Da je sada april 1941. gde bi ste se prikljucili?

Prikljucili bi ste se

  • Partizanima

  • Cetnicima

  • Ustasama

  • Nikom, sedeo bih kuci i grickao kokice


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
bolje uz tita i parizane.krijes se po pecinama, posle rata biras neki veliki stan u centru beograda ili vilu na dedinju
visoko mesto u vlasit, dobro placen posao , povlastice i sve sto ide uz to i uzivs na radnickoj grbaci z:mrgreen:

Malo vi poznajete istoriju, partizana u BiH nije bilo sve do kraja 1942 bar ne tamo odakle je moj djed a tako je bilo i u Lepoj Njihovoj i on je do tada bio cetnik medjutim kad se situacija promenila morao je u partizane ali ne svojom voljom.Sad mozes da zamislis kako se on osecao posle rata.
 
Аха, ти си увек преферирала маторце, директоре, капирам...z:D

Sve ti znas ..pa lapdasz:mrgreen:
ovaj sa titove leve strane, ne znam ko je( mislim da je lola ribar) i nije neki matorc tada bio

ti8.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da bih imao puno izbora, mada da sam rodjen tada, obzirom na lokaciju i tako to, najverovatnije bih bio cetnik. Ne kazem da je to dobro, ili lose, samo da mi tu imamo mnogo manje izbora nego sto mislimo da imamo.

Ono sto je istina, i sto treba priznati sebi, kako bi se zivot mogao posmatrati iz jednog novog ugla, je sledece... da sam rodjen 1920. u Berlinu... bio bih nacista. To je definitivno.

Vecina vas misli da bi u tom slucaju sigurno bili u nekom Inglorious Bastards scenariju, i borili se gerilski protiv Hitlera... nema od toga nista.
 
Ne verujem da bih imao puno izbora, mada da sam rodjen tada, obzirom na lokaciju i tako to, najverovatnije bih bio cetnik. Ne kazem da je to dobro, ili lose, samo da mi tu imamo mnogo manje izbora nego sto mislimo da imamo.

Ono sto je istina, i sto treba priznati sebi, kako bi se zivot mogao posmatrati iz jednog novog ugla, je sledece... da sam rodjen 1920. u Berlinu... bio bih nacista. To je definitivno.

Vecina vas misli da bi u tom slucaju oni sigurno bili u nekom Inglorious Bastards scenariju, i borili se gerilski protiv Hitlera... nema od toga nista.

Bilo ih je, edelvajs pirati. Njih 5. I slovima, pet.
 
Након што су Немци згазили Пољску, Данску, Норвешку, Холандију, Белгију, Луксембург и Француску, са стабилним савезом са Италијом, са марионетама у Чешкој, Словачкој, Мађарској, Румунији, Бугарској и Албанији... а и ми смо се граничили са самом Немачком после аншлуса... Плус на то додати очигледно задовољство више народа у Краљевини...
Ко хоће да сабере 2 и 2, ми смо могли да будемо само топовско месо, ништа више. И били смо, без да смо уопште имали план шта после.
Значи, не прикључивати се никоме.
 
buraz aj smanji to opste obrazovanje malo, sve sto kazes moram da guglam :lol:

ah, sada vidim ko je ta grupa... dobra im je ova pesmica... :) pa da, imali su srece da imaju manje od 17 u tom momentu... inace... :mrgreen:

Импресиониран сам тим немцима који нису прихватили нацисте. :) И онда прочитам крсту и сморим се ко кер. :lol:

They were highly antagonistic to the Hitler Youth, ambushing their patrols and taking great pride in beating them up. One of their slogans was "Eternal War on the Hitler Youth"
 
Импресиониран сам тим немцима који нису прихватили нацисте. :) И онда прочитам крсту и сморим се ко кер. :lol:

They were highly antagonistic to the Hitler Youth, ambushing their patrols and taking great pride in beating them up. One of their slogans was "Eternal War on the Hitler Youth"

Znas sta je najveci smor? Sto postoji mogucnost da bi uzivao u tome. Jbg, teski su to psiholoski udarci, ali bi valjalo da nesto naucimo iz holokausta.
 
Па, овако...
Од '41. до 43- Љотама, онда бих се притајио у Четнајама једно пола године, па средином '44. прешао у партизане, и ослободио Београд иза неког руског тенка!z:shock:

znači hrvacki model :think:

nema šta, namazano i štakorski :zgrudvanje:
 
Након што су Немци згазили Пољску, Данску, Норвешку, Холандију, Белгију, Луксембург и Француску, са стабилним савезом са Италијом, са марионетама у Чешкој, Словачкој, Мађарској, Румунији, Бугарској и Албанији... а и ми смо се граничили са самом Немачком после аншлуса... Плус на то додати очигледно задовољство више народа у Краљевини...
Ко хоће да сабере 2 и 2, ми смо могли да будемо само топовско месо, ништа више. И били смо, без да смо уопште имали план шта после.
Значи, не прикључивати се никоме.

Ali tu opciju da se nikom ne priključuješ nemaš.
 
Па сад.....ако бих знао исход рата као што га сада знам....прикључио бих се четницима у Лици или Далмацији да будем што ближе Италији како не бих прошао као Павле на Лијевче пољу. А ако не бих знао исход рата....опет бих прешао Дрину и тамо се борио. Ови по Србији су били чешачи мудда и маштали о сервирању слободе на тацни од стране Енглеза и успостави опет неке Југославије и монархије.
 

Back
Top