Vidikovci Nacionalnog parka Tara

izmoguglapbozin

Početnik
Poruka
17
Masiv planine Tare nalazi se u severozapadnom delu zapadne Srbije, oivičen dubokim kanjonom reke Drine, dok mu se ogranci spuštaju ka kremanskoj dolini i dolini reke Đetinje, gde se spaja sa ograncima Zlatibora.

Ako ste se uputili ka ovoj lepoti, izaberite put od Valjeva ka Bajinoj Bašti. Put će vas voditi pored brane Rovni. Baš lep primer uništavanja kulture i prirode od strane čoveka… Izgradnjom brane žrtvovan je manastir Svetih Arhangela iz 12.veka kao i predivni kanjon Sušice.
Imaćete priliku da uživate u lepoti planine Povlen, a ubrzo ćete se morati zaustaviti…

Tu je vidikovac Kapija Podrinja Neki mi zameraju što ga svrstavam među vidikovce Nacionalnog parka, i znam, rekli ste mi da se nalazi na obroncima Povlena, ali, da li je to bitno? Kako za koga… Meni ovde počinje magija Tare, tu u Podrinju. Naravno, iskoristio sam priliku da ovekovečim ovu lepotu, uz pomoć moje male manekenke.. Ništa lepše nego obilazak u društvu porodice…
Lepo izgradjen plato i predivan pogled na drinsku dolinu, planinske predele opštine Bajina Bašta, kao i na susednu Republiku Srpsku…Sve je to lepo, ali nemoj spuštati pogled tik uz plato vidikovca, razočaraćeš se… Razočaraćeš se u ljude…

Koji redosled vidikovaca da uzmem, a da se ni jedan ne oseti manje bitinim?! Najbolje da krenem redom…
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top