Da je sada april 1941. gde bi ste se prikljucili?

Prikljucili bi ste se

  • Partizanima

  • Cetnicima

  • Ustasama

  • Nikom, sedeo bih kuci i grickao kokice


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sa ovm znanjem, danas, nakon sedamdeset godina ...JVuO.
Pa da se borimo za socijalnu pravdu!
Ali, dockan....na Kosovo stize!

Kakav JVuO?
To je bilo samo u Drazinoj ludoj glavi.
Jugoslovenska vojska bez Jugoslovena?z:shock:

Ja nijednog cetnika nijesam upoznao da je tvrdio da je bio "jugoslovenski vojnik", a imao sam prilike da upoznam 100-nu u Americi u zadnji 20 godina.
Mnogi od njih cetnicki komandanti.
Niko ne rece nista o "JVuO".
 
Kakav JVuO?
To je bilo samo u Drazinoj ludoj glavi.
Jugoslovenska vojska bez Jugoslovena?z:shock:

Ja nijednog cetnika nijesam upoznao da je tvrdio da je bio "jugoslovenski vojnik", a imao sam prilike da upoznam 100-nu u Americi u zadnji 20 godina.
Mnogi od njih cetnicki komandanti.
Niko ne rece nista o "JVuO".

Jugoslovenstvo je bila velikosrpska podvala. Jugoslavija je za Drazu bila diktatura srpske dinastije iz Beograda na prostoru Jugoslavije.

Velikosrpska ideja je porazena 1943. i pad Srbije traje od tada sve do danas. Sad se Srbija oporavlja dok su susedi ususkani u gnezdu NATO, bez naoruzanja.

Srbe mozes da unistavas vekovima, oni na kraju vaskrsnu i uspostave dominaciju jer su takav narod.

Srbi podjednako vole pravoslavnu zrtvu - golgotu, kao i vaskrs. Sve ti to ima biblijsku podlogu.

Tu dubinu ima samo narod blizak prirodi i iskonskim slovenskim osecanjima. Samo Srbi.
 
Poslednja izmena:
QUOTE=Droid;36792278]Evo anketa zanima me
...
[/QUOTE]

Неупућен си, идеолошки затупљен !
Прави људи '41. нису отишли ни у партизане ни у усташку циганију
већ у заробљеништво као војска Југославије
( јер је то било наређење врховне команде !!!).

Ето, то је одговор где бих ја био,
и то је одговор где сам био '91.
У резерви ЈНА на Сремском бојишту ( околина Вуковара ).

А зашто ?
Зато што дубоко верујем да када почне пожар не треба мењати правила гашења.

Напала нас је болест грађанског рата или неки непријатељ ?
Е па тада се не мења систем,
бар ми се тако чини гледајући најмоћније на свету !

Или смо паметнији од Русије, Америке, Енглеске ..?
 
Jugoslovenstvo je bila velikosrpska podvala. Jugoslavija je za Drazu bila diktatura srpske dinastije iz Beograda na prostoru Jugoslavije.

Velikosrpska ideja je porazena 1943. i pad Srbije traje od tada sve do danas. Sad se Srbija oporavlja dok su susedi ususkani u gnezdu NATO, bez naoruzanja.

Srbe mozes da unistavas vekovima, oni na kraju vaskrsnu i uspostave dominaciju jer su takav narod.

Srbi podjednako vole pravoslavnu zrtvu - golgotu, kao i vaskrs. Sve ti to ima biblijsku podlogu.

Tu dubinu ima samo narod blizak prirodi i iskonskim slovenskim osecanjima. Samo Srbi.

Ne postoji nikakva "velikosrpska ideja". To istorijski ima samo u kavanama, neko se nalije i laprda bezveze u pijanom stanju. Takvo nesto nema u vodecim krugovima nidje.

Sam Draza nije nikako bio to sto ti kazes. On je poceo rat sa idejom o nekakvom maglovitom "legalitetu i otporu okupatoru" takozv. kralj. jugoslavije. To je bila ideja u magli.
Kasnije je i on odustao od toga i isao prema onome sto je uradio Tito: poslje rata glasanje "za kralja ili republiku". Draza je sam vise puta izjavio da nece biti prejudiciranja politickog rjesenja i nema sumnje da je to stvarno mislio i vjerovao u to.

- - - - - - - - - -

QUOTE=Droid;36792278]Evo anketa zanima me
...

Неупућен си, идеолошки затупљен !
Прави људи '41. нису отишли ни у партизане ни у усташку циганију
већ у заробљеништво као војска Југославије
( јер је то било наређење врховне команде !!!)[/QUOTE]

Pravi ljudi se odma predavaju?
O majko moja, sta sve necu cuti u svome vijeku!
 
Српском народу се згадила династија Карађорђевић због свега што је урадила од 1918. до 1941. Исто тако и политички живот у Краљевини Југославији. Дража је глупо поступио да ће српски сељак подржати опет такву државу.
 
Српском народу се згадила династија Карађорђевић због свега што је урадила од 1918. до 1941. Исто тако и политички живот у Краљевини Југославији. Дража је глупо поступио да ће српски сељак подржати опет такву државу.

Ala su tebe lagali.
 
Српском народу се згадила династија Карађорђевић због свега што је урадила од 1918. до 1941. Исто тако и политички живот у Краљевини Југославији. Дража је глупо поступио да ће српски сељак подржати опет такву државу.

драгољуб је био несрећни југословен по опредељењу, зато је у четницима било свакавих. зато су и пропали и поред чињенице да су спасили стотине савезничких пилота и других људи. из тог угла гледано никакви ЈВуО не долазе више у обзир, никаква југословенштина или неки други облик генерализације уопштавања или проширивања оним што ће само бити баласт. треба направити мало тврдо и поуздано језгро од проверених људи, мали камен без проблема разбије велики стаклени бокал.
 
драгољуб је био несрећни југословен по опредељењу, зато је у четницима било свакавих. зато су и пропали и поред чињенице да су спасили стотине савезничких пилота и других људи. из тог угла гледано никакви ЈВуО не долазе више у обзир, никаква југословенштина или неки други облик генерализације уопштавања или проширивања оним што ће само бити баласт. треба направити мало тврдо и поуздано језгро од проверених људи, мали камен без проблема разбије велики стаклени бокал.

Pa i Tito je bio Jugosloven.

Vi nikako da shvatite da su i onda imperije postavljale vlast na Balkanu kao i danas, a ne narod.
 
Pa i Tito je bio Jugosloven.

Vi nikako da shvatite da su i onda imperije postavljale vlast na Balkanu kao i danas a ne narod.

тито није био југословен, тито је био пола хрват а пола Бог зна шта, послат је у окупирану Србију да изазове грађански рат
 
bolje uz tita i parizane.krijes se po pecinama, posle rata biras neki veliki stan u centru beograda ili vilu na dedinju
visoko mesto u vlasit, dobro placen posao , povlastice i sve sto ide uz to i uzivs na radnickoj grbaci z:mrgreen:

Хммм ... јесте ... комунисти као врста супермодератора на нечијој грбачи ... баш фем фантази ворлд
 
Poslednja izmena:
тито није био југословен, тито је био пола хрват а пола Бог зна шта, послат је у окупирану Србију да изазове грађански рат

Zvanicno je bio Jugosloven. To sto se tice naroda.
Nezvanicno je bio Englesko vatikanski namesnik.Kao sto je to danas Vucic .
 
Zvanicno je bio Jugosloven. To sto se tice naroda.
Nezvanicno je bio Englesko vatikanski namesnik.Kao sto je to danas Vucic .

то што је званично био и причао - ништа не значи у стварности, у стварности се по делима гледа, а тито је уставом 74. поставио основ за уништење југославије, плус гомила сличних његових потеза од пре а и после
 
то што је званично био и причао - ништа не значи у стварности, у стварности се по делима гледа, а тито је уставом 74. поставио основ за уништење југославије, плус гомила сличних његових потеза од пре а и после

Znaci, jer je takvom politikom zaveo naivnu masu koja mu se i danas divi.
Trajno im je isprao mozgove ,tako da decenijama ne mogu da shvate o kakvoj se politici zapravo radi.

Onda si imao Titoiste ,danas imas Naprednjake...Sustina je ista - Srbija kolonija.
 
Znaci, jer je takvom politikom zaveo naivnu masu koja mu se i danas divi.
Trajno im je isprao mozgove ,tako da decenijama ne mogu da shvate o kakvoj se politici zapravo radi.

Onda si imao Titoiste ,danas imas Naprednjake...Sustina je ista - Srbija kolonija.

мање - више завео масе, људи су били у страху од удбе, пуна је Србија необележених гробова, а ко је подржавао тита није ни био њихова мета јер су знали да је слепац и да ће с њим лако.
 
мање - више завео масе, људи су били у страху од удбе, пуна је Србија необележених гробова, а ко је подржавао тита није ни био њихова мета јер су знали да је слепац и да ће с њим лако.

Sredstva javnog informisanja kojima su se ispirali mozgovi mase,su podjednako bila okupirana i onda kao i sada.
Partokratija je podjednako bila na delu i onda ,kao i sada.
Sustinski se nista nije promenilo, samo sto je kuvanje zabe preslo u topliju fazu.
 
I onda je postojao Glas Amerike,Govori Moskva;Radio Luksemburg itd itd.

да, али углавном си завршавао у затвору ил ко зна где ако би те ухватили да слушаш, а са друге стране иста прича само на други начин. данас имаш нет на којем појединци самостално иступају и износе инфо, потом бришу све трагове и одјављују се, треба само имати мало среће и наићи на добар инфо у правом тренутку јер бришу им прилоге.
 
да, али углавном си завршавао у затвору ил ко зна где ако би те ухватили да слушаш, а са друге стране иста прича само на други начин. данас имаш нет на којем појединци самостално иступају и износе инфо, потом бришу све трагове и одјављују се, треба само имати мало среће и наићи на добар инфо у правом тренутку јер бришу им прилоге.

Problem je sto u Srbiji veliki procenat biraca ne koristi internet.

Za siromasnu Srbiju to je krupan izdatak.
S druge strane im je silom nametnuta partokratska televizija.
 
Poslednja izmena:

Back
Top