Pas Paša

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
41.986
Dakle, verovatno je malo poznato da Shiptari svim silama pokušavaju da registruju Šarplanince kao
svoju domaću vrstu pasa.
Tu negde nalaze i podršku medju malo priglupim kučkarkama, pa je jedan od dobrih poteza dati
malo publiciteta našoj vrsti pasa. Ko nije upoznat i na ovom forumu, ali i na kinologiji ordinira grupa Shiptara,
najčešće kao likovi iz Makedonije.
 
Nisam znala. Od nasih rasa najvise volim vucjake i sarplanince, mada vucjak (nemacki ovcar) i nije nasa rasa ali je toliko odomacen kao da je nasa.

Pas ne da je presladak,nego je pravi odabir s obzirom da je odan, sladak a kad poraste velik, sporo pamti ali sporo i zaboravlja tj. nikako i miroljubiv nadasve (dok ga i ako ga neko ne dirne a tada je opasan, opravdano).
 
Pa prema teoriji o poreklu Albanaca koju vole srpski nacionalisti (da su Sipci sa Kavkaza) oni su sa Kakvaza doneli i velikog psa koji lici na medveda, a to je Sarplaninac. Ako je Dereticeva teorija tacna, onda sarplaninac jeste arbanaski ker :) :D Kako sad, ako nije, onda su Aljbinoti starosedeoci Balkana
 
Nisam znala. Od nasih rada najvise volim viucjake i sarplanince mada vucjak (nemacki ovcar) i nije nasa rasa ali je toliko odomacen kao da je nasa.

Pas ne da je presladak,nego je pravi odabir s obzirom da je odan, sladak, sporo pamti ali sporo i zaboravlja tj. nikako i miroljubiv nadasve (dok ga i ako ga neko ne dirne a tada je opasan).

:hahaha: Obožavam te.
 
Nisam znala. Od nasih rasa najvise volim vucjake i sarplanince, mada vucjak (nemacki ovcar) i nije nasa rasa ali je toliko odomacen kao da je nasa.

Pas ne da je presladak,nego je pravi odabir s obzirom da je odan, sladak a kad poraste velik, sporo pamti ali sporo i zaboravlja tj. nikako i miroljubiv nadasve (dok ga i ako ga neko ne dirne a tada je opasan, opravdano).

Sarplaninac je uljava kera prema ljudima koje ne poznaje, a i ove sto poznaje nekad moze da napadne. Sad, ne znam, slatki su ali ne bih drzao sarplaninca osim da mi cuva veeeliko imanje na planini (u toplijoj klimi zivot mu je mucenje).
 

Pa jeste, zasto?

- - - - - - - - - -

Sarplaninac je uljava kera prema ljudima koje ne poznaje, a i ove sto poznaje nekad moze da napadne. Sad, ne znam, slatki su ali ne bih drzao sarplaninca osim da mi cuva veeeliko imanje na planini (u toplijoj klimi zivot mu je mucenje).

Ne moze, a i postuje prijatelje gazde iako je nepoverljiv prema strancima.
 
Pa jeste, zasto?

- - - - - - - - - -



Ne moze, a i postuje prijatelje gazde iako je nepoverljiv prema strancima.

Па не може да буде наша ако је немачка. :lol: Ако волиш да пијеш холандско пиво, оно остаје холандско. Сабијаш, Пиколо.
 
Pa prema teoriji o poreklu Albanaca koju vole srpski nacionalisti (da su Sipci sa Kavkaza) oni su sa Kakvaza doneli i velikog psa koji lici na medveda, a to je Sarplaninac. Ako je Dereticeva teorija tacna, onda sarplaninac jeste arbanaski ker :) :D Kako sad, ako nije, onda su Aljbinoti starosedeoci Balkana

iskreno, šarplaninac zaista liči na kavkaske ovčare

a da li su ga šiptari doveli sa kavkaza ne znam, ali je i moguće, i to bi bila jedina dobra stvar koju su dovukli u evropu
 
Па не може да буде наша ако је немачка. :lol: Ако волиш да пијеш холандско пиво, оно остаје холандско. Сабијаш, Пиколо.

Pa da, ali nema kuce na selu ili nije bilo ranije bar, da nema vucjaka. Tako da sam ispocetka mislila da je vucjak nas pas. Kasnije sam tek saznala da je nemacki ovcar, hocu da kazem, toliko je odomcen i omiljen da sam od detinjstva stekla utisak da je nas.

Sarplaninac je takodje zastupljen bio cesto, ali iskljucivo od onih koji su imali velika stada.
 
Poslednja izmena:
Ово је Путину четврти пас који добија на поклон од председника и премијера других држава.Први пас којег је добио је Бугарски овчар од премијера Бугарске.
Russia_Puppy-Presidential_Presents_98189.jpg-8630c.jpg

Сада је већ велик.Лево је пас којег је добио од јапанског премијера.Паша ће имати велико друштво.
ncXRs5Y.jpg
 
Nisam znala. Od nasih rasa najvise volim vucjake i sarplanince, mada vucjak (nemacki ovcar) i nije nasa rasa ali je toliko odomacen kao da je nasa.

Pas ne da je presladak,nego je pravi odabir s obzirom da je odan, sladak a kad poraste velik, sporo pamti ali sporo i zaboravlja tj. nikako i miroljubiv nadasve (dok ga i ako ga neko ne dirne a tada je opasan, opravdano).

Rajka, znas li sta je vucjak?
Nije valjda da toliko ne znas?
 
Dakle, verovatno je malo poznato da Shiptari svim silama pokušavaju da registruju Šarplanince kao
svoju domaću vrstu pasa.
Tu negde nalaze i podršku medju malo priglupim kučkarkama, pa je jedan od dobrih poteza dati
malo publiciteta našoj vrsti pasa. Ko nije upoznat i na ovom forumu, ali i na kinologiji ordinira grupa Shiptara,
najčešće kao likovi iz Makedonije.

Ma koje Makedonije? Shimtanza Vucic aka. Pedeer je Putinu poklonio shiptarskog kera. Period.

Sta je trebao da radi? Da mu pokloni srpskog psa?
Kakav bi to on Shiptar bio kad bi poklanjao srpske "avlijanere"?
 
Бугарски овчар од премијера Бугарске.

tu nema sumnje da je u pitanju autentičan ovčar tatarskih bulgara

Да воистину и овај Бугарин са фацом продавца кромпира је испао далеко оригиналнији од Вучића.

hehe, kako se bulgar kezi ko cigojner kad uvali ragu
 
Poslednja izmena:
Боље да су га назвали Алек, да увек подсећа Путина на Србију, на Косово, и тако даље.

Mozda je bilo najbolje da su mu dali neko obicno nase ime za psa npr. Crnja ili Sarov ili tako nesto...mozda bi bilo autenticnije. Nije vazno, Putin moze da ga zove kako hoce.

- - - - - - - - - -

Rajka, znas li sta je vucjak?
Nije valjda da toliko ne znas?

Nisam ja Rajka, nego Kerkira.

Naravno da znam. Mozda ti ne znas?
 
Ово је Путину четврти пас који добија на поклон од председника и премијера других држава.Први пас којег је добио је Бугарски овчар од премијера Бугарске.
Russia_Puppy-Presidential_Presents_98189.jpg-8630c.jpg

Сада је већ велик.Лево је пас којег је добио од јапанског премијера.Паша ће имати велико друштво.
ncXRs5Y.jpg

Inace ovaj japanski je cuven po vernosti.

- - - - - - - - - -

Mozda je bilo najbolje da su mu dali neko obicno nase ime za psa npr. Crnja ili Sarov ili tako nesto...mozda bi bilo autenticnije. Nije vazno, Putin moze da ga zove kako hoce.

- - - - - - - - - -



Nisam ja Rajka, nego Kerkira.

Naravno da znam. Mozda ti ne znas?

Sta je vucjak Rajka?
 

Back
Top