Ministarstvo rada limitira zapošljavanje preko agencija za “lizing” radnika

Ne mora sve ... lepo korpiras deo teksta , naslov boldujes ... izgleda lepse ovako je useless i nece biti rasprave ... mrtva tema.

Znas kako na Ekonomiji bi trebali da postuju ozbiljniji ljudi, a to njima nije prepreka - a ako ih nema ni pametne diskusije nece biti u svakom slucaju

- - - - - - - - - -

Postavljacu ovako cisto da bih privukao takvu ekipu ako je negde sakrivena, a ako je nema dzaba sam krecio
 
Poslednja izmena:
Davnih dana, tamo kada je donesena izmena Zakona o radu da se preko omladinsike zadruge ne mogu angažovati osobe starije od 30 godina, otvorio sam prvu takvu agenciju u Srbiji.
Prosto, u našem zakonodavstvu postoji "rupa" u zakonu koja ne može da se zakrpi , jer naši zakoni moraju da budu usaglašeni sa zakonima Evropske unije.
Ta rupa u zakonu nije "opasna " u zapadnim zakonodavstvima, jer su tamo dažbine na primanja procentualno mala, ali je kod nas ta rupa tolika da ne može da se zakrpi, čak ni ovim zakonskim rešenjima.
Ovo što pokušavaju je da dignu malo buke te da se neke agencije bez mu.da i znanja zakona poplaše pa prestanu da iskorištavaju takve rupe.
Inače ja sam agenciju zatvorio kada su se namnožile, prosto nisam imao više živaca za sve to......Deset godina sam radio sa njom dosta je...
Inspekcija rada u mom gradu pravila žurku kada su videli da sam zatvorio agenciju(j.b.g sve pare koje su stavljali u džep im ja uzeo.).......

U ovoj državi sve je stvar tehnike, snalažljivosti, naziva........Nije marketing, što ne može da se oporezuje paušalno, ali je promovisanje što može:per::per::per:
Slično i sa ovim, da ne navodim sad, biće navodim na kriminal......:per::per:
 

Back
Top