Jesmo li prešli tačku bez povratka?

veliki krang

Legenda
Poruka
71.078
Uglavnom je već svima jasno koliko je Vučićev režim štetan po Srbiju i njen narod. Deo te štete se može kvantifikovati, drugi deo ne može, ali glavno pitanje je hoćemo li moći nekako da se oporavimo od te štete kada Vučić bude otišao sa vlasti? Ili je šteta tolika da nema povratka i da je jedina perspektiva za Srbiju lagano odumiranje?
 
Uglavnom je već svima jasno koliko je Vučićev režim štetan po Srbiju i njen narod. Deo te štete se može kvantifikovati, drugi deo ne može, ali glavno pitanje je hoćemo li moći nekako da se oporavimo od te štete kada Vučić bude otišao sa vlasti? Ili je šteta tolika da nema povratka i da je jedina perspektiva za Srbiju lagano odumiranje?

Naš naveći problem je odlazak mladih i školovanih ljudi u druge zemlje !
Na taj problem sam ukazivao još za vreme Miloševeća , ali bez odjeka !
To je tragedija koja še se osetiti decenijama , odlazi mlado školovano i reproduktivno stanovništvo ! :fdlan:
( 60-70 ih godina su uglavnom odlazili neškolovani i nekvalifikovani radnici , ali ovo sad je dramatično )
To je tragedija za svaku državu !
Decenisko nemo posmatranje toga, koštače ovu zemlju papreno !
 
Poslednja izmena:
20190109_170036.jpg
 
Ово што Вучић ради је континуитет. Прошлог децембра смо прославили век такве политике, резултате си поменуо.

Šta misliš, hoćemo li se nekada vratiti na tu tačku kada će ljude ponovo biti sramota da kažu kako su se snašli preko stranke? Pošto smo danas došli do toga da se tako nečim još i hvale...
 
Šta misliš, hoćemo li se nekada vratiti na tu tačku kada će ljude ponovo biti sramota da kažu kako su se snašli preko stranke? Pošto smo danas došli do toga da se tako nečim još i hvale...

Немам никакав осећај да ће то да се деси. Погледај Пашићевог сина и синове тог доба, па синове комуне, Марка Милошевића и данас синове неких Митровића са пинка. Како се иде на доле све до ситнијих чиновника види се да је лоповлук исти само је мање гламура. Не вози се бентли али се вози сваке године нова тојота на струју.
Најнижи слој се хвали али њима је тешко замерити јер би буквално цркли од глади. Оптимиста сам по природи али овде нема ни трунке простора за њега.
 
Još uvek nismo.
Srbija će opstati i očekujem da se ove godine poveća natalitet.
Već ima nekih pozitivnih naznaka.

Što se tiče odlaska u inostranstvo, to niko ne može sprečiti ali mislim da ćemo proći bolje od Hrvatske i Bugarske.
Hrvatska je već prešla "tačku bez povratka" i to je država koja za 50 godina neće postojati (kao i većina ex yu država), Bugarska je blizu.
 
Немам никакав осећај да ће то да се деси. Погледај Пашићевог сина и синове тог доба, па синове комуне, Марка Милошевића и данас синове неких Митровића са пинка. Како се иде на доле све до ситнијих чиновника види се да је лоповлук исти само је мање гламура. Не вози се бентли али се вози сваке године нова тојота на струју.
Најнижи слој се хвали али њима је тешко замерити јер би буквално цркли од глади. Оптимиста сам по природи али овде нема ни трунке простора за њега.

I ja sam tu negde sličnog mišljenja, pre svega iz razloga koje je pomenuo kolega Branko Lori. Mi ne generišemo kvalitet, samo ga rasipamo jer najkvalitetniji ne prestaju da odlaze. Isto kao što ne pravimo profit, nego trošimo kredite. Čak i ti krediti se troše na pogrešan način, jer ta sredstva se ne ulažu u razvoj nečega novog ili nadogradnju postojećeg, već na održavanje tekućih troškova jalove matrice...
 
I ja sam tu negde sličnog mišljenja, pre svega iz razloga koje je pomenuo kolega Branko Lori. Mi ne generišemo kvalitet, samo ga rasipamo jer najkvalitetniji ne prestaju da odlaze. Isto kao što ne pravimo profit, nego trošimo kredite. Čak i ti krediti se troše na pogrešan način, jer ta sredstva se ne ulažu u razvoj nečega novog ili nadogradnju postojećeg, već na održavanje tekućih troškova jalove matrice...

Швајцарска би на овај начин пропала а не Србија која никад није мирно живела дуже од 50 година.
 
Не постоји тачка без повратка за нас. Шта год да се деси ми то можемо да преживимо, сваримо и наставимо даље. Јер, МИ СМО СРБИ. СРБИ.

Buraz, to je i jedini razlog za optimizam, makar meni, ništa drugo. Činjenica da smo do sada preživeli apsolutno sve, jedino još fali da zaratimo sa Kinom i pripucamo na Ruse, u tome se još uvek nismo oprobali...
 
Постављач теме, иначе "прикривени" СНС бот, по задатку шири дефетизам.


Тема оцењена са *ГРОЗНО*.

Ne, nego ću u Vučićevom režimu da budem optimista :hahaha: Ali, da ti objasnim jednu stvar. Bez obzira na perspektivu, ja sam uvek za borbu protiv zla, bilo da si to zlo ti ili Vučić. I u tome mi nije presudno da li nakon te borbe ima neke nade ili ne, bitno je jedino da se čovek bori.

PS. Ovo "čovek" se ne odnosi na tebe.
 
Pa to sto si ti clan LGBT pokreta, i sto te svaki dan alfa muzjaci qaraju u pedu, ne znaci da ces ti roditi bebu. U krajnjoj liniji, mozda rodis majmuna. :lol:

Nisu te dobro naobrazovali. Treba da odes u osnovnu skolu i da trazis sve pare nazad za koje su pukli u tvom obrazovanju. Homoseksualni odnosi ne prave decu. Jel znas?

Anci (anajade), objasni mu to. Ti ga ucis razlomcima, a on jos ni obican bioloski "kalkulus" savladao nije. :kez:

_nobody_

Svaki napredak Srbije tebi teško pada.
Odakle ti taj autošovinizam?
 
Pojela maca Srbiju...vise je nema na vidiku to je tema..

Ma jok .

Svaka tačka može da se posmatra kao kraj, ali i kao početak.

Srbija je odolevala i mnogo crnjim iskušenjima i dizala se iz mnogo bezizlaznijih situacija.

Sad kad je svet prošao kosmičku noć Svaroga ili kako je indijska tradicija zove Kali jugu, na preostale Srbe možemo da gledamo kao na nukleus iz kog će da izraste svetska obnavljačka sila.

Mrak je najcrnji pred zoru, a demoni se ne okupljaju da spopadaju već demonizovane, nego oko onih koji odolevaju demonizaciji.

Čovečanstvo ulazi u novi stadijum razvoja, odnosno vraća se u svetlost.

Srbi pre svih moraju da se pročiste od svih negativnosti poprimljenih u poslednjih stotinak godina i ugledaju se na generacije svojih predaka koje su očuvale čojstvo pred udarima spram kojih su dosadašnji udari koje je iskusilo naše pokoljenje smešni.
Ne znači to da mislim da nam se ne spremaju novi, strašniji, ali prevazići će ih samo oni koji su u stanju da budu ljudi u smislu goreopisanih svetlih predaka.
 
Uglavnom je već svima jasno koliko je Vučićev režim štetan po Srbiju i njen narod. Deo te štete se može kvantifikovati, drugi deo ne može, ali glavno pitanje je hoćemo li moći nekako da se oporavimo od te štete kada Vučić bude otišao sa vlasti? Ili je šteta tolika da nema povratka i da je jedina perspektiva za Srbiju lagano odumiranje?

Ne još, ali za nešto manje od pola godine, verovatno.
 
Ne verujem. Srbija još ima solidnu i ljudsku i materijalnu rezervu ali me strah načina na koji će se trošiti u budućnosti.

Jeste ! ali ako ovo do sada nije upozorenje ne znam šta je !
Da li iko zna za momka iz 5. Beogradske gimnazije koji je postao 1. ak sveta iz biologije ??
Ne, jer se ovde propagiraju druge vrednisti !
Takva talentovana deca se odma prgrabe i omoguće im se uslovi za visoko školovanje, uz obavezujuči ugovor !
Pa jel su i za vreme komunista davali stipendije + Titovi stipendist + Vodeće državne firme i giganti su obilazili fakultete i dobrim učenicima nudili stipendije, da potpišu ugovor o nastavku posla i usavršavanja kod njih !
Tako se to radilo i radi u dobro uradjenim državama i gde imaš neki dugoročan plan i program !
Ovo sad je sve nešto privremeno ( Vremena su turbolentna pa neznam dokle sam na vlasti, stoga treba da se obezbedin na vrema -nakradem !!! To je razmišljanje današnje takozvane Elite !!!!!)
 
Poslednja izmena:
Uglavnom je već svima jasno koliko je Vučićev režim štetan po Srbiju i njen narod.
Ima više od 50% podrške.

Deo te štete se može kvantifikovati, drugi deo ne može, ali glavno pitanje je hoćemo li moći nekako da se oporavimo od te štete kada Vučić bude otišao sa vlasti?
Nije problem Vučić, nego narod. Narod je korumpiran, zatucan, sklon teorijama zavere, bez razvijene svesti o glavnim problemima. Budućnost i razvoj zemlje ih ne zanimaju, gledaju samo da se okoriste na brzaka, spremni su na svakave grozote da bi to opravdali.

Ili je šteta tolika da nema povratka i da je jedina perspektiva za Srbiju lagano odumiranje?

Postoji puno prostora za unapređenje i napredak, ali promena mentaliteta građana je glavni uslov.
 

Back
Top