Memorija i memtest86
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Memorija i memtest86

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Memorija i memtest86

Znam da je ovo mozda pre tema za softver nego za hardver, ali sumnjam da softverashi testiraju memoriju kao hardverashi. Problem je u tome shto kad pokrenem Memtest86 i podesim u opcijama pod 4) "BIOS all" (mislim da to sluzi za odredjivanje odakle dokle se testira memorije, odnosno kako ce testni program da "vidi" memoriju), pochne od samog starta da mi prijavljuje ogroman broj greshaka. Kad ovu opciju stavim na" BIOS std" ili "Probe" ni posle 24h testiranja ne prijavljuje ni jednu greshku. Da stvari budu gore, u prvom sluchaju (sa gomilom greshaka) test zakuca posle vrlo kratkog vremena. U chemu je problem, da li je memorija defektna (Kingmax SuperRam, nova, dozivotna garancija), ili je to neki bug u testu, pa program pokushava da "upisuje" tamo gde fizichki nema memorije? Jel' ima iko neko slichno iskustvo?

Zainteresovan član OKLAGIJA (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Memorija i memtest86

Nisi naveo kolika ti je frekvencija i latence !
    Ondak mozda budem znao...
    Slicnost izmedju slona i paradajza
    je u tome sto su oba crvena
    osim slona.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: Memorija i memtest86

DDR400, 2-3-3-6 (fabrichke su 2,5-3-3-7, ali isti mi djavo prijavljuje i kad je ubrzana i kad nije, pa chak i kad je malo usporim)

Primećen član El Muerte (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: Memorija i memtest86

Ja imam apsolutno identican problem. Ili nemamo dobre meorije ili (verovatnije) program ne valja. Probao sam sa Gold Memory testom i nije mi prijavio nikakve greske

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: Memorija i memtest86

Ni kod mene Gold Memory nishta ne nadje. Izgleda da je problem u nachinu na koji sam program definishe granice (velichinu) mem. modula. Poshto se BIOS u vecini sluchajeva keshira u RAM, mislio sam da je zbog toga (jer bi svako upisivanje u taj deo sigurno dovelo do detekcije "greshke"), ali i kad iskljuchim u BIOS-u opciju BIOS Cache (ili tako nekeko) opet ista pricha. Samo me je zanimalo da li neko ima isti problem... Sad mi je vec lakshe...A vec sam pomislio da je mashina zrela za penziju.

Slične teme

1. RAM Memorija
    Autor rema u forumu Hardver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.10.2006., 20:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •