Kako spojiti dvd player na racnuar
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kako spojiti dvd player na racnuar

Zainteresovan član MisterXp (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11

Podrazumevano Kako spojiti dvd player na racnuar

Ljudi moji muke oko modela tevion mdvd 294,naime ne znam kako da ga prikljucim za racunar.

https://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Audio/Kucni-uredjaji/Tevion-MDVD-294-VRH-komplet-/69621297

zadnja slika je prikaz svih portova.

Ja na svom racunaru imam tri porta rozi zeleni i plavi

EDIT: Verujem da bi radilo sa ovim https://www.avmarket.rs/proizvodi/povezivanje/audio-kablovi/3-5mm-stereo
    Poslednji put ažurirao/la MisterXp : 12.01.2019. u 10:38

Ističe se N3Wz (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano Re: Kako spojiti dvd player na racnuar

1. opcija : Ovo je stariji model. Trebalo bi da preko HDMI kabla povezes na PC.

HDMI prebacuje i sliku, a i zvuk, i to u boljem/opsirnijem kvalitetu jer tvoja zvucna kartica moze da pravi probleme kada je aux.

Jos bolje bi bilo da imas neki DAC izmedju teviona i racunara kako bi mogao da zaista uzivas u zvuku.

Dakle, preko HDMI kabla probas da povezes i po mogucstvu da imas software koji ce da regulise sve.

2 opcija : Kupis obican AV kabl za povezivanje. Mozes AV/skart (proveri da li ti radi taj skart), mozes AV/USB (to ti je mozda i najpametnije), mozes AV/AV (ali pitanje je da li ce da prepozna i da li ce biti potrebno MNOGO DRNDANJA s sound managerom), a mozes i AV/converter drugih fora i fazona (ali bi te to drndalo). Imas gomilu konvertera sa in/out switchevima itd... samo treba da nadjes kako to najbolje da se sredi, a mislim da na to ne treba da puknes vise od 900 din.

3. opcija : Povezi sa TVom umesto sa PCem. Mislim, tome i sluzi namenski. Ovaj HDMI je tu samo da pruzi HD sliku. U teoriji moze da salje/prima podatke, ali pitanje je kako ce to raditi ako nema software koji za to sluzi.

Srecno
    ((((▓(▓(▓(▅-_(([█[■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■

Učlanjen
    09.07.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11

Citat Original postavio N3Wz Pogledaj poruku
    1. opcija : Ovo je stariji model. Trebalo bi da preko HDMI kabla povezes na PC.

HDMI prebacuje i sliku, a i zvuk, i to u boljem/opsirnijem kvalitetu jer tvoja zvucna kartica moze da pravi probleme kada je aux.

Jos bolje bi bilo da imas neki DAC izmedju teviona i racunara kako bi mogao da zaista uzivas u zvuku.

Dakle, preko HDMI kabla probas da povezes i po mogucstvu da imas software koji ce da regulise sve.

2 opcija : Kupis obican AV kabl za povezivanje. Mozes AV/skart (proveri da li ti radi taj skart), mozes AV/USB (to ti je mozda i najpametnije), mozes AV/AV (ali pitanje je da li ce da prepozna i da li ce biti potrebno MNOGO DRNDANJA s sound managerom), a mozes i AV/converter drugih fora i fazona (ali bi te to drndalo). Imas gomilu konvertera sa in/out switchevima itd... samo treba da nadjes kako to najbolje da se sredi, a mislim da na to ne treba da puknes vise od 900 din.

3. opcija : Povezi sa TVom umesto sa PCem. Mislim, tome i sluzi namenski. Ovaj HDMI je tu samo da pruzi HD sliku. U teoriji moze da salje/prima podatke, ali pitanje je kako ce to raditi ako nema software koji za to sluzi.

Srecno
    A jel bi moglo sa ovim navedenim gore u editu?

Početnik
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MisterXp Pogledaj poruku
    A jel bi moglo sa ovim navedenim gore u editu?
    Ako ti treba samo zvuk može ovaj kabl KABL 1X3.5MM STM - 2XRCAM,
    Crveno i Belo na Audio Out na DVD a crni na plavi ulaz (analo line in) na PC

Učlanjen
    09.07.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11

Citat Original postavio Jpeca Pogledaj poruku
    Ako ti treba samo zvuk može ovaj kabl KABL 1X3.5MM STM - 2XRCAM,
    Crveno i Belo na Audio Out na DVD a crni na plavi ulaz (analo line in) na PC
    Znaci sa tim mogu na moj model prikaciti na racunar i samo prebaciti na aux mode tevion? Hvala mnogo ))

Ističe se N3Wz (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Pa mozes gomilu kombinacija da uradis, ali pre ili kasnije ce negde da ti nesto zakine i ako nemas multifunction convertere da odmah prebacis na drugu opciju, onda ces se ponovo muciti dok ne nadjes sta ti je potrebno.

Sad, ti nigde nisi rekao da zelis iskljucivo zvuk da povezujes, a za to ti je potreban obican dzek 3.5mm i to je to. Za zvucnike moras da vidis kako ces da ih povezes tako da ti oni hvataju dobar signal u izlazu sa PC-a i ne dovode do toga da bude pucketanja ili problema ukoliko je blizu neki vid bezzicnog aprata/modema/telefona i sl (sto obicno zna da bude sa starijim modelima), zbog cega sam ja uvek vise za opciju preko USB-a jer se radi o universalu i ima vecu pristupacnost. Druga najbolja opcija bi bila samo 1 x active HDMI i time se zavrsava prica, ali posto je samo prenos zvuka u pitanju moze i neaktivni hdmi.

Na kraju krajeva, nemoj da uzimas moj savet jer bih se ja s tom masinom zajebavao na sve moguce nacine dok mi ne dosadi ili dok ne pronadjem koja je metoda najuspesnija ili dok ne naucim nesto odatle...

Ako je cilj da reprodukciju muzike sa PC-a izbacis direktno na tevion, sva moc lezi u zelenom dzeku i stereo zvuku.
    ((((▓(▓(▓(▅-_(([█[■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■▅■

Slične teme

1. PC ne prepoznaje DVD player (LG)
    Autor mrca u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.07.2004., 18:21
  2. Kako da ubacim prevod DivX na DVD player-u?
    Autor BeeKey u forumu Softver
    Poslednja poruka: 14.07.2004., 19:27
  3. gde ima free DVD player softver
    Autor Hazar Kagan u forumu Softver
    Poslednja poruka: 04.07.2004., 10:56
  4. DVD player
    Autor DDDA u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.07.2004., 17:20
  5. dvd player