Nova Godina kod Hriscana

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
46.321
Sta znaci Nova Godina kod (Pravoslavnih) Hriscana?

Pre svega simbolizuje Novo Doba.Drugi Hristov dolazak i novi zivot u Carstvu Nebeskom.
Takodje simbolizuje nadu i veru ,uzdanje u Boga,i da cemo u Novoj Godini biti bolji nego u staroj.

Stoga ,zelim Srecnu Novu Godinu svim pravoslavnim vernicima ,koji slave.

Blagosloven koji ide u ime Gospodnje!
 
Hvalite Gospoda, jer je dobar, jer je dovijeka milost njegova. Neka reče Izrailj da je dovijeka milost njegova;
Neka reče dom Aronov da je dovijeka milost njegova;
Neka reku svi koji se boje Gospoda da je dovijeka milost njegova.
Iz tjeskobe povikah ka Gospodu i usliši me, izvede me na prostrano mjesto Gospod.
Gospod je sa mnom, ne bojim se; šta će mi učiniti čovjek? Gospod mi je pomoćnik: slobodno ću gledati u neprijatelje svoje. Bolje je uzdati se u Gospoda negoli se oslanjati na čovjeka; Bolje je uzdati se u Gospoda negoli se oslanjati na knezove. Svi me narodi opkoliše; ali ih u ime Gospodnje razbih. Optekoše, opkoliše me; ali ih u ime Gospodnje razbih. Opkoliše me kao pčele sat, i ugasiše se kao oganj u trnju: u ime ih Gospodnje razbih.
Otisnuo si me da padnem, ali me Gospod prihvati.
Gospod je hvala moja i pjesma; on mi postade spasitelj.
Glas radosti i spasenja čuje se u kolibama pravedničkim: "desnica Gospodnja daje silu;
Desnica Gospodnja uzvišuje, desnica Gospodnja daje silu."
Neću umrijeti, nego ću živ biti, i kazivati djela Gospodnja. Karajući pokara me Gospod; ali me smrti ne dade. Otvorite mi vrata od pravde, ući ću na njih, slaviću Gospoda. "Evo vrata Gospodnja, na koja ulaze pravednici!"
Hvalim te, što si me uslišio, i postao mi spasitelj.
Kamen koji odbaciše zidari, posta glava od ugla.
To bi od Gospoda i divno je u našim očima. Evo dan, koji stvori Gospod! Radujmo se i veselimo se u nj! O Gospode, pomozi! o Gospode, daj da bude u napredak! Blagosloven koji ide u ime Gospodnje! Blagosiljamo vas iz doma Gospodnjega. Gospod je Bog krjepak, i on nas obasja; žrtvu prazničnu, vezanu vrvcama, vodite k rogovima žrtveniku. Ti si Bog moj, tebe hvalim, Bože moj, tebe uzvišujem. Hvalite Gospoda, jer je dobar, jer je milost njegova dovijeka.
 
Sta znaci Nova Godina kod (Pravoslavnih) Hriscana?

Pre svega simbolizuje Novo Doba.Drugi Hristov dolazak i novi zivot u Carstvu Nebeskom.
Takodje simbolizuje nadu i veru ,uzdanje u Boga,i da cemo u Novoj Godini biti bolji nego u staroj.

Stoga ,zelim Srecnu Novu Godinu svim pravoslavnim vernicima ,koji slave.

Blagosloven koji ide u ime Gospodnje!

‚Izmisljanje opravdanja na totalno nelogican nacin kako bi se opravdala vecna potreba za praznovanjem kod naseg naroda.

Ne, proslava Nove Godine nije jedan od praznika koji bi hriscani trebalo da slave. U Bibliji jasno stoji koji bi se praznici trebalo slaviti.

Nova godina simbolizuje novi ciklus racunanja vremena kako bi ljudi lakse realizovali svoje aktivnosti. Nista manje ili nista vise. Kao nova nedelja ili novi mesec.

Nova Godina simbolizuje drugi Hristov dolazak? Majko mila sta ovde sve necu procitati!
 
‚Izmisljanje opravdanja na totalno nelogican nacin kako bi se opravdala vecna potreba za praznovanjem kod naseg naroda.

Ne, proslava Nove Godine nije jedan od praznika koji bi hriscani trebalo da slave. U Bibliji jasno stoji koji bi se praznici trebalo slaviti.

Nova godina simbolizuje novi ciklus racunanja vremena kako bi ljudi lakse realizovali svoje aktivnosti. Nista manje ili nista vise. Kao nova nedelja ili novi mesec.

Nova Godina simbolizuje drugi Hristov dolazak? Majko mila sta ovde sve necu procitati!

Cuvaj se jeresi i drzi se vere otaca,da ne propadnes kao stablo bez korena;
 
Cuvaj se jeresi i drzi se vere otaca,da ne propadnes kao stablo bez korena;

A sto to onda ne postujes, nego se hvatas za paganske i bezboznicke praznike? Zna se tacno po Bibliji koji se praznici trebaju slaviti, ako to ne postujes nisi hriscanin nego poštovalac reformisane slovenske paganske religije na koju se samo nakalemio Novi Zavet? Sto si usao u jeres, napustio hriscanstvo i konvertovao se na mnogobostvo? Sto si onda sam propao kao stablo bez korena? Sto krkas svinjetinu kad ti to Biblija strogo zabranjuje? Sto loces alkohol, ides na vece bezboznicko (praznovanje rimskih obicaja)? :D A, a,a? Gde ti je tradicija? e moj "hriscanine" ;)
 
A sto to onda ne postujes, nego se hvatas za paganske i bezboznicke praznike? Zna se tacno po Bibliji koji se praznici trebaju slaviti, ako to ne postujes nisi hriscanin nego poštovalac reformisane slovenske paganske religije na koju se samo nakalemio Novi Zavet? Sto si usao u jeres, napustio hriscanstvo i konvertovao se na mnogobostvo? Sto si onda sam propao kao stablo bez korena? Sto krkas svinjetinu kad ti to Biblija strogo zabranjuje? Sto loces alkohol, ides na vece bezboznicko (praznovanje rimskih obicaja)? :D A, a,a? Gde ti je tradicija? e moj "hriscanine" ;)

Mnogo se zanosis dok govoris protiv pijanstva.
 
Poslednja izmena:
Neka je sa srecom!

330181_1.jpg
 
A sto to onda ne postujes, nego se hvatas za paganske i bezboznicke praznike? Zna se tacno po Bibliji koji se praznici trebaju slaviti, ako to ne postujes nisi hriscanin nego poštovalac reformisane slovenske paganske religije na koju se samo nakalemio Novi Zavet? Sto si usao u jeres, napustio hriscanstvo i konvertovao se na mnogobostvo? Sto si onda sam propao kao stablo bez korena? Sto krkas svinjetinu kad ti to Biblija strogo zabranjuje? Sto loces alkohol, ides na vece bezboznicko (praznovanje rimskih obicaja)? :D A, a,a? Gde ti je tradicija? e moj "hriscanine" ;)

Kada već udaraš na lično da pitam ja tebe šta se ti kao amer baviš kritikom pravoslavlja?
Gledajući tvoj avatar samo do tog razmisljanja mogu doći.
Ti takav došao da pišeš kako pravoslavlje ne valja?
 
Sta znaci Nova Godina kod (Pravoslavnih) Hriscana?

Pre svega simbolizuje Novo Doba.Drugi Hristov dolazak i novi zivot u Carstvu Nebeskom.
Takodje simbolizuje nadu i veru ,uzdanje u Boga,i da cemo u Novoj Godini biti bolji nego u staroj.

Stoga ,zelim Srecnu Novu Godinu svim pravoslavnim vernicima ,koji slave.

Blagosloven koji ide u ime Gospodnje!

Hajde malo, molim te, objasni detaljnije ovo istaknuto.
Ne vidim, da po svemu što si nabrojao, Nova godina ne simbolizuje i novo letovanje, novu ljubav, nove cipele, a Nova godina je samo početak jednog novog kalendarskog ciklusa, koji počinje 1. januara .
Jedino mogu da razumem tvoju rečenicu da je posle svake Nove godine i nova nada vernika o drugom dolasku, koja se, na vešu žalost, uvek izjalovi.
 
Hajde malo, molim te, objasni detaljnije ovo istaknuto.
Ne vidim, da po svemu što si nabrojao, Nova godina ne simbolizuje i novo letovanje, novu ljubav, nove cipele, a Nova godina je samo početak jednog novog kalendarskog ciklusa, koji počinje 1. januara .
Jedino mogu da razumem tvoju rečenicu da je posle svake Nove godine i nova nada vernika o drugom dolasku, koja se, na vešu žalost, uvek izjalovi.

Po tom kalendaru slavimo Novu godinu sto znaci mali Bozic odnosno kao neki drugi Bozic tj, rodjenje Hristovo. Osim toga, praznik je i sv. Vasilija Velikog i eto zasto se u Srbiji slavi duplo, za verujuce. I za neverujuce ko kako hoce i nadje za shodno, ali pitati po 300 puta a ne ukapirati, previse je.
 
Kada već udaraš na lično da pitam ja tebe šta se ti kao amer baviš kritikom pravoslavlja?
Gledajući tvoj avatar samo do tog razmisljanja mogu doći.
Ti takav došao da pišeš kako pravoslavlje ne valja?

Ja sam americki Srbin. Dakle, Srbin sam i imam pravo kritikovati licemerje u mom narodu (srpskom). S obzirom da sam krsten u crkvi koja za sebe tvrdi da je srpska i da je pravoslavna, onda bih voleo da ta crkva zaista bude pravoverna i da sledi Bibliju, a ne slovenski paganizam (koji je jedan od pojavnih oblika satanizma).

Sramota je sto danas u judaizmu i islamu ima vise pravoslavlja nego sto ga ima u danasnjem SPC pravoslavlju.

Umesto da ispravimo greske, mi ih pojacavamo u ime dekadentne tradicije, pa se cudimo sto sve vise naroda otpada od pravoslavlja i postaju ateisti, clanovi new age kultova aka Joga, konvertuju se na islam, mesijanski judaizam, u adventiste ili Jehovine svedoke. Bice toga jos vise sve dok se SPC ne opameti. Meni je zao zbog toga i zato se zalazem da se SPC urazumi i pocne da propagira Biblijska ucenja, a ne kultove i sujeverja iz slovenske i starobalkanske mitologije.
 
Poslednja izmena:
Ja sam americki Srbin. Dakle, Srbin sam i imam pravo kritikovati licemerje u mom narodu (srpskom). S obzirom da sam krsten u crkvi koja za sebe tvrdi da je srpska i da je pravoslavna, onda bih voleo da ta crkva zaista bude pravoverna i da sledi Bibliju, a ne slovenski paganizam (koji je jedan od pojavnih oblika satanizma).

Sramota je sto danas u judaizmu i islamu ima vise pravoslavlja nego sto ga ima u danasnjem SPC pravoslavlju.

Umesto da ispravimo greske, mi ih pojacavamo u ime dekadentne tradicije, pa se cudimo sto sve vise naroda otpada od pravoslavlja i postaju ateisti, clanovi new age kultova aka Joga, konvertuju se na islam, mesijanski judaizam, u adventiste ili Jehovine svedoke. Bice toga jos vise sve dok se SPC ne opameti. Meni je zao zbog toga i zato se zalazem da se SPC urazumi i pocne da propagira Biblijska ucenja, a ne kultove i sujeverja iz slovenske i starobalkanske mitologije.

Има овде један наш колега који у свом потпису има записано:

"Лицемерство се увек исплати. Питајте Американце."

По овоме шта пишеш и какав аватар имаш нема никакве сумње да си Американац и по.

Кад су нас бомбардовали 1999. за кога си навијао, за нас или за њих?

Кад су нас бомбардовали 1995. у Републици Српској за кога си навијао, за нас или за њих?

Кад су нас протеривали са Косова и Метохије за кога си навијао, за нас или за њих?

Кад су нам 17. марта 2004. рушили и палили цркве и манастире за кога си навијао, за нас или за њих?

Кад смо ратовали против терориста из УЧК, Тачија, Харадинаја, Јашарија... за кога си навијао, за нас или њих?

И овако би могао до судњег дана да набрајам злодела из Ленглија и Пентагона уз које твоје срце стоји.

А што се тиче нас и нашег православља не бој се ништа, Исус Христос побеђује!

И немој нам више досађивати Леси него "Путуј игумане и не брини за манастир."
 
Ja sam americki Srbin. Dakle, Srbin sam i imam pravo kritikovati licemerje u mom narodu (srpskom). S obzirom da sam krsten u crkvi koja za sebe tvrdi da je srpska i da je pravoslavna, onda bih voleo da ta crkva zaista bude pravoverna i da sledi Bibliju, a ne slovenski paganizam (koji je jedan od pojavnih oblika satanizma).

Sramota je sto danas u judaizmu i islamu ima vise pravoslavlja nego sto ga ima u danasnjem SPC pravoslavlju.

Umesto da ispravimo greske, mi ih pojacavamo u ime dekadentne tradicije, pa se cudimo sto sve vise naroda otpada od pravoslavlja i postaju ateisti, clanovi new age kultova aka Joga, konvertuju se na islam, mesijanski judaizam, u adventiste ili Jehovine svedoke. Bice toga jos vise sve dok se SPC ne opameti. Meni je zao zbog toga i zato se zalazem da se SPC urazumi i pocne da propagira Biblijska ucenja, a ne kultove i sujeverja iz slovenske i starobalkanske mitologije.

Aj ajd, ne muči se toliko da objašnjavaš kad ti i onako niko neće poverovati :lol:
 
Hajde malo, molim te, objasni detaljnije ovo istaknuto.
Ne vidim, da po svemu što si nabrojao, Nova godina ne simbolizuje i novo letovanje, novu ljubav, nove cipele, a Nova godina je samo početak jednog novog kalendarskog ciklusa, koji počinje 1. januara .
Jedino mogu da razumem tvoju rečenicu da je posle svake Nove godine i nova nada vernika o drugom dolasku, koja se, na vešu žalost, uvek izjalovi.

Zlonameran covek ce razumeti bilo kako ,sem kako treba.
 
Kada već udaraš na lično da pitam ja tebe šta se ti kao amer baviš kritikom pravoslavlja?
Gledajući tvoj avatar samo do tog razmisljanja mogu doći.
Ti takav došao da pišeš kako pravoslavlje ne valja?
Zar ne mislis da su Srbi u matici Srbiiji na visokom kulturoloskom i civilizacijskom niviou i da su vekovima gradili demokratski nacin zivota sa svim civlizacijskim institucijama. Zasto, sada ne be jedan Srbim u nekoj trecoj zemlji, imao demokratsko pravo da kritikuje drugog Srbina u matici Srbiji, zbog njegovog pogrsnog tumacenja hriscansko-pravoslavne religije i koriscenja starih paganskih riutala i, naravno, konzumiranje necistog mesa. Mi u Srbiji bi trebalo bi da smo zadovoljni da nasi bivsi sunarodnici, koji napustise ovu zemlju vodjeni naarodnom izrekom - "trbuhom za kruhom", i dalje misle i sanajaju o njoj i o njenim stanovnicima, tj. bivsim sugradjanima? Zasto mu ne dozvoliti da pise i govori svojim materinjim jezikom i da brani cistotu hriscansko-srpskog pravoslavlja?


-----------------



Има овде један наш колега који у свом потпису има записано:

"Лицемерство се увек исплати. Питајте Американце."

По овоме шта пишеш и какав аватар имаш нема никакве сумње да си Американац и по.

Кад су нас бомбардовали 1999. за кога си навијао, за нас или за њих?

Кад су нас бомбардовали 1995. у Републици Српској за кога си навијао, за нас или за њих?

Кад су нас протеривали са Косова и Метохије за кога си навијао, за нас или за њих?

Кад су нам 17. марта 2004. рушили и палили цркве и манастире за кога си навијао, за нас или за њих?

Кад смо ратовали против терориста из УЧК, Тачија, Харадинаја, Јашарија... за кога си навијао, за нас или њих?

И овако би могао до судњег дана да набрајам злодела из Ленглија и Пентагона уз које твоје срце стоји.

А што се тиче нас и нашег православља не бој се ништа, Исус Христос побеђује!

И немој нам више досађивати Леси него "Путуј игумане и не брини за манастир."
U Americi zivi ogroman broj nasih zemljaka Srba, jos od vremena kada se u nju useljavao ograoman broj Iraca, Skota, Nemaca, Francusa, Italijana, Hrvata, Crnogora, Srba, itd. itd. Ima mnogo dobrog naroda, a ima ih i izopacenih kao sto ih ima i u svim navedenim i nenavedenim narodima. Zasto izjednacavas americki narod sa njegovom vladom. Zasto i na osnovu kojih cinjenica si uveren da si ti dobar, a narod, tj. Srbi preko okena da su losi? Odakle tebi ideja da si ti bezprekoran, a smeta ti tvoj zemljak koji zivi u Americi. I sto se tice nas Srba u Srbiji, treba nas se bojati, jer mi nismo andjeli. Ili jesmo, ali sa malim rogovima i malo zacrnjenim.

- - - - - - - - - -

Aj ajd, ne muči se toliko da objašnjavaš kad ti i onako niko neće poverovati :lol:
Ja mu apsolutno verujem i uveren sam da je dobar Srbin.

- - - - - - - - - -

Zlonameran covek ce razumeti bilo kako ,sem kako treba.
Eto, to je taj hriscansko-pravoslavni nacin razmisljanja.
 
‚Izmisljanje opravdanja na totalno nelogican nacin kako bi se opravdala vecna potreba za praznovanjem kod naseg naroda.

Ne, proslava Nove Godine nije jedan od praznika koji bi hriscani trebalo da slave. U Bibliji jasno stoji koji bi se praznici trebalo slaviti.

Nova godina simbolizuje novi ciklus racunanja vremena kako bi ljudi lakse realizovali svoje aktivnosti. Nista manje ili nista vise. Kao nova nedelja ili novi mesec.

Nova Godina simbolizuje drugi Hristov dolazak? Majko mila sta ovde sve necu procitati!

Pise da se slave hebrejski praznici, :)
 
Dobro se treba cuvati gordog mudrovanja;
Nista kao to ne survava u kaljugu gluposti i zatucanosti.
Tacno, ispravan rezon, potrebno je slaviti sve sto se moze jer to je neunistivi duh naseg herojskog naroda koji se pet stotina godina borio protiv necastivih okupatora. Nas Srbe hriscansko - svetosavsko - pravoslavlje je odrzalo, inace bismo, ne daj dragi i jedini trolicni boze, nestali sa lica planete Zemlje.
 

Back
Top