"Život je kratak"?!

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Nego, da li mislite da je tačno ono čuveno "Život je kratak"?
Svi, ali svi koje sam pitala to kažu, vi ste mi poslednja nada da nađem sebi slične...ja mislim da je mladost kratka ( i prekratka! I uvek sam "vukla napolje" drugare jer sam to shvatila), ali život? Ja imam 43, skoro 44 godine i em nikad nisam ni mislila da ću i ovoliko živeti, a kad pomislim da se ljudski vek generalno produžio, ono kao "Štaaaaa, još 20 godina?!" Meni je dug. Long as hell.
A nikad nisam radila šta je okolina očekivala, ah, naprotiv, i OPET mi predug.
Mišljenja?
 
Nego, da li mislite da je tačno ono čuveno "Život je kratak"?
Svi, ali svi koje sam pitala to kažu, vi ste mi poslednja nada da nađem sebi slične...ja mislim da je mladost kratka ( i prekratka! I uvek sam "vukla napolje" drugare jer sam to shvatila), ali život? Ja imam 43, skoro 44 godine i em nikad nisam ni mislila da ću i ovoliko živeti, a kad pomislim da se ljudski vek generalno produžio, ono kao "Štaaaaa, još 20 godina?!" Meni je dug. Long as hell.
A nikad nisam radila šta je okolina očekivala, ah, naprotiv, i OPET mi predug.
Mišljenja?
Nije život kratak već godine bezobrazno brzo prolaze.
 
To ima smisla
Previše razmišljam, oduvek, sve živo analiziram i (pre)ispitujem.

Ova tema ispade mnogo kraća nego sam mogla da zamislim :lol:
A možda se javi još neko :aha2:

Dok smo mladi i ne razmisljamo nicemu,a kada dodju stariji dani,tek se onda pitamo sta smo propustili i kako bi bilo da mozemo da se vratimo u neko odredjeno mlado doba,ali samo mozemo da se secamo i da se pitamo sta bi bilo da je bilo.
 
ljudi su kontradiktorni

kukaju kako je zivot kratak pa gledaju serije ceo dan , ili na neki drugi nacin gube vreme

zele da zive dugo a umiru od dosade

mladost je najlepsa zato sto najmanje znas a najvise mozes

ako nauka radi na duzem zivotu , nek produzi 20-e do 60-e
 
ljudi su kontradiktorni

kukaju kako je zivot kratak pa gledaju serije ceo dan , ili na neki drugi nacin gube vreme

zele da zive dugo a umiru od dosade

mladost je najlepsa zato sto najmanje znas a najvise mozes

ako nauka radi na duzem zivotu , nek produzi 20-e do 60-e

Eee- to! Kad bi mladost mogla da potraje!
I ja sam nekad mislila da je život kratak u smislu koliko stvari želim da vidim, obiđem, koliko toga da naučim, da uradim...A sad samo gledam serije, a nemam još 60, nego 43.

A da sam mlada i zdrava, između ostalog, želela sam da naučim da sviram akustičnu gitaru, da vidim Sfingu, i mnoge druge stvari za koje ne bi bilo dovoljno 3 života, ups, greška, htedoh reći da "ne bi bilo dovoljno 3 mladosti".
Nemoj samo neko da mi kaže kako "nikad nije kasno", kad je činjenica da smo bića hronološki ograničena i sad i kad mi nešto treba, niko matoroj neće da pomogne. Nevidljiva.
Zato mi se valjda i odužilo.
Nije ni do para, i da ih imam, ne mogu kupiti iskustvo, na primer.

- - - - - - - - - -

Napred i bez gledanja unazad. Nazad nema nista.

Pa ja i gledam unapred, zato i kukam ( i pitam se au dokle bre...daj živote, skrati malo! Dosta je bilo serija :lol:)
 
, kad je činjenica da smo bića hronološki ograničena i sad i kad mi nešto treba, niko matoroj neće da pomogne. Nevidljiva.
Zato mi se valjda i odužilo.
Nije ni do para, i da ih imam, ne mogu kupiti iskustvo, na primer.

- - - - - - - - - -



Pa ja i gledam unapred, zato i kukam ( i pitam se au dokle bre...daj živote, skrati malo! Dosta je bilo serija :lol:)
sta znaci hronoloski ogranicena ?
a sta treba,neka pomoc,kad niko matoroj nece da pomogne ??

zasto si nevidljiva ? pa to je tvoj izbor,svestan.Mozda ne radis nista na sebi pa se tako osecas.
 
Pa činjenica je da smo bića hronološki ograničena.
Ne razumem te uopšte. To znači da smo "vremenski ograničeni" (jbte, ne mogu da verujem šta objašnjavam.
Ovo je sigurno neki teški nesporazum, kako bih rekla, "znam te iz viđenja", sigurno je bilo retoričko pitanje, al' rek'o, hajde za svaki slučaj...

Btw, u "nevidljive ljude" spadaju mnogi, na primer, kladim se da nikad ili skoro nikad nisi dobro pogledala lice klošara dok kopaju po kontejnerima. Ali to je deseta tema. Mada ima veze.

Vrv si još mlada :)
 
lupaju gluposti,kratak za sta,sto ne naprave spisak sta bi uradili i koliko im treba vremena za to,necemo pricati o novcu nego o vremenu na koje se pozivaju kad kazu da im treba vise,treba im vreme za mentalni sklop i da shvate na sta trace zivot a ne kako da ga ispune,pacijenti
 
Nego, da li mislite da je tačno ono čuveno "Život je kratak"?
Svi, ali svi koje sam pitala to kažu, vi ste mi poslednja nada da nađem sebi slične...ja mislim da je mladost kratka ( i prekratka! I uvek sam "vukla napolje" drugare jer sam to shvatila), ali život? Ja imam 43, skoro 44 godine i em nikad nisam ni mislila da ću i ovoliko živeti, a kad pomislim da se ljudski vek generalno produžio, ono kao "Štaaaaa, još 20 godina?!" Meni je dug. Long as hell.
A nikad nisam radila šta je okolina očekivala, ah, naprotiv, i OPET mi predug.
Mišljenja?

Uvek je zavisilo oko cega ti se vrti zivot...poznajem zene kojima se zivot ne vrti oko ....mladosti,

ali one mladost nisu provele oslanjajuci se na lepotu mladosti, nego su je preticale i naravno, bice mlade

mnogo posle prolaska mladosti....poznajem i one koje su pocele da umiru pocetkom svojih 30 tih i bile su stare vec u 35.
 
Za sve knjige koje bih volela da pročitam, za sva mesta na svetu koja bih volela da posetim, za sve što bih volela da iskusim i naučim - morala bih da živim makar 150 godina, i to u dobrome zdravlju i kondiciji :)
Cenim da je život kratak samo onima kojima nije dosadno.
 
Није живот кратак.
Све нешто трчимо за новим изазовима, новим подацима,, ширим хоризонтима и старим успоменама.
Мени доста ту где сам, и то што ми дато. И лист на грани, и врапци под стрехом, и кијавица, и реч, и све тако неке ситнице. И увек помислим да је живот Дар, иако ми зима најдуже годишње доба. Само чекам да прође.
:zimag::zima:
 
to kad se previše razmišlja...
dokon um, kažu, đavolje igralište...
tako možda ljudima dođu i misli tipa "ma kakva večnost, i ovo mi predugo..."
i meni se dešavalo da mi život deluje predugo i nepodnošljivo...
uveo sam sebi fizičko vežbanje triput nedeljno, i šetnje...
da izvučem snagu iz procesa overthinkovanja...
sad je nešto bolje...
 

Back
Top