Srbija ce praviti cuda!

Poruka
21.521
Meni je zao sto se narodu ogadio fudbal. Razumem i zasto. Sa svetskog prvenstva su nas izbacili siptarcine Saciri i Dzaka, Hrvati su postali drugi na svetu, Krstajic selektor koji pre toga nigde nije bio trener je lizo dupe Vucicu javno, plus onaj imbecil matori izlapeli sto puni narodu glavu sa kokezanijom i slicnim glupostima... Tako da ima tu i objektivnih razloga, a ima i onih manje objektivnih, ali dobro.

E sad, u moru pesimizma, pljuvacine i navodne nezainteresovanosti za repku, JA kazem da ce Srbija da napravi u godinama koje dolaze takve uspehe kakve nije nikad u istoriji.

Kao sto smo godinama trpeli i cekali Tadica i Mitrovica koji nisu pruzali nista, a onda postali igraci koji nose repku i koji prakticno sami igraju, e tako cemo vrlo brzo dobiti Sergeja Milinkovic Savica i Andriju Zivkovica. A kada njima dodamo i Luku Jovica mi onda na terenu imamo vrhunske top tehnicare gde lopta moze samo da veze brzo, po zemlji, tacno i precizno.

Tadic i Mitrovic ce nastaviti da igraju u top formi, a SMS, Andrija i Luka ce biti nasi Modrici, znaci imacemo 3 Modrica, ne jednog nego 3! Srbija ce zaigrati dobar i moderan napadacki fudbal kakav nikad nije igrala...... Zamislite Sergeja koji diktira tempo, Zivkovica koji dribla i asistira, Jovica malog ubicu, Tadica koji nastavlja po starom, ali ovaj put sa jos 3 brutalna igraca pored sebe i Mitra koji nastavlja da reseta!!!

Bice to opasan moderan fudbal gde ce sve prstati od rotacija u toku utakmice na primer Jovic pocne na krilu a Zile u sredini pa tokom utakmice se zamene, Zile na stranu a Luka u sredinu..

Sergej Milinkovic Savic pored toga sto je mnogo jak, je izuzetan tehnicar sto nije bas karakteristicno za igrace njegove konstitucije, vrlo inteligentan i mastovit. Igrac koji je dve godine u Italiji jedan od najboljih igraca lige. Ove sezone je malo podbacio ali vraca se...

Zivkovic je elitni dribler, brz i prodoran, nisko teziste, tesko ga je zaustaviti, takodje izvrstan tehnicar.. I pored toga sto u Benfici malo igra, malo ne igra, opet ga traze klubovi poput Arsenala, Sevilje i Valensije. Kao sto su se sprdali da je Jovic srpski Falkao pa su ucutali e e tako isto ce svi da zacepe kad se kaze Zile srpski Mesi.

Za Jovica sta reci, brojke sve govore. Prosle sezone za jako malo minuta na terenu oko 9 golova u Bundesligi. Ove sezone jedan od najboljih strelaca Bundeslige jos malo pa 20 golova. Samo ove sezone....... Strahovito jak, sav u misicama. Igra glavom fantasticna, puca sa obe noge podjednako dobro, osecaj za gol, pokretljivost i agilnost, pas u prostor znaci moze igrati i iza spica, ali i osecaj za prostor da se ubaci, kontrola lopte i tehnika sve na top nivou, brzina, svee....

Na svetskoj fudbalskoj sceni se nija pojavila kompletnija devetka jos od Zube Ronalda. Jer Luka Jovic je kompletniji igrac i od Suareza, i od Benzeme, Aguera, Levandovskog, pa i od Ibrahimovica... Ako ovako nastavi ne bi me cudilo da jednog dana uzme i Zlatnu Loptu..

I to nije sve! Mali Milenkovic je isto top igrac jedan od najboljih svetskih stopera, stamen i siguran a ume da iznese loptu sto se mnogo ceni u danasnjem fudbalu... Kolarov i Matic ce jos igrati na vrhunskom nivou... I kad tome dodamo grupu solidnih igraca koji ce biti uvek tu okolo poput Nastasica, Veljkovica, Maksimovica, Grujica, Radonjica, Kostica, Milivojevica, Prijovica, Ljajica, Gacinovica.... A mozda neko od njih iznenadi pa postane top. Ima tu mladih momaka.

Ali okosnica je vazna. A to su Tadija, Mitar, Jovke, Zile i SMS!!!!! I Bleki, Kolarov i Matke, ali oni su uglavnom defanzivci. Ali ima kad povuku napred i oni...

Znaci Srbija dolazi sledece godine na EP sa 8 vrhunskih top igraca i jos 10-15 vrlo dobrih..

Sta vi ocekujete od reprezentacije u narednom periodu???? Samo mi nemojte reci NISTA. Jer ovi momci imaju izuzetan kvalitet i gladni su uspeha i rezultata a pritom su toliko kvalitetni da pariraju najvecim svetskim zvezdama..

Meni je najvaznije da konacno zaigramo dobar i moderan napadacki fudbal i tu selektor nije mnogo bitan jer kad imas ovakve top tehnicare oni sami vezu.. A rezultat mora da dodje. Mislim da je najrealnije cetvrtfinale, mada ja sanjam i nesto vise.... A vi???
 
Тјах, имали смо и у другој половини деведесетих озбиљне играче па нисмо постигли ништа. Превише лоших ствари се дешава у нашем фудбалу да би овај потенцијал у потпуности могао да се реализује.
Србија да игра модеран фудбал? То је као да кажеш да Србија има да има модерну економију ( никад у историји је нисмо имали ). А кад је то Србија играла модеран фудбал? Да су ови играчи репрезентативци неке нормалне земље где се зна ред и где постоји систем можда бисмо дошли рецимо до четвртфинала ЕП. Овако су само хрпа талената и полупроизвода, а у модерном фудбалу систем је много битнији. Ако га једном будемо имали имаћемо и резултате, а дотле...остаје нам да се ложимо на прва места у трећим лигама са Црном Гором, Румунијом, Литванијом и осталим фудбалским велесилама.
 
Pogledajte Belgiju. Oni su na Svetskom prvenstvu u Brazilu 2014. imali jako loseg selektora, kao i na evropskom 2016. a na oba ta velika turnira su dogurali do cetvrtfinala, dok su se u Rusiji 2018. sa malo boljim trenerom docepali treceg mesta. I to izbacivsi Brazil a opste misljenje vlada da su mogli i vise.

Znaci kad imas mnogo dobre igrace sve je lakse. A mi u poslednjih 20 godina nismo imali bolje. I zato nas vidim u zavrsnici velikih takmicenja u godinama koje dolaze. Evo pocevsi sa evropskim sledece godine, pa onda Katar 2022.
 
Srbija je u zaista snaznom razvoju svoje privrede.Posle decenija stagniranja,jer nije imala sposobne ljude,ljude koji nisu bili u stanju,da aktiviraju sve ljudske
potencijale. A zasto nisu bili u stanju,pa odgovor se namece sam.Neko ko nema viziju,sta hoce,kako i koje prirodne resurse zemlje,valja najvise zalaufati,ne mogu
ni ocekivati ma kakav pozitivan pomak. Sada je situacija drasticno promenjena.Vlast koju nepogresivo vodi Aleksandar Vucic,zna sta hoce.I ono sto je mozda jos
vaznije,zna KAKO se to radi sto hoce.! Nasa zemlja je danas kako bi se to u sportu reklo,spremna da 'istrci" svoju "trku" privrednog rasta.Srbija je danas sampion
u evropskim razmerama,u pogledu privrednog napretka.Mi vec sada cinimo cudesne korake u smislu instant oporavka,posrnule privrede,koju su vodili autsajderi.
Najdalje za pet godina,u Srbiju ce pohrliti strani radnici.Molice da budu primljeni,da rade i da DOBRO zarade,u zemlji,u kojoj se posteni rad i posteni ljudi,cene vise
nego u bilo kojoj evropskoj zemlji.!!!
 
Srbija je u zaista snaznom razvoju svoje privrede.Posle decenija stagniranja,jer nije imala sposobne ljude,ljude koji nisu bili u stanju,da aktiviraju sve ljudske
potencijale. A zasto nisu bili u stanju,pa odgovor se namece sam.Neko ko nema viziju,sta hoce,kako i koje prirodne resurse zemlje,valja najvise zalaufati,ne mogu
ni ocekivati ma kakav pozitivan pomak. Sada je situacija drasticno promenjena.Vlast koju nepogresivo vodi Aleksandar Vucic,zna sta hoce.I ono sto je mozda jos
vaznije,zna KAKO se to radi sto hoce.! Nasa zemlja je danas kako bi se to u sportu reklo,spremna da 'istrci" svoju "trku" privrednog rasta.Srbija je danas sampion
u evropskim razmerama,u pogledu privrednog napretka.Mi vec sada cinimo cudesne korake u smislu instant oporavka,posrnule privrede,koju su vodili autsajderi.
Najdalje za pet godina,u Srbiju ce pohrliti strani radnici.Molice da budu primljeni,da rade i da DOBRO zarade,u zemlji,u kojoj se posteni rad i posteni ljudi,cene vise
nego u bilo kojoj evropskoj zemlji.!!!

Kakve veze ima privreda sa fudbalom.........
 
Видиш да је бот-сендвичар. Такве треба игнорисати.

Што се тиче Белгије није ту реч само о тренеру него о целокупно СИСТЕМУ, а систем креће од државе па преко фудбалских органа до тренера и на дну су играчи. Зато ми никада нећемо имати озбиљног тренера на челу репрезентације.
 
Видиш да је бот-сендвичар. Такве треба игнорисати.

Што се тиче Белгије није ту реч само о тренеру него о целокупно СИСТЕМУ, а систем креће од државе па преко фудбалских органа до тренера и на дну су играчи. Зато ми никада нећемо имати озбиљног тренера на челу репрезентације.

A Hrvatska vidim ima sistem ubilo se.....

Imali smo Antica pa sta smo uradili???
 
Наравно да Хрватска има озбиљнији систем од Србије, а и озбиљније играче.

А зашто наводиш Антића, па и за његово време систем је био лош...већ сам написао да риба смрди од главе.
 
Наравно да Хрватска има озбиљнији систем од Србије, а и озбиљније играче.

А зашто наводиш Антића, па и за његово време систем је био лош...већ сам написао да риба смрди од главе.

Pa navodim Antica zato sto si rekao da nijedan ozbiljan trener nece da dodje.

Srbija ce vrlo brzo, za godinu, dve imati bolje igrace nego Hrvatska ikada. To je ocigledno vec sada.

Ne znam bas kakav je njihov sistem. Meni deluje da su ovaj uspeh postigli, naravno pored kvaliteta igraca, na veliku borbenost i srcanost. Ne vidim kod njih neki uredjen i dobar sistem.
 
Pravicemo cuda u mutljavini kao i dosad, tu smo sampioni. Obletace svet price o srpskim menadzerima i njihovim tamnin poslovima, prodaji igraca u stilu robovlasnistva, svaleraciji fudbalera i njihovim zenama, provodima na splavovima , neodlazcima na velika takmicenja.... Deja vu.
 
Meni je zao sto se narodu ogadio fudbal. Razumem i zasto. Sa svetskog prvenstva su nas izbacili siptarcine Saciri i Dzaka, Hrvati su postali drugi na svetu, Krstajic selektor koji pre toga nigde nije bio trener je lizo dupe Vucicu javno, plus onaj imbecil matori izlapeli sto puni narodu glavu sa kokezanijom i slicnim glupostima... Tako da ima tu i objektivnih razloga, a ima i onih manje objektivnih, ali dobro.

E sad, u moru pesimizma, pljuvacine i navodne nezainteresovanosti za repku, JA kazem da ce Srbija da napravi u godinama koje dolaze takve uspehe kakve nije nikad u istoriji.

Kao sto smo godinama trpeli i cekali Tadica i Mitrovica koji nisu pruzali nista, a onda postali igraci koji nose repku i koji prakticno sami igraju, e tako cemo vrlo brzo dobiti Sergeja Milinkovic Savica i Andriju Zivkovica. A kada njima dodamo i Luku Jovica mi onda na terenu imamo vrhunske top tehnicare gde lopta moze samo da veze brzo, po zemlji, tacno i precizno.

Tadic i Mitrovic ce nastaviti da igraju u top formi, a SMS, Andrija i Luka ce biti nasi Modrici, znaci imacemo 3 Modrica, ne jednog nego 3! Srbija ce zaigrati dobar i moderan napadacki fudbal kakav nikad nije igrala...... Zamislite Sergeja koji diktira tempo, Zivkovica koji dribla i asistira, Jovica malog ubicu, Tadica koji nastavlja po starom, ali ovaj put sa jos 3 brutalna igraca pored sebe i Mitra koji nastavlja da reseta!!!

Bice to opasan moderan fudbal gde ce sve prstati od rotacija u toku utakmice na primer Jovic pocne na krilu a Zile u sredini pa tokom utakmice se zamene, Zile na stranu a Luka u sredinu..

Sergej Milinkovic Savic pored toga sto je mnogo jak, je izuzetan tehnicar sto nije bas karakteristicno za igrace njegove konstitucije, vrlo inteligentan i mastovit. Igrac koji je dve godine u Italiji jedan od najboljih igraca lige. Ove sezone je malo podbacio ali vraca se...

Zivkovic je elitni dribler, brz i prodoran, nisko teziste, tesko ga je zaustaviti, takodje izvrstan tehnicar.. I pored toga sto u Benfici malo igra, malo ne igra, opet ga traze klubovi poput Arsenala, Sevilje i Valensije. Kao sto su se sprdali da je Jovic srpski Falkao pa su ucutali e e tako isto ce svi da zacepe kad se kaze Zile srpski Mesi.

Za Jovica sta reci, brojke sve govore. Prosle sezone za jako malo minuta na terenu oko 9 golova u Bundesligi. Ove sezone jedan od najboljih strelaca Bundeslige jos malo pa 20 golova. Samo ove sezone....... Strahovito jak, sav u misicama. Igra glavom fantasticna, puca sa obe noge podjednako dobro, osecaj za gol, pokretljivost i agilnost, pas u prostor znaci moze igrati i iza spica, ali i osecaj za prostor da se ubaci, kontrola lopte i tehnika sve na top nivou, brzina, svee....

Na svetskoj fudbalskoj sceni se nija pojavila kompletnija devetka jos od Zube Ronalda. Jer Luka Jovic je kompletniji igrac i od Suareza, i od Benzeme, Aguera, Levandovskog, pa i od Ibrahimovica... Ako ovako nastavi ne bi me cudilo da jednog dana uzme i Zlatnu Loptu..

I to nije sve! Mali Milenkovic je isto top igrac jedan od najboljih svetskih stopera, stamen i siguran a ume da iznese loptu sto se mnogo ceni u danasnjem fudbalu... Kolarov i Matic ce jos igrati na vrhunskom nivou... I kad tome dodamo grupu solidnih igraca koji ce biti uvek tu okolo poput Nastasica, Veljkovica, Maksimovica, Grujica, Radonjica, Kostica, Milivojevica, Prijovica, Ljajica, Gacinovica.... A mozda neko od njih iznenadi pa postane top. Ima tu mladih momaka.

Ali okosnica je vazna. A to su Tadija, Mitar, Jovke, Zile i SMS!!!!! I Bleki, Kolarov i Matke, ali oni su uglavnom defanzivci. Ali ima kad povuku napred i oni...

Znaci Srbija dolazi sledece godine na EP sa 8 vrhunskih top igraca i jos 10-15 vrlo dobrih..

Sta vi ocekujete od reprezentacije u narednom periodu???? Samo mi nemojte reci NISTA. Jer ovi momci imaju izuzetan kvalitet i gladni su uspeha i rezultata a pritom su toliko kvalitetni da pariraju najvecim svetskim zvezdama..

Meni je najvaznije da konacno zaigramo dobar i moderan napadacki fudbal i tu selektor nije mnogo bitan jer kad imas ovakve top tehnicare oni sami vezu.. A rezultat mora da dodje. Mislim da je najrealnije cetvrtfinale, mada ja sanjam i nesto vise.... A vi???

Srpski fudbal mi se smučio mnogo pre Vučića i Krstajića, da li me je izbacio Sergej,Hans ili Ljatif mi je mnogo manje bitno od činjenice da me je izbacio,nemam 15 godina pa da se ložim na hrvati-šiptari faktor...tačno me boli q koliko će neko od njih dogurati, jedino mi je bitno gde ćemo mi završiti.

Tvoja procena je nerealna. Sve ovo što si napisao o pojedincima Mi trenutno nemamo nijednog top igrača, imamo dobrih ali daleko su od svetskog krema. Možda neko od ovih izraste jednog dana ali to je veliko možda a i tada pitanje je da li bi to uticalo na reprezentaciju. Mnogo su važniji dobar sistem i selektor nego pojedinci. Gledaj Argentinu danas. "Bolje vojska ovaca koje vodi lav, nego vojska lavova koje vodi ovca". Povrh svega nema nikakve "gladi" kod naših reprezentativaca naprotiv. Po pravilu skoro svi naprasno obole od qrcobolje čim obuku dres Srbije. Činjenica je da su bolji igrači u svojim klubovima i to važi za sve generacije trideset godina unazad.

A to je posledica činjenice da kult reprezentacije je mrtav i to dugoročno. Ovde je sektaštvo Zvezda/Partizan važnije mnogima od kolektiva, pa je ne malom broju ljudi bitnije ko igra u repki ili na kom stadionu se igra nego činjenica da je to reprezentacija ove zemlje. Zviždi se onima koji su nosili "pogrešan" dres, omalovažavaju se, a "svoji" se uzdižu. Novinari i javnost su tek posebna priča a o menadžerskim uplivima i kriminalitetu saveza i rukovodstvu klubova može enciklopedija da se piše . Biće potrebne decenije da se stvari promene. Ako ikada.

Sve u svemu nema ovde prostora za neka čuda. Za nas je kratkoročno važno samo da se izdignemo toliko da postanemo redovni učesnici najvećih takmičenja dakle plasman na EP i SP i da se pozicioniramo tako da možemo dugoročno nešto da napravimo. Od deset pokušaja bljesnućemo možda jednom kao komšije ove godine,ako čekamo svaki put deset godina da samo dobijemo uopšte priliku izgorećemo.
 
Poslednja izmena:
nemam 15 godina pa da se ložim na hrvati-šiptari faktor...tačno me boli q koliko će neko od njih dogurati, jedino mi je bitno gde ćemo mi završiti.

tačno, ko se ugleda na te štakore u bilo kom smislu, može odmah da se ubije

A to je posledica činjenice da kult reprezentacije je mrtav i to dugoročno. Ovde je sektaštvo Zvezda/Partizan važnije mnogima od kolektiva,

još tačnije :ok:
 
Srbija je u zaista snaznom razvoju svoje privrede.Posle decenija stagniranja,jer nije imala sposobne ljude,ljude koji nisu bili u stanju,da aktiviraju sve ljudske
potencijale. A zasto nisu bili u stanju,pa odgovor se namece sam.Neko ko nema viziju,sta hoce,kako i koje prirodne resurse zemlje,valja najvise zalaufati,ne mogu
ni ocekivati ma kakav pozitivan pomak. Sada je situacija drasticno promenjena.Vlast koju nepogresivo vodi Aleksandar Vucic,zna sta hoce.I ono sto je mozda jos
vaznije,zna KAKO se to radi sto hoce.! Nasa zemlja je danas kako bi se to u sportu reklo,spremna da 'istrci" svoju "trku" privrednog rasta.Srbija je danas sampion
u evropskim razmerama,u pogledu privrednog napretka.Mi vec sada cinimo cudesne korake u smislu instant oporavka,posrnule privrede,koju su vodili autsajderi.
Najdalje za pet godina,u Srbiju ce pohrliti strani radnici.Molice da budu primljeni,da rade i da DOBRO zarade,u zemlji,u kojoj se posteni rad i posteni ljudi,cene vise
nego u bilo kojoj evropskoj zemlji.!!!


Potrazi pomoc lekara pod hitno....
 
Sotire treba biti realan....
Mi nemamo igraca kao sto je Modric i necemo ga imati narednih 10 godina,Jovic je napadac,Andrija je krilo a sve vise pocinjem da sumnjam u kvalitete SMS/a....
Jovic je jos daleko od svetske klase napadacu je potrebno da ima barem 2/3 odlicne sezone iza sebe da bi mogle da se daju neke ozbiljne procene,pokazao je talenat ali videcemo jos...
Zivkovic je daleko od ozbiljnog fudbala,pratim cesto Benfiku i nisam bas mnogo video tog elitnog driblera sa niskim tezistem koji asistira,daleko je on toga.Od njega sam ocekivao mnogo vise.
SMS je imao isto jednu fantasticnu sezonu gde je pokazo da moze da bude na vrhunskom nivou i to je to,ove sezone je neprepoznatljiv,igra ocajno,e sada da li je vec pao neki dogovor sa milanom pa ga boli tuki da se lomi ili je nesto drugo po sredi, ko ce ga znati.Sve mi se cini da ce biti ista prica kao sa Belotijem iz torina.
Za Milenkovica si pogodio,neverovatan igrac,tipujem da ce preci u juventus na leto.
Na Tadica moze da se racuna da bude okosnica,Matic je obican vodonosa a Mitar drvo koje moze samo da trese mreze drugorazrednih ekipa,sta tek reci za Kolarova jedan od najprecenjenih igraca koji je ikada igrao za reprezentaciju.Ovi ostali koje se motaju oko reprezentacije su neki prosek koji moze da prodje protiv Rumunije,Norveske,Danske i Bugarske,ali sa takovim igracima nema sta da trazis protiv Brazila,Francuske ili Spanije,druga liga..
Nemamo golmana,fali nam prava desetka,barem jedno vrhunsko krilo i dva normalna beka...
Mi nemamo kvalitet za polufinale ili finale ali i sa ovakvim prosecnim igracima prolazak grupe bi morao da se podrazumeva.
.....................................................................................................................................................................................
Po meni problem je u lopovskom savezu i kriminalcima koji tamo sede i guraju odredjene igrace u reprezentaciju da bi posle mogli lakse da se prodaju,katastrofalnom izboru selektora i odnosu igraca prema reprezentaciji.
......................................................................................................................................................................................
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, sta. Kad Tadic ne bude vise mogo za 2, 3 godine, pojavice se neko slican njemu, na primer Gacinovic!

Milenkovic, Jovic i SMS pred nasim ocima se pretvaraju u top igrace. To je realnost. A vrlo brzo ce i Andrija Zivkovic.

A Kolarov i Matic vec dugi niz godina vaze za top igrace.

Ostali nisu top, ali su dosta dobri, npr. Mitar i Nastasic pre svih ili Milivojevic, Ljajic, Prijovic, pa i Veljkovic zasto ne spomenuti...... A ja verujem i u Maksimovica ne stopera nego onog veznog, ali i u Grujica, Radonjica.....

Moja vizija za EURO : Dmitrovic, Kolarov, Nastasic, Veljkovic, Milenkovic, Zivkovic, Matic, SMS, Tadic, Jovic, Mitrovic. Znaci 4-4-2. Ovih 11 mogu da igraju moderan, napadacki fudbal, lep za oko. Realan domet 16 ili 8, a uz malo srece mozda i polufinale-finale ako nam se poklopi..... A red bi bio da nam se jednom vrati za sve nesrece, kao sto se i Zvezdi konacno vratilo ovih godina.
 
Тако се говорило и после оне У21 генерације са Банетом, Коларовим и екипом када су дошли до финала Европског првенства.

Тако се говорило након што је У19 тим освојио Европско првенство 2013. године.

Тако се говорило и после златне У20 генерације 2015. године.

Никако да се деси нешто.
 
Kod nas fudbal nije samo sport nego nesto vise. Frustraciju naseg materijalnog siromastva prenosimo na nas fudbal, na reprezentaciju. Nasu finansijsku bedu i oskudicu prenosimo na fudbalsku reprezentaciju kao i na mit o Kosovu jer su to nasi najveci problemi a ne kako izaci na kraj sa racunima, kreditima, dugovima idr. Veci nam je problem sto je nasa reprezentacija izgubila od Svajcarske, Australije ili sto je Mijat pogodio precku nego bombardovanje, izolacija, zatvaranje radnih mesta, materijalna oskudica. Nasi fudbaleri i selektori su zbog toga previse optereceni, na njima je preveliki pritisak javnosti. Navijaci upadaju u svlacionicu da se fizicki obracunavaju da golmanom nase reprezentacije, nazivaju ga Mustafom, kamenuju autobuse, skidaju im kapitensku traku, zvizde im. Svaka utakmica je igracima biti ili nebiti. Kao da je rat u pitanju a ne fudbalska utakmica. Pod tim okolnostima napraviti neki uspeh je po mom misljenju gotovo nemoguce pa i da imamo mnogo bolje igrace ili selektora od trenutnog, pa i Mesija da imamo. Za neuspeh su krivi svi. I selektor, i igraci, i mediji a najvise javnost koja posle odigrane partije lincuje selektora i igrace. Imamo primer Milinkovic-Savica koji je platio ceh slabim igrama protiv Svajcaraca i Brazila. Reakcija javnosti je bila kao da je on izdajnik, juda, vuk brankovic, hitler a ne sportista od dvadeset godina psihicki jos nezreo pogotovo za toliku kolicinu pritiska od strane medija i javnosti. Sa ovim odnosom prema reprezentaciji od svih nas najveci domet nam je ucesce na velikom takmicenju. Pod tim okolnostima igraci i ne mogu vise. Verujem da se mnogi sa ovim nece sloziti ali to je moje misljenje.
 

Back
Top