Farba za kosu

GiovannaD

Primećen član
Poruka
940
Ne znam da li postoji slična tema ovoj, ali ja ne nađoh... Preusmerite me slobodno. :D

Zanima me sledeće: ako ostane farbe za kosu u onoj bočici za razmućivanje, da li može to naknadno da se iskoristi?
Farbam se u crveno, poslednji put kupih 2 farbe i u jednoj mi je ostalo pola bočice, a meni žao da bacim.
Napravila bih možda neki preliv sa regeneratorom, ako je bezbedno za kosu.
Hvala! :D
 
Koliko ja znam, kad smućkaš hidrogen i boju, oko sat vremena radi i posle možeš da je baciš. Ako imaš odvojeno boju u tubi i hidrogen u boci, može da stoji lepo zatvoreno.
 
Moj savet ti je nemo se farbati - jer ta sva kozmetika ima namerno kancerogenih materija kojima tamo nije mesto.. i pre ili kasnije to i izazove.
A ako mi ne verujes uzmi na papir napisi sve sastojke koje ima ta farba za kosu pa vidi na netu sta izazivaju i cemu sluze.. Ja sam pre 5 godina imao nekih problema, pa sam to uradio jedno vece... sutradan ujutru uzeo sam dzak i sve pobacao. ono sto mi je ostalo od kucne hemije je sirce i soda bikarbona.

Nego da se vratim na farbu... video sam neke zene da farbaju sa korom od crnog luka (narandzasta)...
i ps. vecini muskaraca boja kose uopste nije bitna...!
 
Moj savet ti je nemo se farbati - jer ta sva kozmetika ima namerno kancerogenih materija kojima tamo nije mesto.. i pre ili kasnije to i izazove.
A ako mi ne verujes uzmi na papir napisi sve sastojke koje ima ta farba za kosu pa vidi na netu sta izazivaju i cemu sluze.. Ja sam pre 5 godina imao nekih problema, pa sam to uradio jedno vece... sutradan ujutru uzeo sam dzak i sve pobacao. ono sto mi je ostalo od kucne hemije je sirce i soda bikarbona.

Nego da se vratim na farbu... video sam neke zene da farbaju sa korom od crnog luka (narandzasta)...
i ps. vecini muskaraca boja kose uopste nije bitna...!

Pa ne,ima nesto za sta mora da se koristi ta hemija,a nesto sto je mnogo bolje uraditi prirodnim putem,ja kombinujem s tim sto vise tezim tim prirodnim stvarima

Ali nije to tema,ja se ne farbam ali znam da mozes da sacuvas ako vec nije pomesano sa hidrogenom,kao sto su ti i rekli
 
Moj savet ti je nemo se farbati - jer ta sva kozmetika ima namerno kancerogenih materija kojima tamo nije mesto.. i pre ili kasnije to i izazove.
A ako mi ne verujes uzmi na papir napisi sve sastojke koje ima ta farba za kosu pa vidi na netu sta izazivaju i cemu sluze.. Ja sam pre 5 godina imao nekih problema, pa sam to uradio jedno vece... sutradan ujutru uzeo sam dzak i sve pobacao. ono sto mi je ostalo od kucne hemije je sirce i soda bikarbona.

Nego da se vratim na farbu... video sam neke zene da farbaju sa korom od crnog luka (narandzasta)...
i ps. vecini muskaraca boja kose uopste nije bitna...!

Hvala, ali mene ne muči to o čemu vi pišete. xD

A ni ne zanima me.

Uzgred, sve je kancerogerno.

Kad bismo se tako snebivali svega onda bi došli do toga da je najbolje lepo odmah da se ubijemo, jer ćemo i onako da umremo. xD
 
Uzgred, sve je kancerogerno.
Већина јесте али не све. Зато свако има главу на раменима да разлучи шта је шта.
Да мало дам смернице, углавном је здраво оно из сопствене баше, односно непрерађена храна, вода!

Једноставно се запитајте: "јел та фарба мени стварно потребна за живот или ја то радим јер раде и остали?"

Ја сам мушко па се не фарбам, али исти принцип користим за неке друге ствари, рецимо.. већ одавно не пијем пиво јер то више нема везе за пивом.
Пиво пијем само када нађем неке ликове који код куће праве пиво.. да пробате то никада више не би ни погледали лименку у продавници!
 
Већина јесте али не све. Зато свако има главу на раменима да разлучи шта је шта.
Да мало дам смернице, углавном је здраво оно из сопствене баше, односно непрерађена храна, вода!

Једноставно се запитајте: "јел та фарба мени стварно потребна за живот или ја то радим јер раде и остали?"

Ја сам мушко па се не фарбам, али исти принцип користим за неке друге ствари, рецимо.. већ одавно не пијем пиво јер то више нема везе за пивом.
Пиво пијем само када нађем неке ликове који код куће праве пиво.. да пробате то никада више не би ни погледали лименку у продавници!

Ja moram da te pitam samo u kojoj pećini ti živiš? :D

Da, razmišljanje, razlučivanje, naravno... Ali ako tako krenemo, sve je štetno.

Znaš kako, i život je jako štetan. K'o život zapati, taj će umreti 200%, veruj mi.

Da bi čovek opstao trebaju mu hrana, voda i sklonište, a kako život čini predivno obilje svega i svačega, čovek tako i čita, sluša muziku, slika, putuje, druži se sa ljudima, nosi određenu vrstu odeće i tako dalje. Tako da ako neko želi da vodi isprazan život pračoveka - samo napred.

Naravno da kosu farbam jer mi je potrebno to. Imam svoje viđenje estetike i stvari/akrivnosti koje preferiram, a među njima je i izvesna boja kose. Jok no ću da se farbam zbog komšija Mike? Ili jer se moja drugarica farba... Ko još živi tako?! x'D hahahah

Imaš i žene koje se farbaju, jer su sede. Ima i onih koje nisu ni stare, ali brzo osede, sa već 30, pa žele da imaju sebi i samo radi sebe lepu kosu.

Pa kad piješ loše pivo... Vidi se po tebi šta pišeš da si nešto nekvalitetno konzumirao... :D Preporučujem ti Kruševice ili Kozel. Zlato u krigli.

Ezvene, molim te, nemamo svi drugove koji prave pivo... Tako mogu i ja da kažem: ne pijem pivo sem ako ne odem u Prag, jer je njihovo pivo najbolje na svetu. :p
 
meni se iskreno serre od ovih što samo sirće soda i prirodno

Meni su ipak najgori oni koji čak ni to ne koriste. x'D

- - - - - - - - - -

Pa ne,ima nesto za sta mora da se koristi ta hemija,a nesto sto je mnogo bolje uraditi prirodnim putem,ja kombinujem s tim sto vise tezim tim prirodnim stvarima

Tako je najbolje. Ja, recimo, ne mogu ni da zamislim da tipa perem zube i sa čim drugim što nije pasta za zube. A realno - hemija je. Ili da ribam kupatilo sodom-bikarbonom, a ne vimom i Domestosom.

Brate slatki, sve je hemija. I ljudi su hodajući primer organske hemije. xD
 
Tako je najbolje. Ja, recimo, ne mogu ni da zamislim da tipa perem zube i sa čim drugim što nije pasta za zube. A realno - hemija je. Ili da ribam kupatilo sodom-bikarbonom, a ne vimom i Domestosom.
Ја перем зубе са содомбикарбоном и никада ми не смрди из уста, и скида каменац и доста избељује.. не видим разлога да то радим са било чим другим.
А у пасти (ко хоће нека је користи) има супстанци које засмрде уста после неколико сати па мора опет да се жуља, а да не причам тону хемикалија које пише ситним словима (животно искуство ми је да када нешто пише ситним словима да је зај*б!), а да не кажем флуор коме уопште ту није место!

meni se iskreno serre od ovih što samo sirće soda i prirodno
друже нико теби не брани да пијеш нафту уместо воде?!
Нисам се ја једног дана пробудио и решио да не трујем себе. Прво, али прво морате да идете у цркву једно годину-две па да схватите како и зашто сте ту где сте.. а онда само од себе дође остало.

Ово што пишем да нас странци трују али све у 16, имам за циљ да опаметим бар неке (пошто је све немогуће)
 
Poslednja izmena:
Већина јесте али не све. Зато свако има главу на раменима да разлучи шта је шта.
Да мало дам смернице, углавном је здраво оно из сопствене баше, односно непрерађена храна, вода!

Једноставно се запитајте: "јел та фарба мени стварно потребна за живот или ја то радим јер раде и остали?"

Ја сам мушко па се не фарбам, али исти принцип користим за неке друге ствари, рецимо.. већ одавно не пијем пиво јер то више нема везе за пивом.
Пиво пијем само када нађем неке ликове који код куће праве пиво.. да пробате то никада више не би ни погледали лименку у продавници!

Слажем се, лепша коса је нефарбана. Али не треба спаљивати на ломачи оне што се фарб ају. Њихов избор.
 
Mašite temu, žena je pitala jel može da iskoristi kasnije, otvorenu farbu. Nije niko pitao jel zdravo farbanje ili nije zdravo, nije tema širenje zenica i otvaranje očiju....
 
Прво, али прво морате да идете у цркву једно годину-две па да схватите како и зашто сте ту где сте.. а онда само од себе дође остало.

Džaba tebi, druže, ta crkva kad si blesav. Ja sam iz popovske porodice i nije mi Sotona drug zato što koristim hemikalije. :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 

Back
Top