Sledeći protest 12. januara

Niko nema pravo da se brani time da nema za koga da glasa. Treba izaći na glasanje, od ponuđenih opcija, svakako , postoji neka opcija za koju bi glasao pre nego za neku drugu. To je demokratija, ali ako neko misli da nema opcije za koju bi glasao mora da shvati da je to naša realnost, da ne postoji nijedna druga opcija, jer se stranke osnivaju prema postojećem stanju u državi i okruženju, i po tome prave svoje programe...jednostavno.

Скроз НЕТАЧНО. Свако има право да изађе или уопште и не изађе на изборе. А ако изађе има право да све кандидате на листићу прецрта. Проблем је у томе што ПОБЕЂУЈЕ НА ИЗБОРИМА ОНАЈ КОЈИ ДОБИЈЕ НАЈВИШЕ ГЛАСОВА ОД ИЗАШЛИХ НА ИЗБОРЕ...а не од броја уписаних гласача.......
 
Скроз НЕТАЧНО. Свако има право да изађе или уопште и не изађе на изборе. А ако изађе има право да све кандидате на листићу прецрта. Проблем је у томе што ПОБЕЂУЈЕ НА ИЗБОРИМА ОНАЈ КОЈИ ДОБИЈЕ НАЈВИШЕ ГЛАСОВА ОД ИЗАШЛИХ НА ИЗБОРЕ...а не од броја уписаних гласача.......

Zasto je to problem

Ako ne zelis da glasas, onda svesno prepustas u ruke za 20 30 40% glasackog tela da donesu odluku umesto tebe

Svaki glasac, kada nije izasao na izbore, slozio se sa tim
 
Скроз НЕТАЧНО. Свако има право да изађе или уопште и не изађе на изборе. А ако изађе има право да све кандидате на листићу прецрта. Проблем је у томе што ПОБЕЂУЈЕ НА ИЗБОРИМА ОНАЈ КОЈИ ДОБИЈЕ НАЈВИШЕ ГЛАСОВА ОД ИЗАШЛИХ НА ИЗБОРЕ...а не од броја уписаних гласача.......

Ne može drugačije.

Šta bi ti; prazna mesta u stolicama za neizašle birače? z:mrgreen:
 
Koliko znam, palikuće su uhapšeni i priznali su

Kažnjena je za sada samo žena koja je dovezla palikuću. Priznala je krivicu i kazna joj je pola godine kućnog pritviora i naknada u iznosu od 50.000 dinara. Mislim da ova druga dvojica još nisu priznali (zločinac i nalogodavac). Ako se ne varam, uhapšeni nalogodavac zločina, Igor Novaković, telohranitelj je predsednika opštine Simonovića o kome već duže vreme ovaj čovek piše. Dakle, sve je jasno k'o dan; slučaj je potrebno maksimalno politizovati kako bise privukla pažnja jer će suština izostati a sud neće imati nikakav verovatno nikakav odgovor za Novakovića jer će nedostajati motiv, koji se verovatno krije kod stvarnih naručioca.

A šta je mogućnost ka kojoj se treba otvoriti? Da je Dragoljub Simonović, predsednik Opštine Grocka, hteo da zastraši ili možda čak ubije ovog čoveka. Radi se o jednom primitivcu; o sirovini koja na taj način rešava sve probleme i koja je već jednom bila u zatvoru oko mesec dana zbog nereda, da se samo podsetimo. On predstavlja, kao što jeste dok je bio i na čelu Železnice Srbije, oličenje korumpiranog i bahatog sistema ove zemlje. I kao i u svakoj sekti kada branite nekoga ko ima lanac dole, predsednik njegove stranke i cele države gleda na to sve blagonaklono.
 
Poslednja izmena:
Скроз НЕТАЧНО. Свако има право да изађе или уопште и не изађе на изборе. А ако изађе има право да све кандидате на листићу прецрта. Проблем је у томе што ПОБЕЂУЈЕ НА ИЗБОРИМА ОНАЈ КОЈИ ДОБИЈЕ НАЈВИШЕ ГЛАСОВА ОД ИЗАШЛИХ НА ИЗБОРЕ...а не од броја уписаних гласача.......

Zkroz tačno, pročitaj ponovo i probaj da shvatiš šta sam napisao. Hajde ovako... Niko nema pravo da ne uzme učešće u odgovornosti koja podrazumeva odnos prema svojoj državi. Naravno da svako ima pravo da izađe ili ne izađe na izbore, ali da se posle toga busa u grudi da nije glasao ni za koga i da ne želi učestvovati u društvenom životu - ma šta to bilo, od najprostijih stvari pa do odbrane zemlje...to ne može biti opravdanje. A takvih, barem po sopstvenim izjavama, ima dosta. Nadam se da sam objasnio

- - - - - - - - - -

Kažnjena je za sada samo žena koja je dovezla palikuću. Priznala je krivicu i kazna joj je pola godine kućnog pritviora i naknada u iznosu od 50.000 dinara. Mislim da ova druga dvojica još nisu priznali (zločinac i nalogodavac). Ako se ne varam, uhapšeni nalogodavac zločina, Igor Novaković, telohranitelj je predsednika opštine Simonovića o kome već duže vreme ovaj čovek piše. Dakle, sve je jasno k'o dan; slučaj je potrebno maksimalno politizovati kako bise privukla pažnja jer će suština izostati a sud neće imati nikakav verovatno nikakav odgovor za Novakovića jer će nedostajati motiv, koji se verovatno krije kod stvarnih naručioca.

Ok, ali ipak moramo priznati da država jeste reagovala brzo, e sada kako će se to završiti, videćemo. Što reče ti, istraga, tužilaštvo, dokazi, motivi...videćemo...

- - - - - - - - - -

Ako nemas za koga da glasas, kandiduj se sam

Pa jeste, znači da postoji i ta opcija.
 
Скроз НЕТАЧНО. Свако има право да изађе или уопште и не изађе на изборе. А ако изађе има право да све кандидате на листићу прецрта. Проблем је у томе што ПОБЕЂУЈЕ НА ИЗБОРИМА ОНАЈ КОЈИ ДОБИЈЕ НАЈВИШЕ ГЛАСОВА ОД ИЗАШЛИХ НА ИЗБОРЕ...а не од броја уписаних гласача.......

је-БоТе Митке баш се трудиш.
Данас се мери притисак у месним зајендицама, немој да се много узбуђујеш, стар си човек
На изборима побеђује онај који броји гласове, стара комунистичка.....па ти то најбоље знаш
Поред Вас смо научили како то фунционише......

Постоји много једноставан систем да се Ваша крађа гласова сведе до ''максималног минимума'' али нећу да ти кажем сада
то ће бити изненађење !!!
 
Ok, ali ipak moramo priznati da država jeste reagovala brzo, e sada kako će se to završiti, videćemo. Što reče ti, istraga, tužilaštvo, dokazi, motivi...videćemo...

Razlog za to što su institucuije reagovale relativno brzo su ovi protesti. Da nije njih i da nije od ovog bilo napravljeno političko pitanje, verovatno ništa od toga ne bi bilo. Baš kao što je Željko Matorčević bio pretučen još početkom oktobra (a nije ni to prvi napad u celoj gročanskoj močvari...do današnjeg dana nije rasvetljen ni napad na Zorana Jankovića), ali za sada nema ni osumnjičenih.

Zeljko_Matorcevic_Zig_Info_Cenzolovka_1.jpg


Ono što je ovde jedino žalosno jeste što protesti nisu krenuli mnogo ranije. Ali naravno, ljudi su uglavnom sebični i interesuje ih samo kad osete nešto na svojoj koži, da se solidarišu sa drugima. Najtragičnija stvar svih ovih protesta jeste što je motiv, kapisla koja je pokrenula stvari, napad na Borka Stefanovića, odnosno jednog od vođa Saveza za Srbiju. I to je velika tragedija ovog društva, jer znači da bi možda sutra Jovanovića ubili i opet nikom ništa, a ovako samo kada opozicija ima direktne koristi se angažuje. Ali dobro, ja sam navikao da kasno braća Srblji na Kosovo stižu, tako da mene ovo ne iznenađuje previše. Samo je konstatacija tragične realnosti u zemlji.

Jedna od vrlo bitnih stvari je to što kada država zakaže neki ljudi padnu u zaborav. I onda više nema ko da stane u njihovu odbranu, jer se svi ponašaju kao ko? A političari iz opozicije, čim vide da nemaju lične koristi odnosno da neće privući podršku, odustaju od zamisli da podrže pojedince. Zato je vrlo ključno odmah protestovati, odnosno držati celu stvar u domenu javnog mnjenja, jer kada to spadne onda to postane samo još jedan u celom nizu nerasvetljenih slučajeva, bez pritiska društva, koji je doslovno neophodan. S druge strane, kada god se ne stane u odbranu ljudi odmah već prepuste stvari nadležnim institucijama, onda se ispada, da prostiš, kao gnjida. Ako se pusti slučaj da potraje godinu, dve, tri, pa se ide i do Vrhovnog suda i čeka da se sve završi odreda...svi razumni rokovi prođu. I onda izađe na ulice, onda svaki razumni čovek postavlja pitanje: Gde si ti bio sve ovo vreme (čak i da odluči neko da te podrži, a kao što naglasih, opozicija u takvoj situaciji malo koristi ima pa se to ne dešava).

U korumpiranim sistemima, a ja smatram (i rekao bih sa dosta razloga) da je naše društvo jedno od korumpiranijih, jedini način da se nešto izdejstvuje i da ne padne u zaborav (što žele oni koji su odgovorni, kao i uvek) jeste konstantno održavanje presije smaranjem.

Za Olivera Ivanovića se slažem sa tobom i već sam pisao da mi to deluje kao prikupljanje jeftinih političkih poena, ali ne postoji ništa što znamo što bi ukazati to što si napisao. Sasvim jednako je moguće da su ga ubile službe Srbije, kao i neka strana. Ako znaš nešto o Oliveru i njegovim političkim stavovima, znaš da je on bio veliki politički protivnik Aleksandra Vučića; štaviše, da ga je smatrao možda i najopasnijim (domaćim) političarem za Srbiju. Ako me pitaš za iskreno mišljenje, ja smatram da je grupacija albanskog klana nekog, koji je bio vrlo isfrustriran što nikako ne mogu da ga osude jer je čamio toliko u zatvoru, odlučila da uzme 'pravdu' u svoje ruke i da ga ubiju zbog toga što je navodno radio za vreme rata. Sve mi, iskreno, deluje da je taj scenario po sredi. S druge strane, moraš priznati da je sve ovo što se dešava oko badže severa Kosova, Milana Radoičića, u najmanju ruku izuzetno sumnjivo. Pazi, poligraf je dokaz da je nevin. A izjava koju je dao proglašena tajnom. Da li mi može neko objasniti zašto je to slučaj? :zstidljivko:
 
protest2912_0_0_468X10000.jpg


Deluje da sam dobro predvideo da počinje oko Božića malčice rasipanje.

Šta očekujete 12. januara? Nastavak trenda smanjivanja mase ili održavanje na ovom nivou?

http://www.seebiz.eu/protesti-u-beogradu-bukom-na-ulici-dokazujemo-da-smo-zivi/ar-187354/

Podržavam proteste, ali mislim da je ovo što rade svakih sedam dana po hladnom vremenu potpuno pogrešno. Čisto zamaranje naroda sa ciljem da se umore i da odustanu i naravno odu kući.


Greška je i to što su protesti previše mirni. Žao mi je, ali moraju neki vladini automobili da se razlupaju, moraju da se napadnu objekti vlade. Mora neka šteta da se napravi. Inače, narod će samo šetati, umoriti se i otići kući. Ništa se time neće promeniti.

Moramo da se ugledamo na Francusku. Oni ljudi to prostudirali, znaju kako se radi. Moraš da imaš konkretne zahteve i moraš da budeš istrajan dok ih ne dobiješ.

Mislim da su ovi protesti strogo kontrolisani, iz mnogo razloga. Prvo, sa namerom su organizovani po hladnom vremenu, da bi što manje ljudi došlo i da bi što manje ljudi šetalo do kraja. Drugo, bio sam na protestima, nijednom nisam video nikakvu policiju, nigde nije bilo koranjači, ništa. Bila je samo policija koja blokira ulice i reguliše saobraćaj. To znači da vlast zna da neće biti nikakvih nereda i lupanja, te stoga i ne šalje nikakvu žandarmeriju ili kornjače, što se inače normalno radi, iz mere predostrožnosti. Bio sam na mnogim demonstracijama od 90tih pa na ovamo, to ne može da prođe bar bez 20-30 policajaca u oklopima. Na Marakanu ih šalju na svakoj bednoj utakmici. A ne pošalješ ništa, a imaš 20 hiljada nezadovoljnih građana koji su se samo organizovali i izašli su na ulice spremni da ti se nahebu majke. Tu nešto ne štima.


Vlast se održava nasiljem, naročito ova naša vlast. Demonstranti moraju, kada su već ovako stravično izignorisani kao da ne postoje, i kada su na medijima ismejani, moraju da ubotrebe isto ono što radi Vlast, moraju da primene nasilje. Treba otići ispred skuštine i polupati njihove automobile, na primer. Moraju da nastanu neki neredi i onda sve ovo ne bi prolazilo tako tiho, kao da se ništa nije dogodilo.

Znači Francuska. Ili tako ili će se sve ovo završiti kao studentski protesti pre 2 godine.
 
Jeste, Terazije sirina ulice bar 30 metara ,Koliko li ljudi ima u jednom redu pa to puta 2 km,

Теразије немају 2 километра. Имају управо онолико докле је слика. Од Вукове задужбине почиње Краља Милана. Иначе целокупна дужина улице од Албаније до Краља Милана је 450 метара. Ширина на најширем делу, (стари назив је Трг Теразије) код Москве је 40 метара, иначе ширина саме улице је 15 метара.
 
Poslednja izmena:
Можда најбронији протест до сада,

hhjIkjm.jpg

Nema tu vise od 120 ljudi

Ma nek je i 150

Slinavi ministar je u pravu a vi ste Gospodo i Gospodze klasicne budale jer verujete svojim ocima

- - - - - - - - - -

Да има сигурно 5200. Време је дошло за општекругодвојкашки устанак. КАд имаш хероину Раду Трајковић на челу, успех је загарантован

Nekima uspeh, a ovim sns smradovima spiranje u klozetsku solju

- - - - - - - - - -

Jeste, Terazije sirina ulice bar 30 metara ,Koliko li ljudi ima u jednom redu pa to puta 2 km,

Теразије немају 2 километра. Имају управо онолико докле је слика. Од Вукове задужбине почиње Краља Милана. Иначе целокупна дужина улице од Албаније до Краља Милана је 450 метара. Ширина на најширем делу, (стари назив је Трг Теразије) код Москве је 45 метара, иначе ширина саме улице је 15 метара.

Dzaba polemisete

Treba verovati ministru Slini
 
Демонстранти носе по неколико перјаних јакни, зато делује да их има више.

Нпр. онижи господин носи број S. Преко тога обуче L, а онда XL, па XXL.

Тако делује да их има XXL, а заправо их има S.
 
-
Nastavljaju se subotnje demonstracije u centru Beograda

Rada Trajković: Vi ste ga uzdrmali, Vučiću se bliži kraj (VIDEO)

Po šesti put građani su se večeras okupili na protestu „Jedan od pet miliona“ na platou ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu odakle su krenuli u šetnju iskazivanja nezadovoljstva aktuelnom vlašću.

protest-1-678x381.jpg


12. januara 2019. 19.15 Izmenjeno: 20.40

Protest je protekao mirno, bez vidljivog prisustva policije u uniformama.

Organizatori protesta su na Platou ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu zatražili od nadležnih da otkriju ubice lidera Gi SDP Olivera Ivanovića i pozvali građane da dođu u sredu, 16. janura na miran skup povodom godišnjice njegovog ubistva.

„On je bio jedan od nas, dužni smo da mu odamo poštu, dođite na miran skup bez pištaljki i ponesite sveće. Želimo da obeležimo taj dan, da se takve stvari više nikada ne dese“, kazao je glumac Branislav Trifunović.

Predsednica NVO Evropski pokret sa KiM Rada Trajković je navela da se Vučić zalaže za ideju razgraničenja sa Kosovom, ali da takva ideja predstavlja nove patnje, ubistva i iseljavanja, protiv čega se borio Oliver Ivanović.

„On je za kompromis sa Tačijem i Haradinajem , ali ne sa vama, on je za kompromis sa svakim, osim sa čestitim i poštenim narodom“, rekla je Trajković.

Tokom govora Trajkovićeve, građani su vikali „Izdaja, izdaja“, i „Vučiću lopove“.

Rada Trajković je poručila demonstrantima da, dok god je Aleksandar Vučić predsednik ove države a njegova stranka na vlasti, Srbiji i njenim građanima ne može biti dobro bez obzira na njihova politička opredeljenja.

„Vi ste ga uzdrmali, Vučiću se bliži kraj“, poručila je Trajković.

Nakon govora, demonstranti su krenuli u protesnu šetnju centralnim gradskim ulicama ka trgu Slavija.

Kada je početka kolone bio u Makedonskoj ulici, poslednji građani su kretali sa Platoa kod Filozofskog fakulteta.

Protiv izveštavanja RTS-a i Studija B

Učesnici protesta zaustavili su se kod zgrade Radio televizije Srbije, gde su od direktora javnog servisa Dragana Bujoševića i glavnog urednika informativnog programa Nenada Lj. Stefanovića zatražili da podnesu ostavke, jer su osramotili novinarsku profesiju.

Puštena je špica dnevnika, a na platou ispred zgrade RTS-a zapaljene su baklje i postavljen transparent „Počelo je“.

Organizatori protesta poručili su Bujoševiću da je „odgovoran gra]anima i javnom interesu, a ne političarima na vlasti“, a Stefanoviću da prestane da tretira laži predsednika Aleksandra Vučića kao činjenice.

„Ostaćete upisani u istoriji kao odgovorni za sunovrat slobode medija i propast novinarske profesije“, rekli su organizatori.

Nakon pauze, nastavljena je šetnja ulicom Kneza Miloša, gde su okupljeni kod Beograđanke u kojoj je sedište televizije Studio B, skandirali „Barbara, javi se“. Sa razglasa je puštana muzička obrada priloga novinarke Barbare Životić: „Linč, silovanje, nasilje“.

Da li su građani ološ jer traže da se poštuje zakon?

Mirna šetnja nastavljena je do zgrade predsedništva, gde su demonstranti zatražili od predsednika Aleksandra Vučića da ih prebroji i uzvikivali „Vučiću, lopove“.

Na kraju protesta jedna od organizatora Jelena Anasonović rekla je da je na svakom protestu sve više gadjana zbog laži i manipulacija vlasti.

Ona je upitala Vučića, da li su okupljeni građani ološ, kako ih naziva, zato što traže da se poštuje zakon, da RTS istinito izveštava, a policija hapsi kriminalce.

„Da li smo mi ološ ako smo za Srbiju bez nasilja ili vi koji uskraćujete prava ljudima“, upitala je Jelena Anasonović.

Prvo okupljanje gradjana organizovano je 8. decembra pod nazivom „Stop krvavim košuljama“, a drugo 15. decembra pod nazivom „Hajde da se prebrojimo“.

Prvi protesti su inicijalno organizovani zbog napada na lidera Levice Srbije Borka Stefanovića i još dvojicu aktivista, kada je zatraženo da vlast prestane sa nasiljem protiv neistomišljenika i da se pronadju nalogodavci napada.

Zahtevi su prošireni, traži se pet minuta na RTS-u za proteste, jednako izveštavanje o svim političkim opcijama na javnom medijskom servisu, pronalazak počionilaca i nalogodavaca ubistva predsednika inicijative SDP Olivera Ivanovića i nalogodavaca napada na novinara Milana Jovanovića, kao i ostavka ministra unutrašnjih poslova Srbije Nebojše Stefanovića.

Prvi protesti su inicijalno organizovani zbog napada na lidera Levice Srbije Borka Stefanovića i još dvojicu aktivista, kada je zatraženo da vlast prestane sa nasiljem protiv neistomišljenika i da se pronadju nalogodavci napada.

Zahtevi su prošireni, traži se pet minuta na RTS-u za proteste, jednako izveštavanje o svim političkim opcijama na javnom medijskom servisu, pronalazak počionilaca i nalogodavaca ubistva predsednika inicijative SDP Olivera Ivanovića i nalogodavaca napada na novinara Milana Jovanovića.

Traži se i ostavka ministra unutrašnjih poslova Srbije Nebojše Stefanovića kao i smene generalnog direktora Radio-televizije Srbije Dragana Bujoševića i urednika Informativnog programa RTS-a Nenada Lj. Stefanovića.


- - - - - - - - - -

УСТАЛА ЈЕ СРБИЈА!
 
Kad se vidi Gospodar sa Makronom, najbolje bi bilo da se lepo europski dogovore da francuski panduri dodju u prestonicu a naši u Pariz.
Radi prijateljske razmene iskustva z:)
Da srpski panduri vide šta su pravi rebelsi, a naši rebelsi šta je prava francuska demokracija :D
 

Back
Top