Tuga: svaki četvrti Srbin na ivici – siromaštva

Tuga je što Srbi pobiju sopstvene nerođene dece onoliko koliko ih rode, ako ne i više.
Tuga je što sunarodnici i komšije jedni drugima decu truju prodajući drogu.
Tuga je što žene ne poštuju muževe i što muževi ne poštuju žene.
Tuga je što su ljudi počeli da se ponašaju kao bezdušna stoka.

Koliko automobila ili kvadrata ko ima, šta se jede i gde se putuje, to je sporedno u odnosu na nabrojane tuge.
 
Tuga je što Srbi pobiju sopstvene nerođene dece onoliko koliko ih rode, ako ne i više.
Tuga je što sunarodnici i komšije jedni drugima decu truju prodajući drogu.
Tuga je što žene ne poštuju muževe i što muževi ne poštuju žene.
Tuga je što su ljudi počeli da se ponašaju kao bezdušna stoka.

Koliko automobila ili kvadrata ko ima, šta se jede i gde se putuje, to je sporedno u odnosu na nabrojane tuge.

Ovo je za peticu,dileme nema.
 
sledecinareduzaprivatizaciju3.jpg
 
samo se ti zayebavaj. Kafane su nam prepune a turskim i grckim plazama ne mos ni prici od nasih. A pogledaj tek vozni park.............da nam i nemci pozavide.

- - - - - - - - - -

ma gedza...........naviklo to da samo kuka...............

To i ja kažem. z:lol:

Često sam svojim kolima na autoputu Beograd-Novi Sad i ne mogu da se načudim činjenici da je svaki treći ili četvrti auto koji projuri pored mene Audi, Mercedes ili BMW... z:D Ja zarađujem mnogostruko više od prosečnog Srbina, ali teško da mogu da priuštim sebi polovan Audi, Mercedes ili BMW od 15.000-20.000 evra, a ne bih da se zadužujem... sva parking mesta u širem centru Novog Sada i Beograda su večno zauzeta... čim se oslobodi neko parking mesto, odmah je navala na isto kao da je to pi*** (ženski polni organ), a ne parking mesto... z:shock: saobraćajne gužve su takve da mi dešava da mi tokom peak-ova gužvi treba 3 do 5 minuta da prođem kroz jednu raskrsnicu... z:) srpskih turista u Grčkoj i Crnoj Gori koliko god hoćeš... u Beogradu skoro svaka porodica ima 2 do 3 automobila... tržni centri Promenada i Big u Novom Sadu su uvek prepuni... kafići takođe...

Uostalom, i statistika podupire to: pročena plata u Srbiji je porasla na 420 evra i nezaposlenost je nešto preko 10%.

Svetska banka i MMF predviđaju rast privrede Srbije od 4% u toku nekoliko narednih godina. To je sasvim ok. z:)

https://www.blic.rs/biznis/vesti/sv...rbije-za-2018-godinu-za-svet-smanjila/fvln97h

Svetska banka je povećala projekciju rasta Srbije za 2018. godinu za 0,5 procenata na 3,5 odsto u odnosu na prognozu iz prošlog juna, dok je procenu prošlogodišnjeg rasta globalne privrede smanjila za 0,1 odsto na 3,0 procenta.

Ovaj međunarodni kreditor je zadržao prognoze rasta srpske privrede za 2019. godinu na 3,5 odsto, kao i za 2020. i 2021. godinu na 4,0 odsto, u najnovijem izveštaju "Globalne ekonomske perspektive ", objavljenom danas na sajtu Svetske banke
 
Srbi imaju mnogo razloga da kukaju, jer oni placaju i ta kola i sve parkinge i sve kafane u Srbiji,

dok se kvazielita i svi njihovi rodjaci prijatelji i sva njihova obezbedjenja nahrane Srbima ne ostaje ni za juga,

ni za benzin, ni za more, a mnogima ni za krevet ili hranu. Za mnoge Srbe je posao samo da prezive,

kvazielita vise placa majstora za svoj auto, nego platu svim radnicima za mesec dana.

A oni stvarno jesu elita, jer svaki cobanin sa brda moze da plati advokata koji ima svoje sudije da

presude u korist kradje ili javnog tuzioca, da ne pominjem javnog zastupnika gradjana kao jeftinu marvu.
 
verovatno u onoj gde svakih 9 sekundi neki padne sa skele :hahaha:

tacno 40 posto stanovnika Detroita je u zadnjih 10 godina napustilo ovaj, industrijski najrazvijeniji, americki grad...........................ne verujem da su otisli na letovanje pa ce se vrate.
Mozemo samo zamisliti koliko ih je napustilo Takson, Feniks................citava naselja od 20 000 stanovnika su napustena radi gubitka radnih mesta. Znam mnoge koji su se vratili iz Amerike jer, jednostavno, nemaju od cega da zive a da se prijavljuju u "doborovoljce" za Ukrajinu i Siriju, to nece. Masovni egzodus iz USA traje vec 2 decenije ............svidelo se to "Komsiji" i "Pobedonoscevu", "Nato-pesadiji"..........ili ne.
Doduse znam jednog programera koji je emigrirao u Seattle radi posla kod Microsofta al kaze da ce se vrati u Evropu u Irsku gde ce ima vecu platu................
A sami statisticki podaci pokazuju "bogatstvo" Amerike.........po kojima PROSECNA PENZIJA ZA RADNIKE U AMERICI IZNOSI 600 DOLARA DOK JE U NEMACKOJ 1500 EVRA (1800 DOLARA) bruto.

U Los Angelesu je odavno praksa da jedna porodica deli jedan Auto sa drugom porodicom (par-nepar) a "shared apartment" je standardni oblik stanovanja u USA, posebno u "najrazvijenijim" metropolama..........................


toliko o "najbogatijoj" zemlji na svetu i "american way of life" koji oni zele da prosire na ceo svet.
 
Баш си лицемер, фуј.

Samo bez lizemerstva već o konkretnoj stvari.Ako je neko prvenstveno zdrav i prav
mora li da trpi gladan?Kao moderator recite istinu da se ne lažemo.Koliko se ja
sećam ljudi su ranije hranili ne samo sebe već po petoro dece.Nemoguće da danas
neko sam gladuje.

- - - - - - - - - -

Сви смо сиромашни.

I ja sam siromašan kako bih hteo da živim.
 
Samo bez lizemerstva već o konkretnoj stvari.Ako je neko prvenstveno zdrav i prav
mora li da trpi gladan?Kao moderator recite istinu da se ne lažemo.Koliko se ja
sećam ljudi su ranije hranili ne samo sebe već po petoro dece.Nemoguće da danas
neko sam gladuje.

Ја могу само рећи да си лицемер и ништа више.
 

Back
Top