Prodaja racunara - pomoc

neki tamo lik

Početnik
Poruka
9
Planiram da prodam računar pa bi mi dobro došla pomoć. Za koliko bih otprilike mogao da prodam ovaj računar:

Matična ploča AM1I, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1/USB3
Procesor AMD APU Athlon™ 5350, 28nm 4-fizička/4-logička jezgra, 2MB L2 keš, potrošnja 10 - 35W
Takt procesora 2.05GHZ
Memorija 2*4GB DDR3
Kapacitet hard diska 1TB SATA3
Grafička kartica Radeon R3 series (Shader cores: 128 Base frequency: 600 MHz) (Integrisana u procesoru)
Optički uređaj DVD+/-RW SATA/black, DVD Multi Writer
Zvučna kartica 7.1 System (integrisana na matičnoj ploči)
Kućište Midi Tower, Crno
Napajanje ATX 500W
 
Ако продаш у деловима ..преко ~300€ ...:think: :aha2: ( под условом исправности тих компоненти )

Najmanje. Pa samo grafička vredi toliko:mrgreen:
Da'l si ozbiljan ili .... sam ja budala pa prodajem AM4 novu konfiguraciju sa SSD 120 gb, 500 Gb hardom, A320 ploča AMD X4 950 8 Gb DDR4 i GTX 1050 grafičkom - sve novo, nekorišćeno , tražim 250 evra i ne mogu da prodam,
dobro mu je rekao, ako dobije stotku neka se lupa nogama u dupe.
 
prejeftino . to je bar za 450 evra. jer ima dosta rama

Ma da.....a sto je praistorija sad vec...to je neka cifra realna,jbg....ddr3 sad je ajtuelan 4,sad ce ddr5 uskoro...taj i7 jeste BIO dobar ali...koliko je generacija izaslo posle njega ...plus,ipak je to.polovno
To je ta neka cena jbg
A za temu to je tu,100-150 evra....zavisi i od sranja hdda itd.samo on je 30,40evar,npr....ram isto 30-40....ploca i procesor isto u paketu 50,60 evra....i ostalo nesto sitno...
 
Najmanje. Pa samo grafička vredi toliko:mrgreen:
Da'l si ozbiljan ili .... sam ja budala pa prodajem AM4 novu konfiguraciju sa SSD 120 gb, 500 Gb hardom, A320 ploča AMD X4 950 8 Gb DDR4 i GTX 1050 grafičkom - sve novo, nekorišćeno , tražim 250 evra i ne mogu da prodam,
dobro mu je rekao, ako dobije stotku neka se lupa nogama u dupe.

Ако имаш фискалне рачуне са датумом куповине и гаранције, онда можеш да се ценкаш до минималне од 1/2 цене нових компоненти...:think: :aha2:

Ако немаш те папире ...шта рећи :( ...БАЦИО СИ СВОЈЕ ПАРЕ

НИКАДА нисам продава нов хардвер испод 1/2 цене новог и увек сам чувао рачуне и гаранције..и након продаје уступао их купцу..:aha2:

Ако не иде продаја ..одложим га у страну на " чекање " - не једе леба..:lol:

Два пута ми се десило да ме зову након недељу дана ..и распитују се да ли сам продао и " да ли још важи она цена "..;)

- - - - - - - - - -

Када у старту понудиш за хардвер који продајеш ..прениску цену, прво што купац помисли.. је ..да је то украдено, а друга мисао му је то ..акано до бесвести...:think:
 
RAM 50-hard od 1 Tb -AKO je ispravan je jos bar 30 evra...Ploca i procesor da su i po 20 evra...kuciste, napajanje i ostalo neka sica-lepo sam rekao-100 + evra, 120, 130...

Hard kome je istekla garancija ne vredi nista, a pogotovo ne skoro kao nov. Procesor ako vredi 5 evra dobro je. Napajanje takodje ne vredi nista, srednje vreme pred otkazivanje kod napajanja je 5 godina. Kuciste 5 evra?
Dakle ako dobije 100 evra za ovo odlicno je prosao. Naravno moze da trazi i 150 ili kolko hoce ako nadje nekog da kupi...
 
Hard kome je istekla garancija ne vredi nista, a pogotovo ne skoro kao nov. Procesor ako vredi 5 evra dobro je. Napajanje takodje ne vredi nista, srednje vreme pred otkazivanje kod napajanja je 5 godina. Kuciste 5 evra?
Dakle ako dobije 100 evra za ovo odlicno je prosao. Naravno moze da trazi i 150 ili kolko hoce ako nadje nekog da kupi...

Vidi realno 'sve je to...dikutabilno...Ja sam za moje stare komponente dobio vise od poznanik ali'nisam ih zeznuo'ploca stabilno radi, nije naduvan kondenzator, sve ispravno 100%, i posle 9,5 godina...CPU i RAM, isto...Pa OK oni jesu platili 10% vse na KP ali su dobili'na ruke hardver, od osobe koju znaju, koaj iim LICN GARANTUJEM da ce to radi....ONo -uzmi testiraj, 10, 15 dna ako nesto ne valja-resicemo nekako ili kesh nazad..Plus znaju mene kako ja odrzavam i pazim PC...tako da...
 
Za koliko moze ova konfiguracija da se proda?

Amd Phenom II X4 810 2.6 GHZ Procesor + Arctic Freezer 7 PRO R2
AMD Radeon r7 240 powercolor oc 2gb Graficka karta
8GB RAM 2x Elpida 667mhz i 2x kingston 800mhz RAM
GA-MA770-US3 Gigabyte Maticna ploca
Linkworld 500w Napajanje
Western Digital 160gb HDD
Kuciste Altos
 
Poslednja izmena:

Back
Top