Protesti u više gradova Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
https://gerila.rs/video-sindikat-stao-uz-narod-imamo-1600-stranica-dokaza-da-vlast-krade-izbore/

(VIDEO) POLICIJSKI SINDIKAT STAO UZ NAROD: Imamo 1600 stranica DOKAZA da vlast krade izbore!

20/01/2019

Sindikat zaposlenih u policiji je stao na stranu naroda i aktivno se uključio u proteste protiv tiranije vladajuće kriminalne organizacije. Predsednik ovog sindikata, Dejan Đukić je izjavio da poseduju preko 1600 stranica dokaza da se u biračkim spiskovima nalazi 2.000.000 preminulih.

Oni su pripremili krivične prijave za preko 500 političara, što vlasti što i opozicije koji su direktno odgovorni za ovu neviđenu krađu.


50808888_1974504936189317_3110712626284331008_n.jpg

УКОЛИКО ЈЕ ОВО ТАЧНО - СВИ ОДГОВОРНИ ОДМАХ У ЋОРКУ !!!!!!!!!!
 
Opasni ovi crveni ... a isekli vesto video ahahahahaha.

Djido na istom testu kao Milosevic 90ih ...

Idi setaj sa Milanom Bekom z:mrgreen:
Ма кеве ти? А што га ви вулиновци нисте на улици сачекивали и прозивали док је био градоначелник, и председник кошаркашког савеза Србије, него сада када је направио, он лично, какву-такву удружену опозицију, а без које ових протеста не би ни било?
Ево ја ћу да ти кажем "Деки" - зато што сте Вучићеве издркотине.

- - - - - - - - - -

Заједно са вашим "идеологом" из канализације Јовом Бакићем.
 
Poslednja izmena:
https://gerila.rs/djilasov-odgovor-vredjali-su-me-pred-decom-moja-reakcija-je-bila-krajnje-ljudska/

Đilasov odgovor: „Vređali su me pred decom, moja reakcija je bila krajnje ljudska“

8.12.2018.-%C4%90ilas-i-Stefanovi%C4%87-na-protestu-1140x638-696x470.jpg


20/01/2019

Odgovor Dragana Đilasa povodom danas objavljenog video snimka grupe „Marks21“ i optužbi pojedinaca ove grupe da ih je napao

„Nikoga nisam napao tokom šetnje niti posle nje. Istina je sasvim suprotna.

Tokom protesta sustigli smo u šetnji grupu mladih ljudi koji su skandirali: „Đilas, Vučić, govna ista“. Prošao sam pored njih bez reakcija, ali su oni kad su me ugledali, krenuli ka meni i došlo je do verbalnog konflikta sa ljudima sa kojima svaki put zajedno šetam. U pitanju su moji prijatelji, a ne telohranitelji, jer telohranitelje nemam.

Povodom uvreda su mi se izvinjavali mnogi građani, poput predstavnika sindikata Pošte koji su išli 10 metara ispred ove grupe noseći svoj transparent.

Po završetku šetnje našao sam se sa svojom decom uzrasta 6 i 7 godina, koja sa majkom i sa mnom šetaju skoro svaki put u prvom delu dok se ne umore. Otišli smo do knjižare Vulkan na početku Knez Mihailove. Na izlasku iz knjižare čekala me ta ista grupa od desetak ljudi koji su pred mojom decom počeli da skandiraju istu parolu. Rekao sam im da nije u redu da to viču kada sam sa decom i produžio sam, ali su oni nastavili. Stao sam pred njih, dok je Anu i Vuka njihova majka Iva odvela 15-ak metara dalje, i pitao ih da li njihovi roditelji znaju kako se ponašaju. Pošto nisu prestajali, opsovao sam ih, što naravno nije ispravno. U naš konflikt umešao se prijatelj koji je bio sa nama i jedan građanin koji je prolazio i video sta se dešava i razdvojili su nas.

Ovi mladi ljudi koji sebe predstavljaju žrtvom, sačekali su me ispred knjižare i uputili mi pred malom decom uvrede, nazivajući me rečima koje će mediji imati problem da citiraju. Moja reakcija je bila krajnje ljudska. Nije trebalo da psujem, žao mi je zbog toga, ali pitam svakoga kako bi se on poneo da mu se desi nešto ovako. To što se bavim politikom ne daje mi pravo nikoga da vređam, ali ne daje pravo ni drugima da se ovako ponašaju, posebno kada sam na ulici sa svojom porodicom.“



Dragan Đilas, jedan od osnivača Saveza za Srbiju


- - - - - - - - - -

Бивши градоначелник, а увек треба напоменути истину да је био најбољи градоначелник још од времена Титовог градоначелника Београда Бранка Пешића, исувише је благ и добар човек. Друг Сергеј ће по мом скромном мишљењу бити идеалан за ову стоку.
 
https://gerila.rs/djilasov-odgovor-vredjali-su-me-pred-decom-moja-reakcija-je-bila-krajnje-ljudska/

Đilasov odgovor: „Vređali su me pred decom, moja reakcija je bila krajnje ljudska“

8.12.2018.-%C4%90ilas-i-Stefanovi%C4%87-na-protestu-1140x638-696x470.jpg


20/01/2019

Odgovor Dragana Đilasa povodom danas objavljenog video snimka grupe „Marks21“ i optužbi pojedinaca ove grupe da ih je napao

„Nikoga nisam napao tokom šetnje niti posle nje. Istina je sasvim suprotna.

Tokom protesta sustigli smo u šetnji grupu mladih ljudi koji su skandirali: „Đilas, Vučić, govna ista“. Prošao sam pored njih bez reakcija, ali su oni kad su me ugledali, krenuli ka meni i došlo je do verbalnog konflikta sa ljudima sa kojima svaki put zajedno šetam. U pitanju su moji prijatelji, a ne telohranitelji, jer telohranitelje nemam.

Povodom uvreda su mi se izvinjavali mnogi građani, poput predstavnika sindikata Pošte koji su išli 10 metara ispred ove grupe noseći svoj transparent.

Po završetku šetnje našao sam se sa svojom decom uzrasta 6 i 7 godina, koja sa majkom i sa mnom šetaju skoro svaki put u prvom delu dok se ne umore. Otišli smo do knjižare Vulkan na početku Knez Mihailove. Na izlasku iz knjižare čekala me ta ista grupa od desetak ljudi koji su pred mojom decom počeli da skandiraju istu parolu. Rekao sam im da nije u redu da to viču kada sam sa decom i produžio sam, ali su oni nastavili. Stao sam pred njih, dok je Anu i Vuka njihova majka Iva odvela 15-ak metara dalje, i pitao ih da li njihovi roditelji znaju kako se ponašaju. Pošto nisu prestajali, opsovao sam ih, što naravno nije ispravno. U naš konflikt umešao se prijatelj koji je bio sa nama i jedan građanin koji je prolazio i video sta se dešava i razdvojili su nas.

Ovi mladi ljudi koji sebe predstavljaju žrtvom, sačekali su me ispred knjižare i uputili mi pred malom decom uvrede, nazivajući me rečima koje će mediji imati problem da citiraju. Moja reakcija je bila krajnje ljudska. Nije trebalo da psujem, žao mi je zbog toga, ali pitam svakoga kako bi se on poneo da mu se desi nešto ovako. To što se bavim politikom ne daje mi pravo nikoga da vređam, ali ne daje pravo ni drugima da se ovako ponašaju, posebno kada sam na ulici sa svojom porodicom.“



Dragan Đilas, jedan od osnivača Saveza za Srbiju

pa ko je tu kriv..pa on sto povede decu sa sobom..zamisli da je kojim slucajem dobio jaje u glavu..ovaj nije za politiku..
 
Ма кеве ти? А што га ви вулиновци нисте на улици сачекивали и прозивали док је био градоначелник, и председник кошаркашког савеза Србије, него сада када је направио, он лично, какву-такву удружену опозицију, а без које ових протеста не би ни било?
Ево ја ћу да ти кажем "Деки" - зато што сте Вучићеве издркотине.

- - - - - - - - - -

Заједно са вашим "идеологом" из канализације Јовом Бакићем.
z:shock:
Е, ако си му реко...z:hm:
 
z:shock:
Е, ако си му реко...z:hm:

А како се не залетеше баш ниједном на нео-љоту Бошка Обрадовића, када већ и он ту шета, зар се нису предратни комунисти (на које се ови СМРАДОВИ као нешто позивају) и љоте највише мрзели, а не комунисти и социјалдемократе?
Осим тога што знају да би добили шаку у главу, а Бошко је сељак и има тешку руку, то је зато што се "змија у главу туче".
Или када су напали Левицу Србије када се оснивала. "Случајно" су одржали трибину-суђење Борку Стефановићу, најпосећенија њихова трибина икада, а као морална подршка им у публици била пази кеве ти Србска Акција са све аплаудирањем.
За "хашиш", за кафану, гардеробу и мобилни требају паре, па зашто онда с времена на време не одрадити задатак за старог френда пардон друга Вулина.
 
А како се не залетеше баш ниједном на нео-љоту Бошка Обрадовића, када већ и он ту шета, зар се нису предратни комунисти (на које се ови СМРАДОВИ као нешто позивају) и љоте највише мрзели, а не комунисти и социјалдемократе?
Осим тога што знају да би добили шаку у главу, а Бошко је сељак и има тешку руку, то је зато што се "змија у главу туче".
Или када су напали Левицу Србије када се оснивала. "Случајно" су одржали трибину-суђење Борку Стефановићу, најпосећенија њихова трибина икада, а као морална подршка им у публици била пази кеве ти Србска Акција са све аплаудирањем.
За "хашиш", за кафану, гардеробу и мобилни требају паре, па зашто онда с времена на време не одрадити задатак за старог френда пардон друга Вулина.
Невероватна идеолошка недоследност, просто несхватљиво!
 
Серђо и Бишки су ушли ринг. Улицама лутају дрогирани марксисти. Карлеуша пише председнику. Деца не иду у школу јер је Вучић отео све аутобусе.

ОПШТЕ ЛУДИЛО
 
Ма кеве ти? А што га ви вулиновци нисте на улици сачекивали и прозивали док је био градоначелник, и председник кошаркашког савеза Србије, него сада када је направио, он лично, какву-такву удружену опозицију, а без које ових протеста не би ни било?
Ево ја ћу да ти кажем "Деки" - зато што сте Вучићеве издркотине.

- - - - - - - - - -

Заједно са вашим "идеологом" из канализације Јовом Бакићем.
Vulin, Marx21, Jovo Bakić lol

Opet nisi popio terapiju.

Koliko je Djido levičar toliko si i ti haha.
 
А како се не залетеше баш ниједном на нео-љоту Бошка Обрадовића, када већ и он ту шета, зар се нису предратни комунисти (на које се ови СМРАДОВИ као нешто позивају) и љоте највише мрзели, а не комунисти и социјалдемократе?
Осим тога што знају да би добили шаку у главу, а Бошко је сељак и има тешку руку, то је зато што се "змија у главу туче".
Или када су напали Левицу Србије када се оснивала. "Случајно" су одржали трибину-суђење Борку Стефановићу, најпосећенија њихова трибина икада, а као морална подршка им у публици била пази кеве ти Србска Акција са све аплаудирањем.
За "хашиш", за кафану, гардеробу и мобилни требају паре, па зашто онда с времена на време не одрадити задатак за старог френда пардон друга Вулина.
Zivcan si , smiri se.

Boškic nije bio na vlasti , Djido jeste.

Ne znam odakle ti toliki entuzijazam [emoji23]

Neko mora i opoziciju da kontroliše...5 oktobra nisu pa smo videli šta se izrodilo...
 
Poslednja izmena:
;)

***** proteste bez malo energije i ludila...

Screenshot_20190121-043308~2.jpeg


Neoliberalizam je jak u Srbiji , što bi neko podržao prave levičare kad su tu Borko i družina... Po principu Može ...pao dogovor.
Nego aj sad spinuj komšija o marksu21 i Bakicu kako rade za Vučića ...
Samo vidi se da si ih slabo ispratio sve ove godine zato i lupetaš tako...
 
Poslednja izmena:
Ипак нисте успели да ликвидирате Давора. Умако` вам јe! А да ли ће фашисти успети да побегну од гнева народа, видећемо ускоро!

Dakle sada ide pravda za Davora!? Ok!
Iskreno se nadam da ces jednog lijepog dana stisnuti tu svoju mindzu medju nogicama i banuti u BL pa budi jedan od zutijeh prsluka koje si prizivao z:D (zuti prsluci ti kuci bili z;) )
Naravno od toga nema nista jer si cvrsto odlucio da do kraja svog uchmalog zivota ostanes samo malena cyber sisica.Daj Boze da proviriti smijes iz tog tjumeza u kojem klaparas po tastaturi.
Evo,da ne bi bio providan,ne moras biti zuti prsluk,kamufliraj se pa budi npr....zelenkasti skafander ili....ouvaajjj npr. crvenkasti peskiritj...sta god samo se eto potrudi da stisnes i banes u BL na Trg Krajine koji je eno cist danima ...nidje nikog od sektasa .Narod se seta i koristi kako zeli javnu povrsinu.Nema uzurpatora,razbjezali se hehehe...Dakle,imas sansu da eto bas ti pokrenes to sve ponovo ahahahahaaa negiraj mi ovo sve sto sam napisao,stisni pa naleti a dok ne stisnes...

Pravda za Davora :zskace: :sanke:

oi4tqd.jpg



2z5qgys.jpg
 
https://www.danas.rs/politika/njujork-tajms-protestanti-za-demokratiju-srbija-sve-autoritarnija-video/

Reportaža Njujork Tajmsa iz Beograda

Njujork Tajms: Protestanti za demokratiju, Srbija sve autoritarnija (VIDEO)

Poseta Vladimira Putina je dobro organizovana predstava, a ne slučajnost. U vreme kada je autoritarnost u porastu, ovakva poseta nagoveštava da se Srbija kreće u istom pravcu, navodi Njujork Tajms u svom video prilogu iz Beograda.

h_54865443-e1546281830204-678x381.jpg


Piše: D. Rakić 20. januara 2019. 20.17 Izmenjeno: 21.50

Dok demokratski protestanti u Srbiji ispunjavaju ulice već šest uzastopnih nedelja, poseta predsednika Rusije Vladimira Putina privukla je jednak broj ljudi.

Predsednik Aleksandar Vučić se nije složio sa novinarom, koji smatra da poseta Vladimira Putina predstavlja uvod u sve autoritarniju državu.

Odgovarajući na pitanja američkog lista, kratko je istakao da će Srbija ostati demokratska država.

Protesti, koji su počeli zbog prebijanja demokratskog političara Borka Stefanovića, pretvorili su se u nešto mnogo veće.

Kako je objasnila jedna od organizatorka protesta Jelena Anasonović u prilogu Njujork Tajmsa, glavni razlog demonstracija je, pre svega, borba protiv nasilja i straha, koje je kreirala aktuelna vlast.

Jedan od najpoznatijih lica protesta, glumac Branislav Trifunović, koji je učestvovao i u protestima pre 20 godina, kada je na vlasti bio predsednik Slobodan Milošević, smatra da se ništa nije promenilo.

„Danas je zapravo mnogo gore nego što je bilo, zato što se ništa nije promenilo. Živimo u najgoroj predstavi koja je ikad napisana“, istakao je Trifunović.

Aleksandar Vučić će ostati još dugo moćan, a mnogi koji učestvuju u protestima ne vide alternativu u opoziciji. Ali, protestanti se nadaju da će kontinuitet protesta bar razbiti strah koji vlada među građanima Srbije, zaključak je novinara Njujork Tajmsa.

 
https://www.danas.rs/politika/ponos-medjusobno-uvazavanje-preduslov-uspesnosti-protesta/

Ponoš: Međusobno uvažavanje preduslov uspešnosti protesta

Potpredsednik Narodne stranke Zdravko Ponoš izjavio je da je glavni preduslov da se protesti održe međusobno uvažavanje svih aktera protesta.

zdravko-pono%C5%A1-narodna-stranka-678x381.jpg


Piše: Danas Online 20. januara 2019. 23.15

„Građani ne šetaju da bi podržali neku političku partiju, već da bi stvari vratili u normalu. Da bismo imali prosperitetnu i bezbednu budućnost, prvo moramo da imamo uređeno društvo, zdravu ekonomiju i funkcionalnu demokratiju”, kazao je Ponoš gostujući u emisiji Minut do 12.

„Za to moramo da se izborimo pritiskom na ulici, pritiskom na institucije, pridobijanjem podrške građana, širenjem protesta u unutrašnjosti. Treba obznaniti da se to dešava u Srbiji i u uticajnim stranim medijima, jer više nas je koji ovde demonstriramo nego žutih prsluka u Francuskoj. Takođe, neophodno je i da se svi akteri međusobno uvažavaju, jer samo tako ovi protesti mogu da budu uspešni,“ istakao je Ponoš.

On je dodao da je za učinkovitost protesta neophodno definisati uzlaznu, a ne izlaznu strategiju.

“Moramo da se dogovorimo šta je cilj, a to je da uspostavimo normalan sistem u kojem će u sledećem koraku moći da se nadmeću različite politike. Do toga se dolazi preko demokratskih i fer izbora, jer takve izbore će sadašnja vlast sigurno izgubiti”.

„Proteste treba politički arikulisati i usmeriti ka cilju koji je očigledan – Vučić mora da ode, a to će se desiti na prvim regularnim izborima u Srbiji, koji se traže ovim protestima. Preduslov za slobodne izbore su slobodni mediji. Ni jedan učesnik protesta nema pravo da sa Olimpa drži lekcije ostalim učesnicima protesta i deli licence ko je ispravan, a ko ne. To što se neko popeo na kamion ne kvalifikuje ga da prisvaja proteste i određuje šta je moralna vertikala.”, poručio je potpredsednik Narodne stranke.

Govoreći o trci u naoružanju i stabilnosti u regionu, Ponoš je konstatovao da „je u pitanju trka puževa, a da najveći bezbednosni rizik za Srbiju predstavljaju oni koji sede u Savetu za nacionalnu bezbednost Srbije. Oni u civilu. Oni su veći rizik za Srbiju od vojnih i svih drugih pretnji po bezbednost naše zemlje”, kazao je Ponoš.

On je rekao i da je poseta ruskog predsednika Vladimira Putina svakako značajna za Srbiju, ali da ju je vlast, kao i odnose sa Rusijom, zloupotrebila.

„Potrebno je održavati dobre odnose sa Rusijom, prvenstveno oko rešavanja pitanja Kosova, uzimajući u obzir poziciju koju Rusija ima u UN, ali i ekonomske i vojne saradnje. To je gurnuto u drugi plan karnevalskim pristupom toj poseti“, rekao je Ponoš.

On je ukazao i na lošu organizaciju poput „blokiranja grada zbog 50 hiljada ljudi koji su protiv svoje volje dovedeni na doček“ i neprimerene gestove kao što je „moljenje Putina preko patrijarha da se obrati građanima, dok Šešelj iskače iz kripte, a članu Sinoda je zabranjen pristup.“

Govoreći o potencijalnim izborima, Ponoš je istakao da su Vučiću izbori potrebni kako bi „dobio legitimitet za korake koje namerava da preduzme po pitanju predaje Kosova“.

„Verujem da se Vučić sprema za izbore, ali je teško da će ih ove godine biti, a da budu fer i pošteni. Opozicija na takve, nedemokratske, izbore ne sme da pristane, jer ne služe interesima građana, već samo produžetku Vučićeve diktature“, poručio je Ponoš.

“Ako odluči da raspiše svoje izbore – super. Neka izađe na izbore sa SRS, LDP i SPS. Treba da ih dobije sa 90% glasova, pa da budemo kao Severna Koreja. Stvari treba ogoliti do kraja”, zaključio je Ponoš.

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top