Pepertum mobile 1 vrste

Cinculator2003

Početnik
Poruka
3
Mnogo pronalazaka sam do sad pronašao...

Pravio sam razne eksperimente i prototipove, dva njemačka patenta su mi zvanično priznata...
Novca i realizacije toga naravno nigdje, imovinsko stanje jedva kraj sa krajem...
Ali ne odustajem, stalno nešto šaram po sveskama i surfam po internetu...
I baš juče sam nešto ,slučajno, zaključio...

Skalamerija koju sam konstruisao mi je veoma blizu pepertum mobila, i to ne samo da moze sama da se pokreće nego je moguće dobiti i višak energije.

Takvo nešto ne pada mi na pamet ni u kom slučaju da patentiram jer inače nemam više novaca za bacanje.
Funkcionalni prototip ne bi bio mnogo skup da se napravi ali pitam se čemu i sa kojim ciljem.
Uglavnom bio taj pronalazak taj neki mobile ili ne, moze da bude veoma korisna stvar
za pokretanje sporih i teških mašina.

Fora je kako sa čašom vode podići nešto veoma teško, 500 kg ili tonu, nebitno, a da pri tome ta poluga ne bude teza od samog tereta koji se dize.

Pri tome ako se ta čaša vode spusti pola metra, da se teret od 5 tona isto tako digne otprilike za toliko, pola metra.

Mnogi, pa i ja sam, mislio da to nije moguće ali na mojim skicama je to veoma jednostavno i ja stojim iza toga o čemu pišem.

Pa sad eto u pola pet ujutro se pitam, ako je to tako onda je sa tih pet tona valjda moguće ispumpati dvije čaše vode, na vrh te skalamerije, tako da ona sama radi i vrši rad.
Ovaj tekst što pišem ne zelim da pomislite da se hvalim sa tim jer ipak se meni zivi još malo.
Pošto je ovo jedini forum o nauci za koji znam, eto pišem vam da čujem šta vi o tome mislite i kako i gdje bih mogao to da napravim jer jednostavno ne znam sa kim da se posavjetujem i šta dalje da radim.
Inače i prve patente što sam prijavio niko nikad nije htio da pogleda osim mog advokata i sudije koji mi ih je odobrio.
Mislim da je to veoma zalosno dok svi pričaju,na sav glas, o tehničkom napretku
u nauku i tehniku niko ne ulaze osim velikih kompanija koje se sa tim interno bave i zato su veoma trome.
 

Back
Top