Pravni fakultet - Novi Sad, prijemni

Litikos

Početnik
Poruka
1
Dosad sam čitao i prolazio gradivo istorije, međutim imam nekih nedoumica u vezi sa ustavom pa bi me zanimalo da li neko ima ili zna gde bih mogao da pronađem odgovore na ta pitanja;

Osim toga bilo kakva iskustva ili saveti su više nego dobrodošli. Pokušao sam da nađem nešto međutim sve je veoma nepregledno i sad već prilično zastarelo.
 
Dosad sam čitao i prolazio gradivo istorije, međutim imam nekih nedoumica u vezi sa ustavom pa bi me zanimalo da li neko ima ili zna gde bih mogao da pronađem odgovore na ta pitanja;

Osim toga bilo kakva iskustva ili saveti su više nego dobrodošli. Pokušao sam da nađem nešto međutim sve je veoma nepregledno i sad već prilično zastarelo.

Problem ti je sto sada ovi sto su na vlasti,nisu jos uspeli da naprave ustav po svom nahodjenju,pa zato i ne postoji potpuna i izmenjena verzija.
Evo ti ova stranica,pa mozda pronadjes to sto ti treba:https://www.google.com/search?num=20&source=hp&ei=qzkxXKfANefprgT-gavADQ&q=poslednji+vazeci+Ustav&btnK=Google+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B0&oq=poslednji+vazeci+Ustav&gs_l=psy-ab.3...3479.12349..16005...1.0..0.204.2571.9j13j1......0....1..gws-wiz.....6..0j35i39j0i131j0i203j0i13.qkogAC4w-3Q
 
Cao, da li su i dalje na prijemnom Istorija i Ustavno pravo ? I da li je tacno da zbirke sa pitanjima za prijemni mogu da se kupe u februaru ?
Da, još se to polaže. Ja sam kupio zbirke ali one su od 2017 godine. Tamo su đi rekli da se iz tih spremam. U njima imaš 150 pitanka iz istorije i isto toliko iz ustava. Kad sam ih pitao da li će ta pitanja biti na prijemnom rekli su mi nalik na tome. U prevodu ili će takva, ili slična samo malo izmenjena ili nemaju pojma oni koji su mi prodali. Svakako ta zbirka nije mnogo pomogla jer najveći problem ( bar meni) je to što nisam nigde našao nijedan test za ustav jer je jako specifična knjiga i nema testova online.
 

Back
Top