Panel o slobodi medija u Davosu - Vucic ucesnik, direktan prenos

{98DF2017-349A-4BEC-A1E2-D993C404C98D}.png.jpg
 
Vučić u Davosu: Nisam ponosan na stanje u medijima u Srbiji


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, učestvujući na panelu "Sloboda medija u krizi", na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, da je ponosan na ekonomski rezultate u zemlji, ali ne i na stanje u medijima. Obećao je da će država učiniti sve kako bi za dve godine mogao da kaže da je ponosan na slobodu medija i slobodu govora u Srbiji.

Vučić je na početku obraćanja rekao da verovatno nije zasužio poziv na panel o slobodi medija, budući da je Srbija znatno popravila stanje u ekonomiji, ali u poslednje dve godine ima “ne baš dobre ocene” Reportera bez granica i Fridom hausa o slobodi medija i slobodi govora u zemlji.

“Pomenuću vam jedan primer, da biste mogli da naučite nešto iz mog slučaja. Na jednoj konferenciji u Poljskoj, Metju (Karuanu Galicija, sin ubijene malteške novinare Dafne Karuanu Galicija) se pripremao i dobio je informacije od srpskih novinara da je situacija u Srbija kritično loša. Zatim je rekao: 'Mislimo da će Srbija biti naredna zemlja u kojoj će neki novinar da strada'. Ja ovde nisam da se branim, niti da napadam Metjua, nešto se desilo čak i u Srbiji. Jedan čovek je napisao nešto u lokalnim novinama protiv lokalnih moćnika. Na naše iznenađenje, napali su mu garažu i podmetnuli požar koji se proširo na kuću. Njegova porodica je bila ugrožena, i setio sam se Metjuovih reči, iako nisam mislio da se to može desiti u mojoj zemlji”, rekao je Vučić, govoreći o napadu na novinara gročanskog portala Žig info, Milana Jovanovića.

Vučić je istakao da je nalogodavac napada uhapšen, kao i čovek koji je osumnjičen da je podmetnuo požar, ali da “glavni čovek” koji je sve osmislio još nije iza rešetaka.

“Mislim da znamo ko je to naredio, i očekujem da ćemo dovršiti taj predmet kada prikupimo sve dokaze”, dodao je on.

Predsednik je naveo i da je posle tog napada naučio da treba da bude oprezan, i da zbog toga slučaj napada na Jovanovića mora biti završen.

“Moramo da budemo brutalni u tim slučajevima. Govorim o nama, ne kritikujem opoziciju zbog toga što provladine novinarke nazivaju droljama. Govorim o onome što mi moramo da uradimo”, istakao je on.

Vučić je podsetio da Srbija u poslednje dve godine ima “ne baš najbolje ocene” Reportera za granica i Fridom hausa o slobodi medija i slobodi govora. “Kako sam ponosan na ekonomske reforme, na ovo drugo nisam ponosan”, naveo je on.

“Juče sam razgovarao sa ljudima iz Reportera bez granica, pozvao sam ih da dođu, da nam pruže podršku, da dovedu stručnjake, posebno u domenu državne pomoći medijima, jer se to čini kjučnim. I siguran sam da ću za godinu, dve biti ovde i reći da sam ponosan na slobodu medija i slobodu govora u Srbiji”, poručio je predsednik Srbije.

Govoreći o lažnim vestima, Vučić je rekao da lažne vesti u Srbiji nisu kriminalizovane, jer bi se to moglo protumačiti kao suzbijanje slobode izražavanja.

Vučić je ocenio i da se danas prodaju emocije, a ne činjenice, kao i da je uvek lakše prodati negativne emocije nego pozitivne.

Pored Vučića i Karuanua Galicija na panelu učestvuju urednik uglednog američkog dnevnika Vašington post Marton Baron, generalni sekretar organizacije za zaštitu ljudskih prava Amnesti internešenel Kumi Najdu i predsednik agencije Rojters Stiven Adler.
Od kad su me zamolili, N1 više ne zovem američkom televizijom

Posle uvodnih obraćanja, usledila je diskusija na kojoj je novinar TV N1 upitao predsednika Vučića zašto je N1 etiketirao kao “američku televiziju”, iako zna da u zemlji koju je bombardovao NATO to izaziva negativnu emociju.

“Dragi Hrvoje, ne biste mogli ništa loše da nađete da sam rekao o vašoj stanici, i dobro je da ste čuli da oni (N1) kritikuju našu vladu 24 sata, sedam dana u nedelju, bez da trpe bilo kakve poteškoće, i na to sam ponosan. Pre šest, sedam meseci jedan vaš novinar me je zamolio da to više ne govorim i ja više nisam ponavljao. Pitao sam ih da i ih to vređa, i rekli su 'vređa nas, nismo se dobro osećali', i više to nisam pominjao”, kazao je Vučić.

Dodao je i da uvek prima sve novinare u Srbiji i da svima odgovara na sva pitanja. “Ako to nije uvek bio slučaj, uvek sam spreman da se izvinim i da se promenim”, poručio je predsednik u Davosu.

http://rs.n1info.com/Vesti/a453948/Vucic-u-Davosu-Nisam-ponosan-na-stanje-u-medijima-u-Srbiji.html

:hahaha:
 
Jbt pa jel ima nesto u cega se ovaj psihopata nece umesati?

- - - - - - - - - -

Meni nije potrebno da se drogiram, samo se probudim ujutru, pogledam i procitam vesti i kao da sam na LSD-ju. Toliko ovo nema nikakve veze sa realnoscu.

Zajebao si se, na LSD-u moze da ti bude lepo, u ovakvoj Srbiji samo sivilo i nista drugo.
 

ak ga neko nesto priupita, odmah mu zvezdini navijaci otimaju mikrofon :lol:
meni je licemerno to sto on prica u davosu o slobodi medija
kojoj bre slobodi?
slobodi drustvenih mreza koje ne moze da kontrolise jedino

- - - - - - - - - -


mozda je barbaru zivkovic poveo sa sobom da potvrdi kako slobodno moze da se izvestava u srbiji
 

Tamara Skrozza rodjena je 1973. u Somboru, odakle je glavom bez obzira pobegla u devetnestoj. Kao već osvedočeni đak štreber, u Beogradu je uspešno studirala istoriju umetnosti. Ipak, ostala je večiti apsolvent. Ta činjenica pratiće je čitavog života, pa će, čak i ukoliko jednog dana dobije nagradu za životno delo, Pulicera ili Nobela, u očima vaskolike rodbine i komšiluka ostati promašen slučaj.

Bavila se fotografijom, osvajala nagrade, visile joj fotografije čak i u Platou. Htela da postane spiker, ali je od te zamisli brzo odustala zbog straha da će joj se na audiciji radio Indeksa svi smejati zbog ponekog laloškog izraza. Zahvaljujući dobro urađenim testovima na audiciji za novinare pomenutog radija, sezonu 1997-2001 provela u uređivanju vesti, montaži emisija, vođenju kontakt i ostalih programa, žickanju para (pošto plate nije bilo), raspravama s inspektorima za telekomunikacije koji su stalno dolazili baš u njenoj smeni, stalnom strahu da će «policija baš sad upasti u studio» i da je svemu došao kraj.
Od maja 2000. radi u nedeljniku «Vreme», gde se bavi raznim temama, zavisno od situacije. Tu joj je lepo. Poznato joj je da ima redakcija koje bolje plaćaju, ali joj je isto tako znano da sloboda nema cenu. Da bi nekako napunila džepove, uređuje edukativni teenage magazin «Naj» (distribucija samo po školama), piše za raznorazne edicije, drži raznorazne seminare i, uopšte, snalazi se.

Alergična je na: hladnoću, redove, buku i pokondirene tikve

Sanja o: penziji, stadu koza i životu bez mobilnog telefona

Voli: zalivanje cveća, prženje na suncu, kuvanje i odlazak na pijacu
======================================================

Da mu ga izmislis ne moze biti impozantnije u tri PM i nazad.!!!
 
Mislim da nasa zemlja Srbija,pretstavlja skolski primer,kada je u pitanju totalna sloboda Medija.Cak sta vise,smaram da je ta sloboa Medija,toliko data siroko,da to pocinje
da smeta svima nama.Dovoljno je pogledati bilo koji Kiosk u Beogradu.Pa od tih naslovnih strana,na kojima vec samo sto nema polnih organa.Opozicija koja je nikakva,
napada najgorim recima Vladu,koja se bori da izvuce zemlju,iz onoga,sto su je prethodne Vlade uvukle.Moje misljenje po ovom pitanju,potpuno je drugacije od nekih,
koji se bacaju blatom na ovu postenu Vladu.Po mom skromnom misljenju,trebalo bi pod hitno,doneti Zakon o stampi,kojim bi se ogranicilo pravo pisanja.Treba da postoji
neko regulatorno Telo,koje bi izdavalo dozvolu,sta sme, a sta ne sme,da se javno objavi.
 
Mislim da nasa zemlja Srbija,pretstavlja skolski primer,kada je u pitanju totalna sloboda Medija.Cak sta vise,smaram da je ta sloboa Medija,toliko data siroko,da to pocinje
da smeta svima nama.Dovoljno je pogledati bilo koji Kiosk u Beogradu.Pa od tih naslovnih strana,na kojima vec samo sto nema polnih organa.Opozicija koja je nikakva,
napada najgorim recima Vladu,koja se bori da izvuce zemlju,iz onoga,sto su je prethodne Vlade uvukle.Moje misljenje po ovom pitanju,potpuno je drugacije od nekih,
koji se bacaju blatom na ovu postenu Vladu.Po mom skromnom misljenju,trebalo bi pod hitno,doneti Zakon o stampi,kojim bi se ogranicilo pravo pisanja.Treba da postoji
neko regulatorno Telo,koje bi izdavalo dozvolu,sta sme, a sta ne sme,da se javno objavi.

Sta bulaznis ti
Pa prethodna vlada je bio dacic, koji je i sada vlada
I delovi Dos koji su samo uzeli clanske karte sns
Koliko si ti tacno glup
 
Vučić u Davosu: Moj narod laže da je siromašan

Verovali ili ne, ali Vučić je danas u Davosu govorio o slobodi medija. Sasvim je logično da o toj temi govori čovek koji se više od 20 godina aktivno bori protiv toga.

Čovek koji je svojevremeno doneo najgori zakon kojim je mogao da ukida medije kako mu padne na pamet, čovek koji je privatizovao sve televizije sa nacionalnom frekvencijom na kojima gostuje češće nego Kendall Jenner na društvenim mrežama, koji je na javnom servisu u prošloj godini proveo 182 sata a njegovi oponenti 0, čovek koji finansira tabloide da 255 puta u toku godine najave rat i objave preko 700 lažnih vesti. Čovek za čijeg je mandata ukinuta svaka kritična reč, gde novinarima upadaju u kuće i rovare po stvarima, na čijoj inauguraciji plaćene gorile hvataju i isteruju nepodobne, zaista je neko ko zaslužuje da kaže reč dve o nezavisnim medijima.

PROČITAJTE JOŠ: VUČIĆEV KUM I SUPRUGA VLASNICI 2 VILE OD 4 MILIONA EVRA!

Podsetimo za vreme njegovog mandata takođe je ubijen Slavko Ćuruvija a Milanu Jovanoviću su zapalili kuću i pucali na ulazna vrata i nećete verovati obojica su pisali protiv njega.

PROČITAJTE JOŠ: FILOZOFSKOM SE PRIDRUŽIO I FPN: PROFESORI PODRŽALI PROTESTE!

U svom govoru bez trunke sramote i stida je izjavio da su novinaru „zapalili garažu“, tako se valjda na naprednjačkom jeziku sada kaže za pokušaj ubistva.

Dok je govorio o lažnim vestima umesto da pomene preko 700 istih u najtiražnijim tabloidima on je rekao: Čak i ako pitate moj narod da li su zadovoljni ekonomskim merama, reći će i dalje smo siromašni. To znači da činjenice nisu u modi, prodaju se emocije, a loše emocije su uvek prihvatljivije – rekao je Vučić.

Šta vidimo u ovom poslednjem citatu?

Vidimo to da je čovek prisvojio ceo narod, iako u normalnim državama narod jeste vlast, narod je taj koji zapošljava političare da obavljaju administraciju i narod je uvek u pravu, on je okrenuo bukvalno sve i žali se na sve nas koji nismo zadovoljni trenutnim stanjem u državi.

Gospodine predsedniče napredne stranke, narod je uvek u pravu i narod je taj čiji glas vi u foteljama morate da poštujete.

Mi nemamo nikakve sumnje da bi Vučić kada bi mogao promenio narod, sklonio nas nepodobne a ostavio isključivo one koji se klanjaju njegovim likom i delom.

Mi koji možemo da promenimo njega baš zbog ovakvih izjava ne smemo da odustajemo, bez obzira na sve promena je moguća. A promena je i obavezna, jer kada ti neko oduzme državu, oduzme prava i oduzme slobodu taj ne sme u tvoje ime da govori ni o čemu.

Zato, borba do pobede.

https://gerila.rs/vucic-u-davosu-moj-narod-laze-da-je-siromasan/
 

Back
Top