retrospektiva

a kako znaš da je to prava harmonija, a ne samo privid? ko zna kolika je žrtva jedne strane da bi se stvorio privid te harmonije..
znam i ja mnogo uspešnih i idiličnih veza i brakova, ali u današnje vreme ih je nemoguće održati.. moderno doba te tera na promene, a one neminovno utiču i na ljubavni život i narušavaju harmoniju..
a da, baš me zanima i kakav je seksualni život partnera u tim idiličnim odnosima.. uživaju li u misionarskoj pozi i dalje, nakon 5-10-30 godina.. ili menjaju nešto.. i ako menjaju, slažu li se obe strane da je to bolje i lepše?
Priznao sam da ne znam na cemu je zasnovana ta harmonija koju opazam, moguce i da je privid u pitanju. Kontam da ljudi traze dok ne nadju nesto sto im deluje kao harmonija i onda u tome necemu ostaju, ne razilaze se svi, neki traju, samo sto kao sto rekoh ne znam kako. Puno, jako puno, je onih koji se nisu mogli zadrzati u vezama.
A seks je nesto sto je najlakse osveziti ako se zeli, i pre svega ako osobe jedna drugoj odgovaraju, ako su kao sto savremene snase kazu kompatibilne. :lol: Mada seks i nije najvazniji u nekom harmonicnom odnosu, pogotovo kod ljudi u godinama, koji su ispunjeni i s nekih drugih aspekata, ostvareni kao roditelji, materijalno obezbedjeni, profesionalno iskazani i dokazani.
 
A zašto polaziš od toga da dve dobre osobe moraju da budu slične i da izmedju dve dobre osobe ne može da bude konflikata?
Ovde je priča o sexu i o tezi da neko mora da bude loš da bi sex bio zanimljiv, tj. da bi bilo strasti.
Zašto to mora da bude tako? Zar ne može da se stvori pozitivna strast? Ako nekog stvarno ceniš (namerno ne pišem "voliš") onda ćeš se potruditi da saznaš šta ta osoba voli, pa ćeš je iznenaditi tako što ćeš joj prirediti to što voli. A ako ti tvoj partner/ka uzvrati istom merom eto ti tenzije i strasti.

Na stranu to što ja mislim da su skoro svi ljudi dobri, samo im tu dobrotu nekad treba iz velike dubine iskopati

pogrešno interpretirate svi to moje "loša osoba".. rekoh negde iznad da su to osobe koje su na neki način bile loše po mene.. recimo, jedan je bio hronični neženja, nesposoban da izrazi ljubav čak i kada ima osećanja, ali to ne znači da je bio loš čovek.. drugi je imao potrebu da me toliko mazi i pazi, da sam u jednom momentu postala nesposobna da vodim računa sama o sebi.. itd..
ali ostajem pri tome da veza koja se zasniva samo na kompromisima, nije srećna veza i tu nema mnogo strasti.. uvek je tu jedna strana manje zadovoljna, jer malo više popušta..

- - - - - - - - - -

Nije poenta u ostvarenju harmonije, nego u trudu da se ona ostvari.
Dobre osobe će učiniti sve što je moguće (dakle ne baš sve, granice ipak postoje) da izadju partneru/ki u susret, loše osobe će krenuti u maniipulaciju i trudiće se da ne učine baš ništa kako bi izašle partneru/ki u susret, jer to doživljavaju kao svoj poraz. I u takvom odnosu tenziju donosi borba za prevlast, nametanje svojih želja, a kad jedno prevagne, onda je pobedilo i to mu je zadovoljenje i izvor strasti.
Ebeš ti takav život

ako moram da se trudim da ostvarim harmoniju onda tu nema sreće za mene.. nemam ja vremena za to, previše se trudim oko nekih drugih, egzistencijalnih stvari, da bih imala snage da se trudim i da nekome titram jajca..
zar idealna veza ne treba da bude laka, bez opterećenja, popuštanja, ulaganja dodatnog truda da uspe?

- - - - - - - - - -

Priznao sam da ne znam na cemu je zasnovana ta harmonija koju opazam, moguce i da je privid u pitanju. Kontam da ljudi traze dok ne nadju nesto sto im deluje kao harmonija i onda u tome necemu ostaju, ne razilaze se svi, neki traju, samo sto kao sto rekoh ne znam kako. Puno, jako puno, je onih koji se nisu mogli zadrzati u vezama.
A seks je nesto sto je najlakse osveziti ako se zeli, i pre svega ako osobe jedna drugoj odgovaraju, ako su kao sto savremene snase kazu kompatibilne. :lol: Mada seks i nije najvazniji u nekom harmonicnom odnosu, pogotovo kod ljudi u godinama, koji su ispunjeni i s nekih drugih aspekata, ostvareni kao roditelji, materijalno obezbedjeni, profesionalno iskazani i dokazani.

ovo boldovano je suština.. ako ostvariš sreću u drugim stvarima, sex postaje manje bitan.. dakle, dobra osoba (dobra veza) = loš sex.. :lol:
 
pogrešno interpretirate svi to moje "loša osoba".. rekoh negde iznad da su to osobe koje su na neki način bile loše po mene.. recimo, jedan je bio hronični neženja, nesposoban da izrazi ljubav čak i kada ima osećanja, ali to ne znači da je bio loš čovek.. drugi je imao potrebu da me toliko mazi i pazi, da sam u jednom momentu postala nesposobna da vodim računa sama o sebi.. itd..
ali ostajem pri tome da veza koja se zasniva samo na kompromisima, nije srećna veza i tu nema mnogo strasti.. uvek je tu jedna strana manje zadovoljna, jer malo više popušta..

Naravno da "veza koja se zasniva samo na kompromisima nije srećna veza",
Kao i u svemu u životu, i tu treba naći meru.
Zato i traži svako neku svoju "srodnu dušu" (srodna duša nije ista duša, nego duša koja se najbolje uklapa) jer je sa njom potreba za kompromisima najmanja.
Problem nastaje kad neko sam sebe ne poznaje i sam sebe ne želi da prepozna i upozna - kako da nadješ nekog ko ti je srodan, ako ne znaš ko si?
Da pojednostavim - ako voliš da čačkaš nos i praviš kuglice, nadji sebi partnera koji voli to isto da radi jer nećeš biti srećna ako se udaš za prelepog bogataša koji se grozi telesnih izlučevina i dezinfikuje vašu jahtu svaki put kad kineš.
 
OK, ionako ovo nije o srodnim dušama, nego o tome da li je sex bolji sa dobrim ili sa lošim osobama.
Sa lošom osobom ne treba bre ni kafu piti, a ne davati na rabljenje svoje najintimnije delove
 
pogrešno interpretirate svi to moje "loša osoba".. rekoh negde iznad da su to osobe koje su na neki način bile loše po mene.. recimo, jedan je bio hronični neženja, nesposoban da izrazi ljubav čak i kada ima osećanja, ali to ne znači da je bio loš čovek.. drugi je imao potrebu da me toliko mazi i pazi, da sam u jednom momentu postala nesposobna da vodim računa sama o sebi.. itd..
ali ostajem pri tome da veza koja se zasniva samo na kompromisima, nije srećna veza i tu nema mnogo strasti.. uvek je tu jedna strana manje zadovoljna, jer malo više popušta..

- - - - - - - - - -



ako moram da se trudim da ostvarim harmoniju onda tu nema sreće za mene.. nemam ja vremena za to, previše se trudim oko nekih drugih, egzistencijalnih stvari, da bih imala snage da se trudim i da nekome titram jajca..
zar idealna veza ne treba da bude laka, bez opterećenja, popuštanja, ulaganja dodatnog truda da uspe?

- - - - - - - - - -



ovo boldovano je suština.. ako ostvariš sreću u drugim stvarima, sex postaje manje bitan.. dakle, dobra osoba (dobra veza) = loš sex.. :lol:

Zato cure za seks i biraju mangupe, pri cemu im je status nebitan, da l je decko, da l je svaler, al da je mangup koji ih dize u oblake tokom akcije, daleko od ovozemaljskih balasta, balasta svakodnevnice. Dobrice su za druzenje, za brak bez trzavica, a za seksacinu zloce.
 
OK, ionako ovo nije o srodnim dušama, nego o tome da li je sex bolji sa dobrim ili sa lošim osobama.
Sa lošom osobom ne treba bre ni kafu piti, a ne davati na rabljenje svoje najintimnije delove

jao bre, nije o dobrim i lošim osobama.. niste dobro skapirali temu..
pitanje je da li postoji neki šablon u vašem ljubavnom životu kada je u pitanju dobar sex.. kakve su osobe sa kojima ste imali dobar sex.. ne da li su dobre ili loše (što je vrlo relativno), već kakve realne osobine imaju..

- - - - - - - - - -

Zato cure za seks i biraju mangupe, pri cemu im je status nebitan, da l je decko, da l je svaler, al da je mangup koji ih dize u oblake tokom akcije, daleko od ovozemaljskih balasta, balasta svakodnevnice. Dobrice su za druzenje, za brak bez trzavica, a za seksacinu zloce.

moguće je da je tako.. samo malo koja žena će to da prizna..

- - - - - - - - - -

a to ti je isto kao i što vi za sex birate sisate i divlje ženke, a ženili biste nevinu i naivnu, pa makar i bila daska..

- - - - - - - - - -

i nisu žene ništa drugačije od muškaraca, samo kao što rekoh- teško će neka to da prizna..
 
Ne samo za seks nego i za emotivnu razmenu, realno malo ko ostane zaljubljen u rodjenu zenu, ili je principijelan i disciplinovan, pa zivi sablonski, bez oscilacija na emotivnom planu, kao zombi, ili divlja sa drugim zenama ukoliko sme, moze i hoce.
 
jao bre, nije o dobrim i lošim osobama.. niste dobro skapirali temu..
pitanje je da li postoji neki šablon u vašem ljubavnom životu kada je u pitanju dobar sex.. kakve su osobe sa kojima ste imali dobar sex.. ne da li su dobre ili loše (što je vrlo relativno), već kakve realne osobine imaju..

To sam odmah napisao, pa ti nije bilo dovoljno.
Realne osobine osoba sa kojima imam dobar sex - Dobrodušne (žive po sistemu "nek komšiji krava bude živa i zdrava"), inteligentne, nekonvencionalne (srpski rečeno otkačene).
 
a to ti je isto kao i što vi za sex birate sisate i divlje ženke, a ženili biste nevinu i naivnu, pa makar i bila daska...

Mašiš grdno, ali teško je razbiti predrasude...
Probaj da saznaš kako su prošle ženske iz tvoje generacije u školi. Slobodno ću da se kladim s tobom u šta hoćeš da su se najbolje udale i najsrećnije žive one koje su bile na glasu kao radodajke, a iza njih slede one koje su bile neka svemu protivna alternativa.
 
pogrešno interpretirate svi to moje "loša osoba".. rekoh negde iznad da su to osobe koje su na neki način bile loše po mene.. recimo, jedan je bio hronični neženja, nesposoban da izrazi ljubav čak i kada ima osećanja, ali to ne znači da je bio loš čovek.. drugi je imao potrebu da me toliko mazi i pazi, da sam u jednom momentu postala nesposobna da vodim računa sama o sebi.. itd..
ali ostajem pri tome da veza koja se zasniva samo na kompromisima, nije srećna veza i tu nema mnogo strasti.. uvek je tu jedna strana manje zadovoljna, jer malo više popušta..

- - - - - - - - - -



ako moram da se trudim da ostvarim harmoniju onda tu nema sreće za mene.. nemam ja vremena za to, previše se trudim oko nekih drugih, egzistencijalnih stvari, da bih imala snage da se trudim i da nekome titram jajca..
zar idealna veza ne treba da bude laka, bez opterećenja, popuštanja, ulaganja dodatnog truda da uspe?
- - - - - - - - - -
ovo boldovano je suština.. ako ostvariš sreću u drugim stvarima, sex postaje manje bitan.. dakle, dobra osoba (dobra veza) = loš sex.. :lol:
OVo boldovano je najveca moguca kojestarija. budalestina iz vikend romana. stavrni odnosi zahtevaju itekakav trud..ne znam zasto ljudi tako racionalno kapiraju da ako zelis da naucis, moras da ucis, ako zelis da naucis da sviras klavir, moras da vezbas, ako hoces da postanes strucnjak , moras da se usavrsavas..samo se od ljubavi ocekuje da padne s neba i da bude eto takva savrsena i bez ikakvog napora laka?
pri tom, misljenja da je sex dobar samo sa losim osobama je tj za dobar sex trebaju "losi" momci i devojke..jooooj ubicu se strujom. ono sto sex cini losim je nespremnost za igru, nesloboda u osecanju, ponasanju i experimentisanju..nepoznavanje sebe, i nespremnost da se upozna partner:)
 
OVo boldovano je najveca moguca kojestarija. budalestina iz vikend romana. stavrni odnosi zahtevaju itekakav trud..ne znam zasto ljudi tako racionalno kapiraju da ako zelis da naucis, moras da ucis, ako zelis da naucis da sviras klavir, moras da vezbas, ako hoces da postanes strucnjak , moras da se usavrsavas..samo se od ljubavi ocekuje da padne s neba i da bude eto takva savrsena i bez ikakvog napora laka?
pri tom, misljenja da je sex dobar samo sa losim osobama je tj za dobar sex trebaju "losi" momci i devojke..jooooj ubicu se strujom. ono sto sex cini losim je nespremnost za igru, nesloboda u osecanju, ponasanju i experimentisanju..nepoznavanje sebe, i nespremnost da se upozna partner:)

nije budalaština ako je to stav nekoga ko nije zavisan od čvrste ruke i čvrstog kurrca u kući..
zaista me ne interesuje da ulažem bilo kakav trud da bih ostvarila emotivnu ili kakvu god uspešnu vezu sa muškarcem.. i da ne bude kako serrem, ne očekujem ni od druge strane da ulaže neki trud.. ako se poklapamo- ok, ako ne- opet ok..
ja ću pre svoje vreme uložiti u neke druge stvari, nego da se cimam oko neke, verovatno na propast osuđene, veze..
reče ti "ako želiš da naučiš, moraš da učiš".. e pa vidiš, ništa ja ne moram.. osim d'umrem, ali to još nemam u planu..
ono što imam u planu je da uživam u životu.. po prvi put oslobođena bilo kakvih stega i bez moranja da svoje planove i želje ubijam i živim kompromisno sa nekim od koga ni mrvicu ne zavisim.. za vezu me tačno zabole, a sex bar mogu da nađem na svakom ćošku, ako me baš toliko bude svrbelo..

što se tiče loš sex, dobar sex, loša osoba, dobra osoba.. dobar i loš su vrlo relativni pojmovi.. objasnila sam to negde iznad i nemam nameru da se ponavljam samo zato što si ti pokušala da.. hm, ne znam, da me uvrediš, isprovociraš?

- - - - - - - - - -

Rolnica je opasna, propagira mangupiranje, iskvarice forumase, moraju forumasice na LJiS da zalaze da bi sacuvale simpatije od njenih subverzivnih ideja. :)))

:lol:

- - - - - - - - - -

Mašiš grdno, ali teško je razbiti predrasude...
Probaj da saznaš kako su prošle ženske iz tvoje generacije u školi. Slobodno ću da se kladim s tobom u šta hoćeš da su se najbolje udale i najsrećnije žive one koje su bile na glasu kao radodajke, a iza njih slede one koje su bile neka svemu protivna alternativa.

jao kako se ježim od izraza "dobro se udala".. ali aj da ne cepidlačim sad..

a ok, neka bude da su dobro prošle radodajke..
šta je sa prvim delom moje izjave? kakve birate za sex? neiskusne?
 
nije budalaština ako je to stav nekoga ko nije zavisan od čvrste ruke i čvrstog kurrca u kući..
zaista me ne interesuje da ulažem bilo kakav trud da bih ostvarila emotivnu ili kakvu god uspešnu vezu sa muškarcem.. i da ne bude kako serrem, ne očekujem ni od druge strane da ulaže neki trud.. ako se poklapamo- ok, ako ne- opet ok..
ja ću pre svoje vreme uložiti u neke druge stvari, nego da se cimam oko neke, verovatno na propast osuđene, veze..
reče ti "ako želiš da naučiš, moraš da učiš".. e pa vidiš, ništa ja ne moram.. osim d'umrem, ali to još nemam u planu..
ono što imam u planu je da uživam u životu.. po prvi put oslobođena bilo kakvih stega i bez moranja da svoje planove i želje ubijam i živim kompromisno sa nekim od koga ni mrvicu ne zavisim.. za vezu me tačno zabole, a sex bar mogu da nađem na svakom ćošku, ako me baš toliko bude svrbelo..

što se tiče loš sex, dobar sex, loša osoba, dobra osoba.. dobar i loš su vrlo relativni pojmovi.. objasnila sam to negde iznad i nemam nameru da se ponavljam samo zato što si ti pokušala da.. hm, ne znam, da me uvrediš, isprovociraš?

- - - - - - - - - -



:lol:

- - - - - - - - - -



jao kako se ježim od izraza "dobro se udala".. ali aj da ne cepidlačim sad..

a ok, neka bude da su dobro prošle radodajke..
šta je sa prvim delom moje izjave? kakve birate za sex? neiskusne?

Obrati malo pažnju, odmah iza izraza "dobro se udale" stoji i bliža odrednica - "najsrećnije žive" koju sam namerno stavio jer je pojam dobre udaje u Srba vezan obično za udaju za pare, moć, status, a od sreće tu nema ništa.
Što se tiče te priče kakve biramo za sex, ne znam kakve drugi biraju, a u mojim godinama se kao neiskusne računaju one koje imaju manje od troje unučadi, tako da...
Nikad mi nije iskustvo bitno bilo, osim ako sam prvi, a tad je bitno samo zato što baš treba da se pazi. Inače, da li sam joj drugi, dvaes drugi ili joj je eksplodirao digitron - sasvim je svejedno ako je spolja i iznutra kako treba.
Nego, je li ti stvarno misliš da se neki muškarac raspituje koliko je neka žena iskusna u sexu pre nego što se kresne s njom? Kao ne bi ***** Moniku Beluči zato što je imala ko zna koliko njih do sada? :lol:
 
pa dobro, aj približi mi malo taj pojam "dobre udaje" ili da se bolej izrazimo "sreće u braku".. da li je ta sreća bolja i veća od sreće koju pojedinac oseća nezavisno od drugog bića?
što se iskustva tiče, otišao si na kontra stranu.. valjda baš svi volite iskusne, koje imaju bar dvocifren broj partnera iza sebe.. pa zamisli da svaki put ****** neku koja pojma nema šta radi..
e sad, ako je žena imala recimo preko 20 partnera, da li je ona dobra ili loša osoba?
 
pa dobro, aj približi mi malo taj pojam "dobre udaje" ili da se bolej izrazimo "sreće u braku".. da li je ta sreća bolja i veća od sreće koju pojedinac oseća nezavisno od drugog bića?
što se iskustva tiče, otišao si na kontra stranu.. valjda baš svi volite iskusne, koje imaju bar dvocifren broj partnera iza sebe.. pa zamisli da svaki put ****** neku koja pojma nema šta radi..
e sad, ako je žena imala recimo preko 20 partnera, da li je ona dobra ili loša osoba?
za tih 20 je dobra,a za ostale nije
salim se:confused::lol:
 
pa dobro, aj približi mi malo taj pojam "dobre udaje" ili da se bolej izrazimo "sreće u braku".. da li je ta sreća bolja i veća od sreće koju pojedinac oseća nezavisno od drugog bića?
što se iskustva tiče, otišao si na kontra stranu.. valjda baš svi volite iskusne, koje imaju bar dvocifren broj partnera iza sebe.. pa zamisli da svaki put ****** neku koja pojma nema šta radi..
e sad, ako je žena imala recimo preko 20 partnera, da li je ona dobra ili loša osoba?

Približio sam ti u prošlom postu. Treba li da ti crtam i opisujem šta je srećan i skladan brak? Ljubav, razumevanje, zajedničko jedenje govana kad dodje vreme da se jedu govna, medjusobna podrška, uklopljenost u sexu... Uostalom svaki je brak drugačiji.

Zašto bi za ovu temu bilo bitno da li je sreća u braku bolja i veća od sreće koju pojedinac oseća nezavisno od drugog bića?

I kakve veze broj sexualnih partnera ima sa dobrotom?
Isto tako možeš da postaviš pitanje da li je neko dobra ili loša osoba ako na primer trenira dva puta nedeljno.

Imaš neke stavove ko da si malopre izašla iz kolmune religioznih fanatika
 
nije budalaština ako je to stav nekoga ko nije zavisan od čvrste ruke i čvrstog kurrca u kući..
zaista me ne interesuje da ulažem bilo kakav trud da bih ostvarila emotivnu ili kakvu god uspešnu vezu sa muškarcem.. i da ne bude kako serrem, ne očekujem ni od druge strane da ulaže neki trud.. ako se poklapamo- ok, ako ne- opet ok..
ja ću pre svoje vreme uložiti u neke druge stvari, nego da se cimam oko neke, verovatno na propast osuđene, veze..
reče ti "ako želiš da naučiš, moraš da učiš".. e pa vidiš, ništa ja ne moram.. osim d'umrem, ali to još nemam u planu..
ono što imam u planu je da uživam u životu.. po prvi put oslobođena bilo kakvih stega i bez moranja da svoje planove i želje ubijam i živim kompromisno sa nekim od koga ni mrvicu ne zavisim.. za vezu me tačno zabole, a sex bar mogu da nađem na svakom ćošku, ako me baš toliko bude svrbelo..

što se tiče loš sex, dobar sex, loša osoba, dobra osoba.. dobar i loš su vrlo relativni pojmovi.. objasnila sam to negde iznad i nemam nameru da se ponavljam samo zato što si ti pokušala da.. hm, ne znam, da me uvrediš, isprovociraš?

- - - - - - - - - -



:lol:

- - - - - - - - - -



jao kako se ježim od izraza "dobro se udala".. ali aj da ne cepidlačim sad..

a ok, neka bude da su dobro prošle radodajke..
šta je sa prvim delom moje izjave? kakve birate za sex? neiskusne?
a, pa tak kazi:))
ja sam oslobodjena pre 15 god, i eto zivim tih 15 god sama, samostalna, nezavisna, sa svim tim itd sto uz to ide. i naravno da je i to ok zivot.
ok je svo ono sto covek izabere da zivi, ako pri tom ne povredjuje druge ljude.
ali, recenica " ako se uklopimo, ok" i "veza koja ce unapred da propadne" je ono na sta imam primedbu. naravno da se sa nekim slazes bolje, i naravno da je lakse ostvariti pun potencijal odnos ukoliko ste slicni, srodne duse sto bi se reklo, ako imate slicne moralne vrednsti, slicne navike itd.
Ali, i da bi skontao dal ti neko odgovara ili ne moras da upoznati coveka..uloziti neko vreme i energiju.
misim ok, ne moras, ali onda nema " ako se uklopimo"..to je onda samo kres, nema tu od uklapanja nista. i to je ok, samo nazoves stavri pravim imenom i milina:)
nije mi bila namera da uvredim ni da te isprovociram, oprosti ako je tako zvucalo . :)
sto se tice ovog dela biranja za sex, da i tu dodam koju..:mrgreen:
kao sto ima zena koje su imale dva i po partnera u zivotu, a i onih koje su imale 200, tako ima i raznih muskaraca. istina je da postoje muskarci koji idu kod kurvi na pusenje jer kako zena da im pusi, kad tim ustima posle ljubi decu. istina je da ima mnogo zatucanog sveta, u oba pola. i sigurno je ta situacija gora u malim sredinama. ja bih umrla tacno umrla da zivim tamo gde sam se rodila, gde uvek neko prati svaki tvoj korak.
ali nisu svi takvi, nije ceo svet takav..stvarno nije. casna pionirska:))
svi mi prolazimo kroz razne faze. losa stvar kad zacementiras stavove je da lisis sebe svih mogucih iznenadjenja koje zivot moze da ti donese. steta je to.:)
 
ja bih sad otvorila drugu temu da prodiskutujemo o tome šta je srodna duša, ali vidim već gomilu neodređenih odgovora i fraza, pa mi se čini da nema smisla..

i mi bi iskreno rekli samo kad bi znali.
ono što se na početku čini kao srodna duša posle deset - dvadeset godina zajedničkog buđenja se pretvori u totalnu suprotnost svega što smo prepoznavali kao sličnost svega što smo voleli i čemu smo se divili
ali nije lako otići od srodne duše kad imaš hipoteku i golotrbe klince
zato se praviš da je sve u redu ćutiš i veslaš
po društvenim mrežama malo piskaraš družiš se i razbijaš monotoniju.
sanjaš o peščanim plažama i nasmejanom čika jorgosu sa belom jahtom i belim pantalonama kako vešto sprovodi navigaciju u pravcu gde nebo more preseca....

i onda se probudiš, vreme je za posao.... :lol:

- - - - - - - - - -

a, pa tak kazi:))
ja sam oslobodjena pre 15 god, i eto zivim tih 15 god sama, samostalna, nezavisna, sa svim tim itd sto uz to ide. i naravno da je i to ok zivot.
ok je svo ono sto covek izabere da zivi, ako pri tom ne povredjuje druge ljude.
ali, recenica " ako se uklopimo, ok" i "veza koja ce unapred da propadne" je ono na sta imam primedbu. naravno da se sa nekim slazes bolje, i naravno da je lakse ostvariti pun potencijal odnos ukoliko ste slicni, srodne duse sto bi se reklo, ako imate slicne moralne vrednsti, slicne navike itd.
Ali, i da bi skontao dal ti neko odgovara ili ne moras da upoznati coveka..uloziti neko vreme i energiju.
misim ok, ne moras, ali onda nema " ako se uklopimo"..to je onda samo kres, nema tu od uklapanja nista. i to je ok, samo nazoves stavri pravim imenom i milina:)
nije mi bila namera da uvredim ni da te isprovociram, oprosti ako je tako zvucalo . :)
sto se tice ovog dela biranja za sex, da i tu dodam koju..:mrgreen:
kao sto ima zena koje su imale dva i po partnera u zivotu, a i onih koje su imale 200, tako ima i raznih muskaraca. istina je da postoje muskarci koji idu kod kurvi na pusenje jer kako zena da im pusi, kad tim ustima posle ljubi decu. istina je da ima mnogo zatucanog sveta, u oba pola. i sigurno je ta situacija gora u malim sredinama. ja bih umrla tacno umrla da zivim tamo gde sam se rodila, gde uvek neko prati svaki tvoj korak.
ali nisu svi takvi, nije ceo svet takav..stvarno nije. casna pionirska:))
svi mi prolazimo kroz razne faze. losa stvar kad zacementiras stavove je da lisis sebe svih mogucih iznenadjenja koje zivot moze da ti donese. steta je to.:)

aj lov ju :heart:
 
Priznao sam da ne znam na cemu je zasnovana ta harmonija koju opazam, moguce i da je privid u pitanju. Kontam da ljudi traze dok ne nadju nesto sto im deluje kao harmonija i onda u tome necemu ostaju, ne razilaze se svi, neki traju, samo sto kao sto rekoh ne znam kako. Puno, jako puno, je onih koji se nisu mogli zadrzati u vezama.
A seks je nesto sto je najlakse osveziti ako se zeli, i pre svega ako osobe jedna drugoj odgovaraju, ako su kao sto savremene snase kazu kompatibilne. :lol: Mada seks i nije najvazniji u nekom harmonicnom odnosu, pogotovo kod ljudi u godinama, koji su ispunjeni i s nekih drugih aspekata, ostvareni kao roditelji, materijalno obezbedjeni, profesionalno iskazani i dokazani.

sex je neizmerno važan u svakom odnosu bez obzira da li je on harmoničan ili ne i da ljudi nisu toliko lenji da se pokrenu mogla bih da poverujem u priču o tome
kako nekih dvoje ostvarenih ljudi najviše uživaju dok srču čaj od matičnjaka pred spavanje
kad sve te stvari o kojima pišeš dovedu do finiša,
tek tad im je sex najpotrebniji jer ne može ništa toliko čvrsto da ih drži na okupu kao fizička ljubav.
 
Mišljenja sam kao i Rolnica da seks može da se nađe na svakom ćošku, i da su ostale stavke bitnije da bi se ostvarila harmonija na ličnom planu. Bez seksa ima zajedništva, a npr. bez para i zdravlja teško. A kao što rekoh nije ni taj seks nešto specijalno, ako se želi i ako postoje preduslovi može se raditi na njegovom poboljšanju.
 

Back
Top