Ljubav

trenutno nemam mojih reči,ali ovo ispod ...je l treba nešto lepše da opiše ljubav?

# Ernest Hemingvej o svojoj ljubavi za Marlen Ditrih, 1951.

“Ne mogu opisati taj osećaj, ali svaki put kada stavim svoje ruke oko tebe, osećam da sam stigao kući.”
 
Dali ima nade za nas nesretne u ljubavi,dali je moguće da stalno privlačimo pogrešne osobe,dali kvarimo nekog pored nas ili lažemo sebe da će biti bolje i da smo sami krivi.Dali postoji jos uvek onaj osećaj ushićenja kada nekog držiš za ruku,kada je tu kad ti treba...Postoji li jos uvek ta prava,čista ljubav...

Naravno da ima nade, i naravno da postoje prave ljubavi.
A zašto privlačimo pogrešne je delimično i naš mazohizam ili nedostatak ljubavi prema sebi, a delimično i strah. od sreće. :)
Postoje ljudi koji se plaše da budu srećni jer su u grču da bi se iza te sreće moglo desiti nešto jako loše, i onda se nalaze stalno zaključani u tom začaranom krugu tuge.

Čovek koji je zadovoljan i srećan sam sa sobom, mnogo lakše nalazi sreću sa drugim ljudima.
 
Dali ima nade za nas nesretne u ljubavi,dali je moguće da stalno privlačimo pogrešne osobe,dali kvarimo nekog pored nas ili lažemo sebe da će biti bolje i da smo sami krivi.Dali postoji jos uvek onaj osećaj ushićenja kada nekog držiš za ruku,kada je tu kad ti treba...Postoji li jos uvek ta prava,čista ljubav...



mukami
 

Back
Top