Jesmo li prešli tačku bez povratka?

Ne mislim, ali mislim da sam mekši od mojih dedova, pošto su to bili tvrdi ljudi, seljaci odrasli na njivama i navikli na sve moguće udarce. Bolji ljudi od mene svakako...

Јеси, сигурно. Као и сви ми остали. Мој деда је био архитекта- предузимач, направио куће за петоро деце и кад заврши тај посао, бавио се воћем, цвећем, баштом. Никад није мировао. Ја се сад борим за двоје, једва.
 
Naslovne-strane-Aleksandar-Vucic.jpg
 
Trebalo je da ne znam da čitam,sednem na pogrešan voz,zatvorim se u klozet kada shvatim da sam pogrešio i osvanem u Švajcarskoj u kojoj ću narednih 20 god. da se krećem bez dokumenata? :lol:
Pa nismo svi gosn franak

Dovoljno ti je da se ugledaš na dedu od Donalda Trampa.Zato što su mu oduzeli državljanstvo u Nemačku
on je to iskoristio i vidi dokle je njegov unuk dogurao.
 
Ne mislim, ali mislim da sam mekši od mojih dedova, pošto su to bili tvrdi ljudi, seljaci odrasli na njivama i navikli na sve moguće udarce. Bolji ljudi od mene svakako...

Stvrdni se i postani svestan da si ti taj od koga zavisi da li će ona da se usudi da rodi.
Slaba je dok strahuje od toga da zbog nečega neće ispuniti biološku ulogu
Žena mora da vidi snagu svog muškarca i onda sva procveta.

Posle će ona tebe da vuče i tera i biće ona tebi oslonac.
Žene su čudo.
 
Јеси, сигурно. Као и сви ми остали. Мој деда је био архитекта- предузимач, направио куће за петоро деце и кад заврши тај посао, бавио се воћем, цвећем, баштом. Никад није мировао. Ја се сад борим за двоје, једва.

Isto kao i moj deda po majci. Radio u ciglani koju su mojoj familiji oduzeli nacionalizacijom, a u međuvremenu obrađivao njivu koja je malo van grada, pa je morao da taljiga i dotle. Još je luđe u celoj priči što je moj deda bio partizan koji je nakon rata odbio da se učlani u partiju, pa je morao da traži posao u sopstvenoj fabrici.

O drugom dedi i da ne pričam, čovek radio kao građevinac u Rusiji, pa ga rat zatekao pod Staljingradom :D I on se vratio nazad u Srbiju, živeo na selu daleko od gradskih dešavanja i podigao solidnu porodicu.
 
Isto kao i moj deda po majci. Radio u ciglani koju su mojoj familiji oduzeli nacionalizacijom, a u međuvremenu obrađivao njivu koja je malo van grada, pa je morao da taljiga i dotle. Još je luđe u celoj priči što je moj deda bio partizan koji je nakon rata odbio da se učlani u partiju, pa je morao da traži posao u sopstvenoj fabrici.

O drugom dedi i da ne pričam, čovek radio kao građevinac u Rusiji, pa ga rat zatekao pod Staljingradom :D I on se vratio nazad u Srbiju, živeo na selu daleko od gradskih dešavanja i podigao solidnu porodicu.
...... a tebe stra od koga, čega?
 
Mene više brinu posledice sistema vrednost koji je nametnut pod SNS-om,a koji je tinjao u solidnom delu naroda i ranije.Sada su brojke samo udvostručene.AV-AV-ovci su legalizovali kriminal,korupciju i nepotizam,obesmislili skupštinu i postojanje iste (setite se samo 100 amandmana sa istim rečenicama),te uradili sve da dođe do medijeske hipnoze,zaglupljivanja i starletizacije svih pora društva.Mi se od takvih stvari teško oporavljamo.Pa još uvek tinjaju neke osobine turadije u kombinaciji sa komunizmom kod nas,a to je sve davno bilo.
:klap:
Bice da smo trajno osteceni , na zalost kada smo glavu dali da nam drugi misli njom

:aha2::dash:
 
Stvrdni se i postani svestan da si ti taj od koga zavisi da li će ona da se usudi da rodi.
Slaba je dok strahuje od toga da zbog nečega neće ispuniti biološku ulogu
Žena mora da vidi snagu svog muškarca i onda sva procveta.

Posle će ona tebe da vuče i tera i biće ona tebi oslonac.
Žene su čudo.

U pravu si za to, pošto meni sadašnja devojka upravo tu priču priča, kako nije sigurna u mene i plaši se šta bi bilo od nas u budućnosti...

- - - - - - - - - -

...... a tebe stra od koga, čega?

Strah me je za eventualno potomstvo, za sebe se ne plašim. Živim u možda i najopasnijem gradu za kritiku Vučića, ali ne držim jezik za zubima. Samo, lako je to kad si odgovoran samo za sebe, drugačije bi bilo da se ta odgovornost deli na druge...
 
U pravu si za to, pošto meni sadašnja devojka upravo tu priču priča, kako nije sigurna u mene i plaši se šta bi bilo od nas u budućnosti...

- - - - - - - - - -



Strah me je za eventualno potomstvo, za sebe se ne plašim. Živim u možda i najopasnijem gradu za kritiku Vučića, ali ne držim jezik za zubima. Samo, lako je to kad si odgovoran samo za sebe, drugačije bi bilo da se ta odgovornost deli na druge...

Vidi, žena će da ti da snagu od 100%, al deca će da je pomnože 1000%

Neće Srbina da rodi ni Deki ni Rolo ni Blajbi ni Komšija jer oni su Jugosloveni.

Samo Srbin može da izrodi Srpčad.

Tvoja uloga je tu nezamenljiva, a deca nisu nešto za šta treba da strahuješ jer će ona tebi da ti donesu snagu silu kakvu ni ne sanjaš da iz tebe može da izađe ni da u tebi postoji.
 
Naš naveći problem je odlazak mladih i školovanih ljudi u druge zemlje !
Na taj problem sam ukazivao još za vreme Miloševeća , ali bez odjeka !

Taj problem postoji jos iz vremena Nikole Tesle.

Jednostavno su se tokom 18. 19. i 20. veka druge imperijalisticke zemlje masovno obogatile dok smo mi njive orali.

Napredak nije tu u monetarnom smislu jer svi najveci brendovi stoje u drugim drzavama. A da se tu probije, da to postane bitno, potrebno je da imamo nesto sto ce se masivno koristiti, u celom svetu. Odatle pocinje da se validira kako ce se dalje proizvoditi i na koji nacin ce se prodavati.

Sta je to sto Srbija moze da izvozi u najvecoj meri? Maline. A ljudi ovde koji prave maline hoce da odmah zarade, da se tu odmah dobije silna lova, a cim nije po volji te maline se upropaste.

Sta je to sto Srbija moze da proizvodi dalje? Restorani za turiste koji zele kvalitetnu hranu za mali novac. I otud se stvorise restorani na svakom cosku koji su modifikovani tako da izgledaju po zapadnjackim ukusima.

Srbi ni svoje racune za e. struju ne placaju na vreme, a tek ne nesto drugo da odrade "na vreme". Jednostavno su previse lenji da bi mogli da se adekvatno unaprede.

I naravno da u takvim uslovima ne postoji mogucnost ma kakvog ucenja kod nas koje se moze priznati negde u svetu sutradan.

A ja bas gledam koliko su nasi ljudi vredniji, pametniji i bolji od mnogih drugih koji se jednostavno drze zajedno i jedni druge podrzavaju. Srbi nisu takvi, Srbi ce da pre podrze stranca samo da ne kaze nesto ruzno. I to je problem. Gledamo u strance kao da su dosli iz Raja, a ne iz zemlje gde nista nisu naucili ni o svetu, ni o duhu, a ni o kulturi kao takvoj.

Zato je nama najbolje da se drzimo slavic zemalja i kulture, a svi kojima je guza zinula za americkim ili britanskim kovanicama - da odu i dovidjenja. Ne mozes da sprecis nekoga da ide nekuda gde mu srce i mozak zele.
 
Imam ja i sad devojku, hvala Bogu nije u SNS, ali otkad je izvrnula zglob pretprošle godine i umislila da nikad više neće normalno da hoda (iako sada nema problema sa tim), postala je teški hipohondar, svega se plaši. Tačno ću da joj kupim vreću za boks i opremu, pa kad god je spopadne tako nešto, neka udara u tu vreću i rukama i nogama :D

podmetni sebe ..sto da trosis pare na vrecu za boks z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Bolje da se oženiš i da pravite Srpčad umesto što mudrujete tu.

Neće Srpčad da izrodi i podigne niko osim vas.

mudro zboris i savetujes ali gde bas sada kad vucic po pitanju natalteta srbima drzi svecu z:mrgreen:
 
Ma jok .

Svaka tačka može da se posmatra kao kraj, ali i kao početak.

Srbija je odolevala i mnogo crnjim iskušenjima i dizala se iz mnogo bezizlaznijih situacija.

Sad kad je svet prošao kosmičku noć Svaroga ili kako je indijska tradicija zove Kali jugu, na preostale Srbe možemo da gledamo kao na nukleus iz kog će da izraste svetska obnavljačka sila.

Mrak je najcrnji pred zoru, a demoni se ne okupljaju da spopadaju već demonizovane, nego oko onih koji odolevaju demonizaciji.

Čovečanstvo ulazi u novi stadijum razvoja, odnosno vraća se u svetlost.

Srbi pre svih moraju da se pročiste od svih negativnosti poprimljenih u poslednjih stotinak godina i ugledaju se na generacije svojih predaka koje su očuvale čojstvo pred udarima spram kojih su dosadašnji udari koje je iskusilo naše pokoljenje smešni.
Ne znači to da mislim da nam se ne spremaju novi, strašniji, ali prevazići će ih samo oni koji su u stanju da budu ljudi u smislu goreopisanih svetlih predaka.

Da samo sto smo uvek imali veru i nadu u bolje sutra, a sada toga nema. Tako da postavljac teme ne gresi kad kaze da nikad nije bilo gore.
 
Da samo sto smo uvek imali veru i nadu u bolje sutra, a sada toga nema. Tako da postavljac teme ne gresi kad kaze da nikad nije bilo gore.

Ali zasto ocekivati tako nesto od naroda kada se on okrenuo od vjere, i zaboravio na ucenja koja su nas odrzala vjekovima. Nasi preci su bili superiorniji od nas u svakom pogledu. Nama su izaprani mozgovi i to je to, nismo spremni da podnesemo zrtvu za vece ciljeve i tu se prica zavrsava.

Sprski narod nece nestati ali ce definitivno biti u mnogo losijoj poziciji nego, recimo, pre 100 godina ili danas.
 
..........bilo je i onda takvih razmišljanja, al nemojte polaziti od sebe.

Ja sam sasvim siguran da budućnost ne leži na vama ili meni, nego Krangu i njegovoj uplašenoj devojci.

Čak sam i siguran da sam mu dao sinoć u mozak i srce temu za razmišljanje i verujem da će ga moje reči naterati da deluje, a dalje će sve da uradi sila koja je i do sad sve uradila da nas održi i sačuva na ovim prostorima.
 
Српски народ НИЈЕ прешао тачку без повратка.
Али нећемо се ни лако вратити тамо гдје смо били.
Ја сам 100 пута овдје рекао - полазим од себе, гледам своја посла, а не туђа.
Не занима ме туђа имовина, туђа жена, НИШТА што није моје.
Радим поштено и не помећем никоме ништа, иако мени итекако подмећу.
Нисам никаква "морална вертикала" него обичан човјек.
Што нас више буде обичних, боље ће нам бити...
Бар тако ЈА размишљам.
 
Српски народ НИЈЕ прешао тачку без повратка.
Али нећемо се ни лако вратити тамо гдје смо били.
Ја само 100 пута рекао - полазим од себе, гледам своја посла, а не туђа.
Не занима ме туђа имовина, туђа жена, НИШТА што није моје.
Радим поштено и не помећем никоме ништа, иако мени итекако подмећу.
Нисам никаква "морална вертикала" него обичан човјек.
Што нас више буде обичних, боље ће нам бити...
Бар тако ЈА размишљам.

Ženi se tico i ti, ne čekaj više ništa. Prvu zdravu koja oće, za ruku i pred sveštenika.
Odlično razmišljaš, al treba i da podmetneš leđa, da ne upotrebim sad drugu stilsku figuru.
 
..........bilo je i onda takvih razmišljanja, al nemojte polaziti od sebe.

Ja sam sasvim siguran da budućnost ne leži na vama ili meni, nego Krangu i njegovoj uplašenoj devojci.

Čak sam i siguran da sam mu dao sinoć u mozak i srce temu za razmišljanje i verujem da će ga moje reči naterati da deluje, a dalje će sve da uradi sila koja je i do sad sve uradila da nas održi i sačuva na ovim prostorima.

A otkad je to Krang izabrani?? :D
 
Uglavnom je već svima jasno koliko je Vučićev režim štetan po Srbiju i njen narod. Deo te štete se može kvantifikovati, drugi deo ne može, ali glavno pitanje je hoćemo li moći nekako da se oporavimo od te štete kada Vučić bude otišao sa vlasti? Ili je šteta tolika da nema povratka i da je jedina perspektiva za Srbiju lagano odumiranje?

@Tochkonja

Prenosim Vojislava Todorovića, pisca sa Vračara:

"Kad je počeo rat 1999. godine, mnogi ljudi u Srbiji su verovali da tadašnji diktator Milošević ima neku rezervnu varijantu, neki kec u rukavu koji će izvući u odsudnom trenutku. Neki su mislili da će doći Rusi, ili, pak, da naši poseduju informacije da će se raspasti NATO i slično.

Naravno da je ljudima najteže da se suoče sa besmislom, ništavilom i totalnim apsurdom i oni onda, u jednom takvom ludilu, uvek traže bilo kakav smisao. Jer, ideja da se uđe u rat sa NATO paktom do te mere je sumanuta, da je prosečnom građaninu zaista teško da poveruje da bi neko učinio tako nešto ako nema rezervnu varijantu.

Vremenom, ljudi su počeli da shvataju da je diktator jednostavno lud, da je izgubio dodir s realnošću pa su počeli da saginju glave i da se stide sopstvene lakomislenosti i neodgovornosti prema sopstvenim životima i imovini i životima svoje dece, kakvu zreli ljudi sebi ne smeju da dopuste.

Kad je, međutim, taj rat prošao, vremenom, a i pod političkim uticajem izvesnih stranaka i struja. ponovo je počeo da struji jedan specifično intoniran diskurs, koji je vremenom doveo do zablude da bismo mi zasigurno pobedili samo da je konstelacija odnosa snaga u svetu bila drugačija. Na žalost, danas, čak i među pristojnim ljudima, poštenim građanima i patriotama, još uvek postoji jedan prilično veliki broj ljudi koji veruje da Vučić zna šta radi da će spasiti Kosovo, da će se vešto udenuti između istoka i zapada, kao Tito, da ga zapad podržava u nekom ozbiljnijem smislu, a ne samo kao budućeg potpisnika priznanja KIM, i šta ti ja znam. Svako prema sopstvenim zabludama.

Ovakva mišljenja ponovo nastaju iz razloga što ljudi prosto ne mogu da poveruju da se na čelu države nalazi običan šarlatan, ludak, nezreli dečak koji ima fix ideju da je vešt političar, narcisoidni sujetni manijak koji ne može da istrpi postojanje bilo kakvog disonantnog tona, a da mu vladu i upravu čine totalno nekompetentni idioti sa lažnim diplomama.

Odatle kreću priče da sve, u stvari, vodi tzv. "duboka država", da Putin vuče konce umesto nas, neki čak misle da nas zapad podržava itd. Nema "duboke države". Zapad ga ne podržava. "Izabrali ste ga, eto vam ga, on je vaša slika i prilika. A i obećao je da će da potpiše". To oni misle.
A Putin? On je već trampio Kosovo za Krim i mudro ćuti i glumi podršku sve dok se konačno ne izmiri sa zapadom. A onda, sledi jedan pritisak na dugme i odosmo mi u kanalizaciju.

Ne postoji ništa iza ovoga. To što vidite, to vam je. Isto kao i 1999. Idemo do kraja - u totalnu propast
 
Uglavnom je već svima jasno koliko je Vučićev režim štetan po Srbiju i njen narod. Deo te štete se može kvantifikovati, drugi deo ne može, ali glavno pitanje je hoćemo li moći nekako da se oporavimo od te štete kada Vučić bude otišao sa vlasti? Ili je šteta tolika da nema povratka i da je jedina perspektiva za Srbiju lagano odumiranje?

Србија каква данас постоји, република Србија, је ентитет који је по свим параметрима на корак од колапса. Није много смислено а још је мање достојанствено лагати себе да није тако.

Шта више, ствари се не крећу у добром правцу. Све листе и чланци које на увид нуде људи блиски тренутном режиму о вртоглавом скоку Србије са 77 на 71 место у свету по блабла су наравно чисте глупости које се не дотичу суштине, а суштина је да је Србија слаба и све слабија, све посрнулија, све нижих стандарда који су нова реалност, тако да се буквално свако у Србији сетно сећа неких периода прошлости, већ у зависности од појединца, који су били бољи од данашњице. Из Србије, из данашње Србије, беже они који су највреднији сваком друштву, а то су успешни, млади, образовани.

То су јасни знаци једне државе која је у врло дубоким проблемима. У смртним проблемима.

Срби, међутим, су старији од сваке Србије, а поготово од садашње, прве српске републике, која је још увек тинејџер.

Тешко је замислити да ће данашња Србија икад наћи пут из блата. Нешто је лакше замислити да ће пут из блата наћи неки нови, бољи Срби, и нека нова, боља Србија коју је из визуре рупе у којој сви данашњи Срби чуче, истина, тешко видети... али то не значи да је неће бити. Било је и већих изненађења.
 

Back
Top