Tzv. ''veliki prasak'' je izmišljotina

grigor janković

Početnik
Banovan
Poruka
45
najnovije "saznanje" u teoriji velikog praska je to da je "mrvica" manja od jednog atoma eksplodirala i da je od toga nastao citav ovaj ogromni, milijardama svetlosnih godina "dugacki" svemir, pun zvazda, planeta i ostalih nebeskih tela. Ja se izvinjavam, ali onaj koji u ovo veruje ne da je religiozni fanatik, nego je žestok sektaš ispranog mozga i treba da ide na lecenje.
 
Stigo jos jedan primerak Darvinove evolucije, primerak izmedju majmunceta i coveculjka, izgubljena karika u lancu

- - - - - - - - - -

najnovije "saznanje" u teoriji velikog praska je to da je "mrvica" manja od jednog atoma eksplodirala i da je od toga nastao citav ovaj ogromni, milijardama svetlosnih godina "dugacki" svemir, pun zvazda, planeta i ostalih nebeskih tela. Ja se izvinjavam, ali onaj koji u ovo veruje ne da je religiozni fanatik, nego je žestok sektaš ispranog mozga i treba da ide na lecenje.

Onaj ko veruje u Veliki prasak je po definiciji naucnik ili jednostavnije receno ateista

Kako uspes u toj tankoj zici izmedju usiju da takvu ili takve osobe opisujes kao religiozne

Nego da ti pripazis malo i naprezes previse jerbo ce da ti pregori i to malo sto imas, pa ce da ti ostane samo vakum

A to nikako nije dobro
 
najnovije "saznanje" u teoriji velikog praska je to da je "mrvica" manja od jednog atoma eksplodirala i da je od toga nastao citav ovaj ogromni, milijardama svetlosnih godina "dugacki" svemir, pun zvazda, planeta i ostalih nebeskih tela. Ja se izvinjavam, ali onaj koji u ovo veruje ne da je religiozni fanatik, nego je žestok sektaš ispranog mozga i treba da ide na lecenje.

Sreća pa tebe niko ništa ne pita.
 
najnovije "saznanje" u teoriji velikog praska je to da je "mrvica" manja od jednog atoma eksplodirala i da je od toga nastao citav ovaj ogromni, milijardama svetlosnih godina "dugacki" svemir, pun zvazda, planeta i ostalih nebeskih tela. Ja se izvinjavam, ali onaj koji u ovo veruje ne da je religiozni fanatik, nego je žestok sektaš ispranog mozga i treba da ide na lecenje.

Pa kako onda objasnjavate urusavanje neutronske zvezde? Gotovo identican, samo obrnut proces.

Ne razumem kakve veze ima religija sa ovim, u nauci nema mesta ni za ateizam ni za religiju .



Inace univerzum nije nastao bukvalno ni iz cega, teorija i govori da je ovaj nas univerzum postojao u jednoj singularnoj tacki,. Mozgu je tesko da shvati sam pojam "nistavila", zato tu stupa matematika.
 
jedini logičan odgovor je : auto-materijalizacija pra-tačke
ali opet, ostaje otvoreno pitanje početni impuls tog nastajanje pa se nanovo dolazi u ćorsokak

Nastanak univerzuma je pretpostavka do koje se došlo na osnovu dokaza koje imamo, tj na taj način ih interpretiramo. Upšte ne mora da bude tako, ali tako svakako izgleda. Nauka ne daje sve odgovore, antinaučni pokreti, sekte i religije koje zarađuju pričajući svoju priču tvrde da nauka arogantno nastupa (kao da je nauka nekakvo živo biće) kao da sve zna.
Nauka je zapravo nebrojeni skup promašaja i nekoliko pogodaka. Kada se nešto pogodi na to se nadograđuje i uči dalje. Nauka nam daje približnu sliku sveta u kojem živimo.

Sva tehnologija koju koristimo je proizvod nauke, tj rezultat ljudskog napora da razume prirodu u kojoj živi.

Smešno je kada se neko pojavi ovako arogantan kao OP na polunebitnom forumu tvrdeći da je pametniji od samog... ahem... boga. Baš sad se desio proboj na polju nuklearne fuzije...

Tragedija je u šta se pretvorio ovaj forum, tu su nekada bili ljudi koji su se bavili naučno istraživačkim radom. Sad imamo ljude koji su videli nazovi dokumentarce na youtube.
 
nauka je dosta odmakla i tek će, nadam se, u saznanjima o prirodi i svetu što nas okružuje
kako na Zmelji tako i oko nje, ali ne verujem da će odmaći dalje od te pra-tačke, tu se zaustavlja, zaglavljuje,
jedino metafizika može se približiti nekoj pretpostavci o nastanku te tačke, pra-početka

matematika jeste moćna mašinerija ili instrument za analizu svega i svačega ali suviše je kruta za ovako tanana pitanja
kao što su pojmovi : ništa, nešto, beskonačnost, konačnost, vreme, prostor, početak, kraj...

to je blago rečeno - uvrtanje uma današnjem čoveku, nemoguća misija, bar za sada, a pitanje i uopšte kada.
 
Nauka i politika su neodvojive, isto kao nekad religija i politika. Dalji razvoj nauke zavisi iskljucivo od potreba politike, da nije tako odavno bismo imali automobil na solarni pogon i lek za rak.

Elementarnom logikom se moze zakljuciti da ti sa cerna nista nece naci i da je tzv subatomska nauka cisto gubljenje vremena i jedno zamajavanje covecanstva sa nekakvim kosmickim mikserom koji ce eto da da nekakve odgovore o postanku kosmosa...

To je cista manipulacija sa zeljom da se covecanstvu da jos jedno lazno bozanstvo samo ovaj put pod nazivom nauka..
Pitas naucnike kako je nastao univerzum. I dobijes odgovor tipa, skupili se gasovi, pa je univerzum prdnuo i sve stvorio. A pitas odakle gasovi, to ne umeju da ti kazu. Isto pitas vernike ko je stvorio univerzum, oni kazu Bog, a onda pitas ko je stvorio Boga, e onda ce da lupaju stvorio se sam ili tako nesto, ali oni ne znaju. Dakle svima fali a priori.


Današnja tzv ''nauka'' je isto što i religija, to su dve strane iste medalje a dokaza za to ima gde god se okreneš, evo vam npr i evolucija. Evolucija je teorija koja na coveka gleda kao na zivotinju, evolucija apsolutno zanemaruje ono sto coveka razlikuje od zivotinja i coveka cini covekom a to je duh/svest. Coveka sigurno ne cini covekom sisanje majcinog mleka. Evolucija se ne bavi kreacijom koja se jedino kroz coveka desava.

tzv ''teorija evolucije'' je sistem doktrine utemeljen na prodaji te teorije za novac putem takozvanih " obrazovnih institucija ".

Promena koja je od covekolikog bica koje se po funkciji nije razlikovalo od ostalih srodnih vrsta dovela do pojave
coveka koji se po funkciji u svemu razlikuje od srodnih vrsta je morala da bude rezultat intervencije sile koja nije
do tada bila evidentna na Zemlji.
"Objasnjenje" te promene koje nudi religiozni fanatizam nije racionalno, a teorija evolucije takodje nema racionalno objasnjenje nego forsira teoriju lazne " postepene " transformacije
covekolikog bica iz pecine u coveka cija je kreativnost, stvaralastvo u izuzetno kratkom periodu ( u odnosu na
" milijardugodisnja desavanja " ) eksplodiralo u ono sto vidimo danas i pretpostavljamo da cemo videti.
Placenicima teorije evolucije se ne dopada nemogucnost shvatanja sile koja je stvorila coveka a placenici religioznog fundamentalizma nisu voljni da prihvate cinjenicu nemogucnosti scenarija u koji veruju zahvaljujuci pogresnom tumacenju svetog pisma.


Teorija evolucije nije istina o nastanku vrsta nego prihvacena prica sa kojom se po skolama ispiraju usta, a abiogeneza je prica za pacijente neuropsihijatrije, identicna prici o glinenoj lutki koja se " u rukama Boga "
pretvara u zivog coveka.
 
najnovije "saznanje" u teoriji velikog praska je to da je "mrvica" manja od jednog atoma eksplodirala i da je od toga nastao citav ovaj ogromni, milijardama svetlosnih godina "dugacki" svemir, pun zvazda, planeta i ostalih nebeskih tela. Ja se izvinjavam, ali onaj koji u ovo veruje ne da je religiozni fanatik, nego je žestok sektaš ispranog mozga i treba da ide na lecenje.

Svemir je BESKONAČNO velik, postoji oduvek i uvek će postojati!
Tzv. Veliki Prasak je LOKALNI događaj koji se svako malo događa, a to je eksplozija SuperNove!

A pitanje je i šta se dešava sa Crnim Rupama kada skupe dovoljno materije i ENERGIJE!?
 
najnovije "saznanje" u teoriji velikog praska je to da je "mrvica" manja od jednog atoma eksplodirala i da je od toga nastao citav ovaj ogromni, milijardama svetlosnih godina "dugacki" svemir, pun zvazda, planeta i ostalih nebeskih tela. Ja se izvinjavam, ali onaj koji u ovo veruje ne da je religiozni fanatik, nego je žestok sektaš ispranog mozga i treba da ide na lecenje.

Standardna kosmoloska teorija Velikog praska je najbolja koju do sada imamo.
Nauka barata hipotezama, teorijama i zakonima podloznim proveri, izmeni, nadgradnji, pa i odbacivanju.
Nema nikakvih jednom zanavek datih istina.
Prema tome, svako, ukljucujuci i tebe, je slobodan da, koristeci se procedurama koje opisuje pojam "naucni metod", opovrgne ovu teoriju.
 
Standardna kosmoloska teorija Velikog praska je najbolja koju do sada imamo.
Nauka barata hipotezama, teorijama i zakonima podloznim proveri, izmeni, nadgradnji, pa i odbacivanju.
Nema nikakvih jednom zanavek datih istina.
Prema tome, svako, ukljucujuci i tebe, je slobodan da, koristeci se procedurama koje opisuje pojam "naucni metod", opovrgne ovu teoriju.

nije
i koji to ''mi'', jesi li i ti ''naučnik'' te si se pronašla u onome?
da ali DANAŠNJA ''nauka'' to ne radi, nego predstavlja jednu vrstu religije i dogme i ako neko posumnja imalo u neke njene dogme biva izvrnut ruglu
tužno,patetično, čemerno

a ''naučni metod' nije sve i svja, čak i prava nauka je vrlo ograničena i može da se bavi isključivo materijom (koja je samo jedan vid postojanja, pri čemu zapostavlja drugi,bitniji vid,u potpunosti), a tim putem ne može doći do istine o suštini života,nastanku bilo čega pa i kosmosa

Onoj ko krikituje teoriju velikog praska, a verodostojnom smatra onu po kojoj postoji Jahve koji je neka vrsta coveka sa natpirodnim mocima, taj je degenerik prvog reda i tu nema priče.
ne znam je li ovo upućeno meni, ako jeste ne verujem ni u kakvog ''jahvea'' a još manje da iko,pa i on, poseduje ''natprirodne'' moći,ne postoji ništa što je natprirodno ili neprirodno
premda su mi čak i kreacionisti i vernici i slični degenerici čak simpatičniji i racionalniji od degenerika nultog reda koji veruju u ''velike praskove'', ''crne rupe'', ''evoluciju'', ''slobodnu volju'' i slične očigledne budalaštine
 
kako znaš da je beskonačno velik? kako iko može da zna da je IŠTA ''beskonačno''? šta ako je konačan samo je enormno velik,preprepredugačak?
ne dešava se ništa, tzv crne rupe ne postoje

Pa sta je onda to?
Koja to sila moze stvoriti oko sebe gravitaciono socivo i istovremeno emitovati jako rentgensko zracenje oko koje usput kruze ostali objekti koji se nalaze u njenoj blizini?

Nista nisi obrazlozio a do sada si stigao da "oboris" 3 teorije ukljucujuci i Darvina koji nema veze sa ovom temom, ali to nam je valjda bonus?

Mislim, svaka cast.
 
Poslednja izmena:
nije
i koji to ''mi'', jesi li i ti ''naučnik'' te si se pronašla u onome?
da ali DANAŠNJA ''nauka'' to ne radi, nego predstavlja jednu vrstu religije i dogme i ako neko posumnja imalo u neke njene dogme biva izvrnut ruglu
tužno,patetično, čemerno

a ''naučni metod' nije sve i svja, čak i prava nauka je vrlo ograničena i može da se bavi isključivo materijom (koja je samo jedan vid postojanja, pri čemu zapostavlja drugi,bitniji vid,u potpunosti), a tim putem ne može doći do istine o suštini života,nastanku bilo čega pa i kosmosa

ne znam je li ovo upućeno meni, ako jeste ne verujem ni u kakvog ''jahvea'' a još manje da iko,pa i on, poseduje ''natprirodne'' moći,ne postoji ništa što je natprirodno ili neprirodno
premda su mi čak i kreacionisti i vernici i slični degenerici čak simpatičniji i racionalniji od degenerika nultog reda koji veruju u ''velike praskove'', ''crne rupe'', ''evoluciju'', ''slobodnu volju'' i slične očigledne budalaštine

Samo sto su vernici apsolutno ubedjeni u ono u sta fanaticno veruju dok naučnici ostavljaju prostor za nove hipoteze i teorije. To je razlika.
 
nije
i koji to ''mi'', jesi li i ti ''naučnik'' te si se pronašla u onome?
da ali DANAŠNJA ''nauka'' to ne radi, nego predstavlja jednu vrstu religije i dogme i ako neko posumnja imalo u neke njene dogme biva izvrnut ruglu
tužno,patetično, čemerno
a ''naučni metod' nije sve i svja, čak i prava nauka je vrlo ograničena i može da se bavi isključivo materijom (koja je samo jedan vid postojanja, pri čemu zapostavlja drugi,bitniji vid,u potpunosti), a tim putem ne može doći do istine o suštini života,nastanku bilo čega pa i kosmosa


Koja je onda, a da je iz oblasti nauke?
Nisam naucnik a i da jesam, ne bi bila nikakva "jeres" ako bih gajila izvesnu sumnju prema teoriji BB. U nauci je zdrav skepticizam profesionalna neophodnost.
To sto danas ima ruznih stvari u nauci, sto su naucni radovi sasvim dobar biznis, itd., je stvar vremena i ideje da je sve na prodaju a ne samog naucnog metoda.
Jeste i treba da bude "sve i svja" u oblasti nauke, inace ce ista nestati u moru kvazinauke, proizvoljnih i nedokazanih interpretacija, spekulacija i sl.
 
Po mom mišljenju, naglašavam "po mom mišljenju", deluje apsordnu poverovati u takvu ideju. Moramo zapaziti samo ime. TEORIJA . To nije zakon, to je pretpostavka. Dalje su fizičari gradili teorije nad teorijom i tako u nedogled da bi svi mi došli do saznanja da veliki broj teorija zapravo izgleda tačno. Odnosno, kada bi samo jedna od teorija bila pogrešna, celokupan smisao izgubio bi na značaju.
 
Теорија великог праска почива на:

1. Свемир се шири
2. Постоји позадинско зрачење као одјек великог праска.

Али како стоје ствари?

1. Да, свемир се шири, али је измерено да се периферни објекти убрзавају, уместо да се успоравају због дејства гравитације унутрашњег свемира. Да не би угрозили постојећу теорију и да би сачували вредност својих радова и доктората, научници су увели још две непознанице: црну материју и црну енергију.

2. Позадинско зрачење је резултат ширења свемира и због тога његовог хлађења. Познато је да се хлађењем ослобађа енергија, у случају свемира то је енергија зрачења Дакле, позадинско зрачење не мора да доказује велики прасак, већ само ширење свемита. Тако се враћамо на тачку 1.
 

Back
Top