Kultni filmovi

roki, rambo, kum, carobnjak iz oza, kosa, terminator, prohujalo sa vihorom, paklena pomorandza, veliki diktator, voz ulazi u stanicu, apokalipsa sada, kramer protiv kramera, zgodna zena, sjaj u travi, buntovnik bez razloga, svi filmovi merilin monro, lovac na jelene
i tako
ima ih jos
al ne mogu sad da se setim
ovo nisu moji omiljeni filmovi
al svakako su za sva vremena
 
banegad2004:
roki, rambo, kum, carobnjak iz oza, kosa, terminator, prohujalo sa vihorom, paklena pomorandza, veliki diktator, voz ulazi u stanicu, apokalipsa sada, kramer protiv kramera, zgodna zena, sjaj u travi, buntovnik bez razloga, svi filmovi merilin monro, lovac na jelene
i tako
ima ih jos
al ne mogu sad da se setim
ovo nisu moji omiljeni filmovi
al svakako su za sva vremena
lazes...lazes :D priznaj da places svaki put kad gledas prohujalo sa vihorom i zgodna zena :D
 
Banshee:
lazes...lazes :D priznaj da places svaki put kad gledas prohujalo sa vihorom i zgodna zena :D
nisam skoro gledao te filmove
joj kad ret ostavi do tada nadobudnu skarlet
ne
ne smem misliti na to
suze same krecu
a moram priznati da je i film zgodna zena ostavio jak utisak na mene
planirao sam da zavolim i ozenim prostitutku
isao sam do plavog mosta
ima dosta kandidatkinja
javicu kad se budem odlucio sa kojom cu provesti ostatak zivota u sreci i veselju
stavicu i sliku srecnice
 
Uvecanje Michelangelo Antonioni
Kota Zabriski Michelangelo Antonioni
Diplomac Mike Nichols
Petparacke price Quentin Tarantino
Istrebljivac Ridley Scott
Serpiko Sidney Lumet
Odiseja u svemiru 2001 Stanley Kubrick
Paklena Pomorandza Stanley Kubrick
Kralj Njujorka Abel Ferrara
Prozor u Dvorište Alfred Hitchkock
Vrtoglavica Alfred Hitchkock
Poštar uvek zvoni dva puta Bob Rafelson
Sudar David Cronenberg
Plavi Somot David Lynch
Sveto mesto Djordje Kadijević
Farenhajt 451 Francois Truffaut
Hevi metal Gerald Potterton
Alfavil Jean-Luc Godard
Braca bluz John Lendis
Taksista Martin Skorsese
Kosa Milos Forman
Stanar Roman Polanski
Psi od slame Sam Peckinpah
Pasje popodne Sidney Lumet
Širom zatvorenih ociju Stanley Kubrick
Isijavanje Stanley Kubrick
Brazil Terry Gilliam
Kad budem mrtav i beo Zivojin Pavlovic
Paranoja U Las Vegasu Terry Gilliam
12 majmuna Terry Gilliam

ovu su mi zaista cult movies
 
Stanley Kubrick i Terry Gilliam - svaki film im je kultni film, po meni.
Dodao bih jos dva koji niste pominjali:
Stalker - Tarkovski (Ruski SF, toliko dobar da su ga Ameri uvrstili medju 5 najboljih SF filmova svih vremena)
Bili Kid je bio dripac (ne znam ko je rezirao, maestralni Majkl Polard kao iskompleksirani Bili Kid, mislim da je to bio prvi antivestern)
 
simple_things:
Arnold_Layne:
Ovaj film sam juce gledala......PREPORUCUJEM SVIMA! Pod obavezno!!!
simple_things:
izvinjavam se:)
Tek sada vidim....Ja sam juce gledala "fahrenheit 9/11".....e to preporucujem

vomglaozid.gif
sad2.gif


e zato sam ja (izmedju ostalog) protivnik moržine Majkla Mura....
ukrao naziv tek tako, i sad se stari film (koji ima vrednost za razliku od ovog pljuvanja republikanaca (dok je Klinton, jeli, super)) polako zaboravlja....
seljačina!!
 
-desperado :D
-snatch :D :D
-otkrovenje-bar meni.ne znam ko je rezirao,film je mozda negde iz devedesetih,extreman je i preporucujem ga svima,glumi denzel vosington.....
-cetiri sobe-,(mozda je neko vec rekao) ok da se ne lazemo skoro svi tarantinovi filmovi su po meni nezaboravni....mada nesto mi se kill bill i nije dopao ali to je stvar ukusa
-neki to vole vruce
-viva las vegas-elvis presley,ann margaret :D
ma ne znam.....ima ih puno......
 
"So why did I do it? I could offer a million answers, all false. The truth is that I'm a bad person, but that's going to change, I'm going to change. This is the last of this sort of thing. I'm cleaning up and I'm moving on, going straight and choosing life. I'm looking forward to it already. I'm going to be just like you; the job, the family, the ******* big television, the washing machine, the car, the compact disc and electrical tin opener, good health, low cholesterol, dental insurance, mortage, starter home, leisurewear, luggage, three piece suite, DIY, game shows, junk food, children, walks in the park, nineto-five, good at golf, washing the car, choice of sweaters, family Christmas, indexed pension, tax exemption, clearing the gutters, getting by, looking ahead, the day you die."
 
Amarkord,

Rubljov

Neki to vole vruce

Kum

Dvadeseti vek

Carobnjak iz Oza

Kabare

Skupljaci perja

Snezana i sedam patuljaka- Dizni

Plavi vojnik

Bilo jednom u Americi

Mali veliki covek


.. ima jos toga:-D
 
Godfather (само 1. део)
Pulp fiction
Hair

...и наравно...припадам генерацији која се ложила на Терминатора и џедаје пре десетак година...:)
 
"Amistad" - prica o rasizmu i svemu sto ide uz to...
"Bilo jednom u Americi" - dobra prica i fenomenalna muzika, kao i skoro sve sto je radio E. Morikone
"Karakter" - holandski film, koliko se secam- rado bih ga gledala opet, al ne znam gde da ga nadjem
"Boja purpura" - mozda malo vise zenski film, al ipak, ne bi ga trebalo propustiti...strava muzika,
i dosta toga vec pominjanog, da ne ponavljam
 

Back
Top