Kupovina robe sa neta ?

gost 420053

Domaćin
Poruka
4.950
Koliko dnevno moze u vrednosti da se kupi robe iz inostranstva putem neta.
Kakva je sigurnost dostave postom?
Mene interesuju neki elektronski rezervni delovi, i kako se to posle oporezuje prilikom prodaje.
Kakva treba papirologija posto se radi o manjim kolicinama .
Kakva su vasa iskustva sa nekim sajtovima ili firmama.
 
Kupovati preko neta je čista glupost. Dokaz da su ljudi masovno zašli u idiotluk.

z:D

Prosirenje trzista i ponude je glupost z:D

Jok, svi ce da cepamo flipere iz 1985 do kraja nasih prosvecenih zivota.

Ajde, bezi.

Godinama narucujem, u par navrata mi je cak i duplo stiglo jer su nesto cackali u posti pa je doslo s zakasnjenjem. I kompjuterske delove, ali i audio opremu uzimam u inostranstvu preko neta i nikad problemcic nije bio.
 
Koliko dnevno moze u vrednosti da se kupi robe iz inostranstva putem neta.
Kakva je sigurnost dostave postom?
Mene interesuju neki elektronski rezervni delovi, i kako se to posle oporezuje prilikom prodaje.
Kakva treba papirologija posto se radi o manjim kolicinama .
Kakva su vasa iskustva sa nekim sajtovima ili firmama.

Nema dnevnog ograničenja. Jedino je bitno da ti vrednost porudžbine bude ispod 50e, u protivnom plaćaš carinu.
Ja nisam imao problema sa dostavom, sve poručeno sam i dobio.
Carina je najveći problem, jer kod nas sve zavisi od procene carinika, nema jasnih pravila.
 
Eto primera , jedan rezervni deo na "Alibabi" kosta npr 100 e , ovde ga ugradjuju za 400 e, meni je dovoljno da uzmem 50 tak e,
znaci ukupno 150 e , znaci drasticno jeftinije, ali ipak hocu da imam ulaz i izlaz odnosno da platim dazbine. Vidim da to drugi mogu , ali ne znam da li mi sa radnjama to mozemo.
 
Eto primera , jedan rezervni deo na "Alibabi" kosta npr 100 e , ovde ga ugradjuju za 400 e, meni je dovoljno da uzmem 50 tak e,
znaci ukupno 150 e , znaci drasticno jeftinije, ali ipak hocu da imam ulaz i izlaz odnosno da platim dazbine. Vidim da to drugi mogu , ali ne znam da li mi sa radnjama to mozemo.

ono sto je jedino moguc problem je sto glasine kazu da to koliko ce da ocarine zavisi od raspolozenja carinika
 
A sta je sa robom (rezrvnim delovi - elektronika) ciji pojedinacni delovi kostaju od 100 do 300 eura ?

Koliko je meni poznato, ako si pravno lice, kupuješ na alibaba, a na aliexpress je maloprodaja za fizička lica.

Čini mi se da možeš dobro da prođeš ako nije nešto glomazno u pitanju. Neka malecka (a skupa) stvar se našim carinicima učini sića i ne diraju te. AKO imaš sreće.
 
Koliko je meni poznato, ako si pravno lice, kupuješ na alibaba, a na aliexpress je maloprodaja za fizička lica.

Čini mi se da možeš dobro da prođeš ako nije nešto glomazno u pitanju. Neka malecka (a skupa) stvar se našim carinicima učini sića i ne diraju te. AKO imaš sreće.
Nemam nikakav problem sto ce se platiti carina , samo da li ce oni racunati tarifu po kupovnoj ceni sa alibabe ili ?
 
Kada se govori o poznatim i velikim trgovinama preko neta, onda je jedini problem Posta Srbije,

Čak je i carinarnica pristojnija od Pošte koja bezočno pljačka, pored potipisanih ugovora na medjunarodnom nivou, medju poštama o načinu prenosa pošiljke,

Pošta Srbije dere zbog " odnošenja pošiljke na carinu", pa te mnogostruko više košta taj državni posao nego sve drugo što se radi od proizvodnje do isporuke kupcu. Pošta Srbije je čak skuplja nego hakeri elektronske prodaje robe. Hakeri su zadovoljni sa 10%, a pošta uzme 20%. Seljačka država u kojoj su elita seljačine.
 
Nemam nikakav problem sto ce se platiti carina , samo da li ce oni racunati tarifu po kupovnoj ceni sa alibabe ili ?

Čuo sam za jedan "trik". Potrebno je da se pripremiš za te skuplje porudžbine tako što ćeš snimiti screenshot sa ekrana za tu kupovinu, screenshot bankarske transakcije za tu kupovinu, i kad stigne na carinu, odmah poslati carini mejlom te slike uz opis proizvoda. Kad vide "crno na belo" ne bi trebalo da te cimaju, već samo da po tome obračunaju.
Kao što rekoh, čuo sa za ovo, ne mogu da ti garantujem da uvek funkcioniše.
 
Čuo sam za jedan "trik". Potrebno je da se pripremiš za te skuplje porudžbine tako što ćeš snimiti screenshot sa ekrana za tu kupovinu, screenshot bankarske transakcije za tu kupovinu, i kad stigne na carinu, odmah poslati carini mejlom te slike uz opis proizvoda. Kad vide "crno na belo" ne bi trebalo da te cimaju, već samo da po tome obračunaju.
Kao što rekoh, čuo sa za ovo, ne mogu da ti garantujem da uvek funkcioniše.

Ovde ti se nalazi opcija za screenhot (zapravo za prikaz u trenutku kupovine)

ali1.png


Kad otvoriš, prikaže ti detalje.

ali2.png


Ovo drugo uslikaš i pošalješ, kao i transakciju na računu za ovu kupovinu.
 
Kada se govori o poznatim i velikim trgovinama preko neta, onda je jedini problem Posta Srbije,

Čak je i carinarnica pristojnija od Pošte koja bezočno pljačka, pored potipisanih ugovora na medjunarodnom nivou, medju poštama o načinu prenosa pošiljke,

Pošta Srbije dere zbog " odnošenja pošiljke na carinu", pa te mnogostruko više košta taj državni posao nego sve drugo što se radi od proizvodnje do isporuke kupcu. Pošta Srbije je čak skuplja nego hakeri elektronske prodaje robe. Hakeri su zadovoljni sa 10%, a pošta uzme 20%. Seljačka država u kojoj su elita seljačine.

Ne kapiram
ja kad sam porucivala iz Kine nisam uopste platila postarinu za dostavu u Srbiju
 
Ja kao pravno lice, tjs. preko svoje firme uvozim elektromaterijal preko alibabe. U suštini, nadjes proizvod, kontaktiras kineza, dogovorite se, platis preko alibabe(trade assusurance) oni ti na racunu odma uracunaju i troskove prevoza (uglavnom DHL) Roba kad stigne, zovu te iz dhl-a, mogu oni da ti i ocarine robu ako zelis preko njih sve. Carina i pdv me nikad ne izadje vise od 25% na celokupan iznos. Inace najveca stavka troska je prevoz DHL-a. Uglavnom to bude 30-35% fakture. Znaci ako narucim robu u vrednosti od 1000 dolara, prevoz uglavnom ne bude ispod 300 dolara. Ali zato za 10 dana je roba iz Kine kod mene na kucnom pragu. To je to ukratko. ????
 
Ne znam kako je za pravno lice ali ja sa aliexpresa naručujem stvari zadnje 2 godine i nisam imala problema čak ni sa našom carinom (iznosi su bili ispod 50 evra). A čula sam da su ljudi kupovali i skuplje stvari ali se dogovore sa kinezima da napišu cifru manju od 50 evra i tako jeftino prođu i našu carinu.
 

Back
Top