubertetu, sestra i ja smo se ljutile zbog nekakvih njegovih cinjenja i rekle mu da to koliko je dobar prelazi u glupost..on se nije promenio do svog poslednjeg dana..
A onda sam samo shvatila u jednom trenutku da imam isti obrazac ponasanja..s tim sto sam to pocela da korigujem kod sebe poslednjih godinu dana..dajem sve, ali samo onima koji to zasluzuju..
 
Pa sad pomagala sam koliko sam mogla dok mi se nije obilo o glavu
Lik je pokvario auto što smo mu dali
Jednoj bliskoj rodbini stalno dam neke pare i nikad ne vrati
Muž je onda okrenuo drugi list i rekao ne daj joj ništa
Spremna sam da pomognem ali mi se uvek obije o glavu jer pristojan svet obično ni ne traži usluge već samo tako neki koji hoće da te iskoriste
U poslu pomažem uvek tako sam vaspitana
Nešto što me ne ugrožava pomognem a sve što znam da ce me izjebati odbijem i pravim se luda
I meni par ljudi učini sitne usluge ali ja se uvek oduzim kad i koliko mogu
Ali takvih ima par
Inače gledam da ne tražim usluge i ovo je samo zato što znam da njima nije problem
Sada uzvratim samo onom ko je i meni nesto učinio ali kola ne dam a pare pozajmljujem samo proverenim osobama
 
ja sam sticajem okolnosti bila u situaciji da zavisim od drugih
fizicki, najbanalnje kad sam zbog dh bila potpuno nepokretna nekoliko dana
kada su mi se desili poslednji ruzni dogadjaji, takodje sam bila zavisna od drugih u jednom periodu
i to su stvari koje svakom normalnom coveku samo daju onaju gong otreznjenja ako zastrani, da je uvek bolje da on da, da on pomogne nego da pomoc primi
doduse, ja sam se citav zivot kurcila i podmetala ledja i gde treba i gde ne treba i verujem da svakom od nas zivot da lekciju u pravom trenutku da bi popravio stvari kod sebe
ja sam naucila da nije strasno ako zavisis od nekog drugog i da ne moras uvek sve da kontrolises da se ne urusi
pustis, urusi se i ides dalje
promenjen, ali to urusavanje je tome i sluzilo, da te promeni
u tom poslednjem periodu mi je trebala velika suma novca da bih mogla da branim sebe
imam neki novac koji sam pozajmila prijateljima na dva dana pre 4 godine
kad sam bila u stisci, pozvala sam i zamolila da mi vrate ako mogu
u tom trenutku sam i kredit podigla, koji je trebao da mi legne tih dana, ali mi je u ta dva dana gorelo pod nogama
da su mi samo rekli da nemaju i da na taj novac ne racunam, ucinili bi mi uslugu
izbacila bih rasprodaju atraktivne opreme po ceni nizoj od nabavne , sto sam na kraju i uradila, i doslaa bih do novca
a oni su me zavlacili
zahvaljiali se i izvinjavali sto nisu vratili do tada, donosimo ti odmah..``nemojte da donostit, mozete da prebacite i sa svog racuna posto vam je novac na racunu`` i nikad mi nisu doneli
a ja sam cekala i izgubila dva dana zbog kojih sam posle morala drugima da se izvinjavam
od tog momenta, ti prijatelji mi se nikad vise nisu javili
a bili smo prijatelji..ne najbolji, ali dobri i lepo smo se druzili
sami su sebe skinuli sa liste, a ja im i posle svega ne zameram sto mi nisu vratili novac..to su samo glupe pare..nego sto su me svojim cinom neiskrenosti prevarili i doveli u problematicnu situaciju
takve situacije iz ljudi izvuku ono sto oni jesu
i niko ne moze da mi kaze da je to zato sto nemaju, to je zato sto im je karakter takav
 

Back
Top