"Vizantijski" Krst

fanstebre

Poznat
Poruka
7.952
PU9c7fq.jpg


Veca dimenzija - https://i.imgur.com/c2aTc3e.jpg

Nenad Gavrilovic, travar sa Romanije.....navodno je imao prividjenje o ovom krstu 90-ih, a postojao je jedan klip na youtube o tome pre par god ali je obrisan. Gleda se 20-tak min dnevno pre gledanja se procita "Molitva casnom Krstu".
Jos pre par godina sam hteo da ga nabavim i nisam uspeo sve dok nisam naleteo na jedan klip na youtube gde se pojavljuje ovaj krst i na osnovu toga u pravoj razmeri ga i nacrtao u corel draw-u pa rekoh da podelim sa ljudima bas danas na Krstovdan, moze samo da pomogne.
 
Poslednja izmena od moderatora:
I ne znam kako je to sujeverje moliti se casnom Krstu......
Сујеверје је молити се тачно одређеном нацртаном крсту у "правој размери" и са "правим бојама". Часни Крст је онај на којем је распет Господ Исус Христос, а тај крст дефинитивно није изгледао овако, ако ћемо већ да говоримо о "правој размери Часног Крста". Хришћанин се моли том правом Крсту и његовом Господу на којем је распет, а не неком нацртаном.

Secam se mracnih devedesetih kad se taj krst reklamirao po novinama i grad bio oblepljen oglasima o njegovoj prodaji
Било је свакакве грозоморе тих деведесетих, као на пример онај секташ Светозар Радишић са својом "пахуљицом", обликом крста као симболом који у себи носи неку магијску моћ. Били су такође рекламирали и некакву "плаву звезду", као плава петокрака са уцртаним крстовима, у коју треба гледати, буди Бог с нама и сачувај ме Боже.
 
Tačnije idolopoklonstvo, a to sam Bog u kršćanstvu zabranjuje...
A 90-ih je bio i onaj Alan Čudov il tako nešto, neki Rus (i tad su ti zli Rusi zamlaćivali i muzli ovaj narod) i njegova slika se davala uz Treće oko.Morao si da je držiš na vidljivo mesto u kući i tačno određeno vreme gledaš u nju i moliš da ti se ispuni nešto.Navodno je lečio sve, od kostobolje do side.Pre par godina sam ga tražio na netu i ima svoj zvanični sajt u RU...
 
Neprocenjiv

I ne znam kako je to sujeverje moliti se casnom Krstu......ali osecao sam potrebu da ovo podelim sa ljudima i ne bih raspravljao vise sto se mene tice, a vi nastavite ako hocete.....
Zato sam i stavio pod znacima navoda "vizantijski"....

Je li,a da li se Hrist molio Bogu ili krstu , :)

- - - - - - - - - -

Znas li da krst uopsteno predstavlja iskusenje za vernika , :?:
 

Back
Top