Gde ziveti u Srbiji?

dkostic1965a

Početnik
Poruka
45
Vracam se iz Amerike za Srbiju posle 25. godina.

Interesuje me gde bi bilo najbolje skrasiti se u Srbiji?

Imate li neki predlog? Definitivno sam recimo za izbegavanje vecih gradova ali opet ne bas predaleko od njih.

Za sada sam cuo recimo za Nove Banovce kao primer. Sta mislite?
 
Pronasao sam. Pitam ja posto na kraju radova. (posteno odradio ceo dan) Kaze cove ma daj koliko das. Vadim ja $50 i kazem jel ok. Kaze on meni e ajde ne zajebavaj daj mi 500 din. Neverovatno koje postenje kod nasih ljudi u Srbiji. Ovo sam na vise mesta primetio. Vec mi je malo neobicno da nece niko da te zajebe i prevari. Ja kad bi izvadio $500 za elektricara u USA sigurno me ne bi rekao “mnogo je” nego bi me pitao jel ima jos.

Takodje jednom platih vise greskom u pekari zena trcala niz ulicu da mi vrati.

Vec sam pomislio da zivim u nekom snu. Neverovatno. Takvo postenje Amerika videla nije.
 
Ima i ovde svega, na žalost :(

Meni je majstor tražio za renoviranje vikendice 12000e, ključ u ruke. Našli smo majstora koji je naplatio samo ruke a naš materijal. Kad se sve završilo koštala nas je 9.500e. Kompletno je renovirana od temelja do krova, plus smo je proširili.
Dakle, sve isto smo uradili što bi i onaj prvi radio.
 
Ima i ovde svega, na žalost :(

Meni je majstor tražio za renoviranje vikendice 12000e, ključ u ruke. Našli smo majstora koji je naplatio samo ruke a naš materijal. Kad se sve završilo koštala nas je 9.500e. Kompletno je renovirana od temelja do krova, plus smo je proširili.
Dakle, sve isto smo uradili što bi i onaj prvi radio.

Ta razlika je daleko manja nego sto bi bila u Kaliforniji na primer. :)
Veruj mi ne zelis da znas! Ja sam placao majstore (doduse bas neke dobre) $100/Hr ali na duze tipa 2 meseca.

Naravno da ima svuda svega ali ipak evo kad uporedim realno Srbiju i USA daleko im lepa kuca.
Mojim roditeljima necu oprostiti nikada sto su me odveli u USA. Mislim da je to bilo protraceno vreme i zivot.

Bukvalno uzivanje u Srbiji. Mnogo lakse se dise :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vracam se iz Amerike za Srbiju posle 25. godina.

Interesuje me gde bi bilo najbolje skrasiti se u Srbiji?

Imate li neki predlog? Definitivno sam recimo za izbegavanje vecih gradova ali opet ne bas predaleko od njih.

Za sada sam cuo recimo za Nove Banovce kao primer. Sta mislite?

novi sad naravno, grad je po meri lepog života

sve nadohvat ruke, široki bulevari, najmoderniji klinički centar u srbiji, a ima lepih mesta i na obroncima fruške gore a opet u dunavskom priobalju
 
tačno draga, ako preferira malo mesta, naveo je banovce, onda mu je daleko bolje u sremskim karlovcima

grad sa istorijom, kulturni centar svesrba, prva škola, prva gimnazija...

nesudjeni univerzitetski grad
 

Back
Top