putovanje kroz vreme

момоа

Legenda
Poruka
71.647
Nisam znao da li ovu temu da udenem na podforum nauka ili filozofija. Oduvek me je interesovala ova oblast, doduse uvek se ispostavi da je shatanje iste preveliki zalogaj za moj mozak i uvek u jednom trenutku pocnem da se gubim, a mozak da trokira i dozivljava kratke spojeve. Jednostavno mi je neshvatljivo da je ovo moguce, ali mi deluje toliko zastrasucjuce i revolucionarno, da kad krenem da razmisljam sav se najezim i ne bude mi dobro. Sta vi mislite i da li ima neko ko se naucno bavio ovom temom za razliku od mene? Imate li neke dobre knjige ili dokumentare filmove na ovu temu?
 
Nisam znao da li ovu temu da udenem na podforum nauka ili filozofija. Oduvek me je interesovala ova oblast, doduse uvek se ispostavi da je shatanje iste preveliki zalogaj za moj mozak i uvek u jednom trenutku pocnem da se gubim, a mozak da trokira i dozivljava kratke spojeve. Jednostavno mi je neshvatljivo da je ovo moguce, ali mi deluje toliko zastrasucjuce i revolucionarno, da kad krenem da razmisljam sav se najezim i ne bude mi dobro. Sta vi mislite i da li ima neko ko se naucno bavio ovom temom za razliku od mene? Imate li neke dobre knjige ili dokumentare filmove na ovu temu?

Pogledaj dokumentarnu seriju NOVA The Fabric of the Cosmos, ima na youtube. Prezenter je profesor Brian Greene.


https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=nova+fabric+of+the+cosmos
 
jeste da bi covek voleo da je to moguce

ali nije

jer da bi putovao negde

podrazumeva se da obe tacke puta postoje istovremeno

tj da su bliske

problem sa vremenom je taj sto sutra ne postoji sada

a proslosti nema , sem u secanju

Ovo baš ne mora da bude istina.......šta ako i juče i danas i sutra postoje istovremeno, a vreme je samo jedna od dimenzija prostora?
Mi još ne znamo da se krećemo duž te dimenzije, ali razvoj civilizacije nam možda i to donese.
 
  • Voli
Reactions: DUH

Back
Top