Peticija iz Amerike sa pet zahteva za Trampa: Zaustavite progon Srba na Kosovu!

Prošlo je već 19 godina od kako Miloševićeve politike nema na Balkanu i u svetu. Rodila se čitava jedna generacija koja je dostigla punoletstvo. Zbog čega su te generacije koje se nisu ni rodile za vreme vladavine Slobodana Miloševića, osudjene da ih neko naziva genocidnima i crta im time metu na čelu. Nij eli to srofobija gde neko želi bukvalno da istrebi jedan narod a da pri tome taj narod kaže da je sam kriv jer je istrebljen i ne valja, kako bi se takav nemoralan čin opravdao.

Kad izvalis ovakvu glupost:

neko želi bukvalno da istrebi jedan narod

svako normalan prestane da te slusa i time se zavrsava svaka prica o pomirenju sa zapadom i pocinje povratak Miloseviceve politike.
 
Poslednja izmena:



Evo kako to radi naše rasejanje u SAD. Mislim da tako i treba. Mislim da je naše rasejanje najveće u Nemačkoj, samo se pitam da li to naše rasejanju u Nemačkoj sme da pisne uopšte na ovakav način?



A kad su Hamdo, Tadija i Borko govorili o moći srpskog KOKUSa nitko nije verovao :eek: Ovo bi bio srpski kokus odloženog dejstava
Iliti kako bi to neki tabloid preneo ; Ekskluzivno Srpski KOKUS bacio Trampa na koljena :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Kad izvalis ovakvu glupost:



svako normalan prestane da te slusa i time se zavrsava svaka prica o pomirenju sa zapadom i pocinje povratak Miloseviceve politike.

Svi mi koji živimo u Srbiji, doživljavamo takvu politiku prema nama. Jer ona se zaista i dešava, mi to vidimo svojim očima, ne medijskim očima. To je relanost koja nas okružuje. Demografija Srbije je zastrašujuća. Svake godine Srbija se smanji za jedan grad veličine Zrenjanina. Dok imamo najveći broj obolelih od kancera, većina bolesnih nema dovoljno novca da se leči, umiru u mukama. Plate su nam manje nego kod afričkih zemalja a dok su računi i cene veće nego u Evropskim zemljama. I svako ko živi u Srbiji i jede Srpski hleb, jasno mu je kako nas istrebljuju sistematski. Tako da ništa nisam odvalio, ovo što sam napisao sam ublažio inače jer mnogi nisu u stanju da prihvate realnost kakva jeste. Mnogo više vole da žive u uplepšanoj realnosti. A za sve što sam izneo mogu i da argumentujem,
 
Svi mi koji živimo u Srbiji, doživljavamo takvu politiku prema nama. Jer ona se zaista i dešava, mi to vidimo svojim očima, ne medijskim očima. To je relanost koja nas okružuje. Demografija Srbije je zastrašujuća. Svake godine Srbija se smanji za jedan grad veličine Zrenjanina. Dok imamo najveći broj obolelih od kancera, većina bolesnih nema dovoljno novca da se leči, umiru u mukama. Plate su nam manje nego kod afričkih zemalja a dok su računi i cene veće nego u Evropskim zemljama. I svako ko živi u Srbiji i jede Srpski hleb, jasno mu je kako nas istrebljuju sistematski. Tako da ništa nisam odvalio, ovo što sam napisao sam ublažio inače jer mnogi nisu u stanju da prihvate realnost kakva jeste. Mnogo više vole da žive u uplepšanoj realnosti. A za sve što sam izneo mogu i da argumentujem,

Milosevicava politika izolacije i suprostavljanja zapadu (koju Vucic nastavlja) uz uspostavljanje diktature je razlog za sve sto navodis.

I zivim u Srbiji, znam kako se zivi. Pitanje je samo kada ce prestati da krivis zapad za greske nase vlasti i da se divis medijskoj slici koju je jos Milosevic uspostavio svojim Dnevnikom 2.
 
Milosevicava politika izolacije i suprostavljanja zapadu (koju Vucic nastavlja) uz uspostavljanje diktature je razlog za sve sto navodis.

I zivim u Srbiji, znam kako se zivi. Pitanje je samo kada ce prestati da krivis zapad za greske nase vlasti i da se divis medijskoj slici koju je jos Milosevic uspostavio svojim Dnevnikom 2.
Ne znam šta je zapadu skrivila mala Milica Rakić ?

Što se tiče Miloševića i tog perioda, kojem sam i sam svedok. Koliko je on imao pogrešnih poteza, toliko Srpski narod nije zaslužio da bude ubijan, proterivan, iscrpljivan, razboljevan od strane zapada. Na žalost Srbije i naroda koji živi u Srbiji, čitav svet je mogao da se upozna sa kakvim monstrumima ima posla. A taj vrli zapad, koji se kiti ubistvima nevinih, dece, slabih siromašnih. Nikada od Srbadije neće dobiti priznanje da smo sami krivi za njiihovu krvožednost.
 
Nisu nista skrivila ni deca iz Vijetnama, Kambodze, Iraka, Irana, Sirije, Rusije, Nemacke i tako u nedogled......

Naravno da nisu. Ne treba ni prećutati englesku okupaciju Indije gde su od gladi pobili oko 15 miliona ljudi. To su ti nosioci ljudskih prava i demokratije. I zato podignut glas našeg rasjeanja u SAD-u, je potpuno opravdana i za svaku pohvalu. Prestanite da nas ubijate...
 
Milosevicava politika izolacije i suprostavljanja zapadu (koju Vucic nastavlja) uz uspostavljanje diktature je razlog za sve sto navodis.

I zivim u Srbiji, znam kako se zivi. Pitanje je samo kada ce prestati da krivis zapad za greske nase vlasti i da se divis medijskoj slici koju je jos Milosevic uspostavio svojim Dnevnikom 2.

A zašto 96-97 nisu želeli da skinu Miloševića sa vlasti već su Dragoslavu Avranoviću u pripremama za kandidaturu na predsedničkim izborima lepo rekli kako opozicioni kandidat neće imati njihovu podršku (izjava samog Dragoslava Avramovića ) ?
 
Ne znam šta je zapadu skrivila mala Milica Rakić ?

Što se tiče Miloševića i tog perioda, kojem sam i sam svedok. Koliko je on imao pogrešnih poteza, toliko Srpski narod nije zaslužio da bude ubijan, proterivan, iscrpljivan, razboljevan od strane zapada. Na žalost Srbije i naroda koji živi u Srbiji, čitav svet je mogao da se upozna sa kakvim monstrumima ima posla. A taj vrli zapad, koji se kiti ubistvima nevinih, dece, slabih siromašnih. Nikada od Srbadije neće dobiti priznanje da smo sami krivi za njiihovu krvožednost.

Ne znam zasto je Milosevic bio toliko sujetan i nije zeleo da se dogovori sa zapadom, vec je izlozio nepotrebnom riziku. Mi nismo mogli da dobijemo taj rat i on je to znao.

Mozemo da nastavimo da zivimo kao Severna Koreja, kriveci ceo svet ili prihvatiti deo krivice i nastaviti zivot.
 
Трампу петицију? ..да ли је могуће да је неко још толико наиван .нема од тога ништа и без обзира ко буде председник США исто ће бити .Окренути лице ка Русији и тамо писати петиције јер од тамо једино множе доћи помоћ
 
A zašto 96-97 nisu želeli da skinu Miloševića sa vlasti već su Dragoslavu Avranoviću u pripremama za kandidaturu na predsedničkim izborima lepo rekli kako opozicioni kandidat neće imati njihovu podršku (izjava samog Dragoslava Avramovića ) ?

Ni meni nije jasno zasto Seselj i Draskovic nisu formirali vladu '97. i tako skinuli Milosevica sa vlasti.
 
Ne znam zasto je Milosevic bio toliko sujetan i nije zeleo da se dogovori sa zapadom, vec je izlozio nepotrebnom riziku. Mi nismo mogli da dobijemo taj rat i on je to znao.

Mozemo da nastavimo da zivimo kao Severna Koreja, kriveci ceo svet ili prihvatiti deo krivice i nastaviti zivot.

Slažem se. Ali zašto biti proganajn zbog toga. Šta su Srbi na Kosovu krivi, krivi što su živi uopšte. Proganjaju ih, maltretiraju, ubijaju, na svaki način se trude da im otežaju život. A sve to pod Trampovim patronatom. Odnosno SAD-om.

Da se ja pitam. A naravno ne pitam se, niti ću nikada. Ja bih sve Srbe sa Kosova pozvao da dodju u Srbiju i da žive bezbedno. Ovako doživljavam te ljude kao da ih političari podmeću da budu taoci. Deca koja se radjaju na Kosovu, srpska deca. Imaju pravo na miran i bezbedan život. Imaju pravo na slobodu.
 
Slažem se. Ali zašto biti proganajn zbog toga. Šta su Srbi na Kosovu krivi, krivi što su živi uopšte. Proganjaju ih, maltretiraju, ubijaju, na svaki način se trude da im otežaju život. A sve to pod Trampovim patronatom. Odnosno SAD-om.

Da se ja pitam. A naravno ne pitam se, niti ću nikada. Ja bih sve Srbe sa Kosova pozvao da dodju u Srbiju i da žive bezbedno. Ovako doživljavam te ljude kao da ih političari podmeću da budu taoci. Deca koja se radjaju na Kosovu, srpska deca. Imaju pravo na miran i bezbedan život. Imaju pravo na slobodu.

Milosevic je mogao da sprovede podelu Kosova, ali je izabrao da prihvati bojkot siptara, kao svoju politicku prednost i siguran izvor poslanika.
Ljudima koji su ziveli na Kosovu je zauzvrat slao gomilu para, dok su ljudi po Srbiji stajali u redu za 2-3 litra ulja i par kg secera. Na Kosovu niko nije osecao krizu.

Niko nije zeleo da se problem resi, svima je bilo lepo. Onda je Mladic pocinio svoj zlocin i dao izgovor zapadu da resava situaciju po svom nahaodjenju i u Bosni i na Kosovu.
 
Poslednja izmena:
Milosevic je mogao da sprovede podelu Kosova, ali je izabrao da prihvati bojkot siptara, kao svoju politicku prednost i siguran izvor poslanika.
Ljudima koji su ziveli na Kosovu je zauzvrat slao gomilu para. Dok su ljudi po Srbiji stajali u redu za 2-3 litra ulja i par kg secera, na Kosovu niko nije osecao krizu.

Niko nije zeleo da se problem resi, svima je bilo lepo. Onda je Mladic pocinio svoj zlocin i dao izgovor zapadu da resava situaciju po svom nahaodjenju i u Bosni i na Kosovu.

Uredu. To su naše greške. Koje ne opravdavaju zločine koje je počinio zapad nad nama. Ako mi nismo hteli da delimo Kosovo, koje je naše unutrašnje pitanje, zašto su nas onda bombardovali i ubijali. Zato što su baš tako želeli. Izmislili su povod i udri. To je protivčovečno. Jedini način da se izvuku od kricvice zločina, kojem će im možda jednog dana nametnuti sama istorija, jeste da mi sami priznamo krivicu zato što su nas oni ubijali.

Kod nas već postoje spremni zakoni koji odvode u zatvor za negiranje Srpskih zločina. I ako mi znamo da je Račak bio nameštaljka, ako neko pisne da je Račak nameštalja idlaziže u zatvor.

A i političari su spremni koji bi tako nešto odradili. Imamo sreću da se Saša Janković povukao iz politike. One se sam ponudio da mi Srbi priznamo da smo genocidni. On ne shvata šta bi time uradio, misli da bi nama doneo neki boljitak, ne bi, samo bi dao opravdanje za počinjene zločine nad Srbima.

A vidimo kako su nam sudili u Hagu. Ko je osudjen za pogome nad Srbima. Niko, na sotine hiljada izbeglica, koliko samo ubijenih ima, koliko samo proteraih i kuće im popaljene. Za te zočine nad Srbima nikome nije sudjeno. A jasno je i zašto, na primer u Oluji su učetvovali američki generali. U Srebrenici je učestvovao Holadnski bataljon- Za Kosovo da ne govorimo.
 
И само да додам:

4.01.2019. • 12:49 Tanjug AMERIKANCI DONELI ODLUKU: Da se ukinu takse na srpsku robu ODMAH

SAD pozvale kosovske institucije da odmah ukinu taksu na uvoz proizvoda iz Srbije i BiH kako bi se pružila šansa za sporazum između takozvanog Kosova i Srbije, priše Koha.

U pismenom odgovoru listu Koha Ditore, američka ambasada u Prištini navela je da je od kosovskog rukovodstva više puta zatraženo obustavljanje ovih mera.

Na pitanje Kohe u vezi sa sastankom između kosovskog predsednika Hašima Tačija i američkog ambasadora u Nemačkoj Ričarda Grenela, bliskog saradnika predsednika Trampa, iz ambasade nisu dali nikakav komentar.

Navodi se da je Tači tada rekao da će Kosovo preispitati ukidanje taksi ako se predstavi prilika za sporazum sa Srbijom.

SAD prete Prištini: SANKCIJE ako ne ukinu takse!?

Autor: Tanjug 14.01.2019.

Savet za nacionalnu bezbednost SAD i američki Stejt department doneli su dokument u osam tačaka u kojem se od prišinske vlade zahteva da odmah ukine stopostotno nametnute takse na proizvode iz Srbije i preti sankcijama.

SAD prete Prištini uskraćivanjem podrške Kosovskim bezbednosnim snagama.

"Tražimo da se odmah takse suspenduju", navodi se u dokumentu i dodaje da će u suprotnom Priština biti sankcionisana uskraćivanjem podrške Kosovskim bezbednosnim snagama.

Dokument je, kako se navodi, u pisanom obliku dostavljen prištinskoj vladi, prenela je Kljan Kosova.

NEMA POTVRDE IZ BEOGRADA

U ambasadi SAD u Beogradu nisu danas mogli da odgovore na pitanje Tanjuga da li su tačni navodi kosovskih medija. Na molbu agencije Tanjuga da kažu da li su ti navodi autentični i, ako jesu, o kakvim bi se sve sankcijama radilo, u Ambasadi kažu: "Trenutno nismo u mogućnosti da odgovaramo na zahteve medija zbog fiskalne blokade u kojoj se nalazi Vlada SAD".

Priština se, međutim, kako sada stvari stoje, ne obazire na pretnje SAD. Ramuš Haradinaj se na Facebooku oglasio i rekao da takse ostaju, dok Pirština ne dobije garancije da će finalni sporazum Beograda i Prištine rezultirati, kako se navodi, uzajamnim priznanjem

Da je Vašington, preko diplomatske misije u Prištini, zatažio od prištinske vlade da suspenduje odluku o nametnutim taksama kako bi otvorili put za postizanje finalnog sporazuma s Beogradom, piše i Koha onlajn.
Navodi se da SAD ne vide nikakvu korist za Prištinu održavanjem nametnutih taksi za 100 odsto uvećanih na robu iz Srbije.
"Država koja namerava da zaključi konačni sporazum treba da suspenduje meru nametnutih taksi, poručeno je iz Ambasade SAD u Prištini", navodi se u odgovoru američke ambasade dostavljenom Kohi.
Ukazuje se istovremeno na, kako se navodi, dva suštinska interesa u sledećoj fazi, koja će morati da budu prioritet.

"Sjedinjene Države su od kosovskog rukovodstva više puta tražile da odmah ukinu takse na robu iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Kao što smo rekli, ne vidimo nikakvu korist od ovih mera. Mi snažno ohrabrujemo obnavljanje usredsređivanja na suštinske ciljeve Kosova - evropsku budućnost i normalizaciju odnosa sa Srbijom", stoji u odgovoru Ambasade SAD dosavljenom ovom prištinskom dnevniku.
Ambasada, međutim, nije odgovorila na pitanje u vezi nenajavljenog sastanka predsednika privremenih prištinskih institucja Hašima Tačija sa ambasadorom u Berlinu, Ričardom Grenelom, jednim od Trampovih najpouzdanjih ljudi.

:zcepanje: :hahaha: С М Е Ј У Р И Ј А :hahaha: :zcepanje:

ЧМАРИ СУ ГЛАВНИ ОКУПАТОР НА КОСОВУ И ИМАЈУ ВЕЛИКУ ВОЈНУ БАЗУ, А УВОДЕ САНКЦИЈЕ ТКЗ ВЛАДИ КОСОВА
У ФАЗОНУ КАО ШТО ЦРНА ГОРА УВОДИ САНКЦИЈЕ РУСИЈИ

:zcepanje: :hahaha1: :zcepanje:

:per: КО ОВДЕ КОГА ЗАЈЕБАВА :zper:
 
Peticija iz Amerike sa pet zahteva za Trampa: Zaustavite progon Srba na Kosovu!


1109877141.jpg





Zajednica Srba u Americi organizovala je peticiju kojom od predsednika Donalda Trampa traži da zaustavi progon Srba na Kosovu i Metohiji. Trenutno im je cilj da skupe 25.000 potpisa, a podrška i potpisi rastu iz sekunde u sekundu.


Oni su objavili i svoje molbe upućene Trampu, a evo šta su napisali u svom obraćanju:

Mi, članovi srpske zajednice u Americi i njihovi prijatelji, obraćamo se predsedniku Trampu i Kongresu kako bi prestali da podržavaju albansku vladu, koju predvodi Hašim Tači, i stvaranje vojske pod njihovom kontrolom u srpskoj pokrajini Kosovu i Metohiji. Režim Hašima Tačija naterao je dve trećine srpskog stanovništva da napuste svoje domove na Kosovu i Metohiji. Čak 40.000 Srba iz Prištine je prognano tokom albanskog pogroma. Stotine njih je ubijeno. Autobusi koji prevoze Srbe su kamenovani, a ožalošćeni napadnuti na grobljima“, prenosi „Kurir“.


Nedavno je albanska policija naoružana do zuba upala u prodavnice, zaplenila sve srpske proizvode, a potom ih spalila na lomači. Srbiji je nametnuta taksa od 100 odsto, dok je za Albaniju spuštena na nulu. Sve to ima za cilj sprovođenje ideje režima Hašima Tačija da iskoreni srpsko stanovništvo, kao i druge manjine, uključujući Jevreje i Rome.
Albanski lideri u Prištini otvoreno pričaju o odanosti susednoj Albaniji i efektno uklanjanju granicu između Srbije i Albanije. Njihovi lideri izrazili su nameru da stvore etnički čistu Albaniju.
Više od 150 srpskih pravoslavnih crkava, manastira, kulturnih i verskih objekata je vandalizovano, zapaljeno i uništeno. Nedavno je Tramp potpisao ’Zakon o pomoći u slučaju genocida u Iraku i Siriji‘, kojim se odobrava pomoć hrišćanima progonjenim u tim zemljama. Srpski hrišćani bi trebalo da imaju pravo na istu zaštitu.
Molimo predsednika Trampa da preduzme sledeće korake da:



  • - odmah povuče podršku za nelegalnu vojsku Hašima Tačija koja je podignuta u suprotnosti sa Rezolucijom 1244;
  • - donese rezoluciju kojom se osuđuje progon srpskih hrišćana, Jevreja, Roma i drugih manjina;
  • - ponudi pomoć i olakša položaj progonjenim manjinama u regionu;
  • - održi sednicu Senata o uticaju i troškovima destabilizacije spoljne politike SAD u Srbiji i na Kosovu;
  • - ukloni sve diplomate SAD na Kosovu.
https://rs-lat.sputniknews.com/svet/201901141118491494-srbi-amerika-peticija-/?ref=fbsputnik


Evo kako to radi naše rasejanje u SAD. Mislim da tako i treba. Mislim da je naše rasejanje najveće u Nemačkoj, samo se pitam da li to naše rasejanju u Nemačkoj sme da pisne uopšte na ovakav način?

:)


Par dana pred dolazak Putina u Beograd ?

Sasvim slucajno ...?

Ahaaa ...!

Hoce to , hoce u Apsurdistanu ...
 

Back
Top