Koji identitet prednjaci u vama - etnicki srpski ili verski hriscansko-pravoslavni

Koji identitet vam je jaci?

  • Pravoslavlje identitet

  • Srpski etnicki identitet

  • Oba podjednako


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lex et Honor

Primećen član
Poruka
748
Licno imam problem da se deklarisem kao pravoslavan jer. iako jesam hriscanin i krsten u SPC, znam da je srpsko pravoslavlje (kao i gotovo celokupno evropsko "hriscanstvo") paganska religija nastala kalemljenjem novog zaveta na satanisticke evropske (slovenske, rimske, germanske, grcke i keltske) kultove i vere. To vidimo usled ovih praznika. Babe se mole svecima, iako Biblija drakonskim kaznama zabranjuje moljenje bilo kome osim Bogu. Sveci, prema Bibliji, kada umru nisu svesni. Oni su u nistavilu. Ne postoje. Kod Boga je samo njihov duh zivotni koji ceka da opet udje u telo kada bude vaskrs pravednika. Tako da svi oni koji kazu da su pravoslavci i hriscani u isto vreme su licemeri, jer pravoslavlje iskljucuje hriscanstvo koje je monoteisticka religija, dok je pravoslavlje paganska religija bazirana na kultovima. Zato je meni srpski etnicki identitet jaci od pravoslavnog kojeg zapravo i nemam. "Pravoslavnim" se mogu smatrati samo u domenu porodicne tradicije, iz razloga sto je to crkva kojoj moja porodica pripada generacijama. Sa druge strane, biti Srbin je nesto realno sto postoji bez obzira na religijska, filozofska, politicka ili bilo koja druga uverenja.
 
Poslednja izmena:
Не знам како да ти помогнемо?

Да се отвори хуманитарни број?

Или оно што има у Мерици, они бесплатни телефони па скрешеш у слушалицу све што ти је на души, а овај са друге стране само виче ''Јес, јес, вау, ајм сори''.
 
Poslednja izmena:
Tako da svi oni koji kazu da su pravoslavci i hriscani u isto vreme su licemeri, jer pravoslavlje iskljucuje hriscanstvo koje je monoteisticka religija, dok je pravoslavlje paganska religija bazirana na kultovima

Na kojim je to kultovima, zivota ti, bazirano pravoslavlje? Kult svetaca ne postoji ako si na to mislio, a svetaca (svetitelja) ima svuda i u drugim denominacijama i religijama. To sto ti ne razumes pravoslavlje nije nacin da postavljas ovakvu temu po religijskim pitanjima maltene kao definiciju.

Jadan si sa ovakvom temom i razmisljanjem, nije ni dostojna odgovora.
 
Да се отвори хуманитарни број?

Или оно што има у Мерици, они бесплатни телефони па скрешеш у слушалицу све што ти је на души, а овај са друге стране само виче ''Јес, јес, вау, ајм сори''.

elektrosoker u muda mu treba dati.
 
Чија амбасада стоји иза твог налога, тешко је одгонетнути.
Није лепо уносити поделе и раздор.

Србство и Православље-хришћанство јесу исто.
потребно је само спознати порекло назива .. Дрвославље, Рашћанство, Вера-ње уз Бор и древни Церби некад звали Дерви, Дрви
И клупко почиње да се одмотава, све до врха зидарских свевидећих видарских Ложа друида... који држе у шаци и ту Оморику и Расију.

:zjelka3:
 
Licno imam problem da se deklarisem kao pravoslavan jer. iako jesam hriscanin i krsten u SPC, znam da je srpsko pravoslavlje (kao i gotovo celokupno evropsko "hriscanstvo") paganska religija nastala kalemljenjem novog zaveta na satanisticke evropske (slovenske, rimske, germanske, grcke i keltske) kultove i vere. To vidimo usled ovih praznika. Babe se mole svecima, iako Biblija drakonskim kaznama zabranjuje moljenje bilo kome osim Bogu. Sveci, prema Bibliji, kada umru nisu svesni. Oni su u nistavilu. Ne postoje. Kod Boga je samo njihov duh zivotni koji ceka da opet udje u telo kada bude vaskrs pravednika. Tako da svi oni koji kazu da su pravoslavci i hriscani u isto vreme su licemeri, jer pravoslavlje iskljucuje hriscanstvo koje je monoteisticka religija, dok je pravoslavlje paganska religija bazirana na kultovima. Zato je meni srpski etnicki identitet jaci od pravoslavnog kojeg zapravo i nemam. "Pravoslavnim" se mogu smatrati samo u domenu porodicne tradicije, iz razloga sto je to crkva kojoj moja porodica pripada generacijama. Sa druge strane, biti Srbin je nesto realno sto postoji bez obzira na religijska, filozofska, politicka ili bilo koja druga uverenja.


cigla tekstovi
su veoma nečitki...prelomi bar neki red
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top