Oznaka za vijak

Imam neki čudan vijak za mlin od kafe
Prečnik4,5mm,navoj korak i po,dužina 7 mm,glava ravna sa upustenim kanalom
Kako bi se zvao tehnički ispravno,da probam negdje narucit
Нећеш моћи нигде да наручиш такав завртањ јер није стандардан. Једино шта можеш је: да понесеш тај завртањ као узорак и код неког металостругара да ти нареже други истоветни.
Значи, да обради парче метала на пречник равне главе и дела за навој пречника 4,5мм на који ће нарезати навој (највероватније корак 1,5мм) дужине 7 мм.
Корак ће проверити мајстор-стругар јер они имају те завојне чешљеве за одређивање корака.
 
Postovani ja se u ovo ne razumijem ,a izgleda malo ko ovo zna,meni tako govore
A vijak je vijak
Precnok navoja 4.5mm krupni i siri razmak
Duzina navoja 10 mm
Ravna glava 5mm
Proizvodac gaggia italija
Mislim, šta danas skole uce i ko uči
Dobro smo živi
Inžinjeri neznaju koju oznaku nosi obicni šraf
Doduše vidim još se voze kola sa drvenim tockovima????
 
Postovani ja se u ovo ne razumijem ,a izgleda malo ko ovo zna,meni tako govore
A vijak je vijak
Precnok navoja 4.5mm krupni i siri razmak
Duzina navoja 10 mm
Ravna glava 5mm
Proizvodac gaggia italija
Mislim, šta danas skole uce i ko uči
Dobro smo živi
Inžinjeri neznaju koju oznaku nosi obicni šraf
Doduše vidim još se voze kola sa drvenim tockovima???
?
Вијак је исто што и завртањ, само ако се разумеш бар мало у машинство. А како видим, ти се уопште не разумеш а онда су ти криви инжењери који се не одазивају на твоје апеле за помоћ. Ја нисам инжењер већ машински техничар, па ако могу - помоћи ћу ти.

Ознака за наручивање СТАНДАРДНИХ заврњева са шестоугаоном или цилиндричном главом (равна глава не постоји!) са метричким нормалним навојем је: М4 х 10 или М5 х 10. Стандардни завртањ М4,5 х 10 не постоји и као таквог га нећеш наћи у трговини. Такође исто ова димензија са Whitwotthovim (цоловним) навојем не постоји.
Постоји тзв.метрични ситни навој и носи ознаку М 4,5 х 0,5* где је 0,5* = корак навоја, којег такође не можеш наћи у трговини.


Имаш 3 могућности:

1. да ти металостругар завојним чешљем провери тачан корак у отвору у који уврћеш завртањ и корак навоја на самом звртњу. Ако су истоветни да ти на пречник 4,5мм нареже навој. Наравно мораш да понесеш и млин за кафу.
2. да понесеш млин за кафу и у трговини шрафовске, робе нађеш одговарајући завртањ.Ово је тешко да ћеш успети.
3. да купиш нови млин. Претпостављам да је млин антика па ти дајем ЛИНК и бирај шта ти је воља а наручуј га са доставом ,,Брза пошта''.
https://www.kupindo.com/Ostalo/1215...UCNI ili MLIN&CeleReci=0&sSort=cena&sSmer=ASC
***************************************
ПС: Не хули на нечију струку ако се у ту струку не разумеш. Није срамота питати али је ружно некоме ниподаштавати струку.
Поздрав!


 
Ima ovaj vijak gdje piše
12pcs Insert Torx Screw for Carbide Inserts Lathe Tool & Free Screwdriver.
Od cega je ovo
koji materijal jel metal.
Moral i onaj dio gdje se uvrce biti ovaj Carbide
Hočel ovo puknut,malo da pojasni neko, bio bi zahvalan
Ima kupit na ebayu,naravno kinez ,pa mi ne mili.
 
da nije colovni mera .177 izbroj bro zubaca na 1 inch tj 25,4mm ( u metrickom je to hod zuba fini,grubi) ne mora da bude metricki jer su oni obicno na okruglu meru (to sam ja imao problema sa colovnim od 4,5mm tj .177 na montazama compound luka)
 

Back
Top