Zasto se sve vise ljudi razvodi

Mislim da je nemoguce dati jedan pravi odgovor na ovo. Svako ima svoje razloge. Kako bese ono: Sve srecne porodice su srecne na isti nacin, a nesrecne su nesrecne svaka na svoj.

Inace, ne slazem se da ova moderna vremena ponistavaju potrebu za brakom.
 
ne kapiram zasto se ljudi koji su ekonomski nezavsni vencavaju, cula sam odgovore kao zbog dece iako ne razumem sta to znaci, videla sam da je procedura u opstini da se dete upise u knjigu rodjenih nesto komplikovanija ako su roditelji nevencani nego vencani, ali ne mogu da verujem da se neko zbog te procedure vencava, mi planiramo porodicu, vec smo godinama zajedno, ne vidim razlog da se sad kao nesto vencavamo zbog deteta, dovoljno smo odrasli da svojom vezom mozemo da upravljamo bez pomoci drzave
 
Држава не управља везама, ни венчаним ни невенчаним..

Људи се венчавају вероватно зато што тако ЖЕЛЕ, тако су одлучили и нису им потребни разлози нити оправдања, као што ни онима који су ОДЛУЧИЛИ да невенчано живе заједно такође нису потребни разлози и оправдања!

Суштина ја битна, а форма је ствар слободног избора...

А када је реч о разводу, једнако је трауматичан и болан раскид невенчаног брака као и ''законског''.... Нема разлике!
 
viktor_viktor:
upravlja, upravlja i treba da upravlja kad ljudi sami ne znaju :)


Mожеш ли ми то објаснити, молим те? Како то држава управља, преко којих институција, и како то држава одређује ко зна да управља својим браком а ко не?:roll:
 
istorija braka (vision nambr jedan) ,,, priučeni seljak ,, seljak nad seljacima ,,,zvali ga tatko na selo,,, zašto ?? jer imao najviše muže od krave ,, svi se čudili ,, mada danas i ne bi bilo tako čudno jer IPAK imao je i najviše krava ,, bio je nadokoniji od dokonih ,, pa i imao vremena da se bakće sa stokom ,,, tako s vremena na vreme dolazila mu neka žena u kuću da malo počisti ,,, a on samac ko samac ,,, a žena tada u podredjenom položaju ,, pa morala ponekada i suknju da zavrne ,,, ona zatrudni nakon nekog vremena a sirotinja nema kud sa detetom ,,, popriča ona malo sa njim o tom problemu ,,, i dodju do zajedničkog rešenja --- ovde nema ljubavi ,, spaja nas dete i podeljenost posla ,,, ajde da mi lepo potpišemo na papir pošto smo i jedno i drugo malo pismeni neka posvedoči po jedan dobar prijatelj ,,, daklen usmeno dogovaramo obaveze koje preuzimamo a na papir samo ŽVRLJ,,,,,
vidoše drugi ovaj slučaj postade praksa koja se kasnije nazvala brak ,,, jer ipak on je bio tatko na selo ,,,,, ??
ili ljubav nema razlog ,, nema dogovor ,, nema vaganja i prenemaganja ,, ili ipak treba sve na papir ????????
 
Ja mislim zbog toga sto su zene postale liberalnije i samostalnije, jer po meni one su bile daleko u gorem polozaju u bracnoj zajednici. A i u drustvu vise nije velika sramota kad se razvedete, to se danas smatra normalnom pojavom. Ranije su se ljudi vencavali sto pre radi lakseg opstanka i lakseg upraznjavanja seksa. Ima jos dosta razloga ako me ne mrzi dopisacu.
 
Јеле ико овде рече да је папир обавезан???
Ствар избора.
Не видим разлог зашто треба објашњавати свој избор ЗА папир или БЕЗ папира. Суштина је иста.

Брак је и СА и БЕЗ папира, обавезе су исте, последице растанака су исте, све је исто, само је форма различита...
 
viktor_viktor:
ne kapiram zasto se ljudi koji su ekonomski nezavsni vencavaju, cula sam odgovore kao zbog dece iako ne razumem sta to znaci, videla sam da je procedura u opstini da se dete upise u knjigu rodjenih nesto komplikovanija ako su roditelji nevencani nego vencani, ali ne mogu da verujem da se neko zbog te procedure vencava, mi planiramo porodicu, vec smo godinama zajedno, ne vidim razlog da se sad kao nesto vencavamo zbog deteta, dovoljno smo odrasli da svojom vezom mozemo da upravljamo bez pomoci drzave


Identico, totalno :)
 
Hellen:
Држава не управља везама, ни венчаним ни невенчаним..

Људи се венчавају вероватно зато што тако ЖЕЛЕ, тако су одлучили и нису им потребни разлози нити оправдања, као што ни онима који су ОДЛУЧИЛИ да невенчано живе заједно такође нису потребни разлози и оправдања!

Суштина ја битна, а форма је ствар слободног избора...

А када је реч о разводу, једнако је трауматичан и болан раскид невенчаног брака као и ''законског''.... Нема разлике!

u potpunosti se slazem
 
moja tetka je bila u "ne-braku" sa svojim "muzem", nisu imali potrebu da se uzimaju. Onda je on iznenada umro i ona se bukvalno nasla na ulici u roku od mesec dana, jer je njegova rodbina uzela stan.

Sad da ne bude "I to je tebi razlog za udaju", ne mislim to, samo navodim primer.
 
Larro, jedino su u bivšoj YU Slovenci imali izjednačenu VBZ i BZ. .Jedino je njihov zakon poznavao i npr. silovanje u braku. I nijedan drugi u ex YU.
U Srbiji je bilo ...10 godina zajedničkog života da bi VB drugovi :razz: mogli da nasleđuju jedno drugo.
Sada je VBZ sasvim izjednačena sa bračnom.
O deci da ne govorimo.
E, sada, da li će moje dete imati nešto protiv?
Ja i kada bih se ženio, apsolutno bih podržao ženinu odluku da zadrži svoje prezime- Nema potrebe da objašnjavam...
 
ooohhh, čekamo odgovor
kava.gif
 

Back
Top