Давор Јањић напустио Сарајево: Питајте у кантону зашто сам однедавно србијански глума

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.512
Давор Јањић напустио Сарајево: Питајте у кантону зашто сам однедавно србијански глумац

уторак, 4. децембар 2018.
415037771_1280x720.jpg

Јањић, који је глумачку славу стекао улогама Нихада у филму „Ово мало душе“ и Мартина Кујунџића“ у филму „Живот са стрицем“ говорио је о сјајној глумачкој каријери, стању у култури, те о томе зашто врло ријетко иступа у медијима.

Давор Јањић је рођен у Тузли 18. новембра 1969. године. Студирао је филмску глуму у Студију за младе глумце и на Академији у Сарајеву. Био је члан Отворене сцене Обала Сарајево и најмлађи члан Атељеја 212 у Београду. Од 1991. до 1996. је боравио у Лондону, а од 1997. живи и ради у Словенији.

Јањић није од оних који се свакодневно могу видјети у медијима или што би наш народ рекао „искачу из паштете“. Зашто је то тако?
„Могао бих духовито одговорити на ваше питање, али покушајмо бити озбиљни. За било какав јавни говор мора постојати разлог. Не видим да би допринио квалитетној расправи о било чему, јер безначајна мањина слуша. Зато мислим да је "глупо" јавно се обраћати.

Иако је у дугој глумачкој каријери одиграо велики број значајних улога, Јањић каже да не може издвојити неку коју би могао сматрати најдражом.

„Немам најдражу улогу, јер не гледам на те ствари тако. Мени је врло важан процес. Дакле, како направити улогу. Само радом на њој. Могао бих можда издвојити улогу у филму "Граница" Зорана Маширевића, када сам први пут постао свјестан важности свога заната. У ствари, сваки филм са људима који знају свој посао ми је једнако важан.

Сваког глумца нека улога обиљежи по којој га публика памти цијелог живота. Једна од улога која је обиљежила Јањићеву каријеру свакако је улога Нихада у филму „Ово мало душе“. Колико је Нихад утјецао на глумачку каријеру Давора Јањића?

„Нихад је случајност, која потврђује правило“, каже Давор.

Давор Јањић у улози Нихада у филму Ово мало душе

Када је премијерно приказан филм „Живот са стрицем“ у којем је играо једну од главних улога, медији у бившој држави писали су како је Југославија у Јањићу добила свог Јамеса Деана. Како с с дистанце од тридесетак година гледате на ту улогу?
„Једна од улога, с тим да сам упознао неколико велемајстора који су ме пуно научили“, додаје Јањић.

Већина глумаца има неког ко је највише утјецао на њихову глумачку каријеру. Јањић истиче како је и он имао глумачког узора.

„Имао сам узора, и још га имам. Јанез Шкоф!

Како оцијенити данашње стање у култури у односу на оно у бившој држави?
„Ужас“, кратак је Јањић.

Јањић је рођен у БиХ, одрастао је и школовао се у БиХ, тренутно живи у Словенији. Како вас можемо сматрати, босанским или словенским глумцем?
„Ја сам однедавно србијански глумац, који живи и ради у Словенији. Питајте тамо, у КС, зашто је то тако. Разлог је "наша" администрација, ако уопште постоји. Здравствено, социјално, статус слободног умјетника. Србијанци су то ријешили у секунди, "наши" никад. Ма дали би и Хрвати, Македонци, Словенци, wхоевер, али ови су ми били најближи. Мени је то свеједно. Не љутим се ја ни на кога, само ј..и га, спакујеш се и одеш. Мени је ово трећи пут да одлазим. Све сам покушао, али...

На крају разговора за Патрију Давор Јањић каже како тренутно ради са Драганом Живадиновом.

„Радим са Драганом Живадиновом. Уживам у паметним људима око себе“, закључује Јањић.

ПИШЕ: ОСЛОБОЂЕЊЕ ПОРТАЛ

https://www.oslobodjenje.ba/o2/show...-zasto-sam-odnedavno-srbijanski-glumac-414421
 
А што онда живи у Словенији?

I sta ce koj krasni ovo na Politici Krstarice?

Zato sto moderatoru na cigli pise Made in BiH???

Daj ne jedite govna, ker se posere na granicnom prelazu srpske i federacije,
ODMA LJEPLJIVA!

- - - - - - - - - -

Evo da pojasnimo i nadrobimo:

1) Ako neko promeni religiju ne znaci da je druga religija bolja, mozda je manje zlo u odnosu sta se nudi na lokalu.
2) Ako neko promeni nacionalnost sigurno su u pitanju licni razlozi, toliko Putovnica u SrBskim BiH rukama
3) Cak ni miksovani brakovi nisu tema za Krstaricu

Svuda ima dobrih ljudi i ima rdje koja se busa u pripadnost al ko i svaka rdja nikome ne pomaze
Vec gleda samo svoje dupiste
 
А што онда живи у Словенији?

цела гомила тих сарајевских фрикова је отишла у зловенију, углавном се представљају као некакви југоносталгичари данас, било им добро у оно време... а зловенија се прва отцепила од сфрј...
 
цела гомила тих сарајевских фрикова је отишла у зловенију, углавном се представљају као некакви југоносталгичари данас, било им добро у оно време... а зловенија се прва отцепила од сфрј...

Ма знам, сви они тамо седе а и даље говоре као да нису мрднули из котлине. Јебало их Сарајево.
 
za one koji je ne prodaju za veceru...


kao tvoji

Niti Vatikan silni niti neke raspadnute vojske neke istočnjačke verzije istočnjačkog kršćanstva nas nisu uspjeli natjerati da promijenimo vjeru...

I onda neka pobjegulja kao ti pričaš o prodaji vjere....O prelasku na svetosavsku crkvu mačem, ili još ranije o prelasku na kršćanstvo sa slavenskih bogova nećemo, biće ti previše...
 
Niti Vatikan silni niti neke raspadnute vojske neke istočnjačke verzije istočnjačkog kršćanstva nas nisu uspjeli natjerati da promijenimo vjeru...

I onda neka pobjegulja kao ti pričaš o prodaji vjere....O prelasku na svetosavsku crkvu mačem, ili još ranije o prelasku na kršćanstvo sa slavenskih bogova nećemo, biće ti previše...

Ali si promenio veru kad su došli Turci, jer si sisica koja bez privilegija nije bila sposobna da sebi zaradi obrok.
 
Kao Nihad je bio super, mada se iz teksta jasno vidi da je on zbog greške administracije srbijanski umjetnik... Ne kontam šta se velikosrbi pale..

То што ти читаш у тексту није оно што је написано.


Пише да је Бејха распад од државе (што се никада неће променити).

Такође је написао да му је Србија најближа.
Ма дали би и Хрвати, Македонци, Словенци, wхоевер, али ови су ми били најближи.

Али то је мање битно.

Битније је да је ово још један доказ да је Бејха распад од државе и тамница народа која ће се урушити сама од себе врло брзо.
 
То што ти читаш у тексту није оно што је написано.


Пише да је Бејха распад од државе (што се никада неће променити).

Такође је написао да му је Србија најближа.

Али то је мање битно.

Битније је да је ово још један доказ да је Бејха распад од државе и тамница народа која ће се урушити сама од себе врло брзо.

Jedino je sigurno, a to je da je velikosrpski projekat slomljen i propao. A kako ćemo je unutra urediti, ne beri brigu, bolje pazi kad ti svi komšije dodju po svoj komad tvoje države...
 
Jedino je sigurno, a to je da je velikosrpski projekat slomljen i propao. A kako ćemo je unutra urediti, ne beri brigu, bolje pazi kad ti svi komšije dodju po svoj komad tvoje države...


једини пројекат који је коначно завршен је великобошњачки пројекат.

Остало вас је милион и сто хиљада на 23 % територије, са тенденцијом даљег исељавања.
 
Па се ти после мешај са овим и оним, и глуми Америку на Балкану...
Жао ми човека, али је бар жив и здрав.
И то треба да му буде доста.

Роки, шта ти је са претходним профилом?
 
Pa realno ta Slovenija je premija za bilo koju ex Yu preostalu zajednicu , pogotovo za glumce koji su po defaultu u toj yugo regionalnoj priči hteli - ne hteli . Realno za posrnulu BiH su i Srbija I Hrvatska pojam države ,al je Hrvatska opterećena filoustaškom revizijom koja povremeno ima sumanute razmere, podržana od RKC u Hrvata ,mada ih pape baš ne ****...al je malo gadnjikavo za videti to . A Srbija je pretvorena u psihodelični cirkus sa šarenim ukrasima , lampama , betonskim i staklenim soliterima , autobusima ,masovnim sletovima , zabavom , parovima ,majkom Cecom što postrojava policiju ispred hrama,kerovima i mladežima ,ordenjem,pičkom na naslovnicama ....Sve i da uzmemo da su janezi počinili genosid kad su pucali na ročnike Jugoslovansko ljudsko armado , bar su napravili nešto od države , pogotovo naspram ovog što je dole ostalo ... zato i dalje begaju Srbijanci i Bosanci tamo .
 
"Ovo malo duše" je sigurno najbolji film bosanske kinematografije ... Davor je imao sreću da učestvuje.

Fenomenalan deo i priča :


:super:

Ово делује глупо.

Сигурно не може да буде најбољи филм БиХ кинематографије поред филмова оног циганина Кусте.
 
Ово делује глупо.

Сигурно не може да буде најбољи филм БиХ кинематографије поред филмова оног циганина Кусте.

Šta je i ko je glup - to je relativno ... :lol:
 

Back
Top