Sergej Trifunović izabran za predsednika PSG

Vreme pristojnih lidera poput Tadića i Koštunice je prošlo, dosovci i krug dvojke se iselio u EU i stanjio, većinu čine bahati i prodorni u SNS, oni i ako hoće da prelete što je nužno za promenu vlasti moraju kod lidera koji je isto tako sličan Vučku u javnom nastupu.

Pa njihovu finocu smo videli....

- - - - - - - - - -

Pa njihovu finocu smo videli....

Fini su kao Stambolici, Kadijevic, Minici.....cute i pustaju kriminalce da unistavaju i pljackaju...pa to zna svaka dzukela seljacka...a nikako nije fina, nego je samo dobila po nosu pa je dresirana...
 
iako mi nisu poznati njegovi stavovi pogledu rs i kosova, od čega dobrim delom zavisi moja podrška, voleo bih da se okuša u politici, mada sumnjam da hoće i da ima živaca za to.
a mogao bi da privuče dobar deo ženske populacije, mislim da je tadić na tu foru i osvojio vlast.

no veliki broj sredovečnih beta muškaraca i konformista mu zavidi i teško da bi mu dali glas...
 
Poslednja izmena:
Po krivicnom zakonu najmanje je zloupotreba polozaja, ali ako je polozaj moralni cin onda je to izdaja i za to se streljalo,

a sada ni ne odgovaraju....alo, bre ljudi....svi od 80tih pa do sada koji su bili na vlasti ili na drzavnim funkcijama su kriminalci

po ustavu i zakonima ove drzave....jer ne postoji olakavajuca okolnost zvana "politicka volja".

Cak i Aleksandar Vucic se blizi tome, jer ako do kraja mandata ne uspostavi pravnu drzavu narod ima prava da sumnja da je u saradnji sa kriminalcima, a to se za recimo Tadica, pa i Djindjica lako moze dokazati, pa i za Vucica ako im ne stane na put.
 
Poslednja izmena:
Ja sam Slavena danas prvi put nesto ozbiljno pitao, a on je skroz promasio temu, i odiebao me kao dronjak.

I posle se, Nina, pitas, sto bre ja podiebavam SVE Srbe? Cku Ka Ze Ze?! Pa ja NIKADA nisam uspeo da sa Srbima uradim NIJEDAN solidan posao kao tim. Ni u Srbiji, ni izvan Srbije. :zlud: :zlud: :zlud:

Ja sam svoje svetske uspehe prvi put uradio sa timovima, u kojima nije bilo NI JEDNOG JEDINOG Srbina. To je jedan od univerzalnih zakona Univerzuma! :pop:

_nobody_

Pa pitao si me da li da glasaš za Dveri, ako sam de dobro razumeo.

Glas na svakim izborima zavisi od liste kandidata, predizbornih obećanja, konteksta, itd...u nekim oborima imaju dobre ljude, a u drugima potpune ludake, tako da je stvari i pitanja mesta. Kao i, uostalom, svaka stranka i politička organizacija u Srbiji.

Dobio bi precizniji odgovor da su sada neki izbori i da ti je pitanje konkretnije.
 
Poslednja izmena:
Nije pitanje treba li, već može. Nema mesta idealima u ovakvoj politici...ono što treba jeste biti realan.

Da se sad pojavi neko kao, Šešelj agnao bi sam 10-15 posto. Idealno ako je već kontroverzan u izvesnoj meri.

Može. Nije problem opozicije što je fina. Problem je što je kompromitovana.

- - - - - - - - - -

Pa i Dodo je primer političara koji je suprotan bilo kakvoj kulturi, on je mešavina Dačića i Vučića u javnim nastupima. Milo se redovno šiba u parlamentu. Obojica vladaju preko 20 godina.

Za opoziciju u Republici Srpskoj važi isto kao za opoziciju u Srbiji. Nesposobna i kompromitovana.
 
Može. Nije problem opozicije što je fina. Problem je što je kompromitovana.

- - - - - - - - - -



Za opoziciju u Republici Srpskoj važi isto kao za opoziciju u Srbiji. Nesposobna i kompromitovana.

Kompromitacija je stvar svesti koje se formira medijima i društvenim mnjenjem. Svakome ćeš naći dlaku u jajetu, bilo da je nekada bio na odgovornom položaju, da gleda urokljivo, da je nešto pozitivno rekao o Ljotiću nekada ili nešto sasvim šesto. Tako je bilo i ranije, odnosno pre 2012. godine; sve su to bili kompromitovani ljudi u opoziciji. Kao i pre 2008. godine, kada je SPS ušao direktno u vlast umesto da je samo podržava.

Suština je u tome što je ovo postkomunističko, neiskusno društvo, u kojem svi misle da je kao 1990-ih. Svi misle da ćemo se vratiti u devedesete i da će ponovo biti niz novih stranaka, pa i nekih pojedinaca, ili da postoji reset button koji vraća u 1990. godinu, na sam početak višestranačja. I to, pomešano sa nedostatkom političkog iskustva i kulture zbog kojeg ljudi imaju često potpuno nerealna očekivanja (što, potom, političari koriste u svoju korist jer kada imaš nerealna očekivanja to znači da padaš na nerealna obećanja). Ali ta vremena se neće nikada vratiti. Ili barem, neće ni izbliza u skorije vreme. Taj duh žudnje za 1990-ih se dobrim delom i dalje oseća; ne beznačajna apstinencija, ljudi koji govore o narodu koji mora da ustane, i sve to što, naravno, odgovara aktuelnoj vlasti, jer što je veća apatija i što su veća razočaranja, to je vlast čvršća jer je lakše možeš održati.

Kada stotine hiljada ljudi širom zemlje, a možda čak i milioni, veruju da je Đilasova administracija Beogradom ostavila iza sebe 1,2 milijardi evra duga, to nije stvar kompromitacije samog sebe sopstvenim potezima, već (lažne) slike o opoziciji koju stvara onaj ko vlada. Tako da u suštini za samo stanje nije preterano bitno ko je opozicija, zato što će se Vučić uvek maksimalno truditi da kompromituje. Otprilike, pratite Mračkove postove na forumu. Uglavnom pljuje one koji su najopasniji ili najviše istaknuti, a kada postanu slabašni ili bezopasni, onda ih hvali i podržava (to se menja s usponom i padom pojedinih opoziconara). Otprilike takva je i makropolitički gledano situacija.
 
Poslednja izmena:
глума је претварање, "уметност" обмане, техника преваре... то што глуму неки називају некаквом 7. ил којом већ уметношћу ништа од наведеног не пориче

Глума се међу стручњацима води као РЕПРОДУКТИВНА УМЕТНОСТ ........ јер неки глумац ствара неки лик на основу нечијег уметничког дела тј.текста драме...
 
Kompromitacija je stvar svesti koje se formira medijima i društvenim mnjenjem. Svakome ćeš naći dlaku u jajetu, bilo da je nekada bio na odgovornom položaju, da gleda urokljivo, da je nešto pozitivno rekao o Ljotiću nekada ili nešto sasvim šesto. Tako je bilo i ranije, odnosno pre 2012. godine; sve su to bili kompromitovani ljudi u opoziciji. Kao i pre 2008. godine, kada je SPS ušao direktno u vlast umesto da je samo podržava.

Suština je u tome što je ovo postkomunističko, neiskusno društvo, u kojem svi misle da je kao 1990-ih. Svi misle da ćemo se vratiti u devedesete i da će ponovo biti niz novih stranaka, pa i nekih pojedinaca, ili da postoji reset button koji vraća u 1990. godinu, na sam početak višestranačja. I to, pomešano sa nedostatkom političkog iskustva i kulture zbog kojeg ljudi imaju često potpuno nerealna očekivanja (što, potom, političari koriste u svoju korist jer kada imaš nerealna očekivanja to znači da padaš na nerealna obećanja). Ali ta vremena se neće nikada vratiti. Ili barem, neće ni izbliza u skorije vreme. Taj duh žudnje za 1990-ih se dobrim delom i dalje oseća; ne beznačajna apstinencija, ljudi koji govore o narodu koji mora da ustane, i sve to što, naravno, odgovara aktuelnoj vlasti, jer što je veća apatija i što su veća razočaranja, to je vlast čvršća jer je lakše možeš održati.

Kada stotine hiljada ljudi širom zemlje, a možda čak i milioni, veruju da je Đilasova administracija Beogradom ostavila iza sebe 1,2 milijardi evra duga, to nije stvar kompromitacije samog sebe sopstvenim potezima, već (lažne) slike o opoziciji koju stvara onaj ko vlada. Tako da u suštini za samo stanje nije preterano bitno ko je opozicija, zato što će se Vučić uvek maksimalno truditi da kompromituje. Otprilike, pratite Mračkove postove na forumu. Uglavnom pljuje one koji su najopasniji ili najviše istaknuti, a kada postanu slabašni ili bezopasni, onda ih hvali i podržava (to se menja s usponom i padom pojedinih opoziconara). Otprilike takva je i makropolitički gledano situacija.

Još jedna bitna je stvar što ljudi ne vole nepoznata imena mnogo više nego bilo šta drugo.

Recimo, da Vuk Jeremić podnese ostavku sad na mesto Narodne stranke i neko iz sledeće generacije političara preuzme njegovo mesto, kao npr. Nikola Jovanović, koji se za sada nekako kotira kao neko ko bi eventualno mogao preuzeti rukovodstvo nad NS do 2030. godine, podrška te stranke ne bi porasla, već bi naprotiv, značajno opala, dok bi veliki broj bivših pristalica narodnjaka verovatno ili otišao u apstinenciju ili promenio opredeljenje u potrazi za nekim drugim, prepoznatljivim liderom u opoziciji (npr. Đilasom).

Baš otprilike kao što je DSS nastavljao propadati dalje svakim odlaskom svake prepoznatljive ličnosti. Reakcija velike većine birača povodom onog mlađanog Jovanovića je, u fazonu, ko? :D

To je jedan drugi problem koji je u najdirektnijem smislu posledica komunističkog jednoumlja. Loše vladanje i greške u postupcima nekih ne poistovećuju se sa ličnostima, već sa strankama. Kolektivistički, kao što se krivi celo selo ili čitava nacija za nešto, baca se krivnja za političku stranku umesto na one koji su se ogrešili. I onda se želi propast stranci umesto ljudima. I tako veliki broj forumaša je pominjao da Demokratska stranka npr. treba da propadne, kao kazna za greške koju su vršili. Ili danas smatraju da Srpska napredna stranka treba da propadne posle smene režima. A u stvarnosti, ne treba ni jedno ni drugo. Stranke su institucije (političkog) društva. One treba da budu jake, stabilne organizacije, jer su to nosioci budućnosti i moći u zemlji, kao i njene sveopšte stabilnosti. Ako se nešto loše dogodi, mora postojati društveni pritisak da ti ljudi podnesu odgovornost i povuku se sa tog mesta, a u strankama preuzmu neki novi ljudi njihova mesta. Umesto toga, imamo ovo nezrelo što imamo; i ne samo, već je to kod nas u toj krajnosti da, s obzirom da sa strankama, dehumanišući poistovećujemo poteze, dovoljno je promeniti dres da postaneš OK. Preletiš i sve ti ružno oprošteno, jer nisi ti pravio afere, već SPS, DSS ili ko drugi već.

Ko god misli da je propast bilo koje postojeće stranke, nebitno da li je u vlasti ili u opoziciji, značajno za reformu društva, ili ne poznaje političku praksu i istoriju, ili to kaže samo zbog toga što toj stranci, odnosno vlasti ili opoziciji, lično želi zlo.
 
Poslednja izmena:
Slaven777
Suština je u tome što je ovo postkomunističko, neiskusno društvo, u kojem svi misle da je kao 1990-ih. Svi misle da ćemo se vratiti u devedesete i da će ponovo biti niz novih stranaka, pa i nekih pojedinaca, ili da postoji reset button koji vraća u 1990. godinu, na sam početak višestranačja. I to, pomešano sa nedostatkom političkog iskustva i kulture zbog kojeg ljudi imaju često potpuno nerealna očekivanja (što, potom, političari koriste u svoju korist jer kada imaš nerealna očekivanja to znači da padaš na nerealna obećanja). Ali ta vremena se neće nikada vratiti. Ili barem, neće ni izbliza u skorije vreme. Taj duh žudnje za 1990-ih se dobrim delom i dalje oseća; ne beznačajna apstinencija, ljudi koji govore o narodu koji mora da ustane, i sve to što, naravno, odgovara aktuelnoj vlasti, jer što je veća apatija i što su veća razočaranja, to je vlast čvršća jer je lakše možeš održati.
Добра анализа, и мени тако изгледа стање.

Kada stotine hiljada ljudi širom zemlje, a možda čak i milioni, veruju da je Đilasova administracija Beogradom ostavila iza sebe 1,2 milijardi evra duga, to nije stvar kompromitacije samog sebe sopstvenim potezima, već (lažne) slike o opoziciji koju stvara onaj ko vlada.
Ту се разилазимо- јер Ђилас јесте задужио град много, ту су се скупљали гласови за победе ДС н изборима; а лично знам да није никаква цвећка, каквом се представља овде.
Tako da u suštini za samo stanje nije preterano bitno ko je opozicija, zato što će se Vučić uvek maksimalno truditi da kompromituje.
Свака власт покушава да дискредитује сваку опозицију; то је опште место у савременој "политичкој борби".
У вези са овом опозицијом има неколико проблема, које примећујем, па ћу на то скренути пажњу...
Први- што су то све, мање више- рецидиви претходног, смењеног режима, мало препаковани, прошарани, измешани; али, у суштини- иста она жута екипа, у суштини- која је отерана са власти као- лоша.
Идеолошка конфузност и шаренило "политичких идеја" које носи та шарена клапа никао није нешто што ће овом шеткању повећати број до неке "критичне масе"; напротив- народу је овде досадио тај концепт идеолошки нејасних и разуђених групација, јер се сећају, још увек, како се све то атомизује, чим крене борба за власт; све се претвори у "трку пацова", у којој сви забораве за трен зашто су ту власт добили.
И док год ту парадирају као главне неке познате "личности", о којима већ имамо овакав или онакав став- број присталица ту неће ни расти нити се смањивати; поразмисли- колико је оних који су овде, на овом ПДФ-у макар кориговали своје политичке ставове, макар у нијанси?:zroll:
Свако, ко стане испред и уз ову групу- биће осуђен да подели њену судбину, а то је- стагнација.
На овоме где су сад, са малим осцилацијама, а то је свакако недовољно за ишта више од неке килаве, јалове "опозиције", неспособне да се бави ичим другим до самом и међусобним чаркањем- ко ће бити "први у селу"...
 
Ту се разилазимо- јер Ђилас јесте задужио град много, ту су се скупљали гласови за победе ДС н изборима; а лично знам да није никаква цвећка, каквом се представља овде.

Mnogo je relativan pojam, a 1,2 milijarde netačno. Ne znam kako se oko toga možemo razilaziti, jer je pitanje između istine i jeftine političke propagande. Pre bih rekao da si pogrešno protumačio citiranu rečenicu.

Први- што су то све, мање више- рецидиви претходног, смењеног режима, мало препаковани, прошарани, измешани; али, у суштини- иста она жута екипа, у суштини- која је отерана са власти као- лоша.

A DJB i Dveri?

Primetio sam da i Sašu Radulovića računaš među kompromitovane srpske političare.
 
Poslednja izmena:
OK, hajde da te pitam poslednji put, preciznije. Pogledaj (jako skoncentrisano) ovaj klip:


Iako je video smontiran, neke stvari izvucene iz konteksta (svakako u korist Dveri), Staresina Bosko postavlja prava pitanja, barem se meni cini.

Moja pitanja (prvenstveno tebi, Slavene):
[1] Da li je ovaj govor Staresina sam napisao, ili je neko drugi pisao govor? Neki siri kontekst, sire objasnjenje?
[2] Rekoh vec, da su Dveri ultra desnicarska partija, i ako oni dodju na vlast, izgleda po meni da ce stotine politicara i ministara biti pohapseno i osudjeno, sprovedeno istrazivanje o poreklu imovine, iz crveno-crno-zuto-plave srpske politicke duge. Da li ja realno razmisljam na tu temu, ili je sve ovo predstava, wannabe gistro partija, koja ce nastaviti po starom (pljacka, korupcija, drzava i kriminal nedeljivi, i taj i takav rad)?
[3] Ako Dverjani dodju na vlast, sta je za ocekivati sto se oporavka srpske ekonomije tice? Detaljnije o planu, i dalje krediti, ako ne krediti, onda sta?

Toliko. I ovo je mnogo! :zlud:

_nobody_
 
Slaven777

a 1,2 milijarde netačno. Ne znam kako se oko toga možemo razilaziti, jer je pitanje između istine i jeftine političke propagande.
Очито је да верујемо различитим изворима.


A DJB i Dveri?

Primetio sam da i Sašu Radulovića računaš među kompromitovane srpske političare.
Све су то деривати "5-ог октобра".
Већ смо причали о томе.
Ти имаш своје мишљење о томе, ја своје; свако, ко за ратове овде криви Милошевићев режим, а не запад- за мене је издајник и хуља.
 
ja se sa boldovanim ne bih slozio, tesko da Sergej moze gore od Vucica i njegovih nepismenih botova.

Može, može...

Baš kad se pomisli da od AV i ekipe ne može gore, pa i od onog Jankovića, pokaže se da može

Koji je pregovarački kapacitet Sergeja Trifunovića za bilo šta sa bilo kim?

Da li je ovo normalno, u vreme bitnih dešavanja mi bi da se oslonimo na poluobrazovanog, labilnog glumca koji je poznat po pljuvačini i glumatanju pravde.
 
A sta fali Sergeju osim sto se tebi licno ne svidja ?

Pre par godina je premlatio devojku sa kojom je bio, i drogira se batica. Uvek sam slutio da većina žena simpatiše nasilnike.

Глума се међу стручњацима води као РЕПРОДУКТИВНА УМЕТНОСТ ........ јер неки глумац ствара неки лик на основу нечијег уметничког дела тј.текста драме...

Gluma je magijska delatnost brale, kurrvanje sa demonima, daješ da te demoni zaposednu.
Gledaj kako to stari kaže.
 
Poslednja izmena:
Данас је на жалост све риалити па и Трамп је дошао тако власт а и он је пргавац и простак ко Сергеј, то није сметња. Путин је на пример друга прича али ни то није битно. Ипак шалу на страну, неке ствари су заиста битне, како он стоји по питању болести зависности, али стварно? Не би било добро да особа са биполаризмом који је генерисан злоупотребом наркотика и алкохола постане председник Србије или лидер неке странке која претендује да буде водећа опозициона снага .

Ali Trump je "plivao" sa ajkulama ceo život, zna kako svet funkcioniše, a šta bi ovaj znao?

Da li bi iko od vas poslao Sergeja da bilo o čemu pregovara u vaše ime i za vaš interes u ,recimo, Brisel ili Moskvu ili Peking?

Vrhunac internacionalne karijere bio mu je molerisanje po NY devedesetih

- - - - - - - - - -

Овде корисници нешто мешају

- НИЈЕ ПРЕДЛОЖЕН ЗА КАНДИДАТА ЗА ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ а
ЈЕСТЕ ПРЕДЛОЖЕН ЗА КАНДИДАТА ЗА ПРЕДСЕДНИКА СТРАНКЕ ПСГ........
.....

а та странка ПСГ је више него смешна појава на политичкој сцени.........

Da ali ti zaboravljaš da je moć manipulacije ogromna i da ovo nije prvi projekat kada nekog totalnog idiota dovedu na vlast .
 

Back
Top