Kako spojiti dvd player na racnuar

MisterXp

Primećen član
Poruka
523
Poslednja izmena:
1. opcija : Ovo je stariji model. Trebalo bi da preko HDMI kabla povezes na PC.

HDMI prebacuje i sliku, a i zvuk, i to u boljem/opsirnijem kvalitetu jer tvoja zvucna kartica moze da pravi probleme kada je aux.

Jos bolje bi bilo da imas neki DAC izmedju teviona i racunara kako bi mogao da zaista uzivas u zvuku.

Dakle, preko HDMI kabla probas da povezes i po mogucstvu da imas software koji ce da regulise sve.

2 opcija : Kupis obican AV kabl za povezivanje. Mozes AV/skart (proveri da li ti radi taj skart), mozes AV/USB (to ti je mozda i najpametnije), mozes AV/AV (ali pitanje je da li ce da prepozna i da li ce biti potrebno MNOGO DRNDANJA s sound managerom), a mozes i AV/converter drugih fora i fazona (ali bi te to drndalo). Imas gomilu konvertera sa in/out switchevima itd... samo treba da nadjes kako to najbolje da se sredi, a mislim da na to ne treba da puknes vise od 900 din.

3. opcija : Povezi sa TVom umesto sa PCem. Mislim, tome i sluzi namenski. Ovaj HDMI je tu samo da pruzi HD sliku. U teoriji moze da salje/prima podatke, ali pitanje je kako ce to raditi ako nema software koji za to sluzi.

Srecno
 
1. opcija : Ovo je stariji model. Trebalo bi da preko HDMI kabla povezes na PC.

HDMI prebacuje i sliku, a i zvuk, i to u boljem/opsirnijem kvalitetu jer tvoja zvucna kartica moze da pravi probleme kada je aux.

Jos bolje bi bilo da imas neki DAC izmedju teviona i racunara kako bi mogao da zaista uzivas u zvuku.

Dakle, preko HDMI kabla probas da povezes i po mogucstvu da imas software koji ce da regulise sve.

2 opcija : Kupis obican AV kabl za povezivanje. Mozes AV/skart (proveri da li ti radi taj skart), mozes AV/USB (to ti je mozda i najpametnije), mozes AV/AV (ali pitanje je da li ce da prepozna i da li ce biti potrebno MNOGO DRNDANJA s sound managerom), a mozes i AV/converter drugih fora i fazona (ali bi te to drndalo). Imas gomilu konvertera sa in/out switchevima itd... samo treba da nadjes kako to najbolje da se sredi, a mislim da na to ne treba da puknes vise od 900 din.

3. opcija : Povezi sa TVom umesto sa PCem. Mislim, tome i sluzi namenski. Ovaj HDMI je tu samo da pruzi HD sliku. U teoriji moze da salje/prima podatke, ali pitanje je kako ce to raditi ako nema software koji za to sluzi.

Srecno

A jel bi moglo sa ovim navedenim gore u editu?
 
Pa mozes gomilu kombinacija da uradis, ali pre ili kasnije ce negde da ti nesto zakine i ako nemas multifunction convertere da odmah prebacis na drugu opciju, onda ces se ponovo muciti dok ne nadjes sta ti je potrebno.

Sad, ti nigde nisi rekao da zelis iskljucivo zvuk da povezujes, a za to ti je potreban obican dzek 3.5mm i to je to. Za zvucnike moras da vidis kako ces da ih povezes tako da ti oni hvataju dobar signal u izlazu sa PC-a i ne dovode do toga da bude pucketanja ili problema ukoliko je blizu neki vid bezzicnog aprata/modema/telefona i sl (sto obicno zna da bude sa starijim modelima), zbog cega sam ja uvek vise za opciju preko USB-a jer se radi o universalu i ima vecu pristupacnost. Druga najbolja opcija bi bila samo 1 x active HDMI i time se zavrsava prica, ali posto je samo prenos zvuka u pitanju moze i neaktivni hdmi.

Na kraju krajeva, nemoj da uzimas moj savet jer bih se ja s tom masinom zajebavao na sve moguce nacine z:D dok mi ne dosadi ili dok ne pronadjem koja je metoda najuspesnija ili dok ne naucim nesto odatle...

Ako je cilj da reprodukciju muzike sa PC-a izbacis direktno na tevion, sva moc lezi u zelenom dzeku i stereo zvuku.
 

Back
Top