Зашто Срби не поштују себе и своју историју!

Srbi od Nemanjica nisu imali sanse da drze do sebe, jer su morali da prezive....

Srbija bez muske dece je morala da cuva svoju decu, pa su zene svoje sinove ucile da se ne nadmecu

sa onima na vlasti, sa jacima.

Jos dalje se ide i crnogorci su isti takvi, ali bez morala, pa ce slabije u blatu jos da gaze....

Istina je da je gomila sislih s planine i bez moralne kontrole svojih sunarodnika u Beograd donela novog

vlastodrsca i srbi su opet morali da cute, ako nece na goli otok ili pod noz.

Gamadi je mnogo oko Srba, a suvise malo glava.
 
I ti mislis da si dobar covjek i dobar Srbin? A sa koje qite su tvoji sisli? Da nijesi slucajno potomak Luja XVI?:zlud:

Vi ste tek zadnja tura sislih s planine i bacila se na Srbe i njihovu zemlju i imovinu....ali jos niste potisnuli crnogorce.

Mislim da ste gamad i vi. Da necu da se bratim sa vama sto ne mozete svoje rodjake i zemljake da kontrolisete moralno?

Pa necu, ako ti je zemljak dobar kada te laze u lice, a sprema ti omcu onda ga ti vodi svojoj kuci , a ne mojoj.
 
Ah da, vidi se da si dobar covjek i nadasve uljudan. Nema sta. Radije bi bio divljak sa planine nego tako dobar covjek ko ti. Znam, sve znam, tako su i muslimani u ovome zadnjom ratu govorili kako ih napadaju divljaci sisli sa planine, napadaju veliku kuluru.z:D
A to je ista kultura ko i tvoja.

Ne jedi ono sto nije za jesti. Istorijski, iz Beograda su Turci otisli juce. Ko se naselio? Iebeni Srbi divljaci za planine.

Ja sa tobom i tebi slicnima ne dijelim ni istu biolosku vrstu a kamoli narodno porijeklo.
 
Ah da, vidi se da si dobar covjek i nadasve uljudan. Nema sta. Radije bi bio divljak sa planine nego tako dobar covjek ko ti. Znam, sve znam, tako su i muslimani u ovome zadnjom ratu govorili kako ih napadaju divljaci sisli sa planine, napadaju veliku kuluru.z:D
A to je ista kultura ko i tvoja.

Ne jedi ono sto nije za jesti. Istorijski, iz Beograda su Turci otisli juce. Ko se naselio? Iebeni Srbi divljaci za planine.

Ja sa tobom i tebi slicnima ne dijelim ni istu biolosku vrstu a kamoli narodno porijeklo.

Vidis gamadi i moji su se vracali od negde, ali su se sasvim lepo uklopili sa onima koji su se tu zatekli,

jer im nismo otimali njihovo. A vi ste gamad jer u kucu ulazite i uzimate tudje, cak ni nne pitate.

Postavi temu, ako meni ne verujes, koliko je ljudi opljackano od crnogoraca, vas iz krajine, onih sa kosova i svi vi imate pravo, a srbi moraju da cute jer ste sila.

Zaostala planinska sila s kojom nema razgovora.
 
Ne lupaj.
Zasto sebi za pravo dajes da na silu drzis nekog dje nece da bude?

Ne postoje nikakve "visedecenijske teznje". Srbijanski vojnik je na Hrvate i dr. jugoslovene 1918. gledao kao na bilo koje druge strance.

Taman je Zivorada bolio q. da ostavi svoju zenu i djecu i da ide da gine za tamo neke suplje ideje koje je neka pedercina smislila u svojoj ludoj glavi.

Hrvati i slovenci nisu usli u sastav kraljevine na silu vec ujedinjenjem drzave SHS i kraljevine Srbije..
Postojao je jugoslovenski odbor u kome izmedju ostalog bilo i hrvata Ivan Mestrovic, Ante Trumbic, Franja Supilo..
Pored hrvatskih i srpskih nacionalista postojala je u Kraljevini SHS do diktature Aleksandra 1929. Organizacija Jugoslovenskih nacionalista (ORJUNA) u kojoj su najvise zastupljeni bili hrvati i slovenci.. Toliko o tome da hrvati nisu bili za ujedinjenje...
Sto se tice srpskog seljaka kojeg si pomenuo on je imao svojstvo srpskog domacina kada je kuci i mogao je da se pita oko svog privatnog poseda a imao je i pravo glasa i da bude glasan ali od mobilizacje imao je svojstvo srpskog vojnika koji slusa naredjenja i od se od donosenja Niske dekleracije 1914. bori za ratni cilj: ujedinjenje svih jugoslovena... To sto ti kazes da li ga je boleo q da gine za neke ideje i da li mu se to svidja ili ne druga je stvar.. verovatno da se on pita nebi isao ni da gine. svako ima pravo na vlastito misljenje ali od decembra 1914. on se bori za ratni cilj koji nije ujedinjenje srba nego jugoslovena..
Da su hrvati i slovenci odbili ujedinjenje dobili bi drzavu..Pa cesi i slovaci su posle rata dobili vrlo solidnu drzavu u teritorijaljom smislu iako su ratovali na strani monarhije...
Posle sloma 1915. nismo bili interesantni saveznicima i ne verujem da bi dobili veliku drzavu..Pa saveznici nisu marili za Italijane da im daju veliku drzavu i izigrali su ih a ne nas.. Aleksandar je ovim ujedinjenjem uradio najbolje u tom trenutku, nijedan vladar nije ni mesija, ni vidovnjak pa da gleda sto godina u buducnost sta ce da urade ovi posle njega..pa ko je verovao tad 1918. da ce posle 1945. vladati komunisti i da ce se Jugoslavija raspasti.. Velika vecina je bila za ujedinjenje..
 
Pa sam kazes da si slabic i kukavica, kad te gori od tebe (po tvojoj prici) guraju kako oce i to u tvojoj rodjenoj kuci. Dakle, "junace", jatagan u ruke i sjeci gamad a ne ko neka usljiva babetina samo da lajes.

Nisam ja junace slucajno napisao gamad. Gamad ide kao vi u coporima do zuba naoruzani i otpor je uludo gubljenje glava SRPSKIH kojih nema dovoljno.

Zato vas gamadi i tamane polako i natenane dok se ne uklopite u sredinu.
 
Hrvati i slovenci nisu usli u sastav kraljevine na silu vec ujedinjenjem drzave SHS i kraljevine Srbije..
Postojao je jugoslovenski odbor u kome izmedju ostalog bilo i hrvata Ivan Mestrovic, Ante Trumbic, Franja Supilo..
Pored hrvatskih i srpskih nacionalista postojala je u Kraljevini SHS do diktature Aleksandra 1929. Organizacija Jugoslovenskih nacionalista (ORJUNA) u kojoj su najvise zastupljeni bili hrvati i slovenci.. Toliko o tome da hrvati nisu bili za ujedinjenje...
Sto se tice srpskog seljaka kojeg si pomenuo on je imao svojstvo srpskog domacina kada je kuci i mogao je da se pita oko svog privatnog poseda a imao je i pravo glasa i da bude glasan ali od mobilizacje imao je svojstvo srpskog vojnika koji slusa naredjenja i od se od donosenja Niske dekleracije 1914. bori za ratni cilj: ujedinjenje svih jugoslovena... To sto ti kazes da li ga je boleo q da gine za neke ideje i da li mu se to svidja ili ne druga je stvar.. verovatno da se on pita nebi isao ni da gine. svako ima pravo na vlastito misljenje ali od decembra 1914. on se bori za ratni cilj koji nije ujedinjenje srba nego jugoslovena..
Da su hrvati i slovenci odbili ujedinjenje dobili bi drzavu..Pa cesi i slovaci su posle rata dobili vrlo solidnu drzavu u teritorijaljom smislu iako su ratovali na strani monarhije...
Posle sloma 1915. nismo bili interesantni saveznicima i ne verujem da bi dobili veliku drzavu..Pa saveznici nisu marili za Italijane da im daju veliku drzavu i izigrali su ih a ne nas.. Aleksandar je ovim ujedinjenjem uradio najbolje u tom trenutku, nijedan vladar nije ni mesija, ni vidovnjak pa da gleda sto godina u buducnost sta ce da urade ovi posle njega..pa ko je verovao tad 1918. da ce posle 1945. vladati komunisti i da ce se Jugoslavija raspasti.. Velika vecina je bila za ujedinjenje..

Dobro.
Vidi se da si o tome malo ili gotovo nista procitao.

Samo da te uputim u pravom smjeru jer ne pada mi na pamet da ispravljam sve greske koje si odje napravio. Cesi i Slovaci su se borili u Cehoslovackim legijama u francuskoj, ruskoj, talijanskoj i srpskoj vojsci.
Cesima i Slovacima je priznato od strane Antante da su saveznik.

Nista slicno nije bilo kod Hrv. i Slo.

- - - - - - - - - -

Nisam ja junace slucajno napisao gamad. Gamad ide kao vi u coporima do zuba naoruzani i otpor je uludo gubljenje glava SRPSKIH kojih nema dovoljno.

Zato vas gamadi i tamane polako i natenane dok se ne uklopite u sredinu.

Znaci kukavica i slabic.
Znao sam.
Za sve ima izgovor. Za nedostatak muda pogotovo.
 
Kao i sredina odakle dolazite jos uvek ste feudalna zajednica i srbi s kosova i crnogorci i vi iz zapadnih krajeva, ne mozete bolji da budete nego sto vam je okruzenje kao sto je plemesnsko hrvatsko. Kao tako zaostali uvek nastupate kao pleme. Srbi su na svojim teritorijama prihvatili istocnu i zapadnu kulturu i iz obe izvukli najvise, pa su dostigli gradjansku kulturu. Razlika u proslom ubrzanom veku je sto godina kulture, tako da kada vi kao divljaci uskocite u takvu kulturu lako porobite domacina i sada treba da vas vaspitavamo bar dve generacije.
 
Dobro.
Vidi se da si o tome malo ili gotovo nista procitao.

Samo da te uputim u pravom smjeru jer ne pada mi na pamet da ispravljam sve greske koje si odje napravio. Cesi i Slovaci su se borili u Cehoslovackim legijama u francuskoj, ruskoj, talijanskoj i srpskoj vojsci.
Cesima i Slovacima je priznato od strane Antante da su saveznik.

Nista slicno nije bilo kod Hrv. i Slo.

- - - - - - - - - -



Znaci kukavica i slabic.
Znao sam.
Za sve ima izgovor. Za nedostatak muda pogotovo.

Pricam o srpskom narodu kao kulturi na prostorima srbije i kako ih terorisete posle turaka, brankovica, bugara, madjara, nemaca i ostalih.

- - - - - - - - - -

Treba li veci dokaz neko kriminalci iz krajine u DB, a crnogorci u gradjevinskoj i narko mafiji?

Koga ubijaju samo vas i njih i ponekog s kosova, ko vas ubija, isti kao vi. Banda kriminalaca najnizeg mentalnog sklopa.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kao i sredina odakle dolazite jos uvek ste feudalna zajednica i srbi s kosova i crnogorci i vi iz zapadnih krajeva, ne mozete bolji da budete nego sto vam je okruzenje kao sto je plemesnsko hrvatsko. Kao tako zaostali uvek nastupate kao pleme. Srbi su na svojim teritorijama prihvatili istocnu i zapadnu kulturu i iz obe izvukli najvise, pa su dostigli gradjansku kulturu. Razlika u proslom ubrzanom veku je sto godina kulture, tako da kada vi kao divljaci uskocite u takvu kulturu lako porobite domacina i sada treba da vas vaspitavamo bar dve generacije.

Moj pradjed je prije sto godina tecno govorio njemacki i talijanski i pomalo madjarski. Prosao je sve od Trsta pa do Vijene i Budima i Peste. Zabogatio i zaradio kolko sve tvoje (i moje poslje njega) generacije nece za 500 godina.
Izgradio je kucerinu sa 10 spavaci soba.
Njegova staja je bila veca i urednija nego cumezic u kome ti danas zivis.

Ko je divljak i gamad nek se vidi.z:poz:

- - - - - - - - - -

Da se ispravim cesi i slovaci su ratovali u sastavu monarhije a na na strani :D

Nadji na google Cehoslovacke legije.

Cesi su pogovoro ratovali u francuskoj, ruskoj, talijanskoj i srpskoj vojsci. I prinzat im je status saveznika od strane Antante. Hrvate i Slovence nije niko ziv na svijetu priznavao osim Srbije.
 
Ah, da zaboravih i skole ste zavrsili samo su vam se diplome zaturile ispod klavira u staroj srusnoj kuci.

Gamadi imate primer Kusturice, koji je morao da pobegne, ali je kao covek dosao u Srbiju i narod ga je primio isto kao coveka,

a ko ga napada, pa gamad koja zna samo za pljacku.

- - - - - - - - - -

Beckovici su recimo gamad....a ko ih je primio u elitu Srbije, pa pleme koje je vec zauzelo Akademiju nauka....

- - - - - - - - - -

A znas li " srbine" kod koga srbi uce skole i kako?

Kod gamadi koja je zaturila diplomu i da bi to sakrila i naravno pljackala,

gamad trenira zivce svakom srbinu koji ne plati dovoljno, a svom plemeskom ortaku sredjuje posao u inostranstvu jos pre nego i diplomira....pa ga pleme vrati tako sposobnog i moralno ispravnog da dalje pljacka za njih.


Niza plemenska sorta....i dve generacije nam opet rttreba i za vas....
 
Poslednja izmena:
Ma bre, ja kao jedinka mogu da vas zajebavam kako hocu, jer ste i slabici i glupaci.

Pricam o srpskom narodu kao kulturi na prostorima srbije i kako ih terorisete posle turaka, brankovica, bugara, madjara, nemaca i ostale gamadi.

- - - - - - - - - -

Treba li veci dokaz neko kriminalci iz krajine u DB, a crnogorci u gradjevinskoj i narko mafiji?

Koga ubijaju samo vas i njih i ponekog s kosova, ko vas ubija, isti kao vi. Banda kriminalaca najnizeg mentalnog sklopa.

 
Pa kad me nervira i prodaje kulturu zaostale hrvatske bratije s kojima su pljackali srbiju i u Jugoslaviji.

Evo primer: Krajisnik pljackas direktor poste u Vukovaru, od rodjaka tadasnje vlasti zakupio PKB ovo imanje sa jezerom za neke mizerne pare jer je rodjak vec obavio pljacku PKB, pa se imanje izdavalo u zakup. Drufi rodjak zvani Zuti digao cenu autobuskih karata da se seljaku ne isplati da ide u grad da radi za nadnicu, pa mu je jeftinije da radi kod ove bagre koji mu daje platu po cefu, ali i sa zaostatkom od par meseci. Ceo kraj radi za krimosa. A krimos naravno,
ima i drugi posao pa za njihove zaostale plate kupuje polovne masine i naravno, preko plemenskog rodjaka dobija tender da raskopava kanale za milion evra i to za telekom, jer u srbiji "nema" firme koja moze da zadovolji tender. Pored onoliko gradjevinskih firmi koje rade niskogradnju.
Naravno u PKB svi srbi dobili otkaze, a naravno da je ostao krem kremova da prima od drzave platu i kako da se ne buni kada neko kupi PKB, pa mora od usta im uzimaju leb....plemesnka gamad.
 
Pa kad me nervira i prodaje kulturu zaostale hrvatske bratije s kojima su pljackali srbiju i u Jugoslaviji.

Evo primer: Krajisnik pljackas direktor poste u Vukovaru, od rodjaka tadasnje vlasti zakupio PKB ovo imanje sa jezerom za neke mizerne pare jer je rodjak vec obavio pljacku PKB, pa se imanje izdavalo u zakup. Drufi rodjak zvani Zuti digao cenu autobuskih karata da se seljaku ne isplati da ide u grad da radi za nadnicu, pa mu je jeftinije da radi kod ove bagre koji mu daje platu po cefu, ali i sa zaostatkom od par meseci. Ceo kraj radi za krimosa. A krimos naravno,
ima i drugi posao pa za njihove zaostale plate kupuje polovne masine i naravno, preko plemenskog rodjaka dobija tender da raskopava kanale za milion evra i to za telekom, jer u srbiji "nema" firme koja moze da zadovolji tender. Pored onoliko gradjevinskih firmi koje rade niskogradnju.
Naravno u PKB svi srbi dobili otkaze, a naravno da je ostao krem kremova da prima od drzave platu i kako da se ne buni kada neko kupi PKB, pa mora od usta im uzimaju leb....plemesnka gamad.

Generalizuješ i deliš već podeljeni narod.
Takvih slučajeva ima i među Srbima prečanima, Srbima iz Bosne i odakle god želiš.
Nekoliko skotova Krajišnika (zaboravio si Mirka Marjanovića) ne potkrepljuje tvoju "tezu".
Mora da si ostao bez posla u toj transakciji pa si ogorčen i otrovan.
 
Generalizuješ i deliš već podeljeni narod.
Takvih slučajeva ima i među Srbima prečanima, Srbima iz Bosne i odakle god želiš.
Nekoliko skotova Krajišnika (zaboravio si Mirka Marjanovića) ne potkrepljuje tvoju "tezu".
Mora da si ostao bez posla u toj transakciji pa si ogorčen i otrovan.

Vrlo gresis, ja sam posmatrac, ne dodiruju me ti likovi i njihova plemena.

Vrlo je napadno sto recimo evo sada, krajisnici i crnogorci vladaju beogradom.

Recimo Vracar, probaj da se bavis bilo cime ako nisi platio nekom u administraciji ili

crnogoskom plemenskom savezu pa pocni da radis.

U velikim poslovima krajisnici gospodare, nema sanse da dobijes neki veci posao, a da vec nije umesan neki krajisnik krimos.

- - - - - - - - - -

Oko poslova, oko skole, pa srbin koji zavrsi fakultet kod te bande crnogorsko, krajiske bilo gde u svetu postaje cudo struke.

Ili ces da mi kazes da crnopgorci u medicinskim ustanovama cekaju na red? Mozda placaju lecenje?

Iz Podgorice ih dovlace da se lece besplatno u Beograd...jer kriminalna medicinska banda i tu vlada.

- - - - - - - - - -

Znas li kada je onaj Pupavac, zaposlio pola familije u drzavnim organima srbije?

Onaj Srpski element u Hrvatskoj? Pre 30 godina, davno pre ratova....

- - - - - - - - - -

Kosovac dodje sa diplomom nekog bezveze fakulteta i postane direktor u Telekomu,

familija mu se zaposli dobija kredite, a srbi...? sede i cekaju posao sa diplomom koja odgovara tom istom poslu i

dvadeset godina iskustva.

- - - - - - - - - -

I umesto da kulturna srbija menja ove planinare oni silom drze srbe pokorene.

Oni bolje ne znaju, ali preko njih i drugi to rade. Sivonja preti, samara, daje otkaze svakome ko se pobuni,

a rodjak u sudu opere kriminal.

- - - - - - - - - -

Ne kazem ja da oni nisu srbi, nego da su sivonje koje vode srbiju.

Takvi ne trpe vlast, jer su oni vlast, pa ko njima gospodari on i vlada srbijom,

a kako to radi vidis iz naslova teme.
 
To jeste neka vrsta specijalnog rata, laganim posmatranjem tokom 50 godina

lako moze da se vidi uticaj crnogoraca na Beograd i posto nije bilo moguce napraviti gradjanski rat u Srbiji

onda je napravljen svojevrsni egzodus iz krajine i sa kosova da se sasvim ugusi gradjanska drzava i vrati u feudalni status

a time i oslabi ceo srpski korpus u borbi za prevlast na teritoriji srbije.

Sivonje to i ne mogu da vide, jer su duboko kriminalizovani, a Srbinu je sve jedno da li ga tlaci kurta ili Murta on mora da cuti...
 
Dobro.
Vidi se da si o tome malo ili gotovo nista procitao.

Samo da te uputim u pravom smjeru jer ne pada mi na pamet da ispravljam sve greske koje si odje napravio. Cesi i Slovaci su se borili u Cehoslovackim legijama u francuskoj, ruskoj, talijanskoj i srpskoj vojsci.
Cesima i Slovacima je priznato od strane Antante da su saveznik.

Nista slicno nije bilo kod Hrv. i Slo.

- - - - - - - - - -



Znaci kukavica i slabic.
Znao sam.
Za sve ima izgovor. Za nedostatak muda pogotovo.

Čekaj, dakle misliš da bi T.Ruzvelt, Orlando, Clemenceau i ekipa drukčije tretirali Slovence i Hrvate od Slovaka i Čeha na osnovu nekakvih čehoslovačkih ratnih zasluga na strani Antante? Prvi put čujem za tako šta. Osim toga šta nije bila i nekakva jugoslavenska legija na Solunu i jos neke manje jedinice u Rusiji?
Neovisno o tome, to mi se čini dosta neuvjerljivo. Npr baš je praški korpus atakirao na Cer 1914. prvi južni susjed, zagrebački korpus sa(vjerojatno)dosta Srba unutra.

Jedini problem sa Hrvatima i Slovencima bila je Italija i ono šta je njima obećano u zamjenu za pristup Antanti. Van toga, otprije je dogovoreno da će se južni slaveni ujediniti, odbijena su hofiranja austrijskih i mađarskih krugova 1917. i 1918. a vizija o propasti austro-ugarske kristalizirala se oko 1917. ne prije.
 
Cekaj ti. Ja o tijem stvarima pricam kao neko ko je pretrazio sve moguce biblioteke u Americi, univerzitetske, crkvene, svakakve sto mi je vrijeme dozvoljavalo i sto su mi pare dozvoljavale. Istrazio sam Srbe, ali i Hrvate i Slovence.
Dakle ja to ne gledam kao primitivus balcanicus.

Evo recimo nijesu u pitanju Hrv. i Slo. nego Tunguzi i Liliputanci. Tunguzi i Liliputanci nijesu stvarno bili u prilici da ista traze, da ih se ista pita, da iza sebe imaju ikoga (osim glupave Srbije). Tunguzima i Liliputancima je problem bilo sve moguce, jer ih niko nije htio ni saslusati a kamoli pomoci. Jer pomoc i podrska je trazena od Njujorka i Vasingtona, do London i Pariza, pa sve do Petrograda.

Na Solunu nije bila nikakva "jugoslovenska legija". Na Solun je dosla Prva i Druga SRPSKA dobrovoljacka divizija u kojoj su Srbi bili 98% sastava. Aleksandar je diviziju peimenovao u "Jugoslovensku" iz politicki razloga. U "Jugoslovenskoj" dobrovoljackoj diviziji je bilo deset puta vise Srbijanaca nego Hrv. i Slo. zajedno!

Dakle da ne bi bilo nejasno, evo ja krenem u jedan biznis trebaju mi pare, ne da niko, ovaj drugi nece da mi pomogne da sredim neke papire itd. Dakle nema veze sto se ja zovem Licki gusar. A Kroasanije ima prijatelje, pomogli su mu dobro stoji i napreduje mu biznis. Da li je sad razumljivije? Meni niko od nji nece dati nista zato sto je "pravedno" ili zato sto su dali tebi.
 
Poslednja izmena:
U redu, dakle tvoja argumentacija je da bi Hrvate i Slovence rasparčali i niko ih nizašta ne bi pitao da ih Srbija nije spasila od sigurne propasti, suprotno Ruzveltovim načelima o samoodređenju i sl..dok za Čehe i Slovake mirakulozno vrijede sasvim drugi uvjeti i oni su uživali potpunu podršku. Meni to naprosto ne zvuči uvjerljivo. Ne kažem da je a priori netočno.

Izvjesno je da bi Italija uzela dobar dio Slovenije i dobar dio jadranske obale, ali ne vidim zašto ostatak ne bi opstao. Ovo je naravno čisto hipotetski jer su ama baš svi političari u Srbiji i u hr Saboru bili za ujedinjenje, ili ajde gotovo svi. Sad, je li to bilo oportuno, koliko i za koga, sasvim je druga stvar.
 
Nije to moja argumentacija. Nego tako je bilo stanje. Nidje ja nijesam rekao da ne bi postojala nikakva Hrvatska ili Slovenija, ali definitivno ne bi postojale onakve kakve su bile u zajednici sa Srbima.
I da nije doslo do stvaranja "jugoslavije" , vjerovatno bi i Hrvati i Slovenci imali jaku srpsku politicku podrsku da izbore nekakav oblik samostalnosti. Slovencima bi bilo teze i pitanje je da li bi imali ista. Hrvati bi imali ali sasvim sigurno bez Dalmacije i velikog dijela Slavonije.
Srbi time nista nijesu dobijali, niti im je ista od toga trebalo.
 
U redu, dakle tvoja argumentacija je da bi Hrvate i Slovence rasparčali i niko ih nizašta ne bi pitao da ih Srbija nije spasila od sigurne propasti, suprotno Ruzveltovim načelima o samoodređenju i sl..dok za Čehe i Slovake mirakulozno vrijede sasvim drugi uvjeti i oni su uživali potpunu podršku. Meni to naprosto ne zvuči uvjerljivo. Ne kažem da je a priori netočno.

Izvjesno je da bi Italija uzela dobar dio Slovenije i dobar dio jadranske obale, ali ne vidim zašto ostatak ne bi opstao. Ovo je naravno čisto hipotetski jer su ama baš svi političari u Srbiji i u hr Saboru bili za ujedinjenje, ili ajde gotovo svi. Sad, je li to bilo oportuno, koliko i za koga, sasvim je druga stvar.

Ostatak cega?
 

Back
Top