Da je sada april 1941. gde bi ste se prikljucili?

Prikljucili bi ste se

  • Partizanima

  • Cetnicima

  • Ustasama

  • Nikom, sedeo bih kuci i grickao kokice


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
mogli su da se malo više potrude Francuzi, Belgijanci, Holanđani...da se malo više kolju sa nemcima...pa posle toga i mi da damo mali doprinos

Ne, pa Srbi su svima "dobri" kad ih vodaju kao ovce na klanje. Čim Srbi odustanu od takve svrhe odmah svima postaju "loši".

Pritom stvarno nemam u vidu ovu vlastodržačku kenjažu "da žive naša děca, da živimo za EU blagostanje".
Samo kažem, red je da malo proměnimo uloge, da malo drugi ginu uměsto nas.
Naravno i mi ćemo ali samo ako se to bude ticalo našeg opstanka iz samoodbrane.
 
Ne, pa Srbi su svima "dobri" kad ih vodaju kao ovce na klanje. Čim Srbi odustanu od takve svrhe odmah svima postaju "loši".

Pritom stvarno nemam u vidu ovu vlastodržačku kenjažu "da žive naša děca, da živimo za EU blagostanje".
Samo kažem, red je da malo proměnimo uloge, da malo drugi ginu uměsto nas.
Naravno i mi ćemo ali samo ako se to bude ticalo našeg opstanka iz samoodbrane.
skeptican sam prema toj ideji iako je podrzavam...u istoriji se uvek zna ko vodu nosi
 
Samo zaboravljate spomenuti da su vecinu Srba pobili Hrvati i Bosnjaci, pa onda deset mjesta praznih, pa onda Srbi, pa tek onda mrski zli Nemci!

Dobro, a šta nije tačno rekao tu ?
Fakat je da su Srbi pružili najžustriji otpor němačkim osvajanjima na ovom prostoru u oba světska rata. Kakav takav, ali otpor veći nego ijedan narod u našem okruženju.
Uměsto što su Srbi stradali protiveći se Němcima u 20. věku bilo bi bolje da su više postradali od Hitlera Holanđani, Francuzi i Briti, a da su Srbi slědili priměr Bugara recimo.
Vidimo kako su nam cinično zahvalili na nedavnoj stogodišnjici u Parizu.
 
Poslednja izmena:
:eek:

49250786_2193737784247377_7240376956162670592_n.jpg
 
to je bio možda najbolji izbor...radiš u šumama Švarcvalda kao drvoseča...nema partizana i četnika...Nemci na istočnom frontu...a mlade i rasne Nemice ...kao Klaudija Šifer, željne balkanskih seljaka...samo, ako te uhvate esesovci, ode glava

Da , super je kada mozes da pobegnes od rata ... ali neki su imali porodice , familiju ... ipak je bilo ratno stanje a mi drvimo o nekim izborima u sred sranja.

Ja znam neke bezali su 1999god uhvatila ih frka ... ****** ne mogu ih osuditi .
 
To si mogao sa drugom Staljinom da ostvariš. :mrgreen:

burazeru...kod Staljina si morao da jurišaš...ja sam mislio na džabaka...usamljene, a u blizini neku Srbin drvoseča....

- - - - - - - - - -

Da , super je kada mozes da pobegnes od rata ... ali neki su imali porodice , familiju ... ipak je bilo ratno stanje a mi drvimo o nekim izborima u sred sranja.

Ja znam neke bezali su 1999god uhvatila ih frka ... ****** ne mogu ih osuditi .

1999 mobilisan u kš brigadu, kao i većina Čarapana...moj post je malo humora na sumorne teme
 
ima jedan dobar film, ne sećam se imena..glavni glumac je Bata Živojinović...iskopao neku rupu u podrumu i tu se krije od rara...dođu partizani, mobilišu seljake...dođu četnici, pai oni mobilišu..tako Batu otkriju četnici i mobilišu ga, pa on dogura do četničkog vojvode....dođe kraj rata i partizani mu sude kao četniku..i sudija ga pita šta ima da kaže...a on...SAMO SAM HTEO DA IZBEGNEM RAT, A EVO GDE SAM, NE SVOJOM VOLJOM
 
ima jedan dobar film, ne sećam se imena..glavni glumac je Bata Živojinović...iskopao neku rupu u podrumu i tu se krije od rara...dođu partizani, mobilišu seljake...dođu četnici, pai oni mobilišu..tako Batu otkriju četnici i mobilišu ga, pa on dogura do četničkog vojvode....dođe kraj rata i partizani mu sude kao četniku..i sudija ga pita šta ima da kaže...a on...SAMO SAM HTEO DA IZBEGNEM RAT, A EVO GDE SAM, NE SVOJOM VOLJOM

e pa sad, da doguras do cetnickog "vojvode" ne svojom voljom..............
Verovatno su i Hitlera nemci naterali da im bude FIRER..........................................
 
da li znate...da je za vreme rata, postojala mogućnost da se dobrovoljno prijavite za rad u Nemačkoj...dobijali ste neku platu, dosta je Srba otišlo

Divno.
Rajnahrd Hajdrih, praški kasapin, povećao je plate i penzije građanima Praga i radnicima je delio besplatno hranu, odeću i obuću.

27. септембра 1941, Хајдрих је постављен за заменика Рајх протектора Бохемије и Моравске (део Чехословачке који је припојен Рајху 15. марта 1939) и преузео је контролу над овом територијом. Рајх протектор Константин фон Нојрат је званично остао на власти, али је послат на „одсуство“ јер су Хитлер, Химлер и Хајдрих сматрали да његов „меки приступ“ према Чесима појачава антинемачка осећања и охрабрује антинемачки отпор путем штрајкова и саботажа.[61] По ступању на дужност, Хајдрих је рекао својим сарадницима како „ћемо германизовати чешки шљам.“[62]

Хајдрих је дошао у Праг да спроводи политику, сузбије отпор нацистичком режиму, и одржи производне квоте чешке индустрије мотора и оружја, које су биле „екстремно важне за немачки ратни напор“.[61] Видео је ову област као бедем Немачке и осуђивао је чешки покрет отпора као „нож у леђа“. Како би спровео своје циљеве, Хајдрих је захтевао расну класификацију на оне који могу и на оне који не могу бити германизовани. Објаснио је, „... претварање овог чешког ђубрета у Немце морају да прате методе засноване на расистичкој мисли“.[63] Хајдрих је започео своју владавину терорисањем становништва: 92 је убијено у току прва три дана од његовог доласка у Праг. Њихова имена су штампана на постерима који су лепљени широм окупиране области.[64] Готово сви канали кроз које су Чеси могли да испољавају чешку културу су били затворени.[63] По Хајдриховим проценама, између 4.000 и 5.000 људи је ухапшено до фебруара 1942. Они који нису убијени су послати у Концентрациони логор Маутхаузен-Гусен, где је само четири посто чешких логораша доживело крај рата.[64] У марту 1942, даље акције против чешких културних и патриотских организација, војске и интелигенције су довеле до практичне парализе чешког покрета отпора. Иако су мале дезорганизоване ћелије Централног руководства домовинског отпора (УВОД) преживеле, само је комунистички покрет отпора успевао да делује координисано (мада је и овај покрет трпео због хапшења).[64] Терор је такође служио да паралише отпор у друштву, помоћу свеопште репресије против сваке акције отпора немачкој владавини.[64] Хајдрихова брутална политика у ово доба му је брзо донела надимак „Прашки касапин“[65]

Као вршилац дужности Рајх протектора Бохемије и Моравске, Хајдрих је примењивао методе „штапа и шаргарепе“.[66] Рад је организован на основама Немачког радничког фронта. Хајдрих је користио опрему конфисковану од чешког Соколског друштва да организује догађаје за раднике.[67] Дистрибуирана су следовања хране и бесплатне ципеле, пензије су повећане, и (неко време) су уведене нерадне суботе. По први пут је уведено осигурање за незапослене.[66] Сиво тржиште је сузбијено. Они који су били повезани са сивим тржиштем или покретом отпора су мучени или убијани. Хајдрих их је називао „економским криминалцима“ и „непријатељима народа“, што му је помогло да стекне подршку. Услови у Прагу и другим деловима Чешке су били релативно мирни за време Хајдриха, и индустријска производња се повећала.[66]
 

Back
Top