problemi sa modemom ili kompom. POMOC!!!

visa_electron

Početnik
Poruka
11
cao svima,

imam strasne muke! dodje mi da uzmem komp i bacim ga u dunav. :x
naime, kupila sam interni modem (oni sto kostaju nekih 10-15e). lepo sam ga prisarafila u kuciste, i posle toga startovala instalacioni disk. komp ga je lepo prepoznao i sve je funkcionisalo dok nisam pokusala da se konektujem. pri konektovanju se ne cuju nikakvi zvukovi (da bira broj...). odmah zatim izbaci ERROR 680 i NO DIALING TONE. onda mi kaze kao da proverim da li sam sve utakla kako treba, sto naravno jesam (proverila 10 puta). onda sam pokusavala da resim problem tako sto sam sve prestresla u control panel-u a u vezi sa modemom i konekcijom i nisam nista nasla. pomislila sam da modem ne valja ali kad sam sve to isto probala sa drugim externim modemom, isti problem se javio. znaci nesto nije u redu sa mojim kompom, a ja ne zna sta.
DA LI NEKO MOZDA IMA PREDSTAVE STA SE DESAVA??? :confused:

puno hvala unapred...
milica

p.s. a da! pokusala sam da resim problem preko troubleshooting-a, ali nista.
 
Iskljuci opciju"wait for dial tone before dial" mislim da se tako zove. Za ovo mi dodjes kaficu.
c013.gif
 
a da... jos nesto. znam sada sa sigurnoscu da problem nije do modema jer kad idem u 'device manager' pa pod 'modem' pa pod 'properties', lepo pise da je modem 'enabled' i da radi kako treba. za oba modema imam instalacione diskove tako da nije problem ni u softveru vec nesto komp zeza. u svakom slucaju, izvinite sto vas davim sa svojim problemima.
sto se tice menjanja pcslota, vec sam probala... no difference...
 
treba mi pomoc
imam lap top i gazda mi je doneo modem (valjda se tako zove ) ,pise anyDATA-520 E .
medjutim moj lap top ne prepoznaje taj modem a reko mi je gazda da to treba odmah da se aktivira cim ubacim moddem...neznam nista o tome pa molim nekog da mi objasni sta da radim .na modemu ima zuta i zelena lampica ...trebala bih instalirati i onaj program za njega ...totalTC ali ni to nece ...nema ga medju programima.sta da radim ?
 

Back
Top