Ljubav

Ne znam,nisam pametan izgleda,očigledno..Nasao sam ja dosta toga do sad ali nešto što se može nazvati devojkom,to nisam,ne zelim nikog da vredjam naravno.Samo tražim pravu bezuslovnu,čistu ljubav,ja gubim nadu polako pa zato pitam...
 
'traži pravu bezuslovnu čistu ljubav'... To 85 u tvom nadimku je IQ? Izbaci te zablude iz glave i za početak traži bilo šta, jer doista zvučiš kao da to ne činiš. A kad bilo šta naiđe gledaj i da je savataš, kako znaš i umeš.
 
Ja ne mogu da se koncentrišem na temu, moj OKP mi ne da da mislim kako valja, jer ne znam šta smo to dali i da li smo nešto uopšte dali?!? :dash:
 
Dali ima nade za nas nesretne u ljubavi,dali je moguće da stalno privlačimo pogrešne osobe,dali kvarimo nekog pored nas ili lažemo sebe da će biti bolje i da smo sami krivi.Dali postoji jos uvek onaj osećaj ushićenja kada nekog držiš za ruku,kada je tu kad ti treba...Postoji li jos uvek ta prava,čista ljubav...
Dragi Ronine85,
naravno da ima nade, ljubav je svuda oko nas, siguran sam u to, uprkos tome što ne izgleda tako. Pretpostavljam da ovo 85 označava tvoje godine, pa se usuđujem da kažem tek ti je 33 godine i nemoj da odustaješ, bitno je da pokušavaš. Ako ne pokušavaš male su šanse da ćeš naći pravu ljubav. Veruj mi, ushićenje sigurno postoji, nije vezano za godine, krije se u malim stvarima, dodirima, pogledima i u svemu onome što deliš sa drugom osobom. Budi srećan što si osoba koja može to da doživi, postoje mnogi koji će ti zavideti na tome, mnog koji potcenjuju emocije i stavljaju neke druge stvari u prvi plan. Ali ti zasigurno znaš da su emocije iznad svega upravo zbog toga što su tako nepredvidive i neukrotive. Mnogi su skloni potcenjivanju emocija, mnogi ih kriju te se tako brane od sveta, ali samo oni koji su ih svesni i znaju njihovu snagu zaista mogu biti srećni u ljubavi. Moj ti je savet da se prepustiš, da se otvoriš ka drugima, da pustiš emocije da ti nađu put do tvoje druge polovine. Reci svima - jeste, plačem dok gledam serije pa šta! Pokaži svima da si svestan ko si i da znaš šta hoćeš i da to što si ti nije ništa manje vredno od bilo koga drugog na ovoj planeti! I za kraj, želim ti svu sreću ovog sveta i puno ljubavi.
Pozdrav,
tvoj 3oki.
 
...Ronin ,
prvo,- tvoj nik govori dosta
ronin je samuraj koji je izgubio Daimja tj. Gospodara
i lutalica je
a samuraj lutalica je mnogo pezorativnije od skitnice
sebi ne smijes takve uloge da dajes
ako vidis sebe u talase ljubavi koje trasiras
moras i da sebe tako 'opremis'
da budes samuraj
sspreman...siguran...ne trazis,
tebe traze...
moj,- prijatelju...
Normalno je da je ljubav ostvarljiva i to ona
najromanticnija
ali je treba sagradjivati,
od temelja niti jedan kamencic ne preskocciti...
mozes ali ostaje praznina....
sve ti je lijepo poredjao,- ' Zoki'....
 
Dali ima nade za nas nesretne u ljubavi,dali je moguće da stalno privlačimo pogrešne osobe,dali kvarimo nekog pored nas ili lažemo sebe da će biti bolje i da smo sami krivi.Dali postoji jos uvek onaj osećaj ushićenja kada nekog držiš za ruku,kada je tu kad ti treba...Postoji li jos uvek ta prava,čista ljubav...
Postoji samo treba otvoriti oci...
 
Dali ima nade za nas nesretne u ljubavi,dali je moguće da stalno privlačimo pogrešne osobe,dali kvarimo nekog pored nas ili lažemo sebe da će biti bolje i da smo sami krivi.Dali postoji jos uvek onaj osećaj ushićenja kada nekog držiš za ruku,kada je tu kad ti treba...Postoji li jos uvek ta prava,čista ljubav...

Sto bi rekao jedan moj ortak tu iz komsiluka - rano mi je za zenidbu, tek sam zasao u sestu deceniju. Za pravu ljubav uvek ima vremena, budimo optimisti. :malav:
 
Dali ima nade za nas nesretne u ljubavi,dali je moguće da stalno privlačimo pogrešne osobe,dali kvarimo nekog pored nas ili lažemo sebe da će biti bolje i da smo sami krivi.Dali postoji jos uvek onaj osećaj ushićenja kada nekog držiš za ruku,kada je tu kad ti treba...Postoji li jos uvek ta prava,čista ljubav...

Ronin,

Nismo dovoljno informisani ili poučeni o ljubavi tako da se kroz život malo više mučimo i rvemo sa nekim osnovnim stvarima.
Proces zaljubljivanja, drugačije zvan, romantična ljubav, u sebi uistinu nema ljubavi. To je samo pokazatelj koliko toga kod sebe moramo redefinisati da bismo se kompletirali i mogli sveobuhvatnije gledati i razumeti život.
U procesu zaljubljivanja, i u vremenu dok traje zaljubljenost, mi smo praktično zaljubljeni u svoje ideale, ili, tačnije, u one pojedinosti koje kod sebe nemamo dovoljno razvijenin ili smo ih, u procesu odrastanja blokirali i potisnuli. Tome naročito doprinosi sredina u kojoj odrastamo.

Praktično, sve ono što smo blokirali kroz odgoj i ono što nismo dovoljno razvili kod senbe, mi kao duhovno biće, Duša, projektujemo kod one druge osobe - nama suprotnog pola - i počinjemo se osećati uzdignuto i srećno u društvu te osobe. Ta osoba možda i ima te kvalitete, najčešće ih nema, i zato posle bleđenja naše projekcije, počinjemo sagledavati onu drugu osobu u njenom pravom svetlu sa svim vrlinama i manama. Tada počinje naše razočaravanje i tada najveći broj veza prestaje da postoji... {Naše razočaranje nije u drugu osobu već je u nas same u našu necelovitost, mada, mi to ne želimo sagledati niti prihvatiti pa po pravilu uvek upiremo prstom u onu drugu...}

Retko ko želi da sagleda istinu u ovom procesu zato što zaljubljenost daje osećanje kakvo se teško da naći na drugom mestu. Pa upravo zaljubljenost i ima zadatak da bude takva kakvom jeste: Da nas pokrene iz učmalosti i da uđemo u aktivniji život gde ćemo sticati životna iskustva i polako se razvijati. To znači da u tom procesu više učimo o sebi nego o onoj drugoj strani. Tu možemo sagledati koje osobine trebamo razviti a koje odblokirati. Praktično je zaljubljenost samo vrsta katalizatora koji će nas gurnuti u aktivan živbot.

Uistinu, tema je izuzetna, ali je i prilično obimna da bi se o njoj ovde iznosilo. U isto vreme, retko ko želi znati drugu stranu jer svako želi samo da bude srećan a ne prihvatati da je svako od nas jedna jedina osoba na svim svetovima koja je odgovorna za svaki detalj svog života.

Ipak, ima i nešto dobro što je došlo sa zaljubljivanjem. Sa našom dovoljnom duhovnom razvijenosti počeli smo se zaljubljivati i boriti se protiv ustaljene prakse da nam roditelji po ugovoru sklapaju brakove. (Nije to bilo pre nekoliko miliona godine već pre nekoliko desetina godina - bar u ovom podneblju.) Otimanje prava da sami biramo partnera jeste veliki duhovni skok jer smo bar donekle, mada nesvesno, prihvatili da sami nosimo odgovornost za svoj izbor...

Malo boljim sagledavanje druge strane ovih događanja svako može sagledati svoje unutarnje šablone koji ga vode kod izbora partnera-ke, i tada može na svestan način korigovati sebe i načiniti izbor osobe sa kojom će razvijati stvarnu ljubav. Stvarna ljubav u sebi će imati veliko međusobno uvažavanje, poštovanje, drugarstvo, prijateljstvo i veliku nesebičnost da se za drugu stranu učini mnogo kako bi se lakše nosila sa životom. Prava ljubav gradi i razvija veliku ili ogromno uzajamno poverenje. Ujedno, bez poverenja i odanosti ne može biti ni stvarne ljubavi.

Upravo mi i živimo da bismo iskustveno došli do stadijuma kada stvarno volimo pa zato i postoji brak i porodica gde se takva ljubav najbolje razvija i gradi. Težnja za romantičnom ljubavi nama kaže da je pred nama još dug put.

Sa poštovanjem ću dodati da težnja za ovom vrstom ljubavi samo pokazuje koliki je kod nas, kao Duše, ogromni vapaj za duhovnim napredovanjem, onim zbog čega jesmo ovde. To je nešto najsvetije u svakom od nas. Jurimo za zaljubljenošću a ne primećujemo pored sebe veliki broj osoba koje bi bile srećne sa nama a i mi sa nekom od njih ako bismo spustili svoj vizir i pogledali drugačijim očima.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
ovo je lepo receno i svaka cast. da te sreca posluzi da pronadjes koja slicno razmislja i zeli to isto.Neki podsticaj koji je vrlo,vrlo dobar.

...ne mozes ti sebe mijenjati , kao niko do sada a i od sada...to si sto si...nalazis one koje su ti bliske ovako ili onako...usaglasis se do granica a mijenjanje ...to je utopija...to je kao lastis...udaljis se od sebe i onda naglo nazad sa zestokim udarcem...prilagoditi se ...to da a mijenjati...ne...
Nije poucno ali je ,- t a k o ....
 
Neću ja da menjam sebe sam,hoću ja da se menjam i nadogradjujem,ali sa nekim ko hoće da me menja i da menja sebe ako je to potrebno i jednoj i drugoj strani.

Nemoj nikad da se menjas,evo rece ti i faraon,ali i ja cu
Sto bi se menjao zbog nekog,ako hoces pravu ljubav logucno da hoces da te devojka voli,a ako te voli onda te voli takvog kakav jesi,a ne da trazi da se menjas,mozes da se promenis na bolje,da neke svoje nedostatke ili mane ispravis,ali zbog sebe a ne zato sto ti je ona tako rekla ili trazila,a nemoj ni da trazis njoj da se menja
 
Ne želim ja sebe da menjam tipa samo da bi bio sa nekim,znam ja da je prava ljubav kad te neko voli zbog toga ko si ti takav kako jesi,ali isto tako mislim da ljudi treba da se prilagodjavaju jedno drugome,da grade svoj odnos,da ulažu u sebe i svoju vezu podjednako.Svakako ne možeš da radiš iste stvari kad si sam i kad si u vezi,na to menjanje ja mislim,da ti neko ukaže na tvoje greške zato sto te voli i podržava.Ne znam,možda grešim,vi me ispravite ako je tako
 
Dali ima nade za nas nesretne u ljubavi,dali je moguće da stalno privlačimo pogrešne osobe,dali kvarimo nekog pored nas ili lažemo sebe da će biti bolje i da smo sami krivi.Dali postoji jos uvek onaj osećaj ushićenja kada nekog držiš za ruku,kada je tu kad ti treba...Postoji li jos uvek ta prava,čista ljubav...

vrlo malo...ostalo je goli interes
 

Back
Top